Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aktív szűrő
 
Témaindító: w5k, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) w5k hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
üdvözlet mindenkinek!

Segítséget kérnék abban az ügyben, hogy ha jól emléxem, akkor a hobbielektronika oldalán találtam egy kapcsolás leírását, amiben aktív szűrőkapcsolásokkal olyan kijelzőt épített a szerző ledekből, ami a winamp kijelzőjéhez hasonlított. Tehát kijelezte néhány frekvencia hangosságát a zenében.
Ezt az oldalt keresem, vagy hasonló témájút . Minden segítséget köszönettel veszek.
Remélem érthetően írtam körbe.
(#) zolee1209 válasza w5k hozzászólására (») Márc 9, 2008 / 4
 
Kérésedre a link!
Spektrum analizátor
(#) w5k válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
köszi szépen!
(#) vtsoftware hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok

Nem éppen az első hsz.-hez tartozik, de a cím az stimmel.
Én szeretném megépíteni EZT a kapcsolást.
Minden oké, meg is van minden de a "Bandpass filter" nekem magas.
Ahogy néztem a neten van "analóg" és aktív szűrő.
A kapcsolást WiFi (2,4Ghz) mérésre szeretném használni, de csak a vizuális "mérés" a lényeg, hogy kb. hol milyen erős a jel. Nem akkora lényeg a pontosság csak mégis mettől meddig...

Kérdezném hogy ehhez aktív vagy "analóg" szűrő passzol.
És hogy mekkora alkatrészek kellenek.
Láttam a neten kalkulátort de nem tudom használni
Valaki tudna segíteni kideríteni mi kell a "Note 1 helyére"?

Előre is köszönöm
(#) Marty McFly hozzászólása Aug 18, 2010 /
 
Üdv a fórumozóknak!

A következő eszközre lenne szükségem! 2 utas aktív hangváltó limiterrel! Iagzából a 2 utas hangváltás a lényeg a limiter már csak extra de ha egy mód van rá szeretnék építeni hozzá azt is! Az egyik fele a mélyládákat ható erősítő jelét készítené elő, állítható hangerő, és vágási frekvencia, és limiter állítási lehetőség potméterrel! A másik fele a szélessávú hangfalak jelét készítené elő, a mély hangokat szeretném vele levágni, potméteres állítási lehetőség, hangerő és úgyszintén limiter állítási lehetőség! A mélyvágási részt monora szeretném, még a szélessávút sztereoba! Szeretnék egy mono kivezérlésjelzőt a mélyre, a szélessávra egy sztereot, és még 2 db ot ami a limiter működését jelezné, piros ledekkel és viszafelé villogna azt jelezné menyit vág a limiter! Műveleti erősítőre gondoltam megoldásként aminek a frekvenciamentét szabályoznám! Ha valaki tudna valami jó limiter kapcsolást, vagy aluláteresztő szűrő, ill felül áteresztő szűrő kapcsolásokhoz rajzot, azt megköszönném! Üdv.
(#) BEMcorp hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Buta kérdésem a következő lenne: ebben a szűrőáramkörben/programban, mit jelent a "jósági tényező"?
És mikor jobb? Ha kisebb, vagy ha nagyobb ez a szám?
(#) pucuka válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Sajnos a króm rosszindulatúnak minősíti, és le sem tölti.
Ezért csak úgy általánosságban. A Q szoros összefüggésben van többek között a sávszélességgel is, a nagyobb Q kisebb sávszélességet, kisebb csillapítást jelent.
(#) BEMcorp válasza pucuka hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Nem vagyok benne biztos hogy 100%-ig értem mit írtál (vagy 100% biztos vagyok benne hogy nem értem...?
De ahogy én értelmezem a válaszod alapján: minél kisebb a sávszélesség, annál nagyobb jobban csillapítja a szűrt részt, illetve minél nagyobb a sávszél, annál kevésbé szűri ki a többi frekit?
Mellékelek képeket a progiról.
Aktív hangváltót szeretnék készíteni (3 utasat), ahhoz keresek szűrőkapcsolást (amúgy mellékesen...)
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem