Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   404 / 960
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Nem tudom melyik a hivatalos, de én a búrát raknám alulra. Ha a tömítés nem zár teljesen, akkor be tud ázni, és a víz éppen a foglalat felé menne. Valószínűleg rácsorogna utána a falra a vezeték nyíláson át, nem gyűlne össze, de azért jobbnak látnám búrával lefelé szerelni.
(#) lukacsp válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Ha hagyományos izzót vagy halogénbetétest használsz inkább ajánlom a felfelé búrás elhelyezést. Ha a gyártó úgy méretezte, hogy felfelé búrával legyen, és mégis lefelé búrával teszed, akkor kakivá fog égni a foglalat, mert a benne keletkező forró levegő felfelé áramlik.
(#) Gafly válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 6, 2015 / 1
 
Igen valóban itt is felül van az búra (és nálam van és én raktam fel így)

Tehát jelenleg 2:1 arányban vezet a "felül a búra". Ugyanakkor így pont oda nem világít, ahová kellene...
(#) Gafly válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Most láttam a nagy barkácsárúház katalógusában, hogy kétféle szerelésű kivitelben is forgalmaznak kültéri falikarokat.

Lehet megforgatom őket üvegbúrával lefelé, és kapnak E27 LED "izzót". Akkor odavilágít ahová kell, és nem ég szét...
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Fordítsd meg nyugodtan, ez tipikusan a hülye konstrukció, amit felfelé állóra tervezett valami 'nagytudású designer'. Nem lesz semmi baja ha lefele néz (világít). Persze régen ezek porcelán betétesek voltak, így nem okozott gondot a meleg. Így se nagyon fog.
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
A búrának felfelé kell állni, hogy az izzó ne melegítse a foglalatot.
Ott nem melegíti az izzó annyira, ahol nincs búra, tehát nyitott és így nem annyira melegszik a foglalat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015
(#) Feri válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Ha porcelán foglalata van akkor mindegy hogyan szereled, persze nem 500w-os izzóval.
Ha burával felfelé akkor az aljára fúrjál 1-2 2mm-es lyukat ha esetleg a tömítés mellet beszivárog az eső ki tudjon folyni. Ha gyárilag van a talpon lyuk akkor csak burával felfelé szerelhető.
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Leveszed az alját, amit fel kell csavarozni a falra. Ezen egy világos feliratot találsz melyik a teteje.Ez után ha nincs szerencséd bárhogyan rá lehet tenni a lámpát.
Egyébként ha nem ázik be, szerintem bárhogy felszerelheted.
(#) Gabó válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Nálunk is van ilyen lámpa, burával felfele, és cirka 10év alatt nem tudott beázni. Ugyan így, a ház oldalán. De mint írták, ha valami gagyi műanyag foglalat van, akkor az kis idő múlva megadja magát a hő miatt. Ez viszont más lámpánál tapasztaltam. De amint írtad, veszel bele valami ledes égőt, akkor simán teheted, ahogy jó.
(#) Kismazsika válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Vagy akár a foglalatot is kilehet cserélni porcelánra ha nem túl macerás, mennyezeti "ufo" lámpákban ha műanyag van én mindig cserélem porcelánra és nincs vele baj, vagy a másik verzió a Led technológia, elég széleskörű a választék már.
(#) Kismazsika hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki tudna nekem mellékelni egy rajzot, egy hangfrekvenciás vevőkészülék bekötéséről egyfázisú fogyasztásmérővel amit az áramszolgáltató elfogad ?
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szia!
Azt nem az áramszolgáltatónak kell felszerelnie?
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
De igen, csak kíváncsi vagyok rá, mert sokan vitatkoznak rajta hogy a vezérlőnek a kismegszakító előttről vagy után adjanak fázist, de a többi részét sejtem hogy hogyan is van, a vevőnek kell működtető fesz. Fázis, Nulla. A Mérőnek adunk egy Betáp Fázist, Nullát, az elmenő Fázist a vevő Reléjére a Reléről pedig a lakáselosztóba egy kismegszakítóra ami a bojleré lesz, a mérő elmenő nullája a bojler nullája. Ha esetleg te máshogyan tudod akkor megköszönöm ha segítesz
(#) elektroncso válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Mi az a hangfrekvenciás vevőkészülék? Bár a további hozzászólásokból gondolom, hogy a kapcsolt áram vevője ami a lakásban lévő nagyfogyasztók bekapcsolására adja a parancsot és a központból veszi a kapcsoló jelet. Bár mi felénk ezt HDO-nak hívják(bár ezt a magyar szakirodalomban ne keressem, hiszen ezt is felvidéki szaknyelvjárás lesz szerintem akár csak a stekker, stb).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Kismegszakító-->vevő-->mérő-->lakáselosztó.
(#) Kismazsika válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Olyan készülék aminek az áramszolgáltató küld "jelet" hogy mikor kapcsoljon ki és be. A régi kapcsoló órákat váltják ki ezzel az eszközzel.
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Lerajzoltam gyorsan ahogy gondoltam, bocsi a paintért

Névtelen.png
    
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Én is így rajzoltam volna le!
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nekem egy kicsit fura így mert suliban úgy tanították hogy a mérő van elsőnek utána a vevő.
(#) elektroncso válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Na akkor jóra gondoltam. Nálunk HDO a becses neve.
(#) Kismazsika válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Több típus van már használatban.
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Bővebben: Link.
Az első mindig a túláramvédelem, minden más utána jön.
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszi Csak azért kérdeztem rá itt is mert más fórum oldalon vitatkoztak hogy a vevő működtetését kismegszakító előttről vagy utánról adják meg, de ha előttről adnánk neki akkor a vevő nincs védve, külön kismegszakító kellene neki pl.: 2A-es de azt az áramszolgáltató nem rak bele nem tudom miért.
(#) elektroncso válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Érdekes. Most direkt megnéztem a mérésszekrényünket, egy B5-ös kismegszakító van felszerelve a kapcsolt áram vezérlőjének részére (talán akkora, de le van kopva a felirat, nem olvasható rendesen). De ólomzárral le van zárva. Amúgy talán azért nem tesz fel a szolgáltató, mert ha a felhasználó ezt az automatát lekapcsolja akkor elvileg egyfolytában ,,éjjeli áram" van (legalább is én így tudom). Persze a hiba lehetőségét fenntartom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) Kismazsika válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Mágneskapcsolóval meglehet oldani azt hogy ha a vezérlést lekapcsolod akkor ne legyen egyfolytában "éjjeli" áram Na de ha így eddig jó volt akkor ezután is jó lesz
(#) Kismazsika válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szerinted egy új egy vagy három fázisú mérőhelynél ha a fogadóba fővezetéki sorkapcsot raknék (hlak) NFA a csatlakozó légvezeték akkor azt elfogadják, vagy mindenképp ragaszkodni kell a késes biztosíték aljzathoz és a rövidre záró késekhez ?
(#) kadarist válasza Kismazsika hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ezt konkrétan nem tudom, mert amikor én villamosítottam házat, akkor jött a DÉMÁSZ akkreditált szerelője és ő alakította ki a mérőhelyet. Talajra épített mérőhely.
(#) Kismazsika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Értem. Csak kíváncsi voltam
(#) Kismazsika hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Nem régiben találkoztam egy Lakás Elosztóval, eléggé extrém, mi a véleményetek ?

DSC_0087.jpg
    
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A Csehszlovák és ma már szlovákiai szokások (szabályok) másak az itteniekhez képest, ezért azt a helyzetet itt ne vegyük alapul..
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
Következő: »»   404 / 960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem