Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter készítése
 
Témaindító: totti91, idő: Júl 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szerencséd van, OA1182 a legjobb, én is találtam 4db-ot, OA1161 van egy rakás, sajnos itt nem igazán jó, ezért nagyon óvatosan bánok vele. Próbáltam egyéb más GE diódával helyettesíteni. GE tranyók B-E diódái esetleg használható.
DC fűtést javaslom( C-R-C), mert így 0,03V-nál, nyitott bemenetnél sem lesz mutató kitérés (brumm). AC fűtés esetén jobban kell ügyelni a huzalozására, bemeneti osztó árnyékolása is szükséges lehet.
(#) llaci56 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Mely tulajdonsága teszi az 1081 -et szinte kizárólag jónak?
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Az OA1180, 82 gyors kapcsoló dióda kis diff ellenállással, nem túl alacsony kapacitással, ezért nem túl magas frekvenciára alkalmas. Az OA1161 demodulátor dióda, 100 MHz felett is használható, kicsi a kapacitása, viszont a diff ellenállása nem túl alacsony. Egy ilyen műszerbe igazából OA1154Q diódanégyes kívánkozna, ilyen feladatokra lőn kitalálva.
De ha már csöves, jobban passzolna bele egy 6AL5.
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Köszönöm a javaslatokat.
Végigpróbáltam az OA széria diódáit, OA1182 tökéletesen megfelelő, nyitófeszültsége is 200mV alatt van, ami szintén előny. Skála kezdő szakaszában a linearitás is jobb ezzel a diódával. OA1161 20KHz felett erősen kiemel (kis kapacitás hátrány itt) és 300mV felett nyit. Nagyon jól használható még a 2SAxxx GE tranyók B-E diódáik, 100KHz feletti lineáris átvitel érhető el.. 6AL5 több hátránnyal járna mint előnnyel. Műszer skáláját át kéne rajzolni, skála első (alsó szakaszában ) tartományában pontatlanabb lenne, sokat gyengülne a linearitás, műszer fogyasztása is jóval megnőne, semmi nem szól használata mellett..
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Tápegység nyákterve vasalható formában..
Többi légszerelt, egyszerűsége miatt gyorsan kivitelezhető.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ez kis csalással érhető el, 0 pont felülkalibrálásával. Ezen a képen jól látszik a 0 pont "eltolása". Így érdemes beállítani.

GANZUNIV nagyon jó, pontos műszer, sajnos belső ellenállása pici, ezért sok helyen nem használható.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ha az előlap vasalható terve is érdekel, azt is feltehetem..
(#) Helios hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Üdv!

Van egy ilyenem.

A kérdésem az, hogy ehhez lehet-e valamiféle külső hőmérőszondát készíteni? Azért ide írtam, mert elméletileg kapcsolatos a multiméter építéssel.
(#) abcdabcd válasza Helios hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szerintem valamilyen hőmérős topikban jobban jársz a kérdéseddel, mert talán többen látják, és válaszolnak...
Amúgy attól függ, hogy milyen hőmérőt akarsz használni, milyen hőfokot akarsz mérni...

Amit hirtelen tudok mondani az LM35-ös hőszenzor, ez ha jól tudom kb +150fokig mér, az alsó határ nem tudom mennyi (van adatlapja a neten), ettől magasabb hőfokra hőelem, pl K-típusú - ilyen szokott lenni a legtöbb multiméterhez, amiben van hőmérő - ehhez illesztő áramkörről kapcsolások vannak a neten, vagy vannak még ellenálláshőmérők pl PT100,PT1000, ezekhez is léteznek kapcsolások...
A hőelemhez létezik 1ic-s megoldás is, de az amúgy majdnem annyiba kerül, mintha pl veszel egy Uni-T UT33C multimétert, amiben van hőmérő...
Ilyen 1IC-s megoldás, panelre szerelve (ehhez már csak egy elem kell meg egy banándugós kábel a multiméter felé, meg persze a bemenetre a hőelemhez is csati) Bővebben: Link -AD597panel, de vannak másmilyen ic-k is valószínű kb 1000Ft/db-tól...

Ja meg magának a hőelemnek az árát is számold hozzá... a multiméterhez viszont, amiben van hőmérő szokott járni maga az "eszköz" is
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Helios válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Köszönöm a választ. Ezek szerint nem építek
(#) zamatőr válasza Helios hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ne add fel , csak ennyi és 0-100fok 0-1000mv de 0.3-0.5fok gyártási hiba lehet .Különben pontos.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015

0.jpg
    
(#) mrbini hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Üdv Mesterek!
Megépítettem ezt a multimétert. Minden működik rendesen kivétel, hogy a kijelzés nem 0,05-ös lépésekben megy hanem elég "fura" módon. 0-1V-ig az alábbi lépésekben írja ki a mért feszültség értékeket: 0,03 0,09 0,22 0,44 0,48 0,54 0,60 0,76 0,96. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?
A segítséget előre is köszönöm.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem