Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztoros kivezérlésjelző
 
Témaindító: krkic, idő: Máj 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) xszabopeterx hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
csak akkor égett ki, mikor a bemeneti jelet az erősítőről kapta, telefonról működött. Polaritás helyesen van.
(#) kadarist válasza xszabopeterx hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
A kivezérlésmérő miről kapja a tápot? Lehet, hogy valamilyen potenciálkülönbség lépett fel az erősítő és a kivezérlésmérő tápja között.
(#) xszabopeterx válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
megoldódott a probléma, mégis az egyik tranzisztorral volt baj. köszönöm a segítséget!
(#) Fantasy hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Bővebben: Link
A fenti linken levő tranzisztoros kivezérlésmérőhöz van valakinek méretarányos vasalható vagy fotózható nyákterve? Előre is köszönöm.
(#) black1989 hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Üdv Fórumtársak!

A képen szereplő vumeterben lévő bat85 diófákat lehet e helyettesíteni 1n4148 diófával? Sajna itthon nincs ilyen kis nyitófeszültségű dióda!

vu meter.JPG
    
(#) Gafly válasza black1989 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Lehet, ez esetben fentebb kell tekerned.
(#) black1989 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Erre gondoltam én is , hogy kicsivel nagyobb előfeszítés kell majd neki !
Anno kb 8 éve megépítettem már ezt a kapcsolást , viszont akkor bat85-el !
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Szia! Nekem is volt egy ilyen kivezérlésjelzőm, de nem tudtam megbarátkozni azzal amit produkált. Kicseréltem az áramkör elejét Proli007 csúcsegyenirányítójára, mindjárt nagyon kellemes eszköz lett belőle.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Szia!

Erősen gondolkodom még melyiket építem meg , mivel van itthon egy ba6822s ic is, sőt ahogy elnézem az lm324 ic-s verziókat a neten elég jól működnek , és gyorsabb is mint ez ! Valójában ezt is fel tudtam anno gyorsítani valamelyest mégpedig ha jól emlékszem a bat85 dióda után lévő
10uf-os kondit iktattam ki , sokkal jobban működött anélkül , sokkal gyorsabb a ledek "visszafutása"!
(#) black1989 hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Ez életképes lehet ?
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Ebben a tranzisztoros kapcsolásban az fog meg, hogy a LED-nek nem csak ki és bekapcsolt állapota van, hanem átmenettel változik a fényereje. A látvány a valósnál jóval nagyobb felbontást sugall.
A fel és a visszafutás a kondenzátor kapacitása mellett a töltő és a kisütő ellenállással is hangolható. Az eredeti tranzisztoros csúcsegyenirányítónál a felfutás lomhasága zavart leginkább.
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Működni működik, bizonyára szépen villog, de nem lennék vele megelégedve. Míg a bemenő jel csúcsfeszültsége el nem éri az 1 V-ot, meg se nyikkan, onnan pedig 32 dB-t fog át a kijelzés tartománya.
Az elejére kéne egy tisztességes csúcsegyenirányító, a feszültségosztó ellenállásokat pedig szerencsésebb lenne lineáris helyett logaritmikusra kalibrálni.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Értem!

Ehhez mit szólsz?

lm339.oxps
    
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
A csatolt fájl megnyitását problémásnak tartja a gépem.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Mármint a fájl kiterjesztésének megnyitása bajos?
Tessék!

LM339.xps
    
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
A fájl tartalma alapján azt javasolta egy ablak, hogy ne nyissam meg ha kedves az életem, vagy valami ilyesmit
Most már látom a rajzot figyelmeztetés nélkül, ez bizony badarság, nem működik.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Szia!

Multisimben működik! Akkor , mi is történik a multisimben?
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
A Multisim-ért nem vállalhatok felelősséget. A D9 például mit csinál a kapcsolásban? Az LM339 nyitott kollektoros kimenetét már meg sem említem. A diódával soros kondi mondjuk feltöltődik, onnan hogyan tovább?
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem