Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kábeltévé Videoton tv-hez
 
Témaindító: Lajos7404, idő: Júl 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Lajos7404 hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Tisztelt Fórum!
Nemrég kötötték be a Tanet-nél a 32 csatornás kábeltévét. Van egy régebbi tévénk: Videoton Infracolor 2000, azon csak 7 csat. jön be az új adásmód miatt.
Sajnáljuk kidobni, mert nagyon jó kép van benne.
Tud-e valaki ajánlani valami jelátalakítót az ant.kábel
dugója és a tv ant.bemenete közé?
Üdv: Papp Lajos
papplali@citromail.hu
(#) vizor válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 11, 2008 / 4
 
Egy jó minőségú, lehetőleg minél újabb tipusú, tuneres videómagnó. Ezek azért voltak jók, mert más csatornát tudtak felvenni mint amit épp nézel.

Ezen behangolod a kábeltv csatornákat, a TV-n behangolod a videót, vagy AV, és a csatornaváltást a video távirányítójával csinálod.
(#) (Felhasználó 1947) válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Szia !

Nem egyértelmű mit szeretnél.
Ha régi szalagkábeles antennabemenete van a TV-nek, akkor 240ohm szimmmetrikus/75ohm asszimetrikus
átalakitóra van szükséged.

Ha csak a 7 csatornahely kevés, akkor szerezz egy régi videót,és használd tunerként.
Tehát a videót beállitod a TV-den egy adott csatonára, majd a videón beállitod mind a 30 kábeltévé csatornát, és azon váltod a programokat.

Remélem tudtam segiteni valamit..

Üdv! Luki
(#) (Felhasználó 1947) válasza vizor hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Gyorsabb voltál, de egy rugóra jár az agyunk.

Üdv! Luki
(#) vizor válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Hát igen
A régi jó Anitech kistévémen is anno csak 10 csatorna jött be, és muszáj volt alakítani valamit.
Most jó TV-m van, remélem nem találnak ki valamit, amit nem ismer
(#) (Felhasználó 1947) válasza vizor hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Ha jön a digitális rendszer, sokan vehetnek majd
set-top boxot. :no:
De szerintem, az még jópár év....

Üdv! Luki
(#) ha6pc válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Emlékeim szerint az Iracolor már el van látva AV-bemenettel(?)
Lehetséges,hogy a kábeltévé egység csak RF-modulált jelet adna ki magából??
(#) ha6pc válasza ha6pc hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
-Infracolor-
(#) ha6pc hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Bocsánat! Kábeltévé....Elnézést,nem gondolkodtam!
(#) (Felhasználó 1947) válasza ha6pc hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Szia!
Valszeg a TV-ben lévő tuner nem tudja még a kábeltévés sávokat.
Ez egy régi készülék, és tényleg gyönyörű a képe,és sem válnék meg tőle.

Üdv! Luki
(#) ha6pc válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Világos. Ismerem azt a készüléket;ifjabb koromban javítottam is ilyet.(akkor még megérte)
Csak mifelénk olyan a CATV,hogy minden előfizetőnek van egy doboza,azon manipulál mindent és "természetesen" AV bemenetet használ.
Innen indultak a goldolataim,azután ugrott be mi lehet itt a gond....
A tuner azt hiszem tudja a kábelcsatikat is,csak a memóriahely kevés.
Hogy mit lehetne tenni?
Kihoznám egy átkapcsolóval a tuner hangolófeszültségét,egy durva és egy finomhangoló potira. (Azt hiszem ez még nem PLL-rendszerű)
Anno a házisütésű műholdvevőmhöz készült 32 csatornás IR távvezérlő,azt is bele lehetne buherni.
(#) masi1 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Milyen csatornakiosztással dolgoznak?Meg melyik szériás a készüléked.(Inracolor 2000-es néven kétfajtát bocsájtott ki a VT)
(#) patexati válasza ha6pc hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Nem tudja a felső sávokat mit kioszt a kábelen!Sőt ennél sokkal újabbak sem minden esetben!Véleményem szerint a legegyszerűbb megoldás egy video melyek viszont már a régebbi fajták is tudján a hypersávot!
(#) patexati válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
A set-top box szerintem egy kényelmetlen kula dolog!Nálunk megy a rendszeren de egy nagy sz..r!Még a csatornákat sem lehet rajt sorbarakni,külön távirányító,(mégegy az öthöz) meg persze minek akkor kábel ha ugyanaz mint a hello hd csak sokkal drágább meg sz..rabb (motorola set-top boxról van pedíg szó)
(#) titi válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Hali!

Én is egy videót javasolnék, mint már itt többen.

(Megjegyzés a többieknek: Nem az a gondja, hogy csak 7 csatornahely van, hanem hogy csak 7 csatornát fog be. Tudtommal 29 csatornahely van rajta.)

(Nekünk ilyen volt az első színes tv-nk, és szerintem is nagyon jó képe van. )

Üdv!
(#) elektrorudi válasza titi hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
De, ha már a videó-nál tartunk... :

Ha esetleg használtat vennél ("mert úgyis csak TV nézéshez kell"), nagyon vigyázz, hogy
"kábel TV kompatibilis" legyen.
Azaz : fogja az "S" csatornákat is !!!
Ezzel én is megszívtam : vettem egy VHS Hi-Fi videót, aminek kézzel állítható volt a felvételi hangereje, fluoroesszences kivezérlés jelzője volt stb. Szóval a maga korában abszolut csúcs gép volt... nagyon boldog voltam, amikor hazavittem.
Igen ám, de az "S" csatornákat nem fogta (Spektrum, NationalG, Discovery stb.) pont azokat, amiket néztem volna...
(#) Lajos7404 válasza vizor hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Ez elég egyszerű megoldásnak látszik, majd kipróbálom.
(#) Lajos7404 válasza masi1 hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
A csatornakiosztás ezen az oldalon van:
www.tanet.hu/pdf/kabeltv02.pdf
( 32 csatornás analóg csomagban vagyunk. )
A széria: TS 4327 SP
(#) GARFIELD13 válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Szia!
Én még annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a videómagnónak legyen több AV csatlakozója (szerintem min. 3 kell), mert akkor további eszközöket is rá lehet majd kötni a TV-re.
Nálam Wideoton Waltham WT585, 29 csatornás Infracolor belsővel, Daewoo hi-fi videó 2 db hátsó és egy előlapi AV-val, T-kábel Digitális beltéri és DVD lejátszó van.
Antenna a digitális beltérin és a videón keresztül a Tv-be, ezen jön az analóg kábeltévé rész végig. Videó AV1 megy a TV AV csatlakozójába (a TV-n csak 1 csatlakozó van). Videó AV2-be megy a digitális kábel beltériből a jel. A Videó front AV-be van bekötve a DVD lejátszó. Így minden fel van fűzve és rendben működik. A videóval az analóg kábeltévé csatornák közül akkor is lehet felvételt készíteni, ha az AV2-n keresztül a TV-n más digitális kábeltévé csatornát nézek.
A TV tunerjét nem is használjuk, mivel a kábeltévé csatornák száma jóval több mint 29.
Szerencsés videó vásárlást, jó kábelezést és tévézést kívánok.
Üdv.
(#) vizor válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Remélem tudod majd használni. Én egy AKAI 2 fejes, 2 tuneres videóval nyomtam, tökéletes volt. Néztem az egyik kábeladást és közben felvettem egy másik kábeladást

u.i.: a pontot elvileg annak kell adni, akinek elfogadod a megoldását, nem magadnak
(#) Lajos7404 válasza vizor hozzászólására (») Júl 14, 2008 /
 
Én pedig Téged jelöltelek be... Elnézést, de itt még új vagyok. Nem találtam javítási lehetőséget.
(#) vizor válasza Lajos7404 hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Nembaj, azért köszi, hogy rám gondoltál.
(#) DJ WE hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
videómagnón keresztül hasnájad a dolgot én igy csinálom és még távirányitó is meg van oldva
(#) Lajos7404 válasza vizor hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Sikerült beszereznem egy videót, és beállígattam, ahogy írtad. Most már jó mindegyik csatorna. Köszi a segítséget!
(#) Lac28 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem a gondom hasonló mint az úrnak, azzal megtetézve hogy azt a frekvencia sávot amin a videót össze lehet hangolni a tv-vel rettenetes bezavarja valami másik jel. Magyarul én a videót se tudom használni. Azt mondta a kábel szolgáltató hogy AV vagy scart csatlakozás megoldja a problémát, de ha nincs ezen a videoton tv-n se AV se Scart akkor mi van !? Arra persze nincs válasza a kábelszolgáltatónak.
Ezzel gyakorlatilag likvidálták a videómat. Eltudom kerülni hogy új tv-t vegyek? A videómon bejönne az összes csatorna ha nem zavarnák be és ez az infracolor tényleg jó tv nem szeretném a sarokba betenni.
(#) titi válasza Lac28 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hali!
1. Megkeresed a video hátulján az a kis "tekerentyűt", az antennacsatlakozók környékén, és egy kicsit odébbhangolod a video kimenő frekijét olyan helyre, ahol már nem zavarják.
2. A TV előlapján van bemenet, csak nem a már megszokott, elterjedt Scart vagy RCA, hanem a régi DIN. Szóval csinálsz hozzá saját kábelt.
(Anno C-64 -et kötöttem azon keresztül rá.)
(#) moltam hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Nekünk videoton waltham super infracolor van.35 csatornahely van benne.És kb 20 éves.A kábeltv összes csatját fogja.De szerintem ebbe újabb tuner és vezérlő van.(a vezérlő ha jól tudom itt ccu/vt02)Nincs vele semmi baj.
(#) Lac28 válasza titi hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Titi az 1.-es pontodon sajnos rég túl vagyok. Össze-vissza tekergettem már azt tekerentyűt de amikor bejön a videó jele mindenhol ugyanaz a borzalmas zavarás van rajta.
Az elején a TV-nek valóban vannak régi típusú kimenetek, fejhallgató és kazettásmagnó jelöléssel én nem gondoltam hogy ezeken át működhetne a videó. Sajnos kábel gyártáshoz nem értek, nem vagyok elektronikai zseni, ezért jöttem erre a fórumra .
(#) moltam válasza Lac28 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szerintem keresd ki a csatlatozók pinoutjait és kösd össze valahogy igy de bár lehet hogy hülyeséget irok
audio out a videon, a tv audio injébe a video out a videon ,a tv video injébe.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
A gnd ket is össze kell kötni szerintem.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem