Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   17 / 25
(#) atya75 hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy hordozható cd-s rádióm! Lézerfej csere után a beolvas , látja a trak-ek számát,
de nem indul el a lejátszás!
Köszönöm a segítséget!
(#) zarandok hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Infót kérnék Denon CD játszó olyat produkál hogy néha a lemezfiók magától becsukódik. Többszöri próbálkozásra marad kinn. Amúgy rendesen lejátsza a lemezt.
(#) MAX007 hozzászólása Dec 12, 2014 /
 
Tisztelt Uraim!

Egy Philips rádió-CD lejátszó tulajdonosa vagyok.
A készülék rádió része kifogástalanul működik, de a CD lejátszója elromlott. Megforgatja a lemezt, majd pár másodperc múlva beolvasás nélkül leáll.
A készülék már garancián túli így a Philips márkaszerviz nem cseréli ki és nem javítja meg a készüléket; állításuk szerint az javíthatatlan.
Ebbe nem tudok beletörődni és megpróbálnék valamilyen megoldást találni a problémára.
Megkerestem egy magánvállalkozó szervizest, aki megvizsgálta a készüléket és állítólag kitisztította és megolajozta a motorjait (2000 Ft- ért) majd üzemképtelenül visszaadta nekem azzal, hogy akkor tudja megjavítani, hogyha beszerzek hozzá egy "pick- up"- öt, merhogy valószínűleg az hibás.
Csakhogy ilyen alkatrészt égen- földön nem találok hozzá. Állítólag ezeket a készüléküket a gar. időn belül a Philips nem is javította, hanem cserélte. Alkatrészt sose gyártottak külön hozzá.
A típusa: Philips AZ1538/00c
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=AZ1538/00C&hl...lg=HUN
A készülék egyébként újszerű állapotban van. Igen keveset használtuk. A CD/MP3 részét csak a karácsonyi ünnepek környékén használtuk, a hangulat végett.
Segítséget szeretnék kérni az itteni szakemberektől arra, hogyha van még remény a megjavításra, akkor kérnék egy tippet arra, hogy egy hozzáértőt találjak, aki megjavítaná a készüléket.
Várom a válaszukat.
Üdvözlettel: Károly Béla
(#) Edy hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
A Philips AZ1538 esetében egy próbát megér a lézerfej törlése, illetve a csúszka tengely kenése.
A Denon CD lejátszó esetébe a végálláskapcsoló kontakt hibája okozza a problémát, egy kis tisztítás(kontakt spray) helyre hozza.(a lencse ne fürödjön!)
(#) zarandok válasza Edy hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Köszi az infót.
(#) MAX007 válasza Edy hozzászólására (») Dec 13, 2014 /
 
Köszönöm Edy!
Egy a gondom, mégpedig az, hogy laikus vagyok ezekhez az elektronikus készülékekhez.
Modjuk kissé remegő kézzel szét tudom majd szerelni és szerintem majd meglátom a "csúszkát"- ami úgy vélem a lézer olvasó fejet mozgatja. Megpróbálom.
Aztán majd megírom, hogy mire jutottam.
Üdvözlettel: Károly Béla
(#) vikgfk hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Most került hozzám egy elvileg működő Technics SL-PG590-es CD lejátszó.
Azért mondom hogy elvileg mert a tulaj azt mondja hogy nála ment, nálam olyat produkál hogy szépen beolvassa a lemezt és amikor elindítom a lejátszást akkor vagy éppen megszólal vagy ha megyen is akkor is egy pár másodperc után egyszerűen megáll mint ha akkor raktam volna be a lemezt a fiókba.
Ami érdekes hogy már a számok lapozása sem megy normálisan mivel elkezdem lapozni és egyszerűen fogja magát és kiáll alap állapotban úgy mikor beolvassa a lemezt.
Ami furcsa benne hogy ha nyomva tartom a lejátszó gombot akkor meg szól mindaddig még el nem engedem.
(#) vikgfk válasza vikgfk hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Áramtalanítottam a készüléket azóta most még megyen megállás nélkül.
De azért jó lenne tudni hogy miért szórakozik.
(#) lalie hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Üdv!
Van egy Panasonic SA-AK 20 as hifim, és a cd része nem működik!
Csináltam egy tesztet és két hiba jött elő: F75 és H03!
Az F75: Cd power error: cd does not function, Check it cdrst is H for selector at cd, if it is not H after 1 second, it hall me memorised as an error . (IC702)

Tud valaki segíteni???? Házilag orvosolható a probléma vagy mindenképp szerelő?
(#) rooka72 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Problémám van egy Pioneer pd 4350 cd lejátszóval.
A lemezt megpörgeti a trackeket látja, de mikor lejátszaná nem indul, random play-t nyomva néha egy két tized másodpercet beolvas, de ennyi.
Lencsét tisztítottam, a mechanikát kentem.
Kézzel a fejet nem tudom mozgatni (nem tudom egyáltalán lehet-e), de a léptetés működik, tracket váltva tovább lép és keresi.
Lézer erősségét is próbáltam, de nem segített.
Van valakinek ötlete?
(#) steelbird válasza rooka72 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Hali!
Nézd meg a fogaslecet, meg a motoron a fogaskereket, nincs-e a fogak között valami piszok lerakódva, ami miatt akad.
Megpróbálhatod áramtalanítva gyenge mozdulatokkal "kurblizni" a szán mechanikát, de mindenképpen a motort forgasd. Előtte húzd le a motorra menő csatlakozót a panelról, vagy forraszd le az egyik lábát.
Ha gyengén, érzékenyen forgatod, akkor is érezhető, ha megakad.

Ezen kívül lehet még motor hiba, de akár a szervó áramkör is lehet hibás.
A motort multiméterrel Ohm mérésben nagyon lassan körbeforgatva ellenőrizheted (nagyon lassan, mert az indukciós feszültség zavarja a mérést). Ha nagyon eltérő ellenállást mérsz valamelyik állásában, az már rosszat jelent. A szokványos érték motor típustól függ, valahol 10-20 Ohm körül van.

Mindenképpen lekötött motorral mérj, vagy "kurblizz".

A CD lejátszóknál szakaszosan működik a szán szervó. Először csak a lencse követi a tracket, kb. 10 track olvasásáig, utána mozdul meg az egész szán.
Az általad leírt jelenség szán mozgási problémára utal, nem indul meg a szán, amikor kellene.

(Emiatt nem kellett volna a lézer áramát elállítani)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
(#) MAX007 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Kedves Steelbird!
Vállalnál egy nem működő CD lejátszó megjavítását?
Vagy ismersz olyant aki jól ért ilyenekhez?
2014. dec. 12- én írtam le a problémát és még azóta sincs orvosolva.
Bosszant a dolog és nem akarom elhinni, hogy javíthatatlan a lejátszó. Bár vettem már egy újabbat, de a régit jobban szerettem. Úgyhogy ha van rá egy mód (és egy vállalkozó hozzáértő) akkor megreparáltatnám.

Üdvözlettel: KB
(#) piffaudio hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Üdv,

Segítséget kérnék egy micromega stage 1 es cd játszó a tettes philips mechanikával.A problémám hogy lejátszás közben kb a műsoridő felénél néha teljesen leáll a lejátszó vagy pár másodperc múlva folytatja ugyanott.
A karcos cd-k re mindig is allergiás volt azokkal tévesztett illetve kiadta lejátszás nélkül.
Viszont ha megy varázslatos a hangja..
A lézerfejet csak szárazon finoman vatta szerű anyaggal már tisztítottam de igazából nem is volt koszos.Esetlegesen a pálya lehet száraz vagy lézer fárad vagy a csapágyat kellene kennem valamivel?

Előre is köszönöm,
P.
(#) otthonpc20 hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Technics SL-PG360A típusú cd lejátszóm, aminek a kijelzője van úgy, hogy kialszik és van amikor visszajön, de legtöbbször csak ha megütöm az oldalát. Néztem a panelon a forrasztásokat, mind jónak tűnik a kijelző összes lábát átforrasztottam, de a hiba maradt. Ha jó és a panelt nyomkodom vagy mozgatom nem megy el. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a hiba vagy, merre keressem a kontakthibát? Magába a kijelzőben lehet hiba?
Előre is köszönöm a választ!
(#) steelbird válasza MAX007 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Hello MAX!
Kicsit messze van tőlünk Siófok sajnos..
Az információid, amiket írtál, helytállóak.
Valami olyasmit rebesgettek anno, hogy a Philips "kivonult" egész Európából.
Értékesítés maradt, de sok márkaszervízt, márkaképviseletet bezártak. Előtte egész jó volt az alkatrész ellátottságuk, de a márkaszervizekben többnyire abból állt a javítás, hogy cserélték a modulokat, részegységeket, kompletten. A kisebb értékű kêszülékeket nem is javították, egyből cserélték.
A hifi tornyok, kompakt készülékek cd mechanikáit sem javították, hanem cserélték.
Amíg garanciális volt, nem volt probléma. Garanciális időn túli javításnál viszont jöttek a gondok, nagyon borsos ára volt a Philips cd mechanikáinak. 8-9 évvel ezelőtt 10E Ft feletti ára volt, a készülék meg 30-40E Ft volt kb...
Talán az eBay -en még fellelhető ilyen új mechanika, csak pontos tipus kell, mert volt ezekből is több fajta.
Általában az optika döglött meg bennük, de csak komplett lehetett beszerezni, jó borsos áron.
Én szervízben dolgoztam 25 évig, az alatt volt szerencsém jópár Philips készülékhez.
Nagyon nem szervízbarátok, ráadásul nehéz hozzájuk alkatrészt keríteni.
Azóta müszaki boltban, áruházban mindig nagy ívben elkerültem ezt a márkát.
Visszatérve a problémádra: valószínűleg cd mechanika kellene a készülékbe, de kérdés, hogy be lehet-e szerezni.. és ha igen, megéri-e?
Már nagyon sokat változott a jogi szabályozás, mióta nem dolgozom szervízben, úgyhogy nem tudok tanácsot adni, régen volt szavatossági alkatrész csere, ha garancia elmúlta után X időn belül romlott el egy készülék.
A fogyasztóvédelmet kell megkérdezni (talán még van olyan, mint intézmény)..
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) MAX007 hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Tisztelt Steelbird!

És ha csomagban elküldeném Önnek?
És ha a jvítást és a visszaküldési költséget vállalnám? Megnézné, hogy valójában mi a baja a készüléknek és van- e remény egyáltalán a meggyógyítására?
A "fogyasztóvédelem" biztos, hogy nem reparálja meg.
És valóban olyan hamis világ épül fel, amikor a nagy cégek kitelepülnek a harmadik világba, az olcsóság okán csak az óriás szériákban érdekeltek és mérlegelésük szerint kifizetődőbb nekik kereskedni meg egy évig csere-szavatolni, aztán meg beinteni a valamikori kedves vevőnek. Az egykori hírnevükből élnek addig, amíg az le nem amortizálódik.
De abban reménykedek, hogy egy ügyes hozzáértő talán mégis megtalálná a konkrét hibát és ha nem is egy komplett modult, hanem csak azt a meghibásodott alkatrészt kicserélné. Vállalná?

Üdvözlettel: KB
(#) steelbird válasza MAX007 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Én látatlanban 99% -ra tippelem, hogy az optika hibás (főleg, hogy már más szaki is ezt mondta és a leírt jelenség alapján más hiba gyakorlatilag kizárt). Vagy a vezérlő panel, de az rajta lesz a mechanikán, ami csak együtt szerelve, beállítva rendelhető. Ezért olyan drága.

Ezzel kapcsolatban pedig nincs jó hírem. A cd lézeregység tipusa: MCD2-SC. Megtaláltam egy ausztrál oldalon, de 79,42$ az ára, ami mostani árfolyamon átszámítva 17235 Ft. Csak regisztrált küldeményként küldik Európába, ami minimum 10$, az összesen majdnem 20000 Ft.

Ez nem "nem javítható", hanem gazdaságtalan a javítása.

Üdv a fogyasztói társadalomban! "Elromlott? Vedd az újat!"
(#) MAX007 hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Kapható ez az alkatrész Lengyelországból is. Ott 162,15 Zl az ára. XE. com középárfolyamon átszámítva az szinte pontosan 12000 Ft. Persze ahhoz is hozzájönne a szállítási költség, meg a javítás stb. úgyhogy igen, kb. 20000 lenne a vége. Sztem nem erősködök vele tovább.
Valami 27 ezer Ft körül vettem egy újat. Ez Blaupunkt márkájú. Csakhogy a géptáblája legalján megtaláltam a legutolsó feliratot- amely elárulja a lényeget: Made in China. Egyáltalán; NINCS MÁS?
(#) piffaudio hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Üdv,

Segítséget kérnék egy micromega stage 1 es cd játszó a tettes philips mechanikával.A problémám hogy lejátszás közben kb a műsoridő felénél néha teljesen leáll a lejátszó vagy pár másodperc múlva folytatja ugyanott.
A karcos cd-k re mindig is allergiás volt azokkal tévesztett illetve kiadta lejátszás nélkül.
Viszont ha megy varázslatos a hangja..
A lézerfejet csak szárazon finoman vatta szerű anyaggal már tisztítottam de igazából nem is volt koszos.Esetlegesen a pálya lehet száraz vagy lézer fárad vagy a csapágyat kellene kennem valamivel?

Előre is köszönöm,
P.
(#) steelbird válasza MAX007 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Idézet:
„NINCS MÁS?”

Nem nagyon...
Idézet:
„... Ez Blaupunkt márkájú..”

Khmmm... Csöbörből vödörbe

Úgy általában... a gyártók részegységeket biztosítanak már csak a javításokhoz. Vagy még azt sem és ha meghibásodik garanciális időn belül a ketyere, akkor egyből cserélik. Hogy a garanciális idő letelte után is elromolhat? Az már senkit nem érdekel. Meg kell venni az újat. Van az az eset még, mikor a forgalmazó viseli a garanciát és ezt úgy oldja meg, hogy berendel a gyártótól x% -kal nagyobb mennyiséget és a többlet biztosítja a garanciális meghibásodások javításához az alkatrészbázist. Hogy mi lesz, ha elfogy a javítókészlet? "Így jártunk, ennyi..."
Sajnos, nagyon nem rózsás a helyzet ebben a tekintetben, szinte bármelyik márkát nézzük. A B.. sem a jó szervíz hátteréről volt híres...

Most az a világ van, hogy lehet, hogy jobban járunk, ha megvesszük az óccsó távolkeleti noname vackot, hisz úgyis kuka lesz a sorsa, ha elromlik.
(#) ontheground hozzászólása Márc 6, 2015 /
 
Sziasztok. Kérdezni szeretnék egyet. Tegnapelőtt vettem egy cd471-es Philips CD játékost. CDM4/11 mechanika és TDA1541A van benne. A mechanikával van egy olyan probléma, hogy hallhatóan rezeg, ciripel. Levettem a tálca takaróját, és így elindítottam egy lemezt. Így nem csak hallhatóan, láthatóan is rezgett a mechanika. Ha egnyomom enyhén az alsó mechanika keretét, amin a motor is van, a rezgés megszűnik. Gondolom ez nem árt neki meg, mert elég rugalmas szerkezet. Kipróbáltam azt is, hogy ragasztottam a tálca belső felére két ilyen szivacsszerűség csíkot, ami nyomni tudja az alsó mechanikát egy picit befele, így a jelenség megszűnt, és a lejátszó rendeltetésszerűen használható volt, viszont a rázkódásvédelem is megszűnt emiatt. Az lenne a kérdésem, hogy ha van esetleg itt hozzáértő, hogy normális-e ez a rezgés ennél a mechanikánál? Vagy mi lehet a baj? A motor csapágyazása kotyogna enyhén? Esetleg a lemezek egyenetlensége miatt van ez? Vagy a lemezforgató tengely deformálódott? Esetleg szervo probléma(bár gondolom ez utóbbit a fentiek kizárják...)? Amúgy meg vagyok vele elégedve, 4 mp alatt beolvassa a TOC-t, a legkarcosabb lemezeimmel se ugrik, a hangja is szép, de azért gondolkozom egy NOS modon meg egy kis kondicserén. Remélem egy darabig szolgálni fog.
(#) tandem hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Philips AZ1226 lejátszóm ami csak akkor hajlandó elkezdeni olvasni a cd-t ha megdöntöm.
A lézerfej takarítva lett pár kondi cserélve lett. Ha elkezdi olvasni akkor határozottan azonnal beolvassa a cdket és lejátszás közben sem akadozik akármilyen helyzetben van, csak az elején csinálja ezt hogy azonnal NO felirat jelenik meg. Bár ha 1x beolvasta és akkor cserélem a cd-t akkor azt is elkezdi beolvasni (az esetek 90%-ban). Mi lehet a hiba? Lézerfej dőlésszögét állítsam a rögzítő csavarokkal?
Üdv.
(#) steelbird válasza tandem hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szia!
A két gyakoribb oka az, hogy elgyengült az optikában a lencsét tartó műanyag torziós rúgó, vagy hogy a lemezt forgató motor csapágya szét van kopva.
Első esetben nem bírja eléggé megemelni a lencsét a szervó áramkör, második esetben pedig a tengely lógása miatt nem tudja tracken tartani a lézersugarat az elektronika.
Ha oldalára fordítod, első esetben könnyebb az elektronikának a lencsét fókuszon tartania, mert nem kell a lencse súlyát is megemelnie, második esetben pedig oldalára állítva nem "kalamol" a tengely a csapágyban forgás közben, mivel a forgórészt a saját súlya lehúzza és nekifeszül a csapágy oldalának.
Ez a két leggyakoribb ok oldalra fordítós "megjavulás" esetén.
(#) szvictor hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Harman Kardon DVD5 CD\DVD lejátszóhoz. Előző tulaj elmondása szerint egyik napról a másikra nem kapcsolt be. STBY LED világít narancssárgán, proci lábán +4.8V megvan, táp panelen minden fesz. rendben van.
A lézerfej, a hálózati kapcsoló után egyből kitér, és kis idő múlva kattogva ugrál az alsó és felső pontjai között.
Itt akadtam el, nem tudom merre tovább..
Szeretném a segítségeteket kérni.
Köszönöm!!
(#) Bolvari76 hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Az a gondom a cd lejátszóval,csak az írót lemezeknél hibázok,mi lehet a gond?Tipusa KENWOOD DP-2050
(#) ktibor69 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Van egy Pioneer PD-S505 CD lejátszóm. Múlt év karácsonyán használtam legutóbb. Hétvégén szerettem volna CD hallgatni, de sajnos a lejátszó a betett lemezre nem reagál.

Szétszedtem a lejátszót. Az pickup a lemez betöltésnél fel-le mozog aztán semmi, a lemezforgatómotor nem indul el. A készülék úgy viselkedik, mintha nem lenne betöltve lemez.

Mi okozhatja a hibát? Előtte minden lemezt hibátlanul lejátszott.

Én, mint laikus, pickup hibára gyanakszom. A szervizmanuálja szerint Pioneer PEA1291 pick up assy van benne. Nincs esetleg elfekvőben ilyen pickupja valakinek elérhető áron? A neten elég borsós az ára.
(#) ktibor69 válasza ktibor69 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Megválaszolom magamnak a kérdésemet:
Pick up cserével a hiba megszűnt. A pickup cserénél az új pick-up-ról le kell forrasztani az elektrosztatikus védelmet biztosító rövidzárat!
(#) Ambraxx hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
sziasztok, van egy NAD 524-es CD lejátszóm. Egyik pillanatról a másikra elszállt valószínűleg az LCD display. A CD többi funkciója tökéletes. Nem tud valaki egy jó szakembert aki megnézné nekem vagy hol kapok hozzá alkatrészt? Köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) doktor válasza Ambraxx hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia!
Budapest VII. kerület Alisca Orange / retroaudio/
Ők megmondják pontosan., hogy beszerezhető.
(#) Ambraxx válasza doktor hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Köszönöm. Megpróbálom náluk
Következő: »»   17 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem