Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 164
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Írtam diódát? Hova akarod kötni? Írt valamit diódáról? Sok diódád van?
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
akksiról vettem le a pozitívot és a negatívot is
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Akkor az a negatív lesz a negatív. Nincs egy autóban kétféle negatív.
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
jó jó értem dióda nincs megértettem ......köszönöm szépen akkor holnap ismét neki leselkedem és írok hogy mire jutottam.Kérdeznék még egyet ebben a vezérlőben elvileg van automatikus ablakemelés is...??
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Írja? Én nem látok ilyet.
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Elméletileg úgy vettem..de nincs külön szál neki.Az autó zárásnál ha tartottam a kulcsot elfordítva felhúzta.
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Akkor csak elméletileg kellett volna ezért pluszban fizetni.
Ha automata az ablakod, akkor lehet, hogy megoldható, de nagy valószínűséggel ez már sok lesz... megy egyáltalán gyújtás nélkül az automata funkció, vagy egyáltalán az ablak?
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Kb. két percig üzemel gyújtás nélkül
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Ott van, hogy opcionális, tehát kiegészítővel van rá mód. Akár írhatták volna, hogy könyvtámasznak is jó, csak hát...
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
köszönöm még egyszer és akkor holnap írok,hogy mi lett belőle..köszönöm és jó pihenést
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Jó éjt.
Van egy impulzus, ami záráskor keletkezik az formázással felhasználható egy automata ablak felhúzásához, de ahhoz sok mindennek klappolnia kell. Pl. minden elektromos ablak automata az autóban?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2016
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Két első elektromos és az mind a kettő automata le és fel is
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Amikor tovább tartottam a vezetéket a vezérlőszálon akkor felhúzta
(#) Levi88 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
de nem érdekes előbb működjön simán...extra nem számít
(#) Levi88 hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Köszönet Inhouse nak!!!!!tökéletesen működik a rendszer..
(#) Inhouse válasza Levi88 hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Szívesen! Örülök, hogy jó lett.
(#) airwalker hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Üdv! Nemrég egy Suzuki Swiftbe szereltem be utólagos központizárat. Egy Giordon "márkájú" szett került bele és eleinte csinált olyat, hogy menet közben elindult az autókeresó funkció (indexek villogtatása), majd a zárást, nyitást is elvégzi néha-néha menet közben magától. A vezérlőjét kötegelővel rögzítettem a műszerfal alá a fémvázra. Mi okozhatja a problémát?
(#) huncsik hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Carguard MIC 001 központi zár vezérlőt hogy kell bekötni?

Sziasztok! Segítséget kérnék, a fenn említett vezérlő bekötésére! Mazda 323f Bg szeretném bekötni! Az autóban gyárilag van központi zár amit a bal ajtóról kell vezérelni kulccsal. Ez most távirányítós lenne! Mellékeltem képet a bekötési rajzról valamint, hogy a bal ajtóban milyen a csatlakozó, és milyen kábelek vannak. a 3 érintkezőből 1 közös és azt kapcsolgatja jobbra balra
Köszönöm előre is! Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza huncsik hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Idézet:
„a 3 érintkezőből 1 közös és azt kapcsolgatja jobbra balra”
Nézd meg, hogy ez test-e! Ha igen, akkor egy izzós autós próbalámpával próbáld ki, csiptesd testre, és szúrd rá az egyikre, majd a másikra. Ha zár és nyit, akkor eddig oké. A legtöbb autónál az ajtónak csukva kell lennie a kp zár működtetése alatt. Ha tudod, hogy kell bekattantani a zárat, akkor azt is megteheted a próba idejére.
A testre működtetős záraknál az utólagost is negatív trigger szerint kell bekötni, ez rendszerint rossz rajzon szerepel a leírásban. Nálad is, de egy újabb hibával. Keress kicsit vissza sokszor leírtuk már a 6 vezeték titkát. Szerencséd van, ezen az oldalon is írtam már valakinek:
Idézet:
„A narancs és a narancs/fekete kimarad. A fehér a zárás vezetékre megy, a fekete/fehér a nyitóra. A sárga és a fekete/sárga megy testre.”
(#) huncsik válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
"A sárga és a fekete/sárga megy testre.”

Nekem a rajzon a Pozitiv triggeren ez a 2 színhez +12v van írva nem test.

Amit kapcsolgat jobbra balra az nem test hanem pozitiv
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) Inhouse válasza huncsik hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Ezért írtam:
Idézet:
„Nézd meg, hogy ez test-e!”
Innen ez nem látszott.
Tehát pozitív trigger. Minden marad, de a test helyett állandó +12V-ra kell kötni a közös szálat. A próbalámpával is ki tudod próbálni, rácsipteted a +12V-ra és a csúcsát ugyanúgy érinted egyikre, majd másikra.
(#) kazi hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Sziasztok!

A riasztómban van egy érzékelő. Kicsi henger, filcszerű anyaggal a tetején. Két lába van, amiket ha összezárok, akkor riaszt. Ez nyomásérzékelő lenne? Hogy lehetne ezt letesztelni? Ha becsapom az ajtót (az ajtó kapcsolója kiiktatva), nem riaszt. De ha babrálom a végét a kis hengernek vagy belefújok, akkor meg riaszt. De a tolvaj nyilván nem csinál ilyeneket. Vagy szar az érzékelő és ajtóbecsukásra zárnia kellene? Mivel az ütésérzékelőm meghülyült és ki kellett szednem, jó lenne, ha legalább ez működne.

Köszi a választ előre is!
(#) kazi válasza kazi hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Megvan, kondenzátormikrofon. Szóval mire jó ez végül is?
(#) huncsik válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Köszönöm megoldódott! A pozitív trigger szerint kell bekötni mivel a +12v a közös, és így jó ahogy írtad!
sárga és a fekete/sárga összesodortam és megy az állandó +12. A narancs és a narancs/fekete kimarad. A fehér a zárás vezetékre megy, a fekete/fehér a nyitóra.
Köszönöm!
(#) zoszka válasza kazi hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Mivel azt írtad, hogy az ajtó becsapására nem reagál így nem a légnyomást érzékeli. Szerintem törésérzékelő. Egy adott hangmagasságra, rezgésre és intenzitásra jelez.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2016
(#) Inhouse válasza huncsik hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Szívesen. Örülök, hogy jó lett.
(#) Inhouse válasza kazi hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Electret mikrofon? Nem láttam még autóriasztóban, csak piezo lapkát.
(#) kazi válasza zoszka hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Igen lehetséges, csak hogy tudnám tesztelni? Az ablakot nem törném most be. Próbaképp összeütögettem üveget a kocsiban,tapsoltam, de ezekre nem reagált.
(#) kazi válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Pedig ebben van. Más kérdés, hogy ténylegesen van-e haszna, mert működésre nem bírtam így a riasztót.
Következő: »»   134 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem