Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 164
(#) Inhouse válasza cool13 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
989 van, de abban nincs barna/szürke, csak barna, vagy barna/fekete.
(#) ef3 hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Seat Toledó III (2008. évjárat) gyári riasztója állandóan riaszt, anélkül, hogy erre bármi oka lenne. Azon kívül, hogy a távirányítóval kinyitom az ajtót, ami a riasztót kikapcsolja, hogyan lehet ezt a hibajelenséget megszüntetni ?
(#) Inhouse válasza ef3 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Meg kell találni az okát. Van visszajelzése a riasztónak? (pl. a LED-et villogtatja riasztás után egy kódnak megfelelő számban)
(#) ef3 hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Igen, a riasztóval egyidejűleg az első tompított fényszórók, a hátsó lámpák villognak, az irányjelzőkkel együtt. A riasztó élesítettséget egy vörös szinű led jelzi a vezető oldali ajtó belső oldalán, a zár feletti részen.
(#) csikosgabi hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Üdv. Egy peugeot partner autóba raktam központit. Mivel full számítógépes vezérlése van (nem relé kapcsolgatja az indexet hanem valamilyen félvezető)ezért így szeretném megoldani a "villogtatást". Szerintetek rendben van ez így? Köszönöm előre is.
(#) Baxi válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Hi
Teljesen, szerintem.
(#) Inhouse válasza csikosgabi hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Ha biztosra akarsz menni, akkor akár használhatsz morzés relét és átvezeted az eredeti index szálakat rajta. Így alapból minden az eredeti módon működik, viszont te csak az izzókra adsz +12V-ot. Kimaradnak a diódák.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) csikosgabi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Igaz, úgy még egyszerűbb. Köszönöm a válaszokat!
(#) kberti95 hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok

Nekem olyan problémám van ,hogy vettem egy volkswagen polo variantot és ha a riasztót aktiválom a kulccsal akkor a riasztó egyből megszólal és a a távirányítóval nem bírom kikapcsolni.
Sajnos én nem nagyon értek hozzá, ha valaki tud segíteni akkor előre is köszönöm .
(#) Biomechanik hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Szevasztok mesterek !

olyan kérdésem lenne hogy THUNDER CA205 autóriasztóhoz van egy relé amit sikeresen fogalmam nincsen hova raktam tudnátok segíteni benne hogy milyen relé van benne és hol tudok kapni ilyent ?nagyon köszönöm előre is
Üdv : Bio
(#) Inhouse válasza Biomechanik hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Ha külső relé volt, akkor sima autós relé, valószínűleg 5 pólúsú, 1 morze (váltó) érintkezővel. Bármelyik autós boltban kapható.
(#) Baxi hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Riasztón agyalok, hogy rakni kellene a kocsiba pic-el vezérelve. Az lenne a kérdésem hogy rezgés figyelést/védelmet hogy lehetne megcsinálni, vagy miből?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) DecebaL válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
A legegyszerűbben egy rúgó a közepén egy szeggel, mozgásra, rezgésre érintkezik a kettő.
Lehet készen is kapni, én ilyennel oldottam meg
(#) Baxi válasza DecebaL hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
A rugó "szeg" jó ötlet. Már csak olyan anyagot kell találnom ami nem oxidálódik
Köszönöm a segítséget!
(#) Inhouse válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Egy piezo lapra forrasztanak egy rugót kis súllyal a végén. A kapott lecsengő jel adja az infót.
(#) Baxi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Így lehet szabályozni is az érzékenységét is .
Ez jó, köszönöm az ötletet.
(#) Inhouse válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Valahol itt meg van, csináltam ilyesmit egérből bontott tárcsával/optokapuval. A tárcsa kapott egy ólomgolyót, így mindig igyekezett adott helyzetbe állni. Motorhoz jó igazán. Amikor változik a dőlése, arrébb fordul a réstárcsa, jelet ad az optokapu és riaszt. De ez nem rezgés, hanem inkább dőlés érzékelő. 2 db-al meg van 2 tengely irány.
(#) Baxi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Igen ez mocihoz az jobb. Én kocsiba keresek. A piezo-s nyert szerintem
(#) Inhouse válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Vigyázz a piezo forrasztásnál, hamar eltűnik a fémgőzölés!
Miért éri meg neked autóriasztót gyártani manapság házilag?
(#) Baxi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Ok, kösz, majd ügyelek rá.
hát......., már van a kocsiba egy általam kreált kütyü LCD kijelzővel. Pár hete (kocsi a ház előtt az utcán van) letörték az elejéről a Ford jelet. Na innen jött az ötlet hogy kell bele riasztó egyedi funkcióval. Például ha elfordítják a jelet az elején (itt/így lehet kinyitna a gépháztetőt) akkor már egy "légvédelmi" sziréna szólaljon meg a kis tetXnek. Ha már a kütyüm úgy is figyeli az ajtó nyitást akkor már csak egy rezgés érzékelő kell s nagyjából "kész" a riasztó. Most találtam meg a "fiók" mélyén egy ultrahangos kiegészítő gyári modult, kocsi riasztókhoz. Azt birizgálom most . Szóval ha vissza kerül a gyújtás a kocsira akkor már ki is tudom íratni hogy volt e riasztás és mi volt az oka, pl.: rezgés, Ford jel stb. Eredetileg a kütyü csak külső, belső, és motor hőmérsékletet, és feszültség(Aksi) kiíratására készítettem. Utána kapott pár plusz kényelmi funkciót, zárja a központit ha elérte a kocsi a 20km/h. Ajtó nyitás után újra zár, És van benne hűtővízszint figyeléses is, és a fent említett opciókra riaszt ha valamivel gond van pl.: hőfok, víz szint stb. Most akkor bővül majd egy kicsit a funkciója
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014

DSC_0178.JPG
    
(#) Inhouse válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Ügyes!
(#) SzervízMacska válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Régebben talán higanykapcsolóval is csináltak ilyet. Lehet, hogy már nehézkes a beszerzése...
(#) Inhouse válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A higanyos is inkább dőlés/emelés, mint rezgés érzékelő, kb. az én optokapus/réstárcsás megoldásom.
(#) kinger hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Sziasztok.

Egy ilyen: thunder ccl22 központim van.
Tudnátok segíteni, hogy hova kössem a komfort funkcióját (rajzon kézi/lábfék) , hogy működjön.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) sufni-tunning válasza kinger hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
A PDF-ben az ötödik oldalon ott van a bekötés. Narancssárga vezetéket kell a féklámpa kapcsolóval sorba kötni.
(#) kinger hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Próbáltam már, de semmi reakció.
(#) csaba780825 hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
sziasztok meta m870 riasztom szeretném bekötni valaki tud segiteni???help-...köszi
(#) Inhouse válasza csaba780825 hozzászólására (») Nov 23, 2014 / 1
 
Volt ebben a topicban egy link, de már nem létezik, szerencsére leszedtem!
(#) csaba780825 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
köszönöm már csak valahogy fel kell nagyitanom de király vagy....
(#) Inhouse válasza csaba780825 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Jobb gomb a képen, megnyitás új lapon. Aztán egy katt a +-ra. Ha így is kevés, akkor elküldöm neked egészben.
Következő: »»   112 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem