Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Működő USB - RS232 átalakítók
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Swarcy válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Nem tudom nem ismeri fel a win7 az eszközt de lehet megvan a baj !!
EZT http://www.hwsw.hu/hirek/53085/usb-ftdi-chip-lapka-hamis-klon-driver.html
a linket ajánlom mindenkinek aki esetleg nem tudná még most találtam!!
És ezt írja a win7 em:
Úgy nézem az USB chip em PID-je 0000 és azért nem ismeri fel lehet, hogy hamis chipet kaptam és a win7 nyírta ki.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2015

Névtelen.jpg
    
(#) Max26 hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Hello! Volna ez az átalakítóm: Bővebben: Link
Sehol nem találtam hivatalos infót vajon kell-e hozzá max232 szintillesztő vagy direktbe beköthető az MCU lábaira?
(#) Hp41C válasza Swarcy hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Meglehet... Egy FTDI driver frissítés volt a tettes...
(#) Swarcy válasza Max26 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szia
Kell hozzá mindenképpen mert az RX TX az 5V os TTL kimenet így kell rá az RS232 átalakító hogy szabványos soros +-12 V legyen !

De ha prociba akarod kötni közvetlenül akkor nem kell hozzá!
Nem alakítod RS232-őre akkor nem kell.
Arra figyelj ha 3,3V-os a proci akkor kellhet hozzá szintillesztés !
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
(#) icserny válasza Max26 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Idézet:
„vajon kell-e hozzá max232 szintillesztő vagy direktbe beköthető az MCU lábaira?”

Nem kell hozzá max232 szintillesztő!
(#) tursaba hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Szevasztok !
Most vásároltam egy USB-s EEprom olvasót, ami CH431T ic-vel van elkészítve.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen driver kell hozzá, illetve letöltési helyet tudtok-e hozzá, (XP-hez) a használatához ?
Köszönöm.
(#) pixels hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Szaisztok!

Lenne egy elég bosszantó problémám a Prolific PL-2303 chippel.

Egy modult vásároltam (PL2303HX) és van olyan gép amin egyszerűen nem tudom használni. A kommunkició váratlanul megáll putty-ban. Valamennyi karater megérkezik az üzenetből, utána semmi. A modulon a kommunikációt jelző led viszont jelez adatforgalmat. Egy ilyen utána soros portot nem tudom megniytni újra, hardver eltávolítást észre se veszi a gép, az egész USB kezelés lehal. (frissen telepített WIN7-em van)

Gyakorlatilag újraindításig nem tudok vele mit kezdeni.

A hiba csak akkor jön elő, ha puttyal olvasom is a soros portra érkező adatokat. Ha csak úgy lóg a gépen a modul, és a mikrovezérlő küldi az adatokat, akkor nincs semmi probléma.

Drivert a Prolific honlapjáról szedtem le, v1.10.0
A kommunkiáció paraméterei: 112500baud, 8data, 1stop, parity:no.
A mikrovezérlő másodpercenként küld adatot, amit szeretnék látni a putty konzolján.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Esetleg megoldásra javaslata van valakinek?
(#) zenetom válasza pixels hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia!
A baud gondolom 115200, csak elírtad.
Próbáld meg másik (FT232) USB-soros átalakítóval, hogy azzal jelentkezik-e a hiba. Gondolom az meg nincs kéznél, de hirtelen nem jut más eszembe..
(#) zenetom válasza tursaba hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Elvileg ehhez a kütyühöz is ilyen driver kell elvileg, innen lehet hogy le lehet tölteni, ha beregelsz: Bővebben: Link.
(#) pixels válasza zenetom hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Sajnos nincs kéznél most más soros átalakító, de megpróbálok kölcsön kérni egyet, és megnézni azzal is. Igen, a baudod elírtam, 115200 lenne az, elég késő volt már, mikor írtam.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem