Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ezüst-kolloid készítési trükkök
 
Témaindító: gabriel80, idő: Szept 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Rafael válasza Pisztacya hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Szia!
Édesanyámnak 3 éve egy elég komoly hatalmas fájdalommal járó (a tavasz és az ősz első heteiben) visszatérő bélgyulladása van (egy bizonyos részen), ami vakbél szerű tünetekre utal. Egy természetgyógyász ajánlotta rá neki az Ezüst Kolloid-ot 500mg 5000.- ért. (Ag100 Biopharma.) Hiszitek vagy sem, ez az egy szer mulasztja el a kínzó fájdalmát. (Semmilyen kórházban kapott injekció, extra erős gyulladás csökkentő sem enyhítette.)
Kb.: egy hét alatt elfogy, tehát amikor komolyabb a gyulladás akkor nem is elég, de fél évre simán el szokta tenni amúgy, és még úgy is hatásos. /Úgy olvasom: felbontás után 1évig megőrzi a minőségét./
A topic-ot majd jobban átolvasom, mert nem tudom, hogy jött ide a Csillagok háborúja (és még ki mire használja a cuccot), de ha lehetne készíteni házilag ilyen hatásos fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő anyagot, akkor nem adnánk érte minden évben közel 20 ezer forintot.
(#) Pisztacya hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Mielőtt megkérdeztem, h. felbontás után meddig tárolható több helyen utána olvastam a neten ! Mert nekem van ennyi eszem, nem úgy mint sajna sok embernek ! Ezt NEM itteni fórumozókra értem ! A legtöbb helyen 1 évet írnak ! De van olyan oldal ami 2 évet ír, van amelyik csak 90 napot ! Amíg az általam vásárolt kolloidra CSAK 4 nap van írva amit elképzelhetetlennek tartok ! Köszönöm Rafael a válaszodat ! Örülök, h. legalább ez a termék segít anyukádon ! Törölhető amit ide ki írunk ha már válaszolt rá vki ? Ha igen hogyan ? Természetesen a sajátomat törölném !
(#) laszlokunstar válasza Pisztacya hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Nem romlik meg!
Ha jó minőségű, akkor a kis ezüstrészecskék az oldatban maradnak, nem ülepszik ki, a Brown féle mozgás tartja az oldatban. Ha gyenge minőségű -nagyok az ezüst szemcsék- kiülepedhet. Ez tárolás közben és bontatlan üvegben is megtörténik.
A kolloid vivőanyaga a desztillált víz, abban nincs semmi ami reagálna az ezüsttel. Ami reagálni tud, a levegőben levő gázok pl.: kéndioxid, de ez csak nyitott üveg esetén oldódhat a vízben.

Egy ügyfelemnek rendszeresen volt gondja a számítógépével. Nem látta a hard disket. Szétszedtem, lehúztam a csatlakozót, visszadugtam és működött. Ezt egy párszor eljátszottuk, mikor megkérdeztem: "Nem lehet, hogy kénes a levegő ahol a gép van?" Válasz: "Honnan tudom? A gép közelében rendszeresen kénmájat főztek."
Oda akartam ezzel kilyukadni, hogy normál esetben nem lehet gondod. Az ezüstkolloid nagyon sok mindenre használható, gyorsabban mint 1 éven belül biztos elfogy.
(#) manumanu hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Egy kis bevált kapcsolási rész!
(#) laszlokunstar válasza manumanu hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szegény 47kohm-os ellenállás mit vétett, hogy így ki lett közösítve, és lekerült a nyákról?
(#) bertok válasza megujulo hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Mostanában kezdtem a dologgal foglalkozni.
Lehet hogy a fórumon van valamilyen adat az áramsürüségre az elektródán. Én nem találtam, lehet hogy tovább kellett volna keresni.
A (#778903) bejegyzésben stabil 1 mA- áramerősségről irtál. Kérlek add meg hozzá az elekrtóda felületet, vagy a kívánatos áramsürüséget is

üdv:
(#) laszlokunstar válasza bertok hozzászólására (») Aug 26, 2011 / 1
 
Javítom magamat (#1010339 hozzászólás), megzavart, az hogy Bob Beck-nél az angolszász mértékegységeket használják. A javasolt áram erősség 1 mA /inch2 = 1mA/6,4516 cm2 = 0,155mA /cm2.
Én 2,5 cm széles ezüst elektródákat készíttettem a gyorsaság növelése, és a könnyebb számolás miatt.

Egy kis kémia:
-Avogadro-féle szám (=6,02*10↑23)
-1 Coulomb (=6,25*10↑18)
-ezüst atomtömeg: 107.88 g/mol
-víz 18g/mol
-1 molnyi mennyiség leválasztásához szükséges töltés = 6,02*10↑23 /6,25*10↑18 = 96320 Coulomb
-ppm = parts per million= részecskék száma 1 milló részecske számra vonatkoztatva
-1 ppm ezüst súlya 1 molnyi (18g) vízben 107,88g/1.000.000=0,00010788 g
ebből: víz /ezüst aránya 1 ppm oldatban
18g/0,00010788g =166 852
Magyarul 1 g ezüstből tudunk készíteni 166 852g 1ppm-es ezüstkolloidot.

-1A áram mellett 1 óra alatt leváló ezüst : 1A*3600sec/96320=0,0373754153 mol
vagy 0,373754153*107,88=4,03205980 g
1mA áram mellett: =4,03205980 g/1000=0,00403205980 g

1 inch2 (2,54cm*2,54cm=6,4516 cm2) elektódafelületet feltételezve, és egységnyi felületre 1mA áramot:
0,00403205980 g*166852=672,757 g 1ppm-es ezüstkolloid, vagy 67,2757g 10ppm ezüstkolloid oldatot tudunk 1 óra alatt előállítani.

[sup]
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Elírtam egy nagyságrendet:
Idézet:
„vagy 0,373754153*107,88=4,03205980 g”

helyesen: vagy 0,0373754153*107,88=4,03205980 g
(#) Randy hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Ha valaki ert angolul ajanlom, hogy nezze meg a Dr. Bob Beck eloadast az ezust kolloidrol. A Google-on irja be, hogy:
you tube Dr. Bob Beck Protocol es kattintson a masodik videora ami 4perc es 32 masodperc hosszu.
Ennel egyszerubben nem lehet ezt az anyagot eloallitani.
(#) Verdi hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Egy 20 mA-es áramkorlátot (max. 15V DC) használva és gyógyszertári desztillált vízben készítettem (2 tiszta ezüst elektróddal) kolloidot. A bajom/problémám az, hogy ránézésre jó, de csekély mennyiségű aszkorbinsav (C-vitamin) hozzáadására plussz fém-ezüst válik le a kolloid oldatból, ami oldott ezüst-ionok jelenlétét valószínűsíti a kolloidban. Ez egészségre káros/veszélyes (lehet). Találkozott-e valaki ilyennel és mit lehet (kell-e) tenni ellene?
(#) manumanu válasza Verdi hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A 20 mA a rengeteg (kivéve ha megfelelő felület ér a folyadékba!

Amerikai és angol kutatások szerint (52 terméket teszteltek és ebből 4 felelt meg)
váltóáramal, vagy egyenáramból 3,92Hz körüli polárváltással lehet egyedül jó minőséget
készíteni. (a Hz függ az elekródák távolságától, méretétő, stb..)Értem ezalatt az emberi fogyasztásra alkalmas terméket.

Az Áramértéke pedig függ a felület nagyságától!

A titkok itt lappanganak!

Egy jó áramgenerátoros kapcsolással, mely előfeszített áramterheléssel működik, kiegyensúlyozott áramstabilitás érhető el ebben a rendkívül kicsi tartományban!

Ha 1,3-1,4 mA fölé megy a áram értéke ezüst ionok válnak le! Ez pedig nem hasznos az egészségre tekintettel!
(#) manumanu válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
A fentebb található nyákon a 47 kohm ellenállás állítja be az előre meghatározott előfeszítést áramterhelés szempontjából! (félvezetőként is változhat az értéke! 822-120 Kohm között) függően a tranzisztorok és félvezetők értékeitől!

Ha jó az ellenállás beállítás akkor 450 mikroA és 1,1 MA között állítható az áramgenerátor!

Az előfeszítés lényege, hogy lebegő szinten tartja az átfolyó áramfigyelést!

Azaz a feles félvezető már munkapontba van feszítve, így a legkisebb áramérték változásra is reagál a kimeneti csatolás!
(#) NetFantom hozzászólása Jún 5, 2012 /
 
Sziasztok,

Tudna valaki készíteni nekem egy profi ezüst kolloid készítő gépet/elektronikát
Készre szerelve felélesztve beüzemelve

Természetesen nem ingyen kérem nem tudom, hogy ez még belefér-e fórum szabályzatába de ha valaki vállalna ilyet az légyen szíves keressen meg.
(#) vd1234 hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Sziasztok!

Eddig elektrolízises módszerrel dolgoztam, de nem tetszik a kolloidom, akármilyen tiszta vízzel is dolgoztam. Az íze sem éppen jó, de ki lehetne bírni, pedig az ezüst is megfelelően tiszta. A bolti, jó minőségűnek mondottak nem ilyen ízűek, az biztos.
Valahol olvastam, hogy nagyfeszültséggel érdemes kísérletezni, persze megfelelő odafigyeléssel.
Most próbálom meg neontrafóval (6000V 35mA, v_t_rán 1-2 ezer forint), mi lenne az eredmény. Reméljük, hogy jobb lesz, mint az eddigiek.
(#) Hetope válasza vd1234 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Mi megoldottuk. Működik a szerkezet tiszta le ellenőrzött desztillált vizel 27 V - 2,6 miliamper + pólusforgatás . A ciklus 72 perc állandó keverés mellet .
(#) fkx hozzászólása Dec 9, 2015 /
 
Korábban említette valaki Paul Karason-t, akinek kék lett a bőre a szervezetébe bevitt ezüst miatt. Érdekességképpen megemlítem:
Egy ismerősöm hasonló kékes-szürkés kinézetű lett, szintén ezüst túladagolás miatt - azonban gyakorlatilag semmi más maradandó problémát nem okozott neki. Élőben elég döbbenetes, mivel tiszta marslakónak néz ki. Egyébként kimondottan okos, nagyszerű ember, orvos végzettségű és szándékosan vitt be a szervezetébe ennyi ezüstöt.
Érdekelne megbízható módszer az ezüst-kolloid házilagos előállításra, és méginkább az eredmény ellenőrzésére. Jutott valaki eredményre ebben a témában? Vegyi módszerek nincsenek, csak az elektrolizis a járható út?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2015
(#) Hetope válasza fkx hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Ha jól tudom az elektrolízishez kell valamilyen só is de ezt én nem gondolom jónak. A legegyszerűbb ellenőrzést el lehet végezni óccó kínai kis lézerrel. Amíg teljesen átlátszó üvegben van a kolloid át kell világítani rajta úgy hogy az áthaladó fény látható legyen valamin (mondjuk a falon) ahogy telítődik a desztillált víz ezüst atomokkal egyre töröttebb lesz az aprócska fénypont, a végén már kezd hasonlítani a hópehelyhez. Sem íze sem szaga nincs viszont ha sebre vagy horzsolt testrészre permetezzük akkor apró szúrásokat érezni mintha picinyke kisülések volnának. Ha valamilyen baktériumok köhögést idéznek elő akkor hatásosnak bizonyult (legalábbis nálam) nagy levegő vételnél a permetködöt belélegezni de nem elegendő csak egyszer hanem többször meg kell ismételni. Ha nem baktériumok okozzák a köhögést akkor lehet hogy nem segít de legalább tudjuk hogy más a probléma okozója.
(#) boyscout hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Szia Hetope!
"
Mi megoldottuk. Működik a szerkezet tiszta le ellenőrzött desztillált vizel 27 V - 2,6 miliamper + pólusforgatás . A ciklus 72 perc állandó keverés mellet .
"
Kérdésem:Milyen elektróda távolság, felület mellet adódott ez az eredmény?
Hol vetted az elektródákat?A pólusforgatást félvezetősen alakítottad ki?
A keverést hogy oldottad meg?
Boyscout
(#) Hetope válasza boyscout hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Az elektróda távolság az indulás pillanatában szinte nulla.Mindkét felület kb 9cm² ami a vízben van. Igen a pólus forgatás félvezetős és azt is a PIC végzi úgy mint a keverő motor indítását is és az egész folyamat ellenőrzését is. A keverést egy pici DC motor csinálja aminek a lapátja neutrális műanyag! Az elektródákat egy megbízható aranyművessel készítettük.
(#) ONKYOS hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Üdv, az érdeklődöknek.
Nagyon jó minőségű nano Silver kolloid, állitható elő, 526Hz-es 4.szög jellel,megfelelő kitöltési tényezővel, és kimeneti illesztő transzformátor, használatával..
Az áramkör NE555-Ic vel,került megépítésre,a 3.out, kivezetésről, egy SC1815, tranzisztor kapcsolgatja a meghajtó illesztő impulzus trafót,amely egy BUT 12AF, tranzisztort vezérel, melynek a kollektorán, szintén impulzus transzformátor van,.
Ez adja ki az ezüst elektródákra, a jelet, 60-75V-ot, a kimenetre kötött R-tagokon keresztül, van bekötve,illesztve.
Nem kell polarításváltó relét használni, az impulzusok váltakozása miatt, a kimeneti áram, max.2mA, a folyamat során, néhány uA-t, változik, csupán.
A készítési folyamat 2,5-3,5óra között van, a mennyiségtől függően.
A desztillált vizet, kolloidot, nagyméretű zöld fényű leddel, meg kell világítani, igy visszaadja az elektronokat az ezüstnek,a folyadéknak a fény.
Az elkészült kolloidot ,akár pohárban, vagy átlátszó kis üvegben tárolhatjuk, fény +meleg hatására sem, barnul meg, 3nap, vagy egy hét után sem, de nem is ülepedik le, az aljára.
Nincs szemcsésedés, fémes utóíz,a kóstolgatás során,.
(#) NetFantom hozzászólása Jún 27, 2022 / 1
 
Sziasztok.

Régen jártam erre, azóta sok minden történt. Szerintem és mások szerint is nagyon jó ezüst kolloidot tudok csinálni.
Ezzel kapcsolatban szeretném a tapasztalatomat megosztani veletek.

1. A hálózati áramról működő készülékek mindegyike, kivétel nélkül rossz. Egyszerűen nem tudnak olyan tiszta kimenő áramot szolgáltatni ami megfelelő lenne az ezüst kolloid készítéséhez. Ugyanis mindig vannak nagyon rövid ideig tartó feszültség tüskék és áramtüskék amik egyszerűen a normálishoz és a kívánatoshoz képest óriási sziklákat robbantanak le az ezüstről. És ezen nem segít semmilyen négyszögjel, háromszögjel kondenzátor meg egyéb akár több százezer forintos trük sem. Tehát ha jó minőséget akarsz akkor csak elemről vagy akkumulátorról működő készüléket használj. Én az újratölthető 9 voltos elemet javaslom.

2. Az áramerősség ne legyen több mint 1mA. Az ezüst kolloid készítéskor nem az a lényeg hogy az áramerősség ingadozik 0,1 -3mA között hanem az, hogy ne hirtelen, ne robbanásszerűen történjen. Ne legyenek kiugró áramtüskék! És persze ne legyen tartósan magasabb mint 1mA.

3. Nem kell sem másodpercenként sem percenként sem óránként váltogatni a pólusokat. Simán végigmehet a készítés úgy hogy az ember nem nyúl hozzá, nem cserélgeti, nem váltogatja a pozitív negatív oldalt. Nincs szükség rá. Mindenféleképpen keletkezni fog úgynevezett sár, salakanyag. Ez elkerülhetetlen része a folyamatnak. A legvégén egyszerűen egy papírszűrőn átszürjük és már készen is van. Majd a legvégén a következő adagnál cseréljük meg a két ezüst pálcát, így egyformán egyenletesen fog elfogyni.

4. Az ezüst kolloid készítő gép elektronikája borzasztóan egyszerű. Először is 10 db 9 voltos újratölthető elemet sorba kötünk így kapni fogunk 90V egyenáramot. Esetleg meg lehet oldani 6 db sorba kapcsolt 9 voltos elemmel is de ekkor csak 54 volt lesz a feszültség. Ez akkor lényeges ha nem tudunk megfelelő áramkorlátozó diódát beszerezni vagy nem akarunk ilyen nagy feszültséggel dolgozni. Igazából az indulásnál lényeges a magas feszültség egy óra múlva már lemegy 60 volt alá.

5. Az áramot egy 1mA áramkorlátozó diódával szabályozzuk pl.: Semitec, Current Regulator Diodes 100V 1mA. Ez egy 500,-ft-os dióda. Ennyi az egész nem kell semmi más. Ezt a diódát kell sorba kötni. Nem melegszik stabilan adja az 1mA áramot.

6. Érdemes lehet még a két ezüstrúdra egy feszültségmérőt rákötni. Ekkor látni fogjuk az áram változását. Látni fogjuk mikor éri el a 2 voltot.

7. Csak tiszta labor minőségű vizet szabad használni, gyógyszertárban is lehet kapni 1L-es kiszerelésben. A Specifikációt lásd alább a mellékelt képen.

8. A vízbe nem szabad sót rakni hogy nagyobb legyen az áramvezető képessége! Ez nemcsak butaság hanem az egészségre veszélyes is.

9. Nagyon kevesen ismerik ezt de ha a vízbe raksz 1 csepp fahéj tinktúrát akkor a végeredmény sokkal jobb lesz és kapni fog egy gyönyörűszép arany, vörös arany színt. Szerezz be valódi Ceyloni fahéjat. Másfajta fahéj nem jó. Egy 200 milliliteres barna színű gyógyszeres üvegbe rakj bele 30ml fahéjat és 70ml 72%-os alkoholt. Az üveg félig lesz. Rakd valami hűvös sötét helyre, pl a konyhaszekrény is jó ha nem üvegajtaja van. Minden nap lassan gyengéden rázogasd meg kb 10 másodpercig. Ezt minden nap ismételgesd és 30 nap múlva készen is van a fahéj tinktúra. Már csak le kell szürni egy papírszűrőn és egy barna gyógyszeres üvegben évekig is eltartható. Ebből kell minden alkalomkor literenként 1 csepp. Nem több! Ez a tinktúra 100% valódi Ceyloni tinktúra. Boltból ne vegyél, az nem jó.

10. A vizet a teljes folyamat alatt melegen, 80 fokon kell tartan. Én ezt úgy oldottam meg, hogy az ezüst kolloid készítő üveget beleraktam egy nagyobb edénybe. Az aljára tettem távtartónak 3db 2cm magas fadarabot pl parafadugót. 3 db-on stabilan megáll 4db-on billeg. Az edényt felöntöttem addig hogy a belső üvegben lévő víz magassága fölé érjen. Ügyelni kell rá, hogy ne párologjon el annyi víz, hogy az ezüstkolloid vízszintje alá kerüljön, ilyenkor utána kell tölteni meleg vízzel. Nekem bevált és javaslom egy “szoknya” készítését a két edény közé, úgy hogy a külső résznél az edény belsejében legyen az alsó része, hogy a párolgó és lecsapódó víz visszafollyon az edénybe.

11. A meleg 80 fokos vízbe 2db 15cm 99.99%-os ezüstöt, ezt szokták még nevezni négy kilences ezüstnek is, kell belelógatni egymástól 10cm távolságra. Értelemszerűen az egyiket a negatív a másikat a pozitív oldalra kell kötni. Ahoz, hogy 15 cm bele tudjon lógni a vízbe, 20cm-es darabok kellenek. Az elején amikor megindul a folyamat akkor lehet közelebb is tenni egymáshoz kb 3 cm-re. De utána visszarakom a normális 10cm-es távolságra és így is hagyom a folyamat végéig. Kell a két ezüstpálca között a tér, így egyenletesebb és jobb minőségű a végeredmény.

12. Az internetten így keress rá: Silver 9999 Pure Silver 12 Gauge (0.080 in. / 2.03 mm) Wire 12 Gauge = 2,03mm ez az átmérő. Ettől vékonyabbat nem szabad venni a legjobb a 10 Gauge 2,57 mm átmérő. Nagyobb felülete van, jobb ezzel dolgozni.

13. Az ezüst kolloid készítő üveg tetejét le kell zárni. Itt nem egy légmentes zárás kell hanem arra kell ügyelni, hogy minél kevesebb víz párologjon el. Egyrészt ne vesszen kárba a drága labor minőségű tiszta víz, másrészt ne fogyjon el a víz az ezüst pálca alól. Az ezüst pálca mindig, folyamatosan 15 cm-re lógjon bele a vízbe.

14. A készítés legelején a két ezüst pálca között a feszültség 90 volt ez kezd el szép lassan lemenni olyan 2 volt környékére. Ha lement oda akkor várj még 4 órát és ekkor elkészült az ezüstkolloid. Ez nem 10 perces munka. Én 24 óráig szoktam készíteni mire elkészül.

15. Az elkészült ezüstkoloidot papírszűrőn szürd át és több közepes méretű barna gyógyszeres üvegekbe töltsd át zárd le és így akár évekig is tarthatod. De ha 2 literes műanyag ásványvizes műanyag palackban tartod akkor sem lesz semmi baja, akkor is évekig jó lesz.

16. Az elkészült ezüstkolloid minőségét házilag a legegyszerűbben egy lézeres pointerrel lehet megvizsgálni. Az ezüst kolloid legyen egy átlátszó tiszta üvegben vagy pohárban. Oldalról átvilágítod a folyadékot. Ha a lézerfény szép vékony egyenes vonal akkor az ezüst kolloid jó minőségű. Ha a lézerfény vastagabb, homályosabb nem olyan éles a körvonala ködszerű elmosódott vonal akkor az az ezüst kolloid rossz minőségű. Én leteszteltem 3 boltban kapható ezüst kolloidot és a sajátomat is. A 3 boltihoz képest az amit Én készítettem mérföldekkel jobb volt. Tűéles határozott vonalat lehetett látni még a 3 boltinál mindegyiknél vastagabb, homályosabb vonalat lehetett látni.

Remélem tudtam segíteni, ha esetleg valakinek lenne még kérdése akkor ne habozzon írja meg.
További szép napot mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2022
(#) ONKYOS válasza NetFantom hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
köszönjük..nagyon sok jó és hasznos tanácsot írtál le, osztottad meg velünk.
Ami a hálózati trafós, megoldásokat és azok hibáit illeti, teljesen igazad van, az én kicsi áramköröm,szimpla kapcsi üzemű, és amit elfelejtettem megemlíteni, az 555-Ic. kimenetét megjelenő 4szög jel, az ezüst elektródákat hajtó trafó kimenetén, már egyáltalán nem 4szög jel, inkább 3szög jelre hasonlít.
De az igazsághoz hozzátartozik, amikor rendelkezésemre állt szkóp, akkor tudtam megnézni én is.
Nálam nincsenek hirtelen változások, sőt feszültség tüskék, folyamatos egyenletes az átfolyó áram.
Ezt az elkészült kolloid mínősége,állaga is tükrözi.
csak egy példa, készítés után 6hónap elteltével bontottam ki az gyógyszertári üvegből, és nem döglött be, nem sötétedett be, ülepedni, csak 2-3nap után, akart.fogyasztható állapotú volt, amikor kiöntöttem, kis pohárba.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem