Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CDI gyújtáselektronika
 
Témaindító: rudolf992, idő: Feb 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 16
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Egész jó bár kicsit szegény a keverék (sok levegő kevés benzin), kicsit barnábbnak kéne lenni. Kb. mint egy őszi falevél.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Azt lehet állitani valahol? Az eco1200 karburátoron az úszóház alján van egy rugóval feszitett csavar (nem a leengedő) az kivülről is hozzáférhető, talán az csak nem tudom merre tekerjem.
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Emlékem szerint nem nagyon lehet rajta állítani de megnézem amikor hétvégén kiugrok hazulra és szólok.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Szaknyelven az "őzbarna" a jó.
(#) GPeti1977 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Nem lehet állítani csak fúvókát cserélni.
(#) szikorapéter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Akkor nem érdemes babrálni.
(#) gulyi88 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 4, 2020 / 1
 
Ha szivacs a légszűrő, akkor mosd ki benzinben, az sosem árt.
És tiszta motorolajjal "nedvesítsd" meg.
Légszűrő porszárazon nem hatékony, olajozni illik, és úgy a fojtása is hajszálnyival nagyobb lesz.
Talán pont elég, hogy dúsuljon a keverék amennyit kell.
Én olajat szoktam önteni a szivacsra, tocsogósan szétoszlatni, majd kipréselni kézzel amennyire lehet, ami bennemarad az pont elég...
Ha nem is használ, legalább friss lesz a légszűrőd.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Hogy lehet az hogy négyütemű motor és fix előgyújtással jól működik látszólag?
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Üdv szakik!

Sikerült vásárolni egy Cagifa elefant 125 2T motorblokkot a komplett kábelkötegével együtt, ami szét van barmolva. Két sárga vezeték jön ki az állórészből, ami a töltés. Emellett egy piros-fekete és egy fekete-piros vezeték. Rajzokat nézve ennyinek elégnek is kellene lennie. Viszont a hozzákapott CDI elektronika típus szerint pedig hozzá való, de 8vezeték jön ki belőle. Power szelepes lenne a motor, az viszont nincs meg hozzá, enélkül használták előtte is, tehát szikrának ha minden igaz lennie kellene. Esetleg, ha valaki tudja a CDI kábelkivezetéseinek a miértjeit, megköszönném, ha megosztaná, mielőtt tönkreteszem.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) zaza99 hozzászólása Nov 27, 2021 /
 
Sziasztok!

A rokonom robogójában tönkrement a AC-s CDI gyújtáselektronika és sikerült neki DC-set venni. ezzel is megy csak nem lehet leállítani.

Hogyan tudom átkötni?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2021
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Típusa: SR-4021630
(#) mex válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Legegyszerűbb, ha a +12V csatlakozását kapcsoló közbeiktatásával kikapcsolhatóvá teszed.
A másik: ha az AC kivitel "KILL SWICH" kivezetésére menő kábelt rápárhuzamosítod a "TRIGGER" kék színnel jelzett bemenetére. Ekkor a leállítás úgy megy végbe, hogy a jeladót testeli a gyújtáskapcsoló.
(#) zaza99 válasza mex hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Az utóbbit megcsinálom. Köszönöm.
A másik amit nem értek hogy a motor váltófeszt ad a CDI-nek akkor hogyan működik a DC-s CDI róla? Egyutas egyenirányítással a CDI-ben?
(#) mex válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Valószínűleg, egyutas egyenírányítás révén tud ... A helyetekben kipróbálnám a tiszta akkus üzemet, (már ha van a robogóban).
(#) zaza99 válasza mex hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Igen van benne akku.
Kössem át az AC powert gyújtásra?
(#) mex válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 27, 2021 / 1
 
Ígyvan, kösd át, és ha a gyújtáskapcsolóról kapja a 12V tápot, akkor nem is kell mást kötözgetni, automatikusan leáll a gyújtás levételekor.
(#) maxabo válasza pimpa1974 hozzászólására (») Márc 10, 2024 /
 
Hello!
Lett megoldásod erre a hibára? Az én motoron is csak alapjáraton megy, gázadásra leáll, poffog. Kinai piacos DC cdi-t vettem, igaz a parírján nincs felirat.
Üdv: Peti
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem