Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS1820 PIC16F628A RF-en keresztül RS-232 PC
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Manyoc válasza PeteN hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
A csomagolt fájlban lévő rajzokon nics feltüntetve a PIC táplálása. Szóval a PIC ötös lába a masszára megy, a 14es pedig +5V-ra. Enélkül nem üzemel a PIC. A 4K7 ellenálláson keresztül nem a pic van táplálva. Az LCD-n a kontrasztot vagy potival állítod be, vagy egy diódát helyezel oda; sorba annyit, hogy szépen látszódjon a karakter. 1 diódával 0,6V-ot tudsz emelni. Alighanem 1db elég is. Ha legközelebb építesz, akkor ajánlom, hogy vagy vegyél próbapanelt, vagy használj inkább olyan nyákot, ahol 3forszemenként van darabolva a réz.
Sok sikert.
(#) Manyoc válasza PeteN hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Ezt nézd meg a táplálás bekötéséhez Mégvalami, amit észrevettem, hogy a PIC-et direkt forrasztottad. Soha, de soha ne forraszd be a PIC-et így! Vegyél aljzatot/IC-tokot és azt forraszd be. A PIC nagyon érzékeny a hőre és a statikus elektromosságra. Mielőtt hozzányúlsz egy PIC-hez, mindig fogj meg egy fém tárgyat, hogy levezesd a statikus töltéseket a testedről, mert az a PIC halálát is okozhatja. Jobbik esetben csak az érintett lábat nem fogod tudni többet használni, de könnyen sérülhet az egész PIC is. Van egy olyan érzésem, hogy te mindenféle előismeretek nékül ugrottál bele ebbe a munkába. Kezdetnek nem ártott volna, ha csak valami LED-es, taszteros kapcsoláson keresztül ismerkedtél volna a PIC-kel. :no:
(#) vicsys válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
jaja..
Itt a kapcsrajz külön...
Rajz
(#) Sebi válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 27, 2006 /
 
Amúgy tapasztalat szerint a HD44780 vezérlős LCD-k kontrasztja pont jó18fokos hőmérsékletnél ha talajon van a szab.bemenet. 20-22fokon már túl kontrasztos így, de ha nincs éppen poti kéznél...
(#) PeteN válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Már szinte minden ok, mindössze abban kéne még egy kicsi segítség, hogy a kapcs.rajzon melyik ellenállást, kondit, clock generátort miért kellett használni.
Egy rövid, akár felsorolás szintű leírásnak is nagyon örülnék.

Köszönöm szépen. (egy lelkes kezdő)
PeteN
(#) Manyoc válasza PeteN hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Először az adó. A kristály melett a 2 kondi a hidegítés céljából van. A hőszenzornál lévő 4k7 ellenállás adatlap szerint került oda. Az MCLR láb plusz 5 voltra kell kötni, mert különben RESET lép fel. Ha földhöz kötöd, akkor RESET van. Az ellenállás azért is van, hogy ha tasztert használsz reszetelésnél, akkor nem lesz rövidzár a tápnál.
Vevő LCD nél csak kontraszt állításra van a poti. A MAX232-t adatlap szerint így kell körbeágyazni kondikkal. A stabilizátornál a kondi a brum feszültség kiszűrésére van.
Ennyi lenne. Nincs semmi extra
(#) Topi válasza Manyoc hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Üdv mindenkinek.

Sok aktuális tennivalóm között szerepel egy olyan RF eszköz melynél soroson, RF keresztül elég tisztességes mennyiségű adatot kell átvinni. A kommunikáció Half-Duplex. Ráadásul számít az idő is. Ezeknél a kapcsolásoknál nem találkoztatok olyannal hogy hibás mérés érkezik?? Merhogy a 433Megán van azért sok cucc ami soroson kummunikál.
Mert itthon nálam semmi gond nincs, de ahova ez az eszköz készül az egy panelház. És azért ott vannak 433megás cuccok tömegével. És half duplex módban nem létezik a kézfogásos módszer. vagyis visszaszól a másik fél, hogy vettem az adatot sikeresen, checksumm oké.
Szal a kódot lehet hogy 10szer kell kiküldeni mire egyszer megérkezik helyesen, hogy a paritás és a checksumm jó lesz...

Erre nincs valami más ötletetek??? Ez nem az az egyszerű ráteszem a picre a rádiót osztjóva' dolog.

Köszönöm. Üdv.Topi.
(#) Tomee válasza Topi hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Én még nem használtam ilyen eszközt, de ez idáig csak kevés olyan eszközt láttam ami ellátja a teljes komunikáció lebonyolítását. (kodólás, dekodólás, hiba javítás stb...)
De nézd meg ezt a linket hátha ez az amire gondoltál.
Még egy.
Csak sajna biztos nagyon drága lehet.
(#) Topi válasza Tomee hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Köszi a linkeket, de az eszközök már megvannak. Már csak a szoftware hiányzik... A rádió adó/vevők már fixek. Csak a programon kell variálni...
(#) Gory válasza Topi hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Hello!

Ahogy a számítógép hálózatok tanulmányaimból rémlik ezt meg lehet oldani hibajavító és detektáló kódolással, valamint ugyanazt az adatot többször elküldeni és többségi szavazással. Biztos van még más megoldás is. De akármit csinálsz lesz hiba csak mondjuk millióból egy. Pl ha minden harmadik vagy negyedig kódszót használod akkor egy két bit hiba detektálható/javítható. vagy vannak mindenféle hibajavító kódolások. De nem tudom ez mind mennyire lassítja az adatátvitelt és feldolgozást. Főleg ha mondjuk 5-ször küldöd egymás után az adott szót.
(#) Topi válasza Gory hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Hát igen. Van egy két ilyen kódolásról infóm, de sajnos van olyan is ami 1mp-késéssel érkezik meg 100% os pontossággal. De sajna nekem max 1/100 mp késésem lehet
(#) sargarigo válasza Norberto hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Üdv!

Él még ez a dolog az olcsó rádiós cuccokkal?
Engem is érdekelne egy jó pár belőle..

Krisz
(#) árpix válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Hello !

Ez 434MHz-es vevő ? mert akkor engem is érdekel.
(#) vanzerr hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
Sziasztok!
Visszatérve a kapcsolásra és megépítettem, működik is minden de az adó oldali LED lényegére még én sem jöttem rá. Tudom ez volt már kérdés, de az ottani válasz
Idézet:
„A led addig világít, míg kűldi a mért értéket”
szerintem nem megfelelő.
Esetleg valaki tudna segíteni?
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Bocsi és lenne még egy kérdésem. Ha összekapcsolom a PC-vel akkor hogyan tudom megjeleníteni a mért értékeket? Egy segédprogira lenne esetleg szükség?
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
Előkerült nálam ismét ez a kapcsolás de pc-re progit még ezidáig sem találtam rá, nem tud valaki valami progit esetleg?
(#) tibcsi válasza Topi hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Hi Topi!

Úgy gondolom ebbe a témába vág az én problémám is.
Telecontrolli RF modulokat akarok használni RS232-re , név szerint: RRQ2-868, RTQ1-868.
Igy hát elolvastam a cikkedet Rf modullal kapcsolatban. Sajnos, mivel nem C-t használok progizni igy nem ertettem a dolgot teljesen.
Összeraktam az adó és vevő kapcsolását, aztán neztem oszcival a vevő kimenetét, es egy 100Hz körüli négyszögjelet láttam. Multiméterrel ez 1,2V körül volt. Ha az adó bemenetét Vcc-re raktam akkor a négyszögjel kitöltése kb. 60% lett, multival 1,8V.
H - L jelszinteket vártam, a kimeneten, de sehol.
Miért van ez?
Hogy működik a RF vevője?
Ha van linked RS232 RFmodullal, megköszönöm.
Köszi!
Üdv.


(#) Topi válasza tibcsi hozzászólására (») Okt 10, 2007 /
 
Szia!

Amit láttál, az egy behangolatlan páros. Felejtsd el a multimétert. Azzal jelet mérni... nahát szóval. Nem erre való.
Szkópon nézzél csúcstól-csúszig jelet.
(#) tibcsi válasza Topi hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Hi!
Persze, persze a multiméter nem alkalmas erre. Én csak kiváncsiságból akasztottam rá, mivel naivan azt hittem szabályos kis 0V meg 5V-okat fogok látni.

Össze van most pakolva egy próbapanelen egy PC <--> PIC RS232 kommunikáció MAX232-vel, kivállóan működik. Ezt szeretném én átalakitani úgy, hogy csak egy irányú legyen azaz PC-től PIC felé RF modullal.
Kisérleti jellegel beraktam az adó-vevőt a megfelelő helyre, azaz adó bemenetét a max ic 12-es lábára, a vevő kimenetét a PIC-em RX lábára. Oszcin néztem a jeleket átmentek a PIC-re, de nem történt adat átvitel.
Remélem nem voltam túl zavaros.
Lehet, hogy egészen rossz irányból közelitem meg az egész RF modul használatát?
Szeretném megérteni, hogyan működik.
Köszi!


(#) xerox66 hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a DS1820-as ROM kódját az asm-ben hová kellene beírni segítségeteket köszönöm!
(#) nl hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Sziasztok!

A DS1820 mennyire helyettesíthető DS1620-szal?
(#) mezga hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Sziasztok !

Elnézést kérek amiért ideírok , de hátha tudtok segíteni.
Egy conrad- os adatgyűjtőhöz szeretnék több DS1820 at venni . Náluk egy kicsit drága...

Nos találtam emberi áron DS18S20 at.( maxim)A forgalmazónál azt írják az előbbi megszűnik és az utóbbi lesz helyette.
Nézegettem a dallas és a maxim adatlapokat, de nagyon nem láttam különbséget , hacsak a pontosságát nem.
Szóval nem mennék bele a gyári programba , és emiatt érdekel , hogy kompatibilis -e a két eszköz vagy csak migráció?

Köszönettel :

mezga
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem