Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK4048 erősítő
 
Témaindító: kmil, idő: Jan 31, 2006
Lapozás: OK   9 / 9
(#) reloop válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nem találok lényegi eltérést. Az STK4048II-nél nincs RC-tag a 8-11 lábak között.
(#) airwalker hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Mihelyst lesz valami eredmény teszek fel képeket és közlöm
És elnézést, ha valakinek az agyára mentem!
(#) lixi válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nos itt megnézheted az eredetit és a fake-t (ilyenek a most kaphatók)
http://www.hobbycircuit.net/wp/
A torzítási értékekben igazad van ezért vettem Én is elsőnek XI-est de nagyon érzékenyek voltak el is szálltak hamar míg a II-es már pár éve megy és a minőségi különbség nem hallható, nagyon szépen szólnak.
Ja és igen nem IX hanem XI széria van a sanyo-nak
http://hkddz.member.seekic.com/product_center/STK4048XI.html
(#) bandee001 hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség az STK 4181 és STK 4191 között. Esetleg a 4181 helyére használható e a 4191. Egy Pioneer A-202 erősítőbe valószínű az a probléma és érdekel hogy megvehetem e bele.
Az egyik alkatrészbolt honlapján helyettesítő alkatésznek írja, de ennyiből nem mennék beleugrani a vásárlásba.
A válaszokat előre is köszönöm
Üdv!
(#) lixi válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Igen.
csak figyelj a lábak számára mert ha jól látom ebből van 18 és 22 pin-es.
Illetve számolj azzal hogy ezek már nem eredeti sanyo stk-k, nem annyira strapabírók mint az eredeti sanyo
(#) bandee001 válasza lixi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Nekem a 18 lábas tokozású kell. Lehetséges hogy nem az a hiba, de ha igen akkor sajnos ki kell cserélni. Ingyen volt az erősítő, még akkor is megéri. Nagyon nem lenne hajtva( társasház ) de azért normálisan meg szeretném csinálni.
Lábkiosztás egyezik a kettő közt?ha sikerül 18 lábasat kapni be is rakhatom?
(#) lixi válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Igen egyezik a lábkiosztás.
beteheted a helyére.
Mivel ezek az erősítők nem sok alkatrészt tartalmaznak és ezek közül a legsérülékenyebb az IC ezért azt hiszem biztos , hogy ez a rossz!
Egyébként a hornos.hu-nál rendelhető mindkettő az általad kinézett és a régi típus is. Én ajánlom őket árban is elég jók.
Sok sikert.
(#) bandee001 válasza lixi hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Köszönöm az infót!
Még annyi kérdésem lenne, hogy a II és a V tipusok közt van e lényegi különbség vagy ott is mindegy lenne.
(#) bigdady hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha valaki tudna abban segíteni, hogy az STK4050 referencia kapcsolásaiban szereplő csatoló elemeket kell-e változtatni más tápfeszültség esetén, azt megköszönném.
Szeretném egy ideig kisebb tápról járatni a megépítendő végfokot. Úgy kb +/- 33-ról 66 helyett.
Konkrétan ebben a kapcsolásban érdekelne.

Köszönöm.
(#) reloop válasza bigdady hozzászólására (») Okt 11, 2012 / 1
 
Szia! A 4-es lábra menő 10k ellenálláson csökkenthetsz, ha nagyon precíz munkát szeretnél végezni. Akkor érdemes hozzá nyúlni, ha a feszültség csökkentéstől megnő a kimeneten DC szint.
(#) bigdady hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Köszönöm válaszod!

2 kérdés merült még fel bennem, ha van egy kis időd:
-Mi elfogadható DC szint és terheletlenül mérjem, vagy terhelve?
-Van-e esetleg kéznél olyan rajz, ami tartalmaz hangfal rövidzár illetve koppanásvédelmet?

Köszönöm előre is.
(#) reloop válasza bigdady hozzászólására (») Okt 11, 2012 / 1
 
Nincs mit. A kimeneti egyenfeszültség itt nem változik a terheléstől, mindegy hogyan méred. Az adatlap +/-70mV-ot ír tűrésnek, abba szerintem bele fog férni minden módosítás nélkül.
A védelmet uPC1237-tel oldanám meg. Az tud tiltani az STK kimenetén lévő emitter-ellenállásokon eső feszültségből következtetett túlterhelésre. Tisztességes rajzot nem találok hirtelenjében, csak ezt.
Ebbe is nézz bele.
(#) ivan69 hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Sziasztok ! Szeretnék építeni egy STK 4048 -as icés erősítőt .
Gondolom van közületek olyan aki csinált már és tudna nekem segíteni a megépítésben .
Kellene panel nyák terv, táp adatok szóval minden tapasztalat. Pár erősítőt építettem már utoljára Quad 405 -őst . Kíváncsi vagyok hogy ez jobb e és hogy többet tud e a Quad nál .
Várom a segítségeteket.
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 14, 2012 / 1
 
Szerintem jobb is meg többet is tud. A legfőbb erénye meg hogy egyszerű a kapcsolás.
Állítólag sok hamisítvány vagy utángyártott is forog a piacon belőlük. Nekem pár éve sikerült a hibátlanokból beszereznem pár darabot, és elsőre indult mindegyik.
Nagyon nagyot tud szólni, és kicsi a torzítása a full kihajtás közelében is. Nálam egyik sem gerjedt, de azért indításkor nem árt tápágakba izzókat tenni, ha esetleg valamit elkötöttél vagy gerjedne, az megfogja.
Itt a kapcsolási rajza.
De ha tudsz STK4050 II-t venni, az meg aztán nagyon kemény tud lenni. Nekem egy 300W-os szubot hajt minden megerőltetés nélkül.
Ha nem sikerül paneltervet szerezni (tele van a net vele) akkor esetleg azt is tudok (lay formátumban).
(#) Szpisti válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 14, 2012 / 1
 
Itt a panelterve is - mindkettőhöz jó, láb-kompatibilisek.

stk4048.LAY
    
(#) ivan69 hozzászólása Okt 14, 2012 / 1
 
Köszönöm a gyors reagálást Szpisti!
Most olvasgatok a fórumban és elég sok ellent mondást találtam az erősítővel szemben igaz a qudot is sokan le írják pedig nem kéne .Szerintem még az is ott van még a szeren!
Most már kíváncsiságból is meg fogom építeni 4048 as ic vel .
Csak az a problémám hogy trafóval korlátozva vagyok mert egy 350w os Toroidom van de ha jól mükszik szerzek még egyet és úgy már tudni fogja a 2x150w ot.
Egyébként 300w 8ohm os JBL falakat akarok vele hajtatni.
Szerintetek egy 350w os trafóval mennyit fog tudni?
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 15, 2012 / 1
 
Szerbusz Iván!.
Nem tudom milyen ellentmondások keringenek ezzel kapcsolatban, nekem hat darab különböző teljesítményű készült mindkét fajtából, és még egyikkel sem volt gond.
Maradt egy trafóm, ha érdekel keress meg privátban.
Ez garantáltan elvisz két darab 200W-ost hatalmas dinamikával és tartalékkal.
(#) Szpisti válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 15, 2012 / 1
 
Ja és még egy jótanács!
A visszacsatoló körben található 560 Ohm/56 KOhm igen nagy erősítést állít be, amire nincs is mindig szükség.
Ezt lehet módosítani az 56K változtatásával.
Kevésbé lesz gerjedékeny, és még kisebb lesz a torzítás.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2012
(#) ivan69 hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Köszönöm a jó tanácsaid !
Mindenképpen meg fogom építeni 4048II as ic vel már csak kíváncsiságból is már építettem 4231II es ic vel sokáig használtam csak egyszer egy mély ládát próbáltam róla és el szált az ic egyik oldala és csak úgy akarom meg építeni hogy legalább egy hangfal védelem legyen rajta mert sajnálnám a hangfalakat ki tenni egy ilyen megpróbáltatásnak.Amit te építettél volt rajta valamilyen védelem és ha volt milyen?
A trafóval kapcsolatban pedig azt tudom mondani ha be válik a végfok akkor lehet belőle üzlet de most csak próba képen csak egyet építek azt ki tudom próbálni az én trafómmal is .
Priviben írd meg a trafó értékét hogy tudjak kalkulálni hogy nekem mi a gazdaságosabb.
Előre is köszönöm !
(#) Szpisti válasza ivan69 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Természetesen ilyen teljesítménynél mindig használok védelmet, hisz nem 500 Ft-os hangszórókat hajtok velük én sem.
Nekem az alant látott kapcsolás bevált.
Ebben van bekapcsolási késleltetés, kimeneti egyenfesz figyelés és teljesítmény limiter.
Mindhárom funkció nagyon hasznos egy nagyobb teljesítményű stk esetében.
Itt a panelterv is hozzá.
(#) bajuszrichard hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok az alábbi "kütyüről" tudnátok pár szóban h mégis mire lehetne felhasználni, milyen lehetőségek rejlenek benne ha működőképes az állapota?!
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szia! Egy feszültségszabályzó van a képen.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem