Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás

Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   17 / 17
(#) eyess válasza forma3 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /

Pedig lennie kell mikró érintkezőknek.
Egyenlőre a központi nyákot hagyd utoljára .Át kellene mérni , hogy a gombok nem e zárlatosak , tehát megnyomásra zárnak e rendesen , illetve elengedéskor szakítanak e .Mert ha valamelyiknek van átvezetése az ugyan úgy blokkolhatja a vezérlő processzort.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Okt 25, 2014 /

Szia!
Kondik gyárilag vannak odakötve, szoktak ilyet csinálni.
Tápegységet is érdemes ellenőrizned, motorokon is mérj feszültségeket és a vezérlő IC-jén is.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) Edy hozzászólása Nov 12, 2014 /

Jó napokat!

Nad CD542-es lejátszó problémák - néha kínlódik olvasáskor.
Szétszedtem, feszültségeket mértem és két helyen nem találtam rendben.

Szerviz doksi:
Bővebben: Link

MAIN BOARD-on elég jó a kilátás
1. Táp rész - konkrétan az A-12V(J506) helyett 20V van, a +12 helyett 19V,
valamint a J531-en a 10V helyett 11,8V. A kondenzátorok át voltak nézve a táp részben.
AZ 5V-os rész rendben, a 8V-os rész is rendben(ezeket a 78-ok adjak).

2. A másik probléma az M102-es csatlakozó körül van, a J118-on a 4,2V helyett csak 3,4V van. Ez a lézeregység tápja (VCC), nem ártana egy kicsivel nagyobb feszültség
Az 5v-ból lesz 4,2V a D305 dióda után, tovább nem igazán tudtam követni, hogy hol csökken le a feszültség. Máshol mindenütt megvan a 4,2V, egyedül itt nincs meg. Ha valaki tippelni tudna...
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) Edy hozzászólása Nov 12, 2014 /

Nad CD 542
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) atya75 hozzászólása Dec 4, 2014 /

Sziasztok!

Van egy hordozható cd-s rádióm! Lézerfej csere után a beolvas , látja a trak-ek számát,
de nem indul el a lejátszás!
Köszönöm a segítséget!
(#) zarandok hozzászólása Dec 8, 2014 /

Infót kérnék Denon CD játszó olyat produkál hogy néha a lemezfiók magától becsukódik. Többszöri próbálkozásra marad kinn. Amúgy rendesen lejátsza a lemezt.
(#) MAX007 hozzászólása Pé, 9:47 /

Tisztelt Uraim!

Egy Philips rádió-CD lejátszó tulajdonosa vagyok.
A készülék rádió része kifogástalanul működik, de a CD lejátszója elromlott. Megforgatja a lemezt, majd pár másodperc múlva beolvasás nélkül leáll.
A készülék már garancián túli így a Philips márkaszerviz nem cseréli ki és nem javítja meg a készüléket; állításuk szerint az javíthatatlan.
Ebbe nem tudok beletörődni és megpróbálnék valamilyen megoldást találni a problémára.
Megkerestem egy magánvállalkozó szervizest, aki megvizsgálta a készüléket és állítólag kitisztította és megolajozta a motorjait (2000 Ft- ért) majd üzemképtelenül visszaadta nekem azzal, hogy akkor tudja megjavítani, hogyha beszerzek hozzá egy "pick- up"- öt, merhogy valószínűleg az hibás.
Csakhogy ilyen alkatrészt égen- földön nem találok hozzá. Állítólag ezeket a készüléküket a gar. időn belül a Philips nem is javította, hanem cserélte. Alkatrészt sose gyártottak külön hozzá.
A típusa: Philips AZ1538/00c
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=AZ1538/00C&;hlt=Link_UserManuals&mid=Link_UserManuals&scy=HU&slg=HUN
A készülék egyébként újszerű állapotban van. Igen keveset használtuk. A CD/MP3 részét csak a karácsonyi ünnepek környékén használtuk, a hangulat végett.
Segítséget szeretnék kérni az itteni szakemberektől arra, hogyha van még remény a megjavításra, akkor kérnék egy tippet arra, hogy egy hozzáértőt találjak, aki megjavítaná a készüléket.
Várom a válaszukat.
Üdvözlettel: Károly Béla
(#) Edy hozzászólása Szo, 20:32 /

A Philips AZ1538 esetében egy próbát megér a lézerfej törlése, illetve a csúszka tengely kenése.
A Denon CD lejátszó esetébe a végálláskapcsoló kontakt hibája okozza a problémát, egy kis tisztítás(kontakt spray) helyre hozza.(a lencse ne fürödjön!)
(#) zarandok válasza Edy hozzászólására (») Szo, 21:19 /

Köszi az infót.
(#) MAX007 válasza Edy hozzászólására (») Szo, 22:12 /

Köszönöm Edy!
Egy a gondom, mégpedig az, hogy laikus vagyok ezekhez az elektronikus készülékekhez.
Modjuk kissé remegő kézzel szét tudom majd szerelni és szerintem majd meglátom a "csúszkát"- ami úgy vélem a lézer olvasó fejet mozgatja. Megpróbálom.
Aztán majd megírom, hogy mire jutottam.
Üdvözlettel: Károly Béla
Következő: »»   17 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Dec, 18. Csü
14:24:59
Jelenleg 447 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu