Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás

Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   19 / 19
(#) xandus hozzászólása Feb 16, 2016 /

Üdvözlök mindenkit. Egy kis segítség kellene. Adott egy Rotel RCD-02-es lejátszó. A hiba, hogy szerintem torz hang jön ki belőle. Olyan mintha túl lenne vezérelve és azért torzít. Persze ez csak tipp. Lehet ezt javítani? Előre is köszönöm a választ.
(#) probert69 hozzászólása Jún 20, 2016 /

Sziasztok, egy Technics Sl-Pg580A Cd játszóm van, ha beteszem a lemezt, nem pörgeti fel. A lézerdióda fel-le próbálkozik, fényt is ad. Szétkaptam a mechanikát és ellenőriztem a végállásérintkezők kontaktját. A tálca ki-be stimmel, fej belső végállás stimmel. Igaz, csak a kapcsolókat vizsgáltam, funkció alatt nem.
Vizsgálgassam tovább szerintetek, vagy máshol keressem a hibát?
(#) kzozo válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 1

Az, hogy a fej fényt is ad, még nem jelenti azt hogy jó is. Műszer nélkül annyit tudsz tenni, hogy a fejen lévő kis potit valamelyik irányba egy nagyon-nagyon picit eltekered. Ismétlem nagyon picit! Ha nem javul, akkor vissza ahol volt, és ellenkező irányba ugyanígy. Ha nem javul meg, akkor szerviz. Ha sokat tekersz, lehet teljesen meghal a lézer dióda.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) steelbird válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 2

Szia.
A poti tekergetést inkább hagyd a végére. Először az optikát tisztítsd meg, fújd ki belőle a port és mérd meg a lemezforgató motor ellenállását, nem-e túl kevés, vagy túl sok? 10 Ohm körül lesz, ha jó. Utána ellenőrizd le az optikára menő kábelt, nincs-e megtörve, megszakadva?
Még egy dolog: gyári, eredeti préselt lemezzel próbáld ki, ne írott lemezzel. Az írott lemezről kevesebb fény verődik vissza, mint a gyári lemezekről, lehet, hogy a gyárit még beolvassa.
(#) probert69 válasza steelbird hozzászólására (») Jún 20, 2016 /

Optikát megpucoltam, az volt az első. A motorokat végig vizsgáltam, azok is rendben vannak. csatlakozók úgyszintén. És gyári lemezzel próbáltam. Poti tekergetésre sem változik semmit a helyzet. CDM-12.1/15 mechanika kell bele, épp azt nézem, hogy alibaba CDM-12.1 optikát kínál, 6-7 usd-ért az elég-e, vagy komplett CDM-12.1/15 egységet kell rendelnem.
(#) steelbird válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 2

Elég az optikát cserélni, ha a mechanikán minden más jó.
(#) dark81 válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 1

Legtöbbször a lemezforgató motor a hibás, a kommutátor felszabályozása általában megoldja a problémát. Lehet még szalagkábel szakadás is. Én azt tapasztaltam, hogy a lézerdióda a legstabilabb alkatrész egy CD lejátszóban, nagyon ritkán megy tönkre. Építettem egy lézerteljesítmény mérőt BPW34 fotodiódával, azt kalibráltam egy gyári műszerhez, és így ellenőrzöm a lézerdiódát.
(#) probert69 válasza dark81 hozzászólására (») Jún 20, 2016 /

de talán be is lehet "csapni" a motorvezérlő elektronikát, megfelelő feszt odavezetni a diódaáramkör felől, hogy felpörög-e a motor. Esetleg ötlete valakinek?

005.JPG

(#) dark81 válasza probert69 hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 1

Szia! A CN701 csatlakozón mérd meg a fotodiódákat multiméterrel dióda állásban. A 7-es láb a katód, és ehhez képest mérd a 8,9,10,11,12-es lábakon a diódák nyitófeszültségét, kb. 0,7V körül vannak. Ha valamelyik szakadt, akkor nem érzékeli hogy raktál-e be lemezt, és fel sem pörgeti azt.
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Júl, 02. Szo
3:58:43
Jelenleg 39 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu