Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fogyasztásmérő készítés autóba

Témaindító: Tomszy, idő: Okt 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 20
(#) llaczo hozzászólása Dec 30, 2013 /

Sziasztok.
Sajna az én renault clio gépjárművemből is kifelejtették az üzemanyag fogyasztás mérőt.
Sajnos nem találtam meg ezt a témakört,( pedig kerestem),ezért magam fogtam neki a munkának.
Nem olyan precíz mint a beépített műszer, de nekem bevált.
Ez még a próba verzió úgyhogy a dobozolás várat magára.
Nem túlzás azt állítanom hogy legalább 30%-al csökkent a benzin fogyasztásunk.
Ha valakit érdekel akkor mellékelek egy csomagot a részletekkel.
(#) atox válasza llaczo hozzászólására (») Jan 2, 2014 /

Ha jól vettem ki akkor most így L/h értéket mutat?
(#) llaczo válasza atox hozzászólására (») Jan 2, 2014 /

Nagyon jót kérdezel. Elsőre L/100Km volt a terv. Már használat közben gondolkodtam azon hogy jó e az alap ötlet, vagyis elég e az injektor nyitva tartási ideje. Nem e kell a kerék fordulata is? Aztán hagytam a dolgot. Úgysem fogom áttervezni. Végül is jól bevált.
75-el 4,0
90-el 5,5
100-al 6,5
110-el 8,0
120-nál 10,0 felett mutat
Kamion mögött 2,5-3-at. Nem vagyok nagyon igényes ezért nekem ez az információ bőven elég.
A L/h az biztos pontosabb mértékegység, csak nem tudom kalibrálni mert nincs viszonyítási alap. Legalább is nincs ötletem.
Kezdetben arra is gondoltam hogy ha valami nem vállik be akkor kiveszem a vesszőt és mutatja %-ban. Mondjuk 90-nél 100% és így tovább. (erre csak nagyon rövid ideig gondoltam)
(#) Medve válasza llaczo hozzászólására (») Jan 2, 2014 /

Nicsak ily sokat jelent a kamion? (Levelemre nem válaszolsz? )
(#) atox válasza llaczo hozzászólására (») Jan 2, 2014 /

oké, végülis ez csak egy viszony szám akkor... De írtad, hogy gondolkodtál mikroprocesszorba is.. Sztem vágj bele, egyszerűbb és jobb! Ehhez is gratulálnék, ha teljes mértékben te tervezted!
(#) llaczo válasza atox hozzászólására (») Jan 2, 2014 /

Köszi.
A PIC késni fog mert most a propeller órámhoz írok kiegészítőt. Már egy éve forog a nappaliban és most ahogy leszedtem hiányzik.
Következő: »»   20 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Ápr, 24. Csü
7:57:04
Jelenleg 263 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu