Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-os fesz.szabályzó simson motorba

Témaindító: Zidane, idő: Márc 24, 2008
Lapozás: OK   11 / 11
(#) mlaci96 hozzászólása Jún 18, 2012 /

Hali!
Szerintetek ha megépíteném ennek a kapcsolásnak a szabályzó "Ladeteil" részét és a indexet a gyári reléről szeretném használni akkor működne ?
Milyen egyenirányító kellene hozzá hogy működjön rendesen a szabályzás ?
(#) anonymusz1228 hozzászólása Júl 13, 2012 /

Helló!

Egy kis segítség kellene, egy barátom simsonját bütyköljük, új 12 v-os töltő tekercs van benne az aksi még nincs bent (biztonsági okokból) és valószínű a feszültségszabályozó elszállt, mert nem egyenirányít és valótlanul alacsony feszültség jön ki rajta (még mindíg akku nélkül) , annyit tudok a fesz szabrol h még eredeti és nem az indexrelés, hanem a hagyományos, van itthon nekem egy vadonatúj elba 8871.10- es szabályzóm, jó lesz az bele? Hogyan tudnám bekötni azt? (Kicsit kétejeim vannak afelől, hogy tudom-e hogy, hogyan működik a fesz szabályzó, a gerjesztés szabályzósat értem, de ez ugye nem gerjesztős) Köszönöm, és bocsánat, hogyha kicsit bugyuta volt a kérdés.
(#) norbiper1 válasza Krisz03 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /

Helló! El tudnád küldeni a rajzot e-mailben, mert a tárhelyen nem találom. Cím: * Előre is köszi.

Szerk: Emil törölve .
(#) zolika60 válasza norbiper1 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /

Írj neki privát üzenetet, vagy emailt. Az egy négy éves hozzászólás amire válaszoltál, nem biztos, hogy észleli. Valószínűleg ezért nincs már a tárhelyen a rajz. A te címed meg ne tedd a fórumra, ha nem akarsz spam-eket kapni. Akit érdekel elolvassa az adatlapodon.
(#) elektro95 hozzászólása Dec 16, 2012 /

Heló lenne egy kérdésem hogy mi kell pontosan az akkumulátor bekötéséhez egy Simson s51n hez?
(#) mlaci96 hozzászólása Dec 21, 2012 /

Hali!
Valaki tudja hogy SIMSON-on hogy működik, tapasztalatokra lennék kíváncsi és arra hogy egyáltalán működik-e hanem akkor mik a módosítások .
(#) isti03 válasza isti03 hozzászólására (») Márc 6, 2013 /

Sziasztok. A Simsonba bevált ez a szabályzó. De most szeretnék ezzel a kapcsolással egy auto akkumulátorát tölteni. 55Ah az aksi, a simsoné jóval kissebb. Kérdésem az lenne hogy kell e valamit módosítani a kapcsoláson?
(#) villanyipi hozzászólása Márc 8, 2013 /

Üdv
Az elba szabályozóhoz ha a kellő alkatrészeket beszerzem és kellően hűteném őket elviselnének 5-7 A töltő áramot?Esetleg ha nem akkor valaki tudna nekem segíteni egy átalakításban, nem kell bele index rész csak a töltés de annak 7 A-t bírnia kellene, a villogó rész az luxuscikk lenne benne .
Előre is köszönöm minden segítséget !
ipi
(#) 3653 válasza feri949 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /

Ki az eredeti tulaj , mert nekem is szükségem lenne rá .előre is köszi
(#) canon70 hozzászólása Máj 2, 2013 /

Sziasztok!
Valaki megépítette már ennek az EWR részét? Megcsináltam, de nem műxik, pedig minden alkatrész jó.
(#) canon70 válasza canon70 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /

Megoldva! Egy forrasztás rossz helyen (műhiba)
(#) kiborg hozzászólása Aug 22, 2013 /

Sziasztok!
Ha jól veszem ki a rajzokból, akkor a fesszabályzó rész ha a bemeneti feszültség 14,4V feletti akarna lenni, akkor rövidre zárja a tekercset, söntöli. Na most ezt ki lehetne-e váltani egy(vagy több) megfelelő teljesítményű Zener diódával? 15Von söntöli a tekercset és kész. Van 5V 50Wos Zenerem (több darab), az sokkal egyszerűbb sorba kötni, mint csinálni egy komplett szabályzót. Nem?
Üdv Kiborg
(#) tiva77 válasza canon70 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /

szia!

Megbízhatóan müködik az EWR?

üdv: Tiva
(#) canon70 válasza tiva77 hozzászólására (») Nov 21, 2013 /

Szia!

Működik igen, de hűtés kell neki. Esetleg ha megépítenéd a másikat akkor arról is lenne információnk. Annak állítólag nem kell hűtés, így kisebb helyen is elfér, főleg ha SMD komponensekből épül.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2013
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Ápr, 16. Sze
9:25:59
Jelenleg 370 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu