Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vattacukor gép házilag
 
Témaindító: marci91, idő: Máj 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 17
(#) gyula74 válasza Tyson05 hozzászólására (») Jún 27, 2013 1 /
 
Tyson nekem is gázlámpa égőfeje van be építve az eredeti fúvókával ,tökéletesen működik kemping palackkal jobban jár egy kemping palackkal 2kg gázzal rengeteg cukrot lehet csinálni !!Itt láthatod
(#) Tyson05 hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Kedves ADMIN!!! Nem tudom ki volt az... de le törölte a hozzászólásomat, amit gyula74 -nek írtam vissza.
Minek kellet letörölni????????!!!
(#) Tyson05 válasza gyula74 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
De neked nincs rajta nyomáscsökkentő. Úgy látom te sem érted amit le írtam már nem 1x nem 2x!! Nyomáscsökkentő nélkül nekem is ég normálisan a gázlámpa égőfeje, de ha nyomáscsökkentőt rakok elé akkor be sem gyullad!!!! Én tudom mert próbáltam! Szóval nem csak a levegőbe beszélek, hanem tapasztalatból írom!!
(#) talpaii válasza Tyson05 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia!

És miért ragaszkodsz a nyomáscsökkentőhöz, ha olyan égőfejed van ami nyomáscsökkentő nélkül üzemel tökéletesen? Ráadásul nyomáscsökkentőből is többféle nyomású létezik.

üdv: TalpaiI
(#) Tyson05 válasza talpaii hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Azért mert le szeretném engedélyeztetni! Ahhoz pedig szükséges a nyomáscsökkentő.
(#) talpaii válasza Tyson05 hozzászólására (») Jún 28, 2013 / 1
 
Akkor szerintem új fej lesz belőle. Elméletileg 6 BAR körül van a palack nyomás nyomáscsökkentő meg 0,7 BAR amit találtam de többfajta is lehet. Ez esetben kb. 10-szeres keresztmetszet növekedés kellene (nem átmérő). De szerintem az alacsony nyomás miatt alacsony lesz a diffúzor hatás, ami miatt nem fog elég levegőt magával szívni, nem lesz szép kék láng hanem nagyobb sárgás.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) gszittyo válasza dauer72 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, én új vagyok itt a fórumon. Idén álltam neki vattacukrozni, Fóton vettem egy gépet, amit elég sok apró, de fontos átalakítással sikerült egész jó géppé alakítani (sajnos, bár hivatalosan gyártja az illető, nem a legtökéletesebb konstrukció).

dauer72, Sikerült ezzel a fejjel kezdened valamit? Az én gépemen is ilyen van és küzdök vele rendesen.

Arra rájöttem, hogy a turbulencia akkor szívja be a nyílásba a cukrot, hogyha túl hideg (nem elég forró) a fej. Nekem ezzel a fejjel pont ez a problémám. Nagyon nehéz eltalálni a megfelelő hőfokot.

Erről a fejről azt kell tudni, hogy azon a részen, ahol a rések vannak befűrészelve, a falvastagsága 9mm. Szerintem ez nagyon sok, mivel a cukornak 9 mm hosszú utat kell megtennie ebben a falban, mire a levegőre ér. Már gondoltam rá, hogy kellene levenni a falvastagságból, de egyelőre nem merek, mert nem olcsó mulatság egy ilyen fej. Szerintetek érdemes volna megpróbálni?

Az is problémám a fejjel, hogy 1-2 vattát még szépen megcsinál, de ha cukor nélkül fut kicsit tovább (megírom a nyugtát, vagy ízt választ a gyermek), akkor már túl forró lesz és hópehelyszerű cukrot tol kifelé, amit nem lehet feltekerni, csak a sapkám fogja meg.

Amikor meg kicsit sűrűbben rakom bele a cukrot, akkor nekem is az a problémám, hogy a fej túlságosan visszahűl és bepöffösödik, a fejre ráragad a cukor és annyi neki.

Valószínűleg szintén a falvastagság az oka annak, hogy elég lassan adja ki a cukrot a vége felé, kevés, de folyamatosan jön még akkor is, amikor a cukor nagy része már elhagyta a cukortálat.

Szívesen venném, ha segítenétek, vagy véleményt mondanátok. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2013
(#) mayaxy hozzászólása Szept 4, 2013 /
 
Sziasztok! Gyálon lakom. Pár hete vettem egy elektromos vattacukor készítő gépet. Elromlott és hétvégére nagyon kéne. Tud valaki segíteni a javításban? Köszi előre is! Ibolya
(#) gyula74 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Alakítottam a gépen egy kicsit ,polc és fordulatszám-szabályzó került rá .
Mire kész a gép a gyerekeim már nem is eszik a vattacukrot hát ezért kilodtam vele ennyit .
Most ilyen de még alakitok rajta kerekek alá és cukortartó részt is .
(#) gyula74 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Gyerekek sehol senki ????csak én szedek Béres cseppet
Semmi kérdés semmi válsz az oldal csak pang valaki esetleg valamit témának fel hozhatna!!
köbzoli Tyson05 ???
(#) stickys hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
Hali!
Egy kisebb 12V-os vattacukorgépen dolgozom.

Az lenne a kérdésem, hogy az égő miből van kiszerelve/készítve, illetve hogy rögzítettétek a motorra a fejet?
(#) gyula74 válasza stickys hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Üdv szia vannak képek az oldalon amiket átböngészel és találsz rengeteg ötletet.
De nagyon szívesen segítünk segítek mindenben .
(#) gyula74 hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Gyertek építsünk egy gépet közösen segítsük egymásnakItt
(#) roland507 hozzászólása Aug 14, 2014 /
 
Üdv mindenkinek ! Jó lenne ezt a témát egy kicsit felélénkíteni ! Most jutottam el arra a pontra , hogy építek egy gépet . Ezt szeretném veletek megosztani , hátha valaki kedvet kap hozzá . Odáig jutottam el , hogy a fórumon olvasottak alapján elég bátorságot vegyek egy ilyen gép elkészítéséhez ! Mindent le fogok írni és fényképezni , hogy követhető legyen a folyamat !
(#) andras99 válasza roland507 hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Jó munkát, kitartást, biztosan sokaknak fog segíteni majd a jövőben!
(#) roland507 válasza andras99 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Azért is fogok mindent dokumentálni , mert szerintem nagyon sokat kérnek összetákolt gépekért is ! Először is néhány terv ! A motor vadonat új Hajdú centrifugamotor amit 8000 e. ft-ért vettem . A fejnek aluminiumot fogok használni ! Kb. 15e ft-ba fog kerülni ! Szerintem 30-35 e ft-ból ki fogok jönni , de majd elválik
(#) flati hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
sziasztok
én is kb 1 éve próbálkozok a vattacukor géppel, most már komolyra fordítva a dolgot gázosról át tértem a fűtő szálas megoldásra ,a fordulat szám szabályzós motorom is nemsokára kész már csak egy normális dob kell
hozzá teszem távirányítóval indítható
(#) flati hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
folyamatosan tölteni fogom a képeket ahogy haladok vele
(#) Jocó0001 hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Sokat segítettetek,köszönöm.Már van egy működő gépem,de nem vagyok megelégedve a "termelékenységével",ezért most új fejet készítek.Találtam pár képet pontos rajzokkal az egyik orosz fórumon.Állítólag profi módon dolgozik.Felteszem,hátha valaki hasznát veszi.
(#) Jocó0001 hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Itt vannak a rajzok:
(#) flati hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
már lábakon.
Már csak egy megfelelő motor és dob kellene hozzá és kész is lenne.
Motor ügyben tud valaki segíteni? fordulat szám csökkentést szeretnék van egy mosogép motorom és egy klíma berendezés villanymotorja.
(#) antibandi hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok! Új vagyok az okdalon de sokat olvastam, nagyon sokat használt,köszi, még csak azt szeretném megkérdezni hogy érdemes e gáz helyett elektromos fűtésben gondolkodni úgy hogy nem forogna hanem közvetlenül alatta lenne? Előre is köszi!
(#) antibandi hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Ja és egy pár fotót küldök.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Aug 12, 2016 / 1
 
Nekem sikerült :

Vattacukor gép
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) weend válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Szia!
Király vagy, mesélhetnél róla bővebben egy kicsit, meghajtás; olvasztótégely; stb…
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem