Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Simson gyújtótekercs

Témaindító: koko33, idő: Aug 10, 2008
Lapozás: OK   2 / 2
(#) VIM válasza kiscsipesz hozzászólására (») Jan 30, 2010 /

Helló!
Ha megméred multival a kivezetéseket, akkor az 1-15 pontok között a 4.5-5ohm, a nagyfeszhez képest pedig 7.5-8kohm ellenállás értékek az jónak mondható.
VIM
(#) alioka hozzászólása Feb 20, 2010 /

sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a simsonomba 12vos gyújtás ment a motor szépen , de felpörgettem akár üresben akár menetközben, alapjárati fordulat után leállt.Ezek után kiprobáltam a kis kondi cserét, nem változott probáltam nagy kondi cserét is , és most skoda kondi volt, ezek után ha beis indult nem volt alapjárat.

Jelenleg ugy viselkedik hogy a gyertya kb minden 4ik rugásra ad le vajmi kevés szikrát a kábel maga minden másodikra.

Innentől én teljesen elakadtam mi lehet a baj?

Valaki segítsen legyen szíves megszakító? gyujtotekercs? mi lehet a baj?
(#) pumbaX hozzászólása Márc 6, 2010 /

Én szeretnék segíteni egy kicsit azoknak akik motorozni akarnak: aksi, kulcsszekrény stb. nélkül. Csak a tirisztor meg 2-3 kábel. Saját vázlatú elektronikai bekötés, de tutira működik. -12V-os S51 Simson.
A kit érdekel irjon: atikukacpc@freemail.hu-ra és elküldöm.
(#) MedicxXx hozzászólása Márc 6, 2010 /

Heló!
Az lenne a kérdésem ha (babetta 210) 6v os generátorról lejövő áramot egyenáramosítani szeretném milyen diódával tegyem.. indexautomatához kellene(ledes) Előre is köszönöm a segítségeket!( azthiszem graetzhidat kell csinálni)
(#) ManiaN válasza MedicxXx hozzászólására (») Márc 6, 2010 /

Nem tudom milyen gneerátorok vannak a motorokon de ha nem egyenáramú akkor kell.
graetz hidat lehet kapni készen is, esetleg az egyenáramú kivezetésére lehet még rakni egy kondit, hogy a púpokat kisimítsa.
(#) harddeejay hozzászólása Ápr 5, 2010 /

Sziaztok!
Az lenne a kérdésem hogy, egy gyújtó és egy világítótekercset hogy lehet megkülönböztetni?
Előre is köszi a választ!
(#) alioka válasza harddeejay hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /

Leginkább arról hogy a gyújtó tekercs vezetékei vékonyabbak és jóval több mentesek.
(#) harddeejay hozzászólása Ápr 6, 2010 /

Köszönöm!
(#) hetyesizoli hozzászólása Júl 20, 2010 /

Helló
Nekem motor problémám lenne.
A motor le szokott állni és nem pörög fel ,de csak akkor ha a karbi és a légszűrőház közti gumit leveszem de akkor nyomja ki ott a benzint.
Aki tud segítsen előre is kösz.
(#) Dióda válasza hetyesizoli hozzászólására (») Júl 20, 2010 /

Nem írtad le milyen motorról van szó!
Amugy sámsonnál ezt azt jelenti hogy magas az üzemanyagszint a karbiban.
(#) Krisz03 válasza hetyesizoli hozzászólására (») Júl 20, 2010 /

Bizony, nagy valószínűséggel túl dús üzemanyag-levegő keveréket kap. Ez lehet az előbb említett benzinszint miatt, vagy nagy főfúvóka, vagy rosszul záró szívató, levegőjárat eltömődése (szűrő is), és még a kipufogóra is ránéznék.
A gyújtás gondolom jól van beállítva...
(#) zoly15 hozzászólása Aug 1, 2010 /

Sziasztok! Apukámnak van egy Simson S51N típusú motorja. Mostanában a következőket csinálja: Melegen csökken az alapjárat. Néha kihagyja a gyújtást. Van hogy nem indul el hidegen. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /

Gyertya jó? Megszakító, gyertyapipa, gyújtáskábel rendben?
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /

A megszakító jó-e? Azt hogy nézzük meg? Amikor forog látni apró szikrát. Berúgáskor kicsit nagyobb a szikra. A gyertyakábel é a pipa jó. Több gyertya is volt benne.
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /

Addig oké, hogy több gyertya volt benne, de belevalók? A gyertyahézagot 0,4 mm-re állítsd be. A megszakítót szemrevételezéssel lehet vizsgálni. Az érintkező felületek állapotát kell megvizsgálni. Ha kismértékben vannak beégve akkor egy polírpapíros csiszolás segíthet rajta, ha jobban akkor csere. Majd hézag és előgyújtás állítás és már pöfög is.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /

Köszönöm! Én igazából nem értek hozzá. Apukám mondta hogy kérdezzek rá
(#) Aftershock hozzászólása Aug 16, 2010 /

Hali!

Lenne nekem egy kis gondom, már évek óta van egy s51-esem és most vetem elő kiszerettem volna cserélin a tekercseket (gyújtó, töltő és világítás) csak hogy elkövetem egy elég nagy hibát össze kevertem őket. És nem tudom hogy most melyik, hogyan lehet meghatározni hogy melyik-melyik
(#) terabyte hozzászólása Szept 20, 2010 /

Sziasztok van az lenne a kérdésem hogy a villágitó meg a töltő tekercs mire jó?(bocs a hülye kérdésért sejtem de nem vagyok bene biztos)
(#) Krisz03 válasza terabyte hozzászólására (») Szept 21, 2010 /

Az elnevezéséből egyértelműen lehet következtetni erre. A világítótekercs a fényszórót, és esetenként a hátsó helyzetjelzőt lája el energiával (12V-os rendszerben). A töltő pedig az akku számára biztosít töltést, illetve a féklámpa is erről a tekercsről üzemel, és esetenként a hátsó helyzetjelző is (6V-os rendszerben).
(#) terabyte válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /

Akkor jól sejtetem, köszönöm a válaszod.
(#) Tomek33 hozzászólása Okt 6, 2010 /

Sziaztok .Lenne 1 kérdésem hol van szikra hol nincs pedig cseréltem mindent trafó kondi megszakitó tekercs pipa több gyertyával ugyan azt csinálja.Talán kicsi a kijövö fezsültség menyinek kell lenni tudja ezt valaki?
(#) alioka hozzászólása Okt 18, 2010 /

sziasztok

érdekelne hogy a gyujtotekrcs hány voltot ad le és mekkora a teljesítménye.

Ebből már áramot mindenki tudna számolni de a lényeges kérdésem az lenne hogy a vasmag teljesítménye elég lenne ahhoz hogy egy 12V 50W -nyi világítótekercscsé áttekerjem , vagy pedig vki segítsen abban h hogyan is lesz 2 tekercs anti parallel kapcsolatban hogyan kell átkötni ilyen modon 2 12 v 35Wos világítótekercset .

Nagy fényerő érdekelne egy vagy 2 tekercses megoldással

előre is köszönöm azon türelmes embereket akik nekiálltak kibogarászni az elgondolásom

üdv alika
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 26, 2011 /

Sziasztok!

Simson S51:
Hogyan kell összekötni a gyújtótekercset a trafóval?
Több éve bent volt az istállóban, csak nem volt benne gy.tekercs.
Eddig úgy próbáltuk, hogy a tekercs alján lévő ágaztatást rákötöttük a trafó 15-ös állására, a tekercs másik kivezetése a csavarra van kötve, így az biztos a test.
Rámértem, ~6V-os a tekercs, először 12V-os kispolszki trafóról enyhe szikrákat produkált. A többivel meg sem moccan.
(#) HA3GX válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /

Sziasztok.

A dolog megoldódott, sikerült beüzemelni a Simsont.
(#) Letron hozzászólása Jún 15, 2012 /

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 4ütemű quad gyújtással kapcsolatban.
A jelenség:- Gyertya nem ad szikrát. Gyertya csere nem oldja a problémát. Akku fesz. 12,6 V. Indításkor leesik 11 alá. Ha letekerem a gy.pipát és magát a kábelt közelítem fémhez, akkor van szikra, de igen kevés, kicsi. A gyújtás nem megszakítós. Két tekercs van az egyik a világítás a másik a gyújtás. A gyújtó tekercs indítózás közben 50 V-ot ad le. Ha jól tudom kb. 100-110 V-ot kellene leadni. Én a gy.tekercs meghibásodására gondolok. Szerintetek jól gondolom. Ha mégsem kérlek segítsetek mi lehet a baj. Előre is köszönöm a segítsége(ke)t!
(#) Letron válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 4ütemű quad gyújtással kapcsolatban.
A jelenség:- Gyertya nem ad szikrát. Gyertya csere nem oldja a problémát. Akku fesz. 12,6 V. Indításkor leesik 11 alá. Ha letekerem a gy.pipát és magát a kábelt közelítem fémhez, akkor van szikra, de igen kevés, kicsi. A gyújtás nem megszakítós. Két tekercs van az egyik a világítás a másik a gyújtás. A gyújtó tekercs indítózás közben 50 V-ot ad le. Ha jól tudom kb. 100-110 V-ot kellene leadni. Én a gy.tekercs meghibásodására gondolok. Szerintetek jól gondolom. Ha mégsem kérlek segítsetek mi lehet a baj. Előre is köszönöm a segítsége(ke)t!
(#) HA3GX hozzászólása Okt 12, 2012 /

Sziasztok,

készítek egy simson elektronikus gyújtást, amihez +6V kell. S51-esnél van ugye 3 tekercs:
- gyújtó
- töltő és féklámpa
- világító

Nálam érdekesen van megoldva, mivel a töltő és világító párhuzamosan van kötve, amire megy a világítás (első, hátsó). Hogy miért, nem tudom, ilyen 20 éve. Gondolom, hogy jobban világítson, és elbírja azt ami benne van. Mivel nem kell nagyfesz tekercs, ezért azt onnan ki is lehet szedni. De van egy másik ami menetzárlatos, amit letekerek, és csinálok belőle egy töltőtekercset, hiszen az elektronikus gyújtás leszívná az akkumulátort ha nincs töltés, és lássuk be: tolhatnám haza. Kérdésem, hogy hány menetet tekerjek, és milyen vastag rézből? Az akkumulátor 6V és 7Ah. Azt tudom, hogy 1/10A-al lehet tölteni, de hány V-al?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Szept, 19. Pé
11:51:31
Jelenleg 357 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu