Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 31
(#) Soma82 hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni Sony Trinitron TV-m 10 évig tökéletesen ment.
Kb egy hónapja elkezdte azt csinálni hogy amikor be akarom kapcsolni, a led kivillan de ki is kapcsol pár másodpercen belül.( képet nem ad be )
Most eljutottam oda hogy lehet nézni a tévét de csak is úgy ha elkezdem bekapcsolni, majd magától kikapcsol és ezt ismételgetem vagy 5 percig.
Mi lehet a probléma vele? És hogy lehet orvosolni?Szervizbe viszem de előtte kicsi infót gyüjtök róla.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) melus77 hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki? Kaptam egy trinitron tv-t. Nagyon szép meg működik is csak kicsit rózsaszín minden. Állítólag előző tulajai megnézették (nem biztos) és az lett a diagnózis, hogy nem lehet megcsinálni. Szerintetek?
(#) Phenom hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Sziasztok.
Segitséget kérnék tőletek van egy képcsőves sony tv-m és hol elmegy hol visszajön a hang. De csak pár másodpercre jön vissza. A képe hibátlan. Mi lehet a probléma? A hang kábeleket megmozgattam nem kontakt hiba. Ic, kondi?
Tipusa:sony-kv28fx68u
Köszi.
(#) Phenom hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Ja és ilyenkor nem jön ki hang máshol se. Se az rca-n se fejhallgaton.
(#) tönöpö hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok!

2010. nov.8-án kaptam Tőletek segítségét Sony TV javítása ügyében, sikerrel, valamint kapcs.rajzott Kadarist-tól.

Most a másik, 23 éves Sony Trinitron KV-C29 11D tévémmel van baj.

Bekapcsolás után 7-8 percig tökéletes, lehet váltani a programokat, van kép, bemelegedése után az előzőleg beállított csatornát bármeddig lehet nézni, de a 7-8 perc után ha a távirányítóval, vagy a TV gombjával mondjuk az 5. csatornáról a 8-ra kapcsolok, a TV-n a kijelző helyesen mutatja 8-as programot, vagy akár melyiket, de már se kép se hang nincs, sem az 5-ön, de sehol sem.
Az AV-re kapcsolva a DVD tuneren keresztül nézem a TV-t, így van kép és hang is rendesen.

Sajna nem találtam sehol kapcs. rajzot hozzá, ezért ha ebben tudna valaki segíteni, megköszönöm.

A hiba szerintem megint
(#) tönöpö hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Bocsi, itt valamiért kilépett a rendszer.
Szóval szerintem a hiba ismét érintkezési gond valamelyik panelen, de hol?
A míg bemelegszik, addig jó, és ha lehűl, akkor ismét jó.

Ha van valakinek ötlete, vagy tud rajzot, akkor köszönöm előre.

Péter
(#) eyess válasza tönöpö hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
A tunernél lesz gond , vagy annak a tápellátásával.
(#) tönöpö hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Köszönöm, akkor itt is átforrasztok mindent, ez már bevált egyszer.
(#) tönöpö hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Minden forrasztást átnéztem, egyedül a tuner nyákjának a szélén futó test fólia volt szemmel áthatóan elválva a doboz belső falától. Ezeket átforrasztottam, összeszereltem, de a hiba ugyan úgy fenn áll. 7-8 perc bemelegedés után csatornát váltva nincs sehol semmi.
A tuner lábainak DC feszültségeit mind működőképes, mind pedig "lefagyott" állapotaiban kiírtam, hátha az adatok mondanak valakinek valamit, és így könnyebb segíteni.

Láb jelölés Még jó, hideg állapotban (V) 7-8 perc után, bemelegedve (V)

AGC 8,4 8,6
+B 10,8 10,9
VL 0 0
VH 10,7 0
VSH 0 0,5
U 0 10,9
VC 5,5 29,7
IF 0 0
IF 0 0


Tehát tápot kap (+B), gondolom a VC a hangoló feszültség, ez kiül majd 30 voltra.
Szerintem máshol van a hiba.
Nem tud segíteni senki kapcsolási rajzban?
(#) tönöpö hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Ez nem úgy jelent meg, ahogyan gondoltam, ezért újra:

Láb jelölés Még jó, hideg állapotban (V) 7-8 perc után, bemelegedve (V)

AGC .........................8,4............................................. 8,6
+B ..........................10,8 ...........................................10,9
VL............................. 0................................................ 0
VH............................10,7..............................................0
VSH.............................0...............................................0,5
U ................................0............................................. 10,9
VC ............................5,5............................................ 29,7
IF............................... 0.................................................0
IF ...............................0................................................ 0

Tehát tápot kap (+B), gondolom a VC a hangoló feszültség, ez kiül majd 30 voltra.
Szerintem máshol van a hiba.
Nem tud segíteni senki kapcsolási rajzban?
(#) tönöpö hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sikerült megjavítani a fenti Sonyt, Endrusz által küldött kapcs rajz alapján, amit még egyszer köszönök Neki.
Eyess-nek is köszönöm a tuner tippet, végül is onnan indultam el, a VC hangoló feszültségből.
Mint annyiszor, most is táppal volt gond.
A tuner részére a System Controler IC állítja elő, kimenet az 1-es lábon (5-30V-ig).
Ehhez a Controller 32-es lábán -30V-nak kellene lenni, de bemelegedés után itt csak -15V lett.
Ez a tápból egy párhuzamos R-L elemeken keresztül jutott el, de az L-elem lába rossz forrasztás miatt bemelegedés után nem érintkezett, így csak az R-en ment át a feszültség, ami nagy, 15V-os feszültségesést okozott rajta.

Köszönöm a segítségeket!
(#) eyess válasza tönöpö hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Használd egészséggel .
(#) Cavil hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Lenne egy olyan problémám hogy kaptam egy sonny kv-29x5k típusú tv-t.
A gond az vele hogy amikor feszültség alá helyezem (bekapcsolom)kb 10 kattanást lehet hallani majd egy nagyot,majd a piros led 3mp ként 2 villan.és ennyi.csináltam képeket a panelről de hát nem a legjobb minőségűek ha valaki tud segítsen köszönöm.
(#) eyess válasza Cavil hozzászólására (») Nov 22, 2013 / 1
 
Itt lesz a rajz hozzá .Át kell nézni ami a rajzon fel van tüntetve kimérni , és ha valami nem stimmel , akkor térjünk vissza rá.Kell konkrétum , hogy majd tudjuk merre tovább ok ?

sony.pdf
    
(#) Cavil válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Rendben Köszönöm Szépen!
(#) papi válasza Cavil hozzászólására (») Nov 22, 2013 / 1
 
Ezt találtam. A készülék néhány másodperc üzem után standby-ba kapcsol. A LED 2-t villog.
A két villogás azt jelenti, hogy a védelmi áramkör hibát észlelt. Az IC001 mikrokontroller 52-es lába a védelem láb, aminek feszültsége normál üzemnél kisebb, mint 0,6V. Ha 0,6V fölé emelkedik a láb feszültsége, a készülék kikapcsol, ami legtöbbször a szisztemfeszültség vonalának túlzottan nagy árama (túlterhelése) miatt következik be.

A hibajelenséget az alábbiak okozhatják:
1. Hibás az IC603 (SE135N) regulátor IC, ami a szisztemfeszültség megemelkedését okozza. A regulátor IC tartalmazza a feszültségosztó elemeit is, ami erős melegedését eredményezi.
2. Hibás az IC606 (STRF6654). Legtöbbször a 4-es és 5-ös lábai között mérhető ellenállás lecsökken kb. 140R körüli értékre. Itt hibátlan IC-nél 3M mérhető.
3. Hibás (zárlatos) a sorvégtranzisztor (2SD2539, vagy S2055N), amit általában a kollektorköri kondenzátorok hibás forrasztása okoz.
4. Hibás (zárlatos) a képcső, ami a sorvégfokozatot túlterheli.
5. Megnyúlt az R572 (1R/2W) áramfigyelő ellenállás, így normál áramfelvételnél is nagyobb feszültség esik rajta, ami aktivizálja a védelmet.
6. Hibás a védelmi áramkör Q571 (2SA1330) tranzisztora, vagy a Q574 (2SC2412K), Q011 m hozzá.
(#) Dj Clean hozzászólása Nov 27, 2013 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőlletek, előszöris bocsi,hogy ebbe e topic-ba írok. Nekem egy orion tv-vel lenne problémám, mégpedig a következő ha adok neki tápot és a főkapcsolóval bekapcsolom a piros led világít ez a stand by mód ha a távkapcsolóval elakarom indítani a piros led zöld színű lesz és se kép, se hang. Erre a hibajelenségre kellene valami ötlet. A segítséget előre is köszönöm.
(#) macs072 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok! Sony KV-32FQ86K Tip. készülék normálisan működött. Átvittem másik helyre, és bekapcsolás után (~3mp. hang van, mielőtt megjönne a kép) kikapcsol magától. hibakód:16X villan fel a LED. mi lehet a nyügje?
(#) csaapi hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok,
van egy KV29C3k Sony TV-nk, amin hang van, és nagy képen kép nincsen, csak ha bekapcsolom a PIP-et, akkor bármelyik sarkában megjelenik, valamint a TXT is bejön rendesen full képernyőn. egyszerűen nem találok semmi beállítást, hogy miért nem megy a TV full-ban csak PIPben...
Előre is köszi a segítségeteket
csaapi
(#) mandras19 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!
A segítségét kérem. Egy pár napja kaptam egy Sony KV-29FX66K Tv-t. A távirányítója sajnos nem az eredeti. A beállítások egy kölcsön távirányítóval történtek.
A készülék egy napig tökéletesen működött a következő bekapcsoláskor már nem volt benne zöld szín.
A készüléket szétszedtem kitakarítottam minden por állatot belőle.
A fórumban olvastam, hogy a képcső végén lévő forrasztások elengedhetnek. Ezt megpróbáltam tesztelni üzemelés közben végig nyomkodtam, de változás nem történt.
Mit tudok még tenni?
Kérjem el a gyári távirányítót és próbáljam meg a gyári értékre visszaállítani?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) lefituta hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Búék mindenkinek!
Nálam nem indult olyan jól tévéileg sajna. A nálam sokkal képzettebbek talán segíthetnek a gondomon. Egy KV28WS3D múmia korú Sony tv-m van de egyik napról a másikra gyengébb lett a képe. Színei jók de sötétebb lett a kép, ha meg fényerőt növelek, fakóbb lesz a kép. A kontraszt a maximumon van. Lehet, hogy a képcső pusztulat? Ha ez van, mit lehet vele tenni? Egy kis túlfűtés........?
(#) Davidesz hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Üdv. Azt szeretném kérdezni hogy a TV miert csinálja azt hogy ha majdnem tiszta fehér a kép akkor elmegy a kép, a hanggal semmi gond és egy idő után visszajön de ezt pl. minden egyes telekomos reklámnál csinálja. Köszi mindenkinek
(#) zozo1990 hozzászólása Feb 7, 2014 /
 
Üdvözletem. Régi tag vagyok, de nem nagyon írok sehova sem.. csak olvasok. Sok sok dolgot megoldottam már a fórum segítségével.
De viszont most egy nagyon érdekes dologgal kerültem szembe, ami nem volt lehetséges idáig, de most mégis azt kell mondanom hogy értetlenül állok a történtek előtt.

Egy Sony KV-2964MTT típusú TV-ről lenne szó. Elvittük szerelőhöz, mert a kép tiszta zöld színű volt. Állítottunk a Potikon, se semmit sem segített, ezért kellett a szerelő. Én tudtam azt hogy képcsőhibás a TV, de mikor felhívtuk és mondtuk neki a hibát, azt mondta hogy javítható.
Értetlenül álltam már akkor is.
Azt mondta a szerelő, hogy 15 000 FT a javítás, és holnap mehetünk is érte.
Abból indultam ki, hogy biztosan kicseréli a képcsövet... mert maradt neki valahonnan alkatrésze.
Ebből az okból, a képernyő belső oldalára fekete alkoholos filccel írtam egy X-et, hogy megtudjam ténylegesen kicseréli-e.
Másnap mentünk a TV-ért, a barátom ki is fizette ( mert az Ő TV-je volt ) és tökéletesen működik a mai napig is. Megnéztük a jelzést amit rátettem, és rajta volt, az én írásom.
Szóval, a képcső nem lett kicserélve.
Konkrétan egy darab új alkatrész sem volt benne!

Kaptam egy ilyen TV-t, ugyanezt a típust, csak itt az a különbség hogy a kép alapjáraton nem zöld, hanem teljesen tengerkék. A potméterekkel ugyan úgy nem érek el semmit.
Felhívtam azt a szerelőt, és rákérdeztem a dologra hogy javítaná-e. Azt mondta igen, 15 000 FT.

Ez a TV is szintúgy képcsöves, ami javíthatatlan! Legalábbis az én tudásom szerint.
Egy olyan dolgot említett a szerelő, hogy, " meg kell pukkantani ".
Nem árulja el hogy hogy javítja, de nem cseréli ki a rossz képcsövet!

Nem szánok 15 000 FT-ot egy 15 éves TV-re, ezért vagyok most itt.

Szerintetek, mit takarhat az a " pukkantás ", hogyan képes megjavítani alkatrészcsere nélkül?

Előre is köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat!

Kellemes napot, és lassan kellemes hétvégét is kívánnék a fórumozóknak.
(#) Meglon hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Én Kb 2 éve vettem egy ilyen 60 kilós szörnyet 8 ezerért lomis piacon, kipróbálva, igazából egy pici 37 centis leváltására vettem, gondoltam annyit megér. Nekem is elkezdte azt a színes hibát a látható csíkokkal, csak nekem pirossal. Eleinte csak pár percig tartott, utána helyreállt és tökéletes volt míg ki nem kapcsoltam. Szóval lényegében csak hidegen rosszalkodott. Most jutottam addig, hogy tüzetesebben vizsgálódnom kellett, mert már bosszantó volt hogy fél óra elteltével is piros csíkos hülyeszínű a kép. Átforrasztgattam a színerősítőket a cső végén lévő panelon, az itteni olvasgatások alapján, most úgy tűnik helyreállt, mert egyelőre jól működik. De gyanús hogy hamarosan ez is képcsőhibás lesz, mert felül is van egy lilás kékes vékony csík, 2mm talán, de még nem egy zavaró jelenség, valamint kicsit mintha lassan "gyújtana" be a kép, bekapcsolás és a kép halvány megjelenése között van 4-5 mp, teljes kiélesedés még onnan számítva további 2 mp biztos megvan. Valamint a bal felső sarokban mintha lenne egy kicsivel sötétebb folt, leginkább a fehér képek esetén észrevehető. Ezek alapján jól gondolom, hogy veszített az életéből a képcső? Amúgy szép képe van még összességében, jobbnak tartom az LCD-nél. Meglátom meddig bírja még, de 15ezret nem fizetnék én sem a javításra, inkább megpróbálok szerezni mégegyet 8-ért

De ha van tényleg egy egyszerű útja ennek a "megpukkantásnak" akkor az érdekelne engem is.

Utólagosan én is megköszönném az előttem válaszolgató úriembereknek a segítséget, jelenleg ez a topic alapján újra jól működik (egyelőre) ez a kis szörnyem.

Üdv.: Meglon
(#) hamip hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy kv-e2961d típusú tv-m. Az utóbbi időben elkezdett egy sercegő hangot kiadni magából. Egyébként semmi más baja nincs. Lebontottam a hátulját, és a hangot a képcső hátfalán lévő (anód?) kivezetés tappancsa felől hallom. Olyan hangja van, mintha nagyfesz áthúzás lenne, de ívet nem látok. Lehet hogy a gumiszigetelés megöregedett? Lehet azt cserélni? Előre is köszönöm!
(#) mrlilacsoki hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Sziasztok. Vettem egy Sony hátsó projektoros tévét használtan. (Kdf50e2010) A tévé közepén egy kék folt van. Tudja valaki, hogy mitől lehet? Előre is köszönök minden választ.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) kutyafej4 hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
Tisztelt Mindenki!
Sürgős segítséget kérem a következő hibásan működő tv megszerelésében. Főnökömtől kaptam egy Sony 72cm képernyő átmérőjű Trinitron képcsöves tv-ét. A Televízió sokáig használaton kívűl ált otthon nála. Haza hoztam örültem hogy nekem adta mert végre van egy nagy képernyős tv-ém de minden bekapcsolásnál a következő hibát produkálja: bekapcsolás után elkezd felállni a rendszer azonnal a képcsövet is felfüti, a hang is bejön 1-2 másodpercre, majd kikapcsol a tv, és ha ujra peóbálkozom kezdi elölről ezt a játékot. Bekapcsoláskor a képcsövet azonnal elkezdi ismét felfűteni amit az egyik relé segít is de utána csak relék kattognak bőszen aztán megint a relé elejt és a tv letilt. Általában 3 kattanás hallható gyors egymásutáni ütemben (néha csak egy). Utána jó pár másodperc szünet, és a relé feladja és újra letilt. A piros LED is felvillan közben néha, de csak rövid időkre, és nem értelmezhető hibakódként. 1-2 óra próbálkozás elteltével előfordul, hogy bekapcsol a tv, olyankor utána működik teljesen normálisan akár napokig is ezt csak kikapcsolás utáni pihenés után csinálja ha ujra beakarom kapcsolni.
Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatja a hibát? Én nekem még nagyon újak ezek a relével működő televíziók Lehet a képcső felfűtésért felelős tranzisztor elfáradt vagy zárlatos. Vagy a sorkimenő trafó kezd meghalni? Várom válaszát minden hozzá értő emberkének, hogy mi okozza ezt a problémát. Mivel nagyon nehéz a tv vagy 50-60 kg 72cm képátmérőjű így sehova nem tudom bevinni ezért kérek segítséget milyen alkatrészt forrasszak ki és cseréljek új alkatrészre benne ami olcsó megoldás lenne. Sajnos szerelőt nem ogen merek kihívni csak félre vezeti az embert ezt tapasztaltam már sokszor. A pontos típust is leírom ha szükséges. És még annyi lenne a kérésem, hogy a szerviz menübe hogy lépek be a képgeometrián szeretnék állítani persze minden lépst lefényképezek nehogy elállítsak valamit. Köszönöm mindenki segítségét is előre.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2014
(#) gyuszuSS válasza taki01 hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Meg tudnád nézni milyen típusú a képcső?
(#) kadarist válasza kutyafej4 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szia!
Írd le a típusát!
(#) lilili11 hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni sona kv-29cs60k ae6b chassis-nál.
A gép erős 1-et villog,reserved ???Merre keresgéljek...
Következő: »»   24 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem