Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es egység mozgásárzékelőre
Lapozás: OK   1 / 1
(#) janika164 hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Arra szeretnék választ kapni, hogy miért világít állandóan a mozgásérzékelőre kötött led lámpa. Ha normál izzót teszek bele tökéletesen működik, de led izzóval kikapcsoláskor egy kicsit halványul ugyan, de világít.
Mi lenne a megoldás hogy tudjam használni led izzóva is.


Előre is köszönöm a válaszokat .

lámpa.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása janika164 hozzászólására (») Okt 24, 2008
 
Legfontosabb, amit tudnod kell a témában:

A LED nem egyenlő sem lámpával, sem izzóval! Ez egy speciális dióda-fajta.
(#) janika164 válasza (») Okt 24, 2008 /
 
Bocs ha rosszul fogalmaztam, de én ezt az elnevezést hallottam az üzletben ahol vásároltam.

led-e27.jpg
    
(#) idlob válasza janika164 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Amikor ki/be kapcsol a mozgásérzékelő akkor kattan egy halkat vagy nem?
Utóbbi esetben előfordulhat, hogy félvezetős és nem zár le rendesen, az viszont konstrukciós hiba.
Ill. vannak olyan mozgásérzékelők, amik nyugalmi állapotban nem teljesen kapcsolnak le, hanem "előfűtik" az izzószálat (a LED jóval fürgébb mint az izzószál, és így már akkor is világít, amikor az izzószál még csak dereng), ez is okozhatja.
(#) janika164 válasza idlob hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Hali !

Igen, kattan a mozgásérzékelő ki be kapcsoláskor. A problémám lényegében az, hogy normál izzóval ha müködik, akkor lekapcsolt állapotában a foglalatnál nincs
semi áram. Amikor a leddel használom amint beletekerem a fuglalatba azonnal 35 volt körűli feszültséget lehet mérni. Ha pedig a két fuglalat közül az egyikben normál izzó vagy energiatakarékos van, akkor szintén nem mérhető nyugalmi állapotban semmi feszültség. Tehát azt nem értem mitől lessz egyszerre áram a foglalatnál egy ledtől nyugalmi állapotban, és ki tudom-e küszöbölni valahogyan.


(#) lapose válasza janika164 hozzászólására (») Okt 25, 2008 / 4
 
Szia!

Ebben az esetben valószínű a relével van párhuzamosan egy zavarszűrő kondenzátor, és azon folyik át annyi áram,hogy a ledes lámpád(ebben az esetben helyes a ledlámpa kifejezés) már világít!
Ki kell venni ezt a kondenzátort és meg szűnik a hiba.
(#) janika164 válasza lapose hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
Kondi nélkül már tökéletesen működik.
(#) lapose válasza janika164 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Szívesen!
(#) Robag hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Kérdésem az lenne ,hogy lehet rákötni mozgásérzékelős lámpára 8-10db 20mA-es 3v-os ledet?
Találtam egy építőkészletet(előtét-panelt 230 Vac led-hez)Ami 20ma-es ledhez jó ,de meglehet valahogy oldani ,hogy ne keljen ehez 8-10 ilyet vennem ,vagy valamilyen adapterrel amivel csak az a gondom ,hogy acdc adapterel remeg a led fénye és melegszik a led 3voltnál.
(#) rusznyak.j hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Aki tud adjon tippet. Van egy mozgásérzékelőre kötött led reflektorom, ami nappal természetesen nem működik este pedig ha egyszer is mozgást érzékel akkor önállósítja magát. a világítási idő letelte után 2-6 mp után magától bekapcsol és hosszú ideig ezt a ciklust csinálja. Próbáltam kikötni és vissza és fentebb írta valaki, hogy pattanást lehetett hallani és újból csinálta. Ha nem volt az érzékelési zónában mozgás egyszer sem akkor nyugton maradt. Jelenleg egy kapcsolóval vagyok kénytelen kiiktatni, hogy éjszaka ne kapcsolgasson. Szóval mit csináljak vele?
(#) JOJO válasza janika164 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
bocs szia hol lehet ilyen lámpát kapni ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem