Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 31
(#) Józsa Gyula hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
sziasztok segítségeteket szeretném kérni adott egy sony KV-29LS30K típusú tv pár napja mintha eltűnt róla a zöld szín és a kép olyan vörösses,elől a piros led időközönként villog, kérdésem nagy a baj kb mennyibe kerülhet a javítása.kösz
(#) purke válasza Józsa Gyula hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Kepcso gyanus
(#) purke válasza tunderlalika hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
MCZ3001D
(#) bringas2 válasza Józsa Gyula hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
üdv.bekapcs.után gyorsan bejön a kép?Nincsenek vékony csikok?
Van amikor szép a kép,megvannak a szinek,mert ha igen akkor nem a képcsö a gyenge.
Hanem a szinvégfok,forrasztani kell esetleg tranzisztor csere.
Én 3-4ez.ft.ért javítom régi tv.ket.
(#) dfafan hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
Hello mindenkinek
Lenne egy olyan problémám sony KV-29c5d TV-mel.
Bekapcsoláskor 5 perc mire bejön a kép és aikor bejön nincs piros szín.A piros szín kb 10 perc mulva bejön és a kép tökéletes. De szeretném ha bekapcsolom a TVt azonnal működjön ha tudtok segítsetek. Végzettségem műszerész így nem idegen a forrasztópáka.Minden ötletet szivesen fogadnék.
(#) Józsa Gyula hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
köszi a válaszokat, tényleg a képcső lett a szerelő tudott egy bontottat 15000ft -ért berakta remélem bírja egy darabig.
(#) zolisirály hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok. Van 1 olyan problémám,hogy van 1 sony kv32wx2d tvm. Bekapcsolom,és hang van kép nincs.A sorkimenőre gondoltam mert ha kihuzom a képcsőből a kábelt nem igazán csattog,tehát szerintem nincs benne elegendő áram?? Szerintetek mi lehet az oka?? Ja és bekapcsolás után úgy hallatszik mintha valami rellé leoldana.Kérlek segítsetek még teljesen kezdő vagyok.
(#) kadarist válasza zolisirály hozzászólására (») Márc 12, 2010 / 1
 
Szia!
Azt nézd meg, hogy a képcső fűt-e?
(#) zolisirály hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
A képcső világit,bár szerintem halvány.
(#) zolisirály válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Egy idő után a képernyő felső részén piros kék csík jelenik meg vizszintesen kb 3-4mm vastagon.
(#) zolisirály válasza zolisirály hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Új fejlemény!!Hátul a képcső panelján állítottam egy potin és megjött a kép.Csak keresztbe csíkos és nagyon csúnya szinte nem lehet látni.Mi a teendő ilyenkor légyszíves segíts!!
(#) kadarist válasza zolisirály hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Akkor valószínű a képcső lesz a rossz.
(#) zolisirály hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Nem e lehetne esetleg az egész tv resetelni?
(#) zolisirály hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Vagy valami gyári visszaállítást csinálni rajta.Mert külön színeket semmit nem tudok rajta állítani mert csak 1 potméter van.
(#) zolisirály hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Esetleg rejtett menü ilyenekre is gondolok.
(#) HG4FC hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Sziasztok,

Sony Black Trinitron KV-29X2D TV bekapcsol, fény megjön, visszafutás látszik rajta majd 2-3 mp után fény elmegy. Standby után távirányítóval vissza kapcsolva ugyanezt produkálja. Táp panelen 135V, 6.5V, 13.5V, -21V, 21V megvannak. Púpos elkók sehol, a többi panelen sem.

Ötlet?

Tóni
(#) kadarist válasza HG4FC hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
A képcsőpanelre felmegy a +200V-os katódtápfeszültség?
(#) HG4FC válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szia.

Megvizsgálom.

Üdv.

Tóni
(#) Apucika25 hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Sziasztok srácok. Tudnatok nekem kuldeni egy rajzot KV-E2941D TV-re? nagyon megkoszonnem, sajnos nem kapcsol be.Egy darabig villog a led és aztán semmi.Pedig hallom hogy a képcso kapcsol
(#) purke válasza Apucika25 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia!
AE2A shassis, a rajzot letoltheted innen: http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2
A led villogasa hibauzenet,megszeretne mondani hogy merre keresd a hibat csak nem figyelsz ra.
udv:purke
(#) Apucika25 válasza purke hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
köszi purke de sajnos azzal nem erek el semmit ha figyelem hogy merre villog. de kosz az oldalt átböngészem. Légy jó
(#) Apucika25 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
igen. Néha rá is van írva
(#) purke válasza Apucika25 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Szia!
Talan ez segit.
udv:purke
(#) kadarist válasza Apucika25 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Köszönöm válaszod!
(#) dfafan válasza dfafan hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Válaszolok magamnak
Valami kontakt hiba van mert ha a tv panelját megmozdítottam van piros ezt most egy ritka TVszerelési kellékkel javítottam papírzsepivel de nem akarom így hagyni valami ötletek lenne hogy merre fele keresek szakadást?
(#) probegt hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítségért fordulnék hozzátok, van két darab sony tv-énk, sajnos most már mind a kettőn elérkezett az az idő hogy bele kel turkáljak. Az egyik típus egy KV-29B5E ennek a hibája, hogy a világosabb (fehér) részek mellé piros árnyékot húz és a színei is lilás árnyalatúak. A másik egy KV-29K1B ezen bekapcsolás után eltűnik a kép és zöldre vált a képernyő és átlósan becsíkozza, kb 5 perc után megjön a kép és tökéletesen működik, szépek a színek is. Végig olvastam a topicot gondolom első körben a takarítás-portalanítás, púpos kondik, és forrasztási hibák keresése a sorrend. A kérdésem hogy találkoztatok-e már hasonló jelenségekkel és mi volt rá a megoldás, illetve várom az ötleteket a megoldásra.

Üdv István.
(#) probegt válasza probegt hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Ja és azt kifelejtettem hogy a KV-29B5E néha úgy kapcsol be hogy hang van de kép nincs, ilyenkor pár másodperc múlva elkezd villogni a LED rajta 5-szőr. Erre a táblázat ezt írja: "IKR Error at power on", illetve egy másik ezt:"AKB 05"

Üdv.
(#) embar hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
sziasztok a segittsegeteket szeretnem kerni(kezdokent) van egy tv m aminek valoszinuleg erintkezesi hibaja van mivel ha megmozgatom elindul es mukodik egy darabig mikor mijen kedve van van mikor napokot van mikor perceket de viszont elenoriztema fokapcsolot egy jo par cinezest ujra cineztem es vegigneztema bigyuszokat de semmit nem talaltam ami ne lenne rendben es megsem megy mi lehet ennek az oka??? gondoltam az arram ellatasal lehet a problema de az is rendbe van. remelem tuttok segiteni
(#) szoki56 hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sony tv, típus: KV-21FT1K egy pillanatra elindul, megjön a nagyfesz, utána leáll, hibajel 5 villanás. Tudtok seíteni? Mi lehet a hiba?
Köszönettel: szoki56
(#) kadarist válasza szoki56 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Valószínű, hogy a képcső kezd gyengülni. tekerd feljebb a Screen potit, úgy nagyobb lesz a sugáráram.
De akár egy rossz forrasztás is okozhatja ezt a hibát a képcsőpanelon.
Bővebben: Link
Következő: »»   10 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem