Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   313 / 839
(#) wbt válasza kovacsft hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ha az én első NYÁK-om ilyen lett volna... Ülve nyaltam volna a Holdat örömömben. Ebből a listatársból még lesz valaki! (sokat segítek és oktatok...végzett elektroműszerésznek 1 óra alatt (sem) sikerült elmondani, mi az a közös föld a leválasztásról meg ne is beszéljünk)
Szóval hajrá! 40 év után is elkötünk ám dolgokat (nem is akárhogy).
(#) RoliNyh válasza kovacsft hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Nem szorosan a témához, de milyen szerkesztőt használsz? Szerintem cseréld le...
(#) icserny válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
A 220 V (ami valójában már régen 230 V) kivezetéseit nem szabad ilyen közel rakni!
(#) atus1981 válasza icserny hozzászólására (») Jan 16, 2017 /
 
Ha jól tudom, akkor NYÁK lapon 5mm a távolság minimum. 3mm akkor lehet, ha a panelen légrés van marva a teljes keresztmetszetén amíg el nem éri az 5mm távot.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
(#) gaspa hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Hogyan lehet elérni,hogy a program egy while ciklusban várakozzon, amíg a változó tol-ig értéket felvesz?Egy billentyűzetre várnék,amit ezután egy switch-el kezelnék.Kell várni,mert előtte menüpontok vannak az lcd-n.
(#) gaspa válasza gaspa hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Pontosabban a változó 1-8 értéke esetén lépjen ki.
(#) Kovidivi válasza gaspa hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Nem érthető a kérdés. Ha valami bonyolultat akarsz leprogramozni, akkor először szavakkal írd le a menetét. Ha várni akarsz a while-ban, megteheted. while(valtozo==0) {}, ez egészen addig pörög, amíg a valtozo-t be nem írsz másik értéket, mint 0.
(#) gaspa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Próbálkoztam röviden.Mint említettem a billentyűzetre várnék,ami It-re van kötve és egy változóban adja vissza az eredményt.A várakozó ciklusból csak akkor szeretnék kilépni,ha a változó 241-249-ig vesz fel értéket.Ezzel a 8 értékkel szeretnék egy switch-el 8 felét csinálni.Úgy tűnik a switch-et nem lehet várakoztatni,mindenképpen tovább megy. A várakozást megoldottam két if/goto -val,de úgy tudom ebben a nyelvben nem kedvelik az ugrálgatást.Van erre elegánsabb megoldás?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) FDAssasin hozzászólása Jan 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Arduino Pro Minin szeretném a cpu órajelet csökkenteni. Lehetséges ez kristály csere illetve a fuse bitek átállítása nélkül? Jelenleg egy 16MHz-es kristállyal működik. Mindezt a legjobb lenne Arduino IDE-ben. Ezt a kódsort találtam hozzá, ezzel működhet?
  1. #include <avr/power.h>
  2. clock_prescale_set(clock_div_2)
(#) mateatek válasza FDAssasin hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Az órajel előosztót tudod állítani.

CLKPR = 0;
CLKPR = (1<<CLKPCE);
CLKPR = _BV(CLKPS1);

Ez például 4-es osztó. Az adatlapon meg tudod nézni, hogy milyen osztások vannak, és azokhoz mely biteket kell megadni.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) Kovidivi válasza gaspa hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Rakd fel a kódot, vagy írd le szavakkal részletesen, hogy mit is szeretnél csinálni. A switch az lefut egyszer, de bárhova rakhatsz várakozást, csak nem tudni, hova szeretnéd.
(#) kissi válasza gaspa hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Szia!
Ha jól értem:
  1. while ( ! ((240 < valtozo ) && ( valtozo < 250 ) ) )
  2. {
  3.   switch (utem)
  4.              case 0: ut.1;
  5.                          ut.2;
  6.                          break;
  7.              case 1:
  8.                          ut.1;
  9.                          break;
  10.  
  11.              case 7:
  12.                         ut.1;
  13.                         break;
  14. }
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2017
(#) FDAssasin válasza mateatek hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
És ez mennyire befolyásolja a ,,program feltöltést" a lapra? Illetve tudom program futás közben is állítani ezt? Pl ha egy változó = 1, akkor 4-es osztó, ha nem, akkor 2-es osztó.
(#) mateatek válasza FDAssasin hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
A program föltöltését nem fogja zavarni, de ha a PC soros portját használod, akkor az osztási aránynak megfelelően lejjebb kell venni a kommunikáció sebességét. Ez persze egy bizonyos határ alatt már nem lesz kivitelezhető.
Ha kettes osztót szeretnél, akkor:
CLKPR = _BV(CLKPS0);

Ha 8-asat, akkor:

CLKPR = _BV(CLKPS1) | _BV(CLKPS0);

Remélem érthető. Arra számítsál, hogy ezekkel a módosításokkal a timerek alap frekije is osztódni fog, és ez miatt a delay(), millis() függvények is elmásznak, az osztás arányában növekszik az időtartamuk.

CLKPS3 | CLKPS2 | CLKPS1 | CLKPS0 | Clock Division Factor

0 0 0 0 1
0 0 0 1 2
0 0 1 0 4
0 0 1 1 8
0 1 0 0 16
0 1 0 1 32
0 1 1 0 64
0 1 1 1 128
1 0 0 0 256
(#) andyka hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Sziasztok!, egy kis segitség kellene
Egy elméleti kérdés. Ebbe a fájlba az áll hogy:
Idézet:
„/* Minimum and maximum values a `signed int' can hold. */
# ifndef __INT_MAX__
# define __INT_MAX__ 2147483647
# endif
# undef INT_MIN
# define INT_MIN (-INT_MAX-1)
# undef INT_MAX
# define INT_MAX __INT_MAX__”
akkor, ezt tekinthetem ugy mint ahogy itt van leirva, vagyis mint az Arduino Due esetében (32-bit (4-byte), ... -2,147,483,648 to 2,147,483,647) ?
Még egy aprocska kérdés, ha a válasz belefér egy rövidke mondatba:
Az Arduino IDE hogyan külömbözteti meg a „signed short int”-et, a „signed int”-től ?
Kód írás közben hogyan külömböztetem meg őket egymástól ?
Köszönöm sajni amojan vasárnapi elektronista és programozó vagyok
(#) gaspa válasza kissi hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Oké kösz,jól működik.Eddig még nem használtam a logikai utasításokat és csak egyszerű feltételeket tudtam adni.Az első programomat írom,kb 150 sornál tartok,gondolom,ha netán belejövök rendesen lehet majd optimalizálni.
(#) BrookR hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Sziasztok,

Megérkezett várva várt Arduino Starter kit-em az e-bay-ről. Van benne minden földi jó, Arduino UNO board, joystick, potméter, led és ellenállás hegyek, próba panel, vezetékek, léptető és sima motor, stb..stb... (Azt hiszem 108 db-os lészlet) Elvileg 30+ lecke is járt hozzá, bár azt még nem találtam. Igaz csak nagyjából pakoltam ki az izléses műanyag dobozt amiben érkezett. S mivel .pdf-ben hirdeti, lehet, hogy link lesz.

Ellenben mivel a kínai egyáltalán nem az angol is csak módjával megy, tudnátok esetleg ajánlani valami hazai szakirodalmat, amivel nulláról megtanulhatom az Arduino programozását és használatát?

Előre is köszi,
Ádám
(#) Kera_Will válasza BrookR hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
Lapozz vissza ! kb. múlt évi nyári/őszi bejegyzésekhez ... kb 40 -50 oldallal visszább
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) jany1966 válasza BrookR hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia
Én is kezdő vagyok, ezekből szerintem sokat tanulhatsz:
http://www.elektromanoid.hu/arduino.html
http://www.egus.hu/arduino/index.php#
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) erdeidominik1999 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Sávokat vizsgálok, 3 gombot szeretnék rákötni, viszont a gombok NC-sek, tehát sorba vannak kötve. 510 ohm, 5K, 10K-val egész jónak tűnik, mert jó messze vannak az értékek, viszont azt is vizsgálnom kéne, ha egyszerre több kapcsol. Viszont ott már nagyon közel kerülnek az értékek.
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
De most mi is az elvi rajz ?Miről beszélsz
AD bemenetre miként kötnéd a gombokat ellenállásokat?
Ha mind 5 K?
Akkor 1/3 2/3 3/3 lenne ? Avagy egy negyedik ellenállás akkor meg negyed részek szerint változna a 5V közöttAz nem jó?
Osztó alsó tagja fixen 1 ellenállás (pl 5-10 K) aztán felette másik 3 azonos értékű ellenállás. Azokat zárják rövidre a kapcsolók. Ebből jönnek létre a különböző leosztások arányok.
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Így nézne ki pl: Minden R egyenlő értékű.
Esetleg 10-100nF a port bemenet és föld közé .
Így elég sok féle gombnyomás variációt meg tudsz különböztetni.
Persze a tápfesznek jó szűrtnek kell lennie és zavarmentesnek.
De így akár sokkal több nyomógombot is le tudsz kezelni.
Akár úgyis ha több van lenyomva egyszerre.
Csak a feszültség osztók értékeit kell kiszámolni.Aztán a beolvasott feszültséget egy táblázat alapján állapotokhoz funkciókhoz rendelni.
Némi szórás van ... ezért az analóg szint feltétel vizsgálatában kell némi
hiszterézist beépíteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Idézet:
„Így nézne ki pl: Minden R egyenlő értékű.
Esetleg 10-100nF a port bemenet és föld közé .”

Ez így ebben a formában kissé hibás lesz az osztó.
Jobban jársz ha R - 2R - 4R - 8R viszonyban vannak így tényleg lesznek (bináris) lépcsők.
R1 => 4*R
R2 => 2*R
R3 => R
R4 => R
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) erdeidominik1999 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
A bekötésem ez, de akkor kipróbálom ezekkel a viszonyokkal, köszönöm!
(#) erdeidominik1999 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Na most ilyen értékeim vannak:
SW1 => 48
SW2 => 85
SW3 => 128

SW1 & SW2 => 36
SW1 & SW3 => 40
SW2 & SW3 => 64
SW1 & SW2 & SW3 => 31

Ha csak egy kapcsol akkor tökéletes, de ha több, akkor nincsenek túl közel az értékek? Vagy ennyi már elég? Mert az ardu és a kapcsolók között lesz egy 20m kábel. Illetve pont fordítva szeretném megvalósítani, tehát a kapcsolóknál van a GND és a felhúzón az 5V.
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Idézet:
„Mert az ardu és a kapcsolók között lesz egy 20m kábel. Illetve pont fordítva szeretném megvalósítani, tehát a kapcsolóknál van a GND és a felhúzón az 5V.”

Háát ezt nem mondtad ! 20 méteres antennát soha nem kötünk uC bemenetére !
Akkor inkább optocsatolókkal válaszd le a hosszú drótot.
Tehát a ledeken keringhet sok sok dróton keresztül az áram.
Az ellenállásosztó ott van a uC mellett. Az ellenállásokat az optocsatolók tranzisztorai söntölik.
(#) erdeidominik1999 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
De akkor ugyan ott vagyok, hogy az összes kacsoló kábelét külön kell húznom... Az lenne a lényeg, hogy 1 max 2 vezeték menjen a 20m-en. Ezért gondoltam pl rs485-re, mert egy másik arduval most is azon beszélgetnek, csak nem szeretnék minden kapcsolóhoz egy ardut rakni, olyan ic nincs, ami rs485-ön beszélget és van rajta bemenet?
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Nem túl kicsi ott a feszültség ? pár 100mV lehet?
1023 ig kellene változni az értékekenek mivel 10 bites az AD.
1023 at 8-16al osztva 100as 50es különbségeknek kéne lennie.
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Vagy fordítsuk meg alul az osztók párhuzamosan R 2R 4R 8R fent meg 1 tag R.
Akkor párhuzamosan csökkenek az osztóellenállások.
De akkor is kell az optós leválasztó.
A közös+gombok száma vezeték kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) erdeidominik1999 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Igen, de még egy dolgot nem mondtam, hogy egy pcf8591-en van, és az csak 8 bites.
Következő: »»   313 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem