Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Komponens videojel - D-sub, DVI, SCART átalakító megoldások
Lapozás: OK   2 / 2
(#) sebidewyd hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem van egy dvd lejátszóm(YPbPr) és egy full hd-s monitorom(dvi). Ahogy itt olvasgattam igazán nem volt szó erről az adapterről Bővebben: Link mert ez végül is összeköti őket és ahogy néztemWikipedia-n a dvinek a c1 c2 c3 kimenete analóg rgb jelet ad szóval ha arra van rákötve a yuv akkor úgy működne visszafele is maximum a monitoron bekéne állítani középre nem?(javítsatok ki ha rosszul gondolom) Én csak azt szeretném tudni hogy ez fordítva is működne-e( mert ez egy dvi yuv átalakító nem pedig yuv dvi ahogy én használni szeretném) vagy tényleg csak az a megoldás van hogy egy átalakító boxBővebben: Link közbeiktatásával tudom megoldani ezt a problémát.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Remélem, még olvassa valaki ezt a témát.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy laptop DVI kimenetéből elő lehet-e állítani valamilyen módon TV-re köthető AV videójelet? Tudom, hogy a DVI digitális, de hátha létezik valami adapter, amiről nem tudok. Viszont ha jól tudom, a SCART is digitális, azzal talán lehetne készíteni egy csatlakozót... Szerintetek? Köszi!
(#) G.G. hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Én a gépem DVI monitor kimenetét szeretném öszehozni a plazma-tv komponens bemenetével.

Van rá célkábel csak szerintem indokolatlanul drága, inkáb megépiteném.
Tudna valaki kapcsolást mellékelni

elöre is köszönöm
(#) idlob válasza G.G. hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Hali!

Ez csak akkor működik, ha a videokártyád képes előállítani az analóg komponens jelet, és mivel ez nem szabványosított (gyártóról gyártóra változhat!) érdemes lehet a kártyádhoz tartozó gyári alkatrészt venni, de ha mégis magad építenéd, akkor szükség lesz a videókártyád pontos típusára és gyártójára is, hogy tudjunk segíteni.
(#) G.G. válasza idlob hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
hali

kijön rajta az analóg. Ha minden igaz.
És a pntos tip NVIDIAŽ GeForce Go 8400M-GS
(#) Hori95 hozzászólása Jan 3, 2011 / 1
 
hello laptopot szeretném összekötni egy hd sharp tv-vel és a laptopon csak vga van az lene a kérdésem hogy találtam egy ijen kábelt hogy VGA-component hogy ezel össze lehetne kötni vagy esetleg valami más modon? mert a laptopon csak vga van
(#) norbi0325 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok !
Segítségre lenne szükségem ! van egy kompozit videojelem amit szeretnék rákötni ...a képen látható csatlakozóra ....lesz esélyem ezt valahogy összehozni ??

(A kompozit jel egy videokamerából érkezik ....a csatlakozó meg egy lcd kijelzős magnón van ....)
Segítségetek előre köszönöm !

pinout2_1.JPG
    
(#) norbi0325 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
ha jól gondolom akkor a kompozit jelből kellene rgb+cync jelet alakítani ?
(#) szucsip hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Üdv!

Hogyan lehet egy "hagyományos" D-SUB csatlakozó kimenetet SCART-ra, vagy kompozitra (olyan sárga RCA csatlakozó, 1db videobemenet) átalakítanií?
(#) abcdabcd válasza szucsip hozzászólására (») Jan 6, 2011 1 /
 
Olvasd el az itt lévő hozzászólásomat és talán kapsz választ a kérdésedre!
(#) h15K4lgh6 hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sziasztok!

A számítógépem monitorjaként szeretnék használni egy TV-t. A számítógépen van HDMI és VGA kimenet. A TV-n nincs, csak KOAX bemenet, de hozzá van kötve egy videókészülék, aminek van Scart bemenete is. Jól össze vannak kötve, amit bedugok a videó Scart csatlakozójába, az megjelenik a TV-n, ha a megfelelő csatornára van állítva.

HDMI --> Scart átalakító létezik?
VGA és Jack --> Scart átalakító létezik?
Esetleg olyan modulátor, amibe tudok kötni VGA, vagy HDMI kábelt?

Az nem baj, hogyha a TV-n megjelenő kép nem olyan jó minőségű, mint ami a monitoron jelenne meg, mivel csak filmeket akarok nézni rajta.
(#) balazs0712 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Üdvözlöm a Nagyérdeműt!

A probléma, adott egy Toshiba Satellite A300-15A laptop (ATI mobility 3650) ezen a gépen egy VGA kimenet található valamint egy S-video. A kérdés a következő, ezt a laptopot VGA TO komponens megoldással kötném össze egy Samsung T23A750 LED monitorral, ez a megoldás képes produkálni az 1080p-t vagy max csak a 720p-t? Igazából minden véleményt és tapasztalatot szívesen fogadok a témában esetleg alternatívát ami nem kerül több 10ezer forintba.

Válaszaitokat előre is Köszönöm!!
(#) lac08 válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Látom hogy még nem érkezett válasz a kérdésre, ezért kissé későn bár, de válaszolok ... miközben lehet, hogy már nem is érdekel senkit?
kérdés: "HDMI --> Scart átalakító létezik?
A HDMI digitális jeleket ad ki vagy vesz be.
A SCART meg csak analógot. Tehát ez így sosem jön össze. Olyan mintha almát kevernél a körtével, kutyát meg macskával.
*
Más kérdés?"VGA és Jack --> Scart átalakító létezik?"
Talán. .
(#) h15K4lgh6 válasza lac08 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Kösz, még érdekelt a kérdés.

És HDMI/VGA/DVI kimenetről jövő jelet nem lehet frekvenciára rátenni, és koax-kábellel elvezetni, aztán a TV-vel meg megkeresni a csatornáját? De a hangot is bele kellene tenni a csatornába.
(#) Inhouse válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Sok mindent lehet, de mégis miért kellene egy HDMI (nagy felbontásra tervezett digitális) kimenetet egy analóg modulált jellé alakítani? Nem tudnék rá ész érvet hozni? Mit akarsz megoldani...szerintem van rá más megoldás...
A HDMI-t tartalmazó eszközökön is szokott még lenni analóg videó kimenet, komponens, kompozit (RCA, SCART). Ha kevés a bemenet a TV-n, akkor lehet kapni kapcsolható bemenetválasztókat... Az meg, hogy a TV olxan régi, hogy videó bemenet sincs rajta, eléggé kizárja, hogy olyan eszköz kerüljön mellé, amin csak HDMI kimenet van...esetleg laptop képét kellene TV-re kirakni, talán ez a legépkézlábabb ötletem...
Közben megnéztem, hogy ez a helyzet...mint írták, aktív eszközzel lehet korrekten megoldani, azok meg drágák. Vannak próbálkozások a felbontás/frissítés lecsökkentésével, de eseti és kétséges a működésük.

itt egy ilyen megoldás, 1700Ft

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Milyen jeleket szeretnél átvinni? Ne a csatlakozók típusát emlegesd, hanem azt, hogy milyen jelet akarsz átvinni. Ha már tudjuk hogy milyen jelet, RGB, kompozit, hang, milyen normával, akkor lehet konkrét választ adni.
(#) h15K4lgh6 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Idézet:
„Milyen jeleket szeretnél átvinni?”


Digitális, RGB, ha jól tudom nem kompozit.
(#) zotyko71 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Please HELP!
Nekem videó jelet kellene D-sub, DVI vagy HDMI-re alakítani!
Van ilyen?
Köszönöm!
(#) Inhouse válasza zotyko71 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ha a videó jel, analóg kompozit, vagy komponens videó jelet takar, akkor:
kompozitról HDMI
komponensről HDMI
(#) zotyko71 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) otisz7 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy Samsung ws-32z308p típusú televízióm, ami tudja a 1080i-s jeleket fogadni komponens csatlakozáson keresztül. Vettem egy ilyen eszközt amivel egyszerűen nem akar működni a TV. A konverter tuti jó mert kipróbáltam másik igaz LCD TV-vel de ott probléma nélkül működött. Van egy Denon DVD lejátszóm amin van komponens kimenet, arról simán veszi a jelet. Az Xbox-omat és a média lejátszómat szerettem volna rákötni ilyen formában a TV-re. Mi lehet a gond? Köszönöm a segítséget!

Üdv!
(#) cselo hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Sziasztok. Ki tud megoldást a problémámra. Van egy Philips 3D-tévém és egy Panasonic házimozi projektorom. A TV-n HDMI bemenete van, a projektoron pedig komponens (YUV) bemenet. A ma kapható 3D lézerlejátszókon azonban nagyrészt csak HDMI kimenet van. Létezik néhány lejátszó, amin van YUVkimenet is, de horror áron. Tud-e velaki olyan átalakítóról, ami a HDMI jelet átalakítja YUV jellé?
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Nov 14, 2013 /
 
Sziasztok!

EZ szerintetek működőképes lenne?
Egy monitort szeretnék összekötni DVD lejátszóval.
(#) papsszi hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Egy xbox 360-at ha rákötök egy Avermedia Game Capture HD felvevő eszközre Y PB PR kompozit kábellel, de a felvevőből szintén Y PB PR-ként távozik a jel plusz 2 rcan a hang.
Akkor ezt össze lehet hozni egy LCD monitorral amin csak D-sub VGA bemenet van?
(#) pucuka válasza papsszi hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Egyszerűen nem. A világosság jelet (Y), és az összetett színjelet mátrix -al szét kell választani RGB alapszínjelekre, és a szinkron jeleket is le kell választani a világosságjelből.
Ehhez kell egy kis "dobozka".
(#) papsszi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Okés. Rendben. Világos. Akkor egyszerűbb szerezni egy monitort, tévét ami fogadja a komponens kábelt.
(#) pucuka válasza papsszi hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
TV -ben (nem mindegyikben) ez a lehetőség általában rendelkezésre áll. De lehet kapni készen ilyen eszközt is.
(#) layzi hozzászólása Dec 24, 2014 /
 
Üdv ! D-sub bol sima video kimenetet (rca) lehet csinálni? Ha igen akkor hogyan? Válaszokat elöre is kösszönöm.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem