Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 31
(#) voodoo válasza giskard hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Valami ilyesmire gondoltál?
(#) giskard válasza voodoo hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Szuperek ezek a videók (és biztatást meríthetsz belőle, volt már olyan aki csinált hasonlót, Hi)
Már csak egy 1 fázisról 3 fázisra átalakítót és egy fordulatszámszabályzót kell csinálni (felöleljük az egész oldalt)
(#) kuc-kuc hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Szerintem valami ilyesmi lehetne: https://www.youtube.com/watch?v=qWh_w14rfVQ
(#) bablyas hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Csigás brikettáló,200 kg-ot ad nádból,fűrészporból. 15 kw motor nem terhelődik.Saját gyártmány.
https://www.youtube.com/watch?v=GezPX98rp-8
(#) Bakman válasza bablyas hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Ügyes! Mennyire tartósak ezek a brikettek? Nem esnek szét könnyen?
(#) bablyas válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Köszi ,a brikett nagyon tömör,1,3 kg /dm3,még a parazsát se könnyű szétverni,csak miután teljesen kihül. Ezt a tipusú brikettet nevezik pini kay-nak.
(#) JZoli válasza bablyas hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Hát ez szinte professzionális lett! Gondolom elég sok munkád fekszik benne! Mivel daráljátok hozzá a nádat és a fát?
(#) bablyas válasza JZoli hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Köszi a dícséretet.Ez a gép már a sokadik változat,sokat kell kísérletezni mire használható gépet kapunk ami többféle anyagra is alkalmas.Aki használja azt mondta sok gyári géptől fejlettebb.Ami ennél a változatnál sikeres lett az hogy nem blokkol be a gép még ha tévedésből nedvesebbet öntök is bele,de itt is be kell tartani a 8-10% nedveséget akkor működik jól.Darálót az üzemeltető készített jóformán házilag,képesek még 180 cm körbálát is ledarálni,többe került a darálójuk mint a gépem.Fát nem darálnak csak szójaszalmát,repceszalmát ,kukorica szárat.
(#) voodoo válasza bablyas hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Szia.
Szép munka! Mondjuk jó nagy teljesítményű motor van neki. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora az áramszükséglete átlagos sűrűségű és nedvességű fűrészpor betárazása estén? Gondolom ez hol több, hol picit kevesebb (mármint az áramfelvétele), de úgy körülbelül? A másik kérdésem pedig, hogy hogyan sikerült kivitelezni a szűkítő előtt a zsilipet? Tehát hogy mekkorára méretezze a hengerformát. Netán nincs is ott semmi zsilip, csak simán egy kúpos szűkítőbe préseli a port a csiga majd a végén kipotty?

Üdv.
(#) JZoli válasza bablyas hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A kijelző mit mér? A "szűkítő" saját fejlesztés? Be lehetne szerezni valahol? Esetleg lehetne tudni ennek a kivitelezéséről többet?
(#) bablyas válasza voodoo hozzászólására (») Aug 28, 2014 / 1
 
Szia !, Egy újabb gépnél az adagolót másképpen készítem,ezen még lehet javítani.Elment 11 kw motorral is de jobb ha van tartalék.Pl.tévedésből nedves anyagot öntöttem a tartályba és szétfeszítette az igen erős vezetővasakat,majdnem labdát nyomott (lent van a földön a darab),akkor az amper felment 40-re de normális esetben 20 vagy csak 15.Náddal mértük a fogyasztást 3 óra munka után átlagosan 11 kw jött ki óránként a fűtéssel együtt,összesen 33kwh fogyott és 600 kg brikett jött ki.
A csőrendszer az igen kényes alkatrész,itt nincs zsilip,csak bevezető és préscső,de sokan ezt egybe készítik .Ez a rész majdnem minden típusnál másképpen van megoldva,más geometria alkalmas fűrészporokra és más szalmafélékre,jobb ha több szerszámot használnak,mert még így is sokkal olcsóbb mint hasonló teljesítményű hidraulikus gép.
(#) bablyas válasza JZoli hozzászólására (») Aug 28, 2014 1 /
 
Az amper mérő az egyik kijelző,a másik az hőmérő és van hővezérlő programozó.A hővezérlés is és a szűkítőnek nevezett rész is saját fejlesztés,másutt még nem alkalmaztak hasonlót(vagy nem tudok róla).Több év után lett jó csak.
(#) JZoli válasza bablyas hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Elhiszem, hogy rengeteg munka fekszik benne, általában ez az egyik legkritikusabb darabja a brikettáló gépeknek. Eladásra esetleg nem gyártasz ilyet? A fűtése mivel van megoldva?
(#) voodoo válasza bablyas hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Értem. Tehát a szűkítő az a csiga elején tegyük fel 150mm a végén pedig mondjuk csak 80mm és ettől kész is van a forma. Érdekes de működik. Nekem tetszik.
(#) bablyas válasza JZoli hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Már néhány csigásat elkészítettem,és egy kétoldalra nyomó hudraulikusat is,de én ezután a csigás mellett állok ki.Úgy van hogy eltart egy darabig míg elkészül,kísérletezgetek vele,közben általában legyártom a számomra szükséges brikett mennyiséget.Így látható hogy mire képes és egy idő után jön rá vevő,még eddig mindet eladtam
Igen az a szűkítő nagyon lényeges,ekkorát,amit írtál esetleg vizes papírmassza esetén szűkülhet.Kínai gépeknél ez a fő hibájuk, hogy nem elég fejlett ez a rész,nálam nagyon összetett a geometriája ,de azért el lehet készíteni.
A fűtés az 3 fázison megy mindegyik fázisra egy fűtőspirál,de ezt egy programozó vezérli.
(#) DonPapa62 válasza zutyi hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Ezt a gépet én gyártottam.Van hozzá vágógép és egy csigás prés.Ha többet akarsz róla tudni kérd a telllszámot.A müködésröl készült filmet megprobálom feltölteni.Papa
(#) precizke válasza kitti hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy ezt a gépet meg lehet-e tekinteni működés közben.
(#) DonPapa62 válasza precizke hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
(#) DonPapa62 válasza zutyi hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ezt a gépet én készítettem,itt a film róla :
https://www.youtube.com/watch?v=k7FrZjTPBt0
(#) dbase válasza DonPapa62 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Hello volt Cstöltési?Üdv Kecelről!
A gáz helyett olcsóbb lenne tavalyi brikettel alátüzelni. Folyamatos prés volt régen?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) DonPapa62 válasza dbase hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A folyamatosprés az otletet adta .Papa
(#) LKS hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Jómagam egy átalakított pergetőgépet akarok használni a pépesítésre így semmi nem kerül energiába mindössze a saját erőmet kell befektetni Prések közül a "Hegyes" féle jött be leginkább gyors hatékony. Remélem nyáron már minden eszköz rendelkezésre áll a helyi Peny biztosít majd alapanyagot jelezték, hogy olyan 400 kilónyi papírt szoktak elvitetni csak örülnek neki ha én elviszem
(#) Joci1972 hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Sziasztok! Most tévedtem erre a fórumra. Már két éve csinálom a papír brikettet.Több gépet csináltam.A pépesítést betonkeverővel csinálom a préselést pedig karos préssel. Szerintem elég hatékony,ha érdekel valakit írjon és megosztom a tapasztalataim. A gépről van videó youtube-on papírbrikett prés néven 1:18 a videó hossza. BÚÉK mindenkinek.
(#) Heeh89 hozzászólása Okt 18, 2016 /
 
Sziasztok én egy csigás brikettalóval küzdök. A problémám az hogy mikor elkezd dolgozni a gép, a présfejen át nyom pár centit és ott meg áll meg ragad. Képet töltenék fel de nem engedi mert túl nagyok. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) otvenkilenc válasza Heeh89 hozzászólására (») Okt 18, 2016 1 / 1
 
Ennyire meggyalázni a nyelvet...
(#) Heeh89 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Köszi lényegre törő volt a válaszod
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2016
(#) SCsaba130 hozzászólása Nov 30, 2019 / 1
 
(#) Bakman válasza SCsaba130 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Szerintem ettől egyszerűbb és összességében olcsóbb is egy olyan kazán beszerzése, amelyikbe egy egész, kisméretű bálát be lehet rakni. Persze ez is csak akkor, ha viszonylag olcsón rendelkezésre áll a szalma és nem is kell máshova.

A gép sem az igazi, ezt a készítő (?) el is mondja: "lehetne tömörebb", mármint a brikett.
(#) mrbini válasza SCsaba130 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ez inkább csak darálónak jó, de annak se valami hatékony.
(#) SCsaba130 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
A keménység kérdése már megoldva a 3-as részben látható. A teljesítménye 25-30 kg/óra, a 4 Le-ős egyhengeres dízelből kb. 1 liter gázolajat vesz ki óránként.

Bálás kazán nem opció, nem központi fűtéshez kell. Ráadásul a kisbálával csak a gond van.
Tárolás(elrágják az egerek a madzagot ), betakarításkor van a legtöbb munkám, időjárás érzékeny, míg a körbálát el lehet potyogatni. A körbála tárolása sem gond elfér az ég alatt, ez a gép érzéketlen a nedvességre. Most, hogy már látom az elv használható, tudok készíteni egy jóval nagyobbat 100 mm körüli pogácsa átmérő a cél.
Következő: »»   30 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem