Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   2 / 1318
(#) eSDi válasza dilan hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
Talán próbálj meg hosszabb konvertálási időt beállítani és a bemenetre egy 10K ellenáláson át vezesd a jelet.

Nálam annyira nem ugrál az ADC. Igaz én BASIC-et használok, ezért az Assmebly-hez nem sok konyitásom van.

Az én kérdésemre még senki nem jött rá?
(#) potyo válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
A Timerhez biztos jól van minden beállítva?
Mennyi az az ADC ugrálás? Az nem okvetlenül a pic hibája, lehet a referenciaként használt feszültségé is.
(#) eSDi válasza (») Ápr 14, 2006 /
 
Jah. Szernitem jó volt beállítva.
Fluoreszcens kijelzőnek a digitek közötti kapcsolgatásra akarom használni.
4MHz-es órajel, tehát a Timer0 1MHz-el dolgozik.
beállítottam a legnagyobb osztást tehát 256-ot.
Ekkor olyan lassú lett hogy a Fluoreszcens kijelzőn a digitek átmentek futófénybe. kb 0.5 másodpercenként volt az interrupt. amit akár hogy is számolom nem lesz 15Hz, ami a képlettel kijött.
(#) dilan válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Igen, én is gondoltam, hogy a konvertálási idő növelése növeli a pontosságot, ezért a lehető legnagyobb konvertálási időt állítottam be.
Amikor ez nem jött be, külső referenciát kötöttem rá.
Aztán arra gondoltam, hogy a bemeneti ellenállással lehet baj, mert a meghajtó impedanciára max. 2.5k-t adnak meg. Próbáltam csökkenteni meg növelni is - ugyanolyan.
A következő próbálkozás az volt, hogy a konverzió idejére sleep állapotba váltottam, de abból csak a reset hozta vissza, pedig a megszakítás be volt állítva rendesen.
Az ugrálás mértéke +-1lsb, de ez pont elég arra, hogy egy lassan, folyamatosan változó jelet ne lehessen vele követni.

Mennyi az a "nem annyira ugrál"? Milyen tipust használsz?
(#) eSDi válasza dilan hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Jah! Azt hittem te többre gondolsz. Nálam is kb ennyire szokott ugrálni. De eszembejutott, hogy az egyik hőszenzor adatlapján láttam megoldást rá(lásd melléklet). E nélkül nagyon össze vissza ugrált a mérés.

F877A-t használok többek között. Most vettem SMD hőszenzort, az is Microchip gyártmány. Ehez nem volt odaírva hogy kell neki ilyen kompenzáció, hát nem is raktam be. Nagyon ugrál a mért érték úgyhogy belerakom a kapcsolásba ez a kiegészítést ha már egyszer bevált.
(#) eSDi válasza potyo hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Bocs, de hülye voltam, jó ez a képlet
Idézet:
„1/(0,000001*előosztó*255)”
.
beállítottam 1:8-as osztást és megmértem frekimérővel és jól jött ki az eredmény.

Először azért látszott lassabnak mert nem vettem figyelembe hogy 4 digit van a kijelzőn és azok között kell váltogatni. tehát a mért értéket 4-el kellet +szorozni és így már jó is lett.

kösz mindenkinek.
(#) dilan válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Köszi, tehát ha jól értem, az analóg bemenettel párhuzamos 75Ω és 1μ megoldja a problémát? Na ezt majd kipróbálom, most egy másik projekt van a próbapanelen. :yes:
(#) eSDi válasza dilan hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Lehet tökéletes nem lesz, de nálam sokat segített.
(#) Gab_Bee válasza Csapajev hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Hy! engem is érdekelne a PIC programozása.... csak nem érek hozzá hogy milyen pr.nyelven kell megírni, és azt hol tudnám megnézni esetleg tanulni? vagy esetleg vannak ilyen szimulációs prg.-k is?
segítsetek ! PLS!

köszi!
(#) eSDi válasza Gab_Bee hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
programozási nylevből lehet válogatni, BASIC, C, Pascal, Assemby, stb.
Igen vannak szimulátor programok.
Gugli! Magyar oldalak. és találsz egy csomó PIC-es oldalt.
(#) Gab_Bee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
ok! akkor még csak annyit mondj meg,hogy pascalnyelven lehet programozni PIC-et?
(#) Norberto válasza Gab_Bee hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Lehet...

[link=http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/compilers/mikropascal/index.htm]http://www.mikroelektronika.co.yu/english/product/compilers/mikropa...ex.htm[/link]
(#) Gab_Bee válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
THX! akkor már megyek is
(#) Tomee válasza Gab_Bee hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Elnézést, hogy ide irok, de új topicot nem akartam nyitni.
A kérdésem az lenne, hogy nem e tud valaki valami 4 vagy több csatornás pwm ic-t.
Lehetőleg i2c interfacel kéne.
Tudom a PIC18F2331-nek 8 pwm csatornája van, de még egy pic-t nem akarok beépíteni.
Lényeg a hw-s pwm megvalósítás, nem akarom a jelenlegi 2 picet még sw-s pwm megvalósitására is befogni. (van már épp elég dolguk)
Esetleg van valakinek valami ötlete?
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
attól függ mire kellene. mert motormeghajtót azt találtam 4 csatornásba.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Igen motor meghajtónak kéne. De a 4 pwm csatornát nem egyszerre akarom vezérelni hanem össze vissza.
Minden csatorna egy külőn motor csoportot vinne.
A forgás irányt fél híd ic-vel (L293) gondoltam megoldani.
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Basszus! Pont volt egy olyan IC ami neked kell csak nem mentettem le az adatlapját, még a fél híd se kellet volna mert benne van az is. csak átléptem a limitet és csak holnap tudom letölteni az adatlapját.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
OK. Köszi!
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Na, most hogy le tudtam tölteni kiderült mégse jó. Ez csak 4db motormeghajtó 1 tokban és az sem egy nagy eresztés. Csak akkor tudnám mért volt oda írva hogy PWM Controller, na mindegy. még nézelődök hátha van normális.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Na de gyorsan találtam másikat

M66240 = 4CH 16Bit PWM generator
Ez páhuzamos adat buszt tartalmaz.

Mást nem találtam.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Köszi.
Asszem marad a pic. Majd még kitalálok neki valami vezérlési feladatot, hogy ne legyen sok szabad ideje.
Ezt a Mitsubishi ic-t meg nem tudom, hogy hol lehet kapni, (nem találtam sehol), az is lehet, hogy horror árban van.
Azért köszi!
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 21, 2006 /
 
Az elképzelhető hogy nem egy olcsó mulatság lenne, ha meg lehetne venni valahol.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 22, 2006 /
 
Szerintetek van olyan C vagy egyébb fordító ami alapból ismeri a Cosinus fügvényt? Vagy, hogy lehet másképp megvalósítani? Sajnos még nem találtam más megoldást így úgy néz ki, hogy szükségem lenne egy Cos müveletre.
Üdv tomee.
(#) Tomee válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Már meg van a megoldás!
(#) Tomee válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Elkezdtem a 18F picekkel foglalkozni és már a config biteknél elakadtam.
Ez egy 18F2331 picinyke pic lenne.
A pichez járó példa alapján felconfigoltam és ezt mondja a fordító:
__CONFIG has been deprecated for PIC18 devices. Use directive CONFIG.
Még a progi elejére ezt irtam oda:
list p=18F2331
#INCLUDE
Úgy mint a 16F8xx-nél is tettem.
De semmi eredménye.
Igaz, hogy csak warningot dob de akkor is zavar.
Tudna valaki egy led be-ki kapcsoló példa progit küldeni?
Köszönettel: Tomee
(#) potyo válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Ez a deprecated-os szöveg csak azt jelenti, hogy módosítottak a config bitek megadásán, és mostmár megadható így is, hogy config osc=hs, config wdt=off, stb. Ez az új mplabban jelent meg, de a régi módszer is tökéletesen működik. Ne foglalkozz vele, mert nekem ez az új módszer nem akar rendesen működni, lehet, hogy neked sem fog.
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Én kíváncsi lennék arra Cos műveletre ha arra találáltad meg a megoldást.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Mivel csak 0-120 foknak kellet volna a coszinusz értéke ezért az jutott eszembe, hogy előre kiszámolom az értékét és egy táblába beirom. Majd amikor szükségem van a szög coszinuszára akkor a táblázatból előszedem. De természetesen nem lebegőpontosan hanem az 1000-el vagy 10000-el megnövelt értékét. És a további számolás során mindennek megnövelem az értékét 1000-el vagy 10000-el.
Igazából nem nekem jutott az eszembe, hanem egy másik haveromnak aki alig (semmit sem) konyit a programozáshoz. Én csak kicsit fínomítottam az ötletén. De szerintem jó ötlet volt tölle.
(#) Tomee válasza potyo hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Köszi.
Már azt hittem, hogy én csináltam valamit rosszul.

Mi van olyankor ha a PORTB,4 bitet akarom irni és az nem ál be 1 értéküre. A LATB,4 beál 1 értékre, de a PORTB,4 nem.
Az egész PORTB kimenet.

  1. START
  2.                 movlw   b'00000000'
  3.                 movwf   TRISB
  4.                 clrf    PORTB
  5.                 bsf             PORTB,4
  6. stop    bra             $
  7.                 end
(#) potyo válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
amikor a kimenetre írunk, akkor a LATB-t kellene írni, tehát BSF LATB,4(elvileg a tiéd is jó, de ki tudja). Próbáld meg így.
Következő: »»   2 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem