Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Centrálzár működési hiba
 
Témaindító: Tomszy, idő: Márc 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) reikimester hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Az index és a csipogó bekötése még problémás.
(#) Inhouse válasza reikimester hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Mi a probléma?
(#) reikimester hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Nem tudom, hogy hol kell rákötni az irányjelzőre a távírányítótól jövő vezetéket, közvetlenül a lámpára, vagy a relére? A legnagyobb probléma nincs valódi rajz, vagy nagyon kicsi nem lehet nagyítani.
Szeretném ha valamilyen pittyegő hangot is adna.
Ha tudtok segíteni megköszönöm.
(#) eyess válasza reikimester hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Legkönnyebben az elakadás jelző nyomógombra tudod kötni , mert ott mind a négy irányjelzőt egyszerre lehet vele működtetni.Viszont itt lényeges , hogy a vezérlő ad e ki olyan terhelhetőségű kimenetet , ami elbírja a négy izzó áramát .Ha nem , akkor egy relét közbe kell iktatni.
(#) reikimester hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsot, kiprobálom külön a két oldalt a kissebb áramfelvétel miatt.
(#) Inhouse válasza reikimester hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Én azt mondanám, hogy az oldalsó jelzőizzó vezetéke általában hozzáférhető, oda is kötheted. Ha nincs két külön kimenete a doboznak, akkor diódával kell közösíteni a bal és jobb oldali izzókat. A hangjelzést egy autósboltban kapható 12V-os jelzővel meg tudod oldani, vannak belőlük olyanok amik olyan hangosak, hogy utastérben igen zavaró a hangjuk. Ezzel szokták pl. jelezni, ha égve marad a világítás és nyitod az ajtót.
(#) reikimester hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Én is úgy gondoltam,hogy rákötöm a hátsó helyzetjelző lámpára, éppen azért a hátsóra mivel a csomagtér hátsó ajtó zárját is átakarom alakítani távirányításúra. Így négy vezetéket húztam hátra.
A probléma ott van,hogy egy csatlakozón keresztül csatlakozik az összes hátsó lámpa, mivel nincs
olyan rajzom ahol a vezeték színe és csatlakozása rajta lenne. Minden vezetéken negatív polaritás van. Nem tudom, hogy lámpán keresztül jön a negatív, próbáltam próbalámpán keresztül pozitívot
adni, de a lámpák nem égtek. Nem mertem közvetlen pozitívot kötni nehogy baj legyen.
Ha ebben tud valaki segíteni megköszönöm.A vezérlőtől két vezeték jön ezért gondoltam én is a jobb és a bal oldalra kötöm az index vezetéket. Ezzel vezetékkel indíthatom a csipogót is?
(#) Inhouse válasza reikimester hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Persze, hogy mind testen van, az izzón keresztül. A próbalámpa viszont olyan nagy ellenállást képvisel sorban az izzóval, hogy az már nem tud világítani ekkora áramtól. Kapcsold fel azt az izzót, amit keresel és mérj rá a vezetékekre, melyiken van ilyenkor +12V!
(#) reikimester hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Ez nagyon nagy ötlet nem jutott az eszembe.
Nagyon köszönöm!
(#) krisztian90 hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Suzuki swift sedan glx tipusú, 2000-es évjáratú autóm központi zárja betegeskedik. A probléma úgy indult, hogy záráskor minden ajtót zárt, nyitásnál viszont csak a kulcsal nyitott ajtót nyitotta a többit nem. De 1-2 nap elteltével már zárni sem akarja az ajtókat.Ezt a jelenséget produkálja kulcsal és távirányítóval is egyaránt.
Elektromos hibára gyanakszom, nem mehanikusra.
Kérdésem az lenne, hogy hol található meg az autóban a kp. zár vezérlés és, hogy szerintetek mi lehet a probléma, mivel próbálkozzak, hol induljak el?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Inhouse válasza krisztian90 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Elképzelhető vezetéktörés a bal első ajtónál, vagy abban a motorban mikrokapcsoló hiba. Ha szét tudod szedni az ajtót, akkor meg lehetne nézni, hogy kapcsol-e, ill. hogy megszakított mikrokapcsoló szálakkal távirányítóval megy-e?
A vezérlő valahol a műszerfal alatt lesz valószínűleg.
(#) Zoli1974 hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Suzuki Wagon R nél van az a központi zár hiba, hogy zárni lehet az összes ajtót nyitni nem. Ha kulccsal nyitom a bal első ajtót a központi nem reagál. Ha a belső gombbal nyitom akkor csak zár illetve ha sűrűn nyomogatom nagyon gyorsan akkor néha kinyitja az összes ajtót de ez nagyon ritka.
Mi lehet a hiba?
(#) kzozo válasza Zoli1974 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A bal első zárszerkezetben lévő nyitásérzékelő mikrokapcsoló a rossz.
(#) Zoli1974 válasza kzozo hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Azt megnéztem nekem is az jött le először de a nyitójelet leadja a kapcsoló lezárni meg lezár. A jobb első ajtó is ugyanezt műveli mert az is vezérli a központi zárat. A belső ajtózár gomb is csak lezár de nyitni csak akkor nyit néha ha nagyon gyorsan egymás után nyomogatom a gombot.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) jbaluka hozzászólása Okt 3, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy Škoda Octavia kombi autót vásároltam és valami nagyon nem jó a központi zárral.
Távirányítóra egyáltalán nem reagál.
Az utas térből viszont nyit és zár is.
Mondjuk ami a nagyon érdekes, hogy ötből négyszer zárás után újra nyitja az ajtót, de csak a vezető felölit.
Érdemes lenne ,, szét kapni " vagy inkább szerelőhöz vigyem?
Előre is köszönöm, szép napot ☺
(#) Zoli1974 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Megvan a hiba. A vezérlő relére gyanakodtam mert az kattogott amikor nyitottam zártam.
Kimértem a relé kapcsait és ezek alapján az érintkezők mentek tönkre. Megnéztem a neten a relét de annak az áráért kaptam egy komplett vezérlőt.
Betettem, működik.
(#) koha78 hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Hello.Hyundai getz közponi zár vezérlője hol található????
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem