Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Somogyi időjárásjelző - állomás protokoll
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Busz hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Sencor SWS 51-es típusú időjárás állomáson van. Elég pontatlan, 1 fokot téved mind a belső, mind a külső sensora.
Ha kínából vagy valahonnan veszek bele érzékelőt akkor ha átforrasztom akkor lehet pontosabb lesz? Vagy lehet ezeket valahogy kalibrálni?
(#) Uzbence hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
IAN 88976 típusú időjárásjelzőm van. Jól működik egészen addig amíg a külső hőmérséklet 0 fok alá süllyed. Akkor az utolsó hőmérséklet váltakozva villog a vízszintes vonalakkal. Az elemcseréken helyváltoztatásokon túl vagyok. A belső hőmérséklet mérése és a naptár funkció jó.Szerintetek meg lehet javítani vagy kuka az egész.
(#) hapci hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Szervusztok!
Időjárás állomásra szeretnék saját adatot küldeni. A kód visszafejtése sikerült, de a jelátvitelnél elakadtam. A külső egység az adatokon kívül valamilyen burst jelet is küld, amit csak a vevő oldalon tudok érzékelni.
A hőmerő panelról csak a mért adat jelei mennek a két tranzisztort, kristályt és néhány passzív alkatrészt tartalmazó adó panelra, a vevő oldalon mégis megjelenik egy kevésbé szabályosnak tűnő burst, amit nem a kontroller állít elő. Nem tudom ez hogy képződik, így utánépiteni sem tudom...
A mellékleten a adó bemeneti jele és a vett jel szerepel, illetve a burst egy részlete.
(#) hapci válasza hapci hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Ne fáradjatok, a Rádiós adó-vevő modulok topicot átolvasva megtaláltam az okát. Minden rendben működik.
(#) Inhouse válasza hapci hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Összefoglalnád ide az utókornak?
(#) hapci válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Hát, én nem voltam rest végigolvasni a 45 oldalt, meg jó-néhány hivatkozást, de üsse kő, röviden a lényeg:
Ha a vevő nem kap adatot, akkor a zajokat erősíti - tehát az nem burst, csak zaj. Az adatátvitelre nincs (érdemben) hatással...
(#) Inhouse válasza hapci hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Persze, hisz neked szükséged volt rá... Egyébként én elnéztem arra és beütöttem, hogy "somogyi", 0 találat. Érdekelni viszont úgy is érdekelt, hogy valószínűleg soha nem lesz szükségem rá. Az, hogy épp most te nem kaptál erre választ sok mindentől függ, épp van-e itt olyan, aki találkozott vele, van-e ideje, kedve válaszolni...emiatt ne tagadd meg az eredményed a közösségtől.
Így viszont egy sorstársad, aki hasonló problémával fog küzdeni, áldani fogja a neved.
(#) hapci válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2018 / 1
 
Bocsánat, egy kicsit dünnyögtem, mert aki foglalkozott vezeték nélküli átvitellel, annak ez valószínűleg triviális. De nem gond, mert megtaláltam, és időm is volt rá...
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2018
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem