Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki autóriasztó probléma
 
Témaindító: sany, idő: Ápr 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Inhouse válasza granpa hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Ez esetben újra ezt próbálnám meg...
(#) tomiozd hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Swift 1.0 GLX 2003, 5 ajtós a beteg. Giordon G9 riasztóval- nem tudom, hogy ez a gyári-e, így vettem.
10-ből 9-szer, ha bezárom távirányítóval, akkor fél perc múlva riaszt. Nem sikerült rájönnöm, hogy mikor működik, mikor nem. Az alábbiakat tapasztaltam:
- Már új riasztót is vettem, kicseréltem a vezérlő egységet, de az újjal is csinálja.
- Csapkodtam az ajtókat, csomagtérajtót, motorháztetőt (hátha arra is rá van kötve ), rendesen be vannak zárva, de így is csinálja.
- A mozgásérzékelője ki van húzva, így is csinálja.
- A két első ajtónál kipróbáltam, hogy kiiktatom a zárat ajtónként, ezzel próbáltam kisakkozni, hogy esetleg valamelyik ajtónál van-e baj. Egy ajtónál a csatlakozókat széthúztam, a többi ajtót működteti szépen a központi zár, de a hibajelenség fennáll. ( Még a két hátsó ajtót nem szedtem szét. )

Van-e valakinek ötlete, találkozott-e már valaki ilyennel?
Esetleg Eger környékén valaki tud-e hozzáértőt?
A riasztó funkciótól akár meg is válnék, csak a távirányítós központi zárás maradjon meg, ez vajon megoldható?
Köszönöm!
KT
(#) Laslie válasza tomiozd hozzászólására (») Szept 26, 2018 / 1
 
Nálam is volt ilyen. Elég sokat kerestem a hiba okát mire végül meg lett.
A motor tér kapcsoló vezetéke volt kidörzsölődve, ráadásul pont a kasztni felé eső oldalon. Így ránézésre nem is látszott, hogy testet ad a riasztónak. Csak akkor lett látható mikor végig néztem a vezetékeket.
Nálad is az lehet, hogy valamelyik kapcsoló (motortér, ajtók) vezetéke letesteli a riasztót, így amikor bekapcsolod, majd beélesedik, egyből be is riaszt.
Persze ettől még lehet más oka is.
(#) tomiozd válasza Laslie hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Köszönöm a tippet!
Igen, kicsit féltem tőle, hogy vezeték lesz, nem nagyon akartam bontogatni.
Akkor megnézem a vezetékeit végig, ahol kidörzsölődhet.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem