Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Giroszkóp
 
Témaindító: wg_kezdo, idő: Máj 22, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Gafly válasza gyurma888 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Akkor vagy:
- Rajta fog fityegni a logikai analizátor és vele együtt dobozolod be (ez esetben kell majd venned egy másikat, mert most is segitett),
- Megnézed, hogy a felhúzó ellenállásnál mit néztél be, ahogy bbb is mondogatja...
(#) bbb válasza gyurma888 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Azért 4,7k szerepel, mert az egy általános jó érték. Viszont a 2,2k szintén egy bevált jó érték. Az I2C ajánlás szerint 2k-10k között kell legyen ennek az ellenállásnak a mértéke.
Én úgy tapasztaltam ez attól is függ, hogy milyen eszközt és milyen mikrovezérlőt eresztesz össze. A vett modul Arduinohoz van összerakva, s ahhoz nagy eséllyel rögtön jó is, viszont ott a mikrovezérlő egy atmega, nem pic.
A pickit azért javítja meg, mert elhúzza az alap jelszintet valamerre, s így a vezérlő a megfelelő tartományban tud kapcsolgatni a kommunikáció során. Én jártam már így, hogy csak az ellenállást kellett kicserélni és stabilan ment az eszköz (usb-i2c illesztő xerox tonerhez).
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Megnéztem mit használtam a PIC18F25J50 és SSD1306 vezérlős kijelző közt. Ott is 2.2k ellenállásaim vannak és ragyogóan megy a kommunikáció. Egy kis segítség az ellenállás kiszámításához: TI doksi
(#) gyurma888 válasza bbb hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Rendben, nagyon köszönöm a segítségetek! Amint lesz rá alkalmam, megmérem a jelszinteket, és esetleg korrigálom az ellenállásokat. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha a power_management1 regiszterbe (107-es cím) 00 értéket írok, akkor jönnie kell(ene) a kimeneti regiszterekbe az adatoknak, ugye (59-64es regiszter)? Vagy szükséges még valami? (Most egyelőre a kalibrációtól tekintsünk el...)
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem