Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   108 / 118
(#) Gabika007 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Értem. Nem könnyű.
A PC-s feldolgozáshoz, megjelenítéshez már készen vannak a rutinjaim. (Eddig is így használtam.) Legfeljebb néhány újat kell írnom és néhányat picit átírni az új hardware-hez.
Egyébként is terveztem némi átalakítást. - Ha valakit érdekel, akkor a forrásszövegeket idemásolhatom. -

Nekem az USB a fehér folt. De ha a DMA, VGA, stb. rutinok sem okoztak megoldhatatlan gondot, akkor ezzel sem lehet nagy baj.
Igaz gyorsabban menne, ha nem egyedül kellene kiagyalni a dolgokat. És főleg nem a sok netes - főként angol nyelvű, és sok esetben téves infót tartalmazó - forrásból.
(#) Gabika007 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia!
Köszi. Átnéztem a vezérlő adatlapját. Sokat tud, talán még túl sokat is. Viszont most ebbe a témába ha nekem kellene beleásnom magamat, akkor inkább passzolnék. Nekem jó az ISA-s megoldás, és ha valakinek USB kellene, és pont az én rutinjaimat szeretné használni akkor majd veszi magának a fáradtságot és illeszti.
(#) killbill válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
De en nem is errol beszelek, hanem arrol, amit meg korabban mondtal:
Idézet:
„Egy nagyobb teljesítményű mikrokontroller bőven tudná mintavételezni az adatokat, saját vagy külső memóriában tudná tárolni, figyelni tudná a triggerfeltételt és a regisztrátum végén a buffer tartalmát egy szabványos felületen...”
Ezt 40 MSa/s mellett nem csinalja meg egy 40..80 MHz-ces mikrokontroller.
(#) matheattila válasza Gabika007 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Mindegy, hagyjuk, nincs kedvem vitatkozni...csak azt akartam kifelyezni, hogy semmi értelme túlbonyolítani valamit olyansmivel aminek már ideje is múlt, mikor sokkal praktikusabban is meg lehet oldani és még ALAPBÓL univerzális is (nem kell hozzá ISA->USB átalakító, aminek az árából már akár több száz MHz-es FPGA-t is vehetsz). Viszont ha a MCU->PC sebesség a gond akkor lehet használni valami gyors ARM procit is vagy más speciális procit:
EZ-USB FX2LP + egy FPGA,
LPC1837 MCU
FT90X - 32 Bit RISC MCU ...
Hajrá!
(#) Gabika007 válasza matheattila hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szia!
Kész szerencse, hogy nincs kedved vitatkozni! És csak azt akartad...

Nos, ha már többször jeleztem, hogy akinek nem jó a közvetlen PC-s megoldás és közbe akar iktatni egy lassú USB portot, annak kifejezetten jó tippet adtál.
Ugyanis tényleg vannak például FT sorozatú USB UART-ok pár ezresért 2x8 bites ki és bemenettel.
Példa USB UART két vezérelt porttal.
Vagyis a memóriás A/D megoldható USB csatlakozással is. Oké! Köszi.
Tudnál paneltervet is linkelni?
(#) matheattila válasza Gabika007 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Idézet:
„közbe akar iktatni egy lassú USB portot”

Olvastál te már az USB-ről egyáltalán?
USB 2.0 HS (480Mbit/s) netán USB 3.0 SS (5Gbit/s)...
(#) Gabika007 válasza matheattila hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
[i]"Olvastál te már az USB-ről egyáltalán?
USB 2.0 HS (480Mbit/s) netán USB 3.0 SS (5Gbit/s)..."
[/i]

Szia Kedves matheattila!

Na ezzel én pont úgy vagyok mint Gardield a májas macskaeledellel." Nem máj, csak az van ráírva!"

Olvasni olvastam, hogy például az USB 2. elvi maximális sebessége 60 Mbyte/s, de még az életben nem láttam olyan USB-t ami akár csak a felével képes lett volna RAM kártyát (nem flashdrive-ot) olvasni.
Az USB 3-ról pedig csak annyit, hogy arról is írják. Aztán a valóságban a PCI-os külön USB 3 kártya a gépben (3 GHz i5 proci) és a piszkosul drága USB 3 pendrive még az USB 2. elvi maximumát sem hozta.
Bizonyára pont akkor és ott nekünk voltak a világ leglassabb USB 3-as eszközei.
Mert a leírás alapján GByte-os sebességgel kellett volna működnie.

Egyébként pedig miért engemet izélgetsz? Inkább azt áruld el, hogy az Eagle 7-be hogyan kell betenni a TLC5540 bekötését? Mert ennek a verziónak sincs benne a listájában.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Norberto válasza Gabika007 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szia!

Eagle-s kérdésekhez van külön topik, ott érdeklődj ilyesmi felől, talán nagyobb lesz az arra való reakció.

Az asm-es PC-programozáshoz pedig itt a XXI. században sok sikert és kitartást kívánok neked!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Gabika007 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Szia!
Köszi! Ott kaptam segítséget.

Ha nagyon gyors progi kell, akkor nincs más mód. Még C (C#, C++, stb.) is csak az asm betétekkel gyorsítható.
Igaz nem túl egyszerű, ezért jól jön a jókívánságod! Köszi!
(#) olahtamas hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Helló!
Megépítettem ezt a kapcsolást, minden működik kivéve a COM portos kapcsolat. Mit kellene átnéznem raja? esetleg a program nem működik megfelelően?
(#) Hp41C válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Sokkal több információt kellene megadni:
Milyen operációs rendszerrel, milyen soros porton próbáltad?
Első ránézésre a 74LS14 -gyel felépített RS232 szintillesztő nem a legjobb választás, de még működhet is.
Próbáld meg egy terminál programból kezelni a portot, amire kötnéd a berendezést. Állítsd be a No Handshake opciót. Nyisd meg a portot. A csatlakozójának 2. és a 3. kivezetését kösd össze. Küldj valami adatot a portra. Amit küldtél, azt kellene vennie is.
Ezután csatlakoztasd a kábelt, de a bezendezést ne. A kábel végén kösd össze a 2. és 3. kivezetést. Újabb próba. Ha jó akkor kösd rá a berendezést. Ha lehet vedd ki a kintrollert és a Tx lábát kösd össze az Rx lábával. Újabb próba. Ha sikeres, egy teszt programot javasolnék a kontrollerbe programozni, ami folyamatosan küld egy meghatározott adatot. A port megnyitásakor állíts be a sebességet, a 8 bites, paritás nélküli, 1 stop bites formátumot. Nyisd meg a portot. A véteni ablakban folyanatosan venni kellene a teszt adatot.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) balint730 hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Sziasztok.
Meg szeretném építeni a cikkben szereplő Egyszerű PIC-es digitális, tárolós oszcilloszkópot.
Az lenne a kérdésem, hogy win7-en is működik?
A 20másodperc adat áttöltése azt jelenti, hogy a rákapcsolt jel 20mp után jelenik meg a gépen?
Esetleg van másik nagyobb tudású, hasonló után építési költségű digitális oszcilloszkóp is?
(#) Hurkafej1 válasza balint730 hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Szia.
Egy alternatíva lehet talán ez neked: DSO138
Én ezt építem majd, csak még a postára várok.
(#) sdrlab válasza Gabika007 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A 60MB/s elméleti értéket sohasem fogod elérni, mert néhány(talán 10%) más célokra tart fenn a rendszer! De nem egy készüléket láttam, ami >40MB/s sebességgel kommunikált HiSpeed USB2-n.
Az USB3-at meg alapban nem pendrive-al kell tesztelni, mert sajnos azok realizációja igen erősen visszafogja a sebességét. Nekem is van egy USB3-as pendrive-om(sony), ami 4x lasúbb írást tud, mint egy régi, de sokkal jobb USB2-es(tdk). Olvasásra mindkettő kb 30MB/s tudott.
De ettől még maga a port tudja a sebességet, s ha megfelelő a készülék is, amit rádugsz, akkor menni is fog jól. Persze, az 5Gbit/s megközelítéséhez a vas egyéb részeinek is tudnia illik kezelni a 640MB/s adatmennyiséget! De ez nem teória, hanem csak rendszer követelmény...
(#) BESENYII hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Sziasztok!
SPARTAN 3 LCD vezérlő
Meg építettem ezt a csodálatos Kádár Ferenc tervezte FPGA-s LCD vezérlőt. PIC- kel és XC8 ban
próbálom vezérelni. A szöveg kiírásnál akadtam el, hogyan kell megadni - összerakni a text poziciót
a betűvel.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015

havas (2).c
    
(#) sdrlab hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Nézegettem egy TDS210 1Gsps mintavételi sebességű szkóp megoldásait, de nem egészen értem. A fotón látszik, hogy a lelke 2 egzotikus, adatlap nélküli IC-n épül fel, ADG321,322. Sehol nem találtam hozzájuk adatlapot
Feltehetően a 321-es egy duál 1GHz-es ADC lehet. Ez eddig akár rendben is van. Na de..., mi képes fogadni a 2x8 bit 1Gsps adatmennyiséget ezek közül az alkatrészek közül ? Van ott ugyan egy NEC, feltehetően RAM ic is, de abból bizony nem nézek ki messze ekkora sebességet. A másik, 322-es ic akár valami gyors RAM is lehetne, de ahhoz képest elég messze van a másiktól topológiailag..., a tokozásából ítélve feltehetőleg csiga lassú Motorola prochoz pl sokkal közelebb van...
Szerintetek mi lehet a megoldás ? Kinek, milyen ötlete van ?
(#) killbill válasza sdrlab hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
En gyanitom, hogy a 321-es chip a szkop maga. A/D, RAM, stb. Nem latni a kepen, de mintha még az LCD csatlakozoja is ebbe lenne kotve. De az is konnyen lehet, hogy a ket IC egy chipset, amit a Tek-nek csinal a National. Az NEC RAM feltehetoleg a Motorola processzorhoz tartozik, ahogy a processzortol balra levo plcc tokos FLASH is. A National-nak amugy is vannak nagyon durva A/D-i, pl. ADC08D1020.
(#) nzozz hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy kis DSO 138 típusú digitális oszcilloszkóp mennyire lenne alkalmas kapcsolóüzemű eszközök vizsgálatához? Elsősorban saját építésű kapcs.üzemű tápok és erősítők élesztéséhez szükséges mérésekre gondolok.

Köszönöm
(#) Zsolt 73 hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Szia ! Én DSO 112-t használok hasonló célokra, szerintem a DSO 138 kicsi erre a célra.
(#) Ge Lee válasza nzozz hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Kapcsolóüzemre nem jó. Ha visszakeresed tettem fel LCD fotókat a 138-ról, négyszögjelet olyan 40-50kHz-ig képes megjeleníteni normálisan, és ez ugye csak az alapjel. Kapcsolóüzemnél akár 2-400kHz-ig is kellhet mérni alapjelet, meg nem árt ha látod a fel-lefutás meredekségét és a túllövéseket, belengést. Legalább 10MHz-es (inkább 20) szkóp kell ilyen célra, mert olyan 6-8MHz-es lengéseket kell néha csillapítani az RC (RDC) snubberral, amit egy ilyen szkópon nem nagyon fogsz látni.
(#) benjami hozzászólása Jan 7, 2017 / 1
 
Egy kis tapasztalat egy Aliéktól vásárolt DSO138-ról (ha már rascal is írt egy jó kis cikket a kiegészítéséről).
Sajnos hamisított (vagy extrém gyenge paraméterekkel rendelkező) TL084 volt gyárilag felforrasztva a panelon. Ez abból vehető észre, hogy a függőleges pozíció a bemenet forrásimpedanciájától függően elvándorolt. Nyitott bemenetnél ha az érzékenységet 10mV-ra állítottam és a CPL-t kapcsolgattam a GND és a többi állás között, kb egy kockányi (azaz 10mV) elvándorlás volt megfigyelhető. A műveleti erősítőt kicserélve ez a hiba teljesen megszűnt. Maradt viszont a rascal által is megírt trigger komparátor visszahatása. Ezt is megszüntettem a műveleti erősítő kihasználatlan kapujának bevonásával (ez egy láb felhajtását, egy vezeték betoldását és egy ellenállás egyik lábának áthelyezését igényelte).
Így lett egy pici, egyszerű, könnyen hordozható szkópom, aminek bőven vannak korlátai, de egyszerűbb feladatra így már használható.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) Robin2 válasza benjami hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia, ezt a trigger komparátor visszahatásának megszüntetését részleteznéd kicsit jobban? Köszönöm.
(#) benjami válasza Robin2 hozzászólására (») Jan 7, 2017 / 2
 
A mellékletben ott a rajz és a fotó az átalakításról.
(#) rascal válasza benjami hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ügyes vagy! Hogyan tudtad az smd ic-t levadászni, illetve egy lábat elemelni? Be még beforrasztom, de a kiszedés már egy ellenállásnál is macerás.
(#) benjami válasza rascal hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
A levadászat forró levegős cuccal történt (ha már egyszer van akkor legalább használva is legyen). A 3. láb felhajtása hegyes pákahegy + varrótű kombinációval a legegyszerűbb.
(#) rascal válasza benjami hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Köszi, az utóbbit lehet, hogy én is meglépem.
(#) sdrlab válasza benjami hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Semmiféle hamisításról, vagy extrém gyenge paraméterekről szó nincs itt, mindössze ez az ic akár 15mV bemeneti ofszettel is rendelkezhet, ami csak tovább növekszik dc erősítés mellett! Egyszerűen amit beraktál, szerencsésebben volt gyárilag kompenzálva..., és/vagy más típus volt(C, AC, BC, I), de idővel az is elmászhat valamerre...
(#) Hp41C válasza benjami hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ha levetted a TL084 -et, miért nem egy jobb paraméterrel rendelkező típust tettél fel helyette?
(#) benjami válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Nem a konstans bemeneti offset a gond (mert azt a szoftverből ki lehet kompenzálni), hanem az, hogy ennek a nagysága a bemenetet a föld felé húzó ellenállás értékétől függ (magyarul áram folyik a bemeneten, méghozzá a bemenettől a +tápfeszültség felé). Ha CPL-t a GND-re kapcsolom, akkor 100kOhm ellenállás kerül a bemenet és a GND közé, a többi állásban pedig 1MOhm körüli. Ha 10mV az offszet különbség a kettő között, akkor nagyságrendileg 10mV/1MOhm = 10nA bemeneti áram folyik a bemeneten. Ez az érték teljesen korrekt egy bipoláris OPAMP (pl. LM324) esetén, de egy FET bemenetűnél túl sok.
(#) benjami válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Mert most épp csak ez volt kéznél, nem kizárt, hogy majd le fogom cserélni valami jobbra. Mit javasolnál egyébként helyette?
Következő: »»   108 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem