Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése
Lapozás: OK   30 / 50
(#) pucuka válasza Baxi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Igen, de jobb lenne ha a töltőd figyelné az akku hőmérsékletét is, és a töltő áramot úgy szabályozná, hogy nem mehessen a hőmérséklete 60 fok fölé.
(#) user1914 válasza Baxi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szevasztok!
Már többször csatoltam egy linket amin egy nagyon jó tőltő található.
A tőltési végfesz megfelelő ellenállásokkal egy magasabb értékig tölt, majd cseptöltésre kapcsol alacsonyabb feszültségre, mindezt az áram lecsökkenése után teszi.
h t t p s://elektronik2.files.wordpress.com/2008/04/bcgla.gif
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) nedudgi válasza user1914 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Miért nem lehet azt a képet ide felrakni?
(#) Baxi válasza pucuka hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Külön kell egy szenzor, amit töltéskor ragasszak az aksira? Annyira nem akarom túlbonyolítani. Nekem az 250 ETZ-ben van egy gondozás mentes, gondolom zselés is. Rá van írva hogy csak max: (azt hiszem) 1,2A lehet tölteni. Maradok a bevetnél, az akksi 10% nál. Az meg egy 5Ah aksinál 0,5A. Tovább fog tartani, de nem küldi el, vagy meleget túl
Köszönöm a segítséget.
(#) pucuka válasza Baxi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Igen, általában vagy egy termisztor, vagy akár csak egy egyszerű dióda a hőmérséklet érzékelő elem. Mondjuk zselésnél még nem igen láttam ilyet, de másfajta akkuknál (akkupakkoknál) igencsak előfordul.
A gondozás mentes nem egyenlő a zseléssel, bár ilyen értelemben a zselés is gondozásmentes. A zselés akku sokkal igényesebb a környezetre, a töltésre, kisütésre, ilyet nem tesznek sem autóba, sem motorba. Meg drága is lenne.
(#) Baxi válasza pucuka hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Akkor sima aksi van a mociba is Köszönöm.
(#) MATA hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Megépítettem Proli mester zselés akku töltőjétBővebben: Link de van vele kis gond nálam a zöld led világít de a piros az nem akar semmiért sem ha valaki meg tudná esetleg mondani mi lehet a baj azt megköszönném előre is köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Hello! Mondjuk nem tetted rá az aksit..
(#) MATA hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Hello! Köszönöm a gyors választ de rá tettem és tölti is az árammérő szépen lemegy nullára és ennyi.
(#) pucuka válasza MATA hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Akkor az akku feszültsége elérte a töltő feszültségét, és áram sem folyik. (mérted) A piros LED azt jelzi, amíg folyik a töltő áram. Ha nem folyik, nem jelez.
(#) MATA hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Igen mértem az elején úgy 850mA-al indult aztán szép lassan lement nullára kb két és fél óra ennyi!Köszi a gyors válaszokat!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Hello! Nem tudom elolvastad-e amit az áramkörhöz írtam.
- Amíg az LM317 korlátozza a töltőáramot, addig az R4 ellenálláson 1,2V van.
- Ezt a feszültséget figyeli a Q2 tranzisztor a bázisával. Amíg az R4-en a feszültség le nem esik 600mV alá, (mert csökken a töltőáram) addig a Q2 nyitva van.
- Vagy is Q2 kollektorárama folyik az R2-LD1-R3 és Q3BE útvonalon. Ha a Led nem világít, akkor vagy fordítva van bent a Led, vagy "eltévedt a villany valamerre.
- Tehát mérni kell a feszültséget szép sorban az aksi negatív pontjához képest. R3-LD1-R2 pontokon. Abból meg lehet tudni, hogy folyik-e a kollektoráram.
- Ha nem lenne feszültség sehol, akkor mérni kell a Q2 bázis-emittere közti feszültséget. Ha az R4 ellenálláson legalább 600mV feszültség van (folyik legalább 600mA töltőáram), akkor a bázis-emitteren 600..650mV feszültségnek kell lenni.
Ennyi..
(#) MATA hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Hello!Köszönöm a gyors választ már minden jól működik az árammérésnél volt egy kis gubanc de már jó minden világít is és le is kapcsol kitűnő kapcsolás köszi mindenki nevében aki megépítette megépítem még egyszer 6V aksikhoz is!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Hello! Válasznál használd a fejlécben a "Válasz" gombot!
Gondolom az ampermérő söntölte az R4 ellenállást, ezért nem volt meg a Q2 600mV-ja. Mert belső sönt esetén a műszert sorba kel kötni, nem párhuzamosan R4-el.
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Hello!Pontosan így volt ahogy írtad utána már rájöttem köszönöm a segítségedet és az útbaigazításod így már meg lehet érteni a dolgot!A kapcsolás kiváló!
(#) Krisszes hozzászólása Máj 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Szeretnék kérni tőletek egy egyszerű de biztonságos 6v-os (zseléshez) töltő kapcsolási rajzot, amit folyamatosan rajta tudok hagyni az akksin.
(#) MATA hozzászólása Máj 9, 2015 /
 
Üdvözlöm ismét a mestereket!
Megépítettem Köbzoli és Proli007 impulzustöltőjét http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/szulfatoldo_automatikaval.html?pg=1 Szép munka nagyon kis zselés akkuhoz kellene valami hasonló kapcsolás köszönöm előre is a válaszokat!
(#) MATA válasza Krisszes hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Hello!
Én ezt ajánlanám megépítettem és tökéletesen működik http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_7267.html?pg=23 oldal alja.
(#) MATA hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
Hello!
Még esetleg arra gondoltam hogy az előzőekben említett kapcsolást lehetne e úgy módosítani hogy mondjuk az áramot korlátozni kis zselés akkuhoz http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/szulfatoldo_automatikaval.html?pg=1 de lehet hogy hülye ötlet?
(#) MATA hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
Üdv ismét a mestereknek!

Az imént említett töltővel akadt egy kis gondom http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/szulfatoldo_automatikaval.html?pg=1 egy darabig ment rendesen de most csak a zöld led villog és nem halladszik a kattogás mint az előtt lehet állítani az ütemét is de nem megy ki impulzus az akkura talán az IRF540 ment tönkre?Megköszönném a mi előbbi válaszokat.
(#) -balint01- hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Meg szeretném építeni proli akkutöltőjét, de viszont 16 voltos trafót tudtam csak szerezni! Ez megfelelne?
(#) TyeDa válasza -balint01- hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Szia! Ahogy látom 25Vos kondik (DC!) vannak benne. Figyelni kell, hogy az egyenirányított feszültség ezt ne lépje túl!
(#) fecameca válasza -balint01- hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
A ráírt és a tényleges között nagyobb különbség van mindig, mint a 15, és 16 között. Nem értelek, mi a gond?
(#) Edimax hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Üdv:
Van nékem 2db 12v 12AH zselés akksim, ugyan is egy hónapja vettem. De valahogy gyengéknek látom, mert nem birnak ki annyi időt, mint a ellőtiek. Ugyan is azok már elmentek örök mezőkre.
Azt kérdezném hogy kb 5w-os égővel lepróbálnám eggyenként. Menyit kell hogy kibirjanak. Kb óra.
Leszeretném tesztelni.
Köszi.
(#) stoky válasza Edimax hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Elméletileg 28 óra (akkumulátoronként).
Gyakorlatilag szerintem 20-25 óra, de semmi esetre se merítsd 10,8V alá.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2015
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok! Elméleti síkon kérdezném (egyelőre), hogy milyen módon lenne érdemes egy nagy kapacitású (~20Ah) zselés akkut, (vagy két kisebbet párhuzamosan kötve) tölteni?
Az akku(k) feladata egy pár eszköz (modem, router, RPi) szünetmentesítése lenne, egy pár órára. A két irányvonal, hogy pufferüzemben használni az akkut, és 13,8V-on tartani folyamatosan, vagy, valami intelligensebb töltővel ciklikus használatban járatni. Az lenne a kérdésem, hogy melyiket érdemes használni, illetve hozzávetőlegesen, melyiknek nagyobb az élettartama mind az akkura, mind az áthidalt időre nézve? Ha a pufferüzemet választanám, egy stabil 13,8V-os tápról töltené az akkut, és egy DC-DC konverterrel adnám az 5V-ot a Pi-nek, az akkufeszt pedig nyersen a modem és a router kapná. Ezek együttes fogyasztása megközelíti a 2,2A-t. Mekkora akkubank kellene, hogy ezt akár több órára is áthidaljam?
Valamint, egy fontos dolog, hogy amikor az akkubank eléri a 11V-ot, valamivel le kellene választanom a kimenetet az akkukról, de előtte a Pi-t biztonságosan leállítani, és arra időt hagyni is illene. Ezt mivel lehetne megoldani? Esetleg egy mikrovezérlővel figyelni az akkufeszt, és amikor eléri a kritikus szintet, jelet ad a Pi-nek, és kis késleltetéssel egy relével leválasztja akkupakkot? De a relét is valamivel meg kell hajtani, és tulajdonképpen a figyelőáramkör maga alól (és a többiek alól) rántaná ki a tápot. Ezért indításkor a relét át kellene hidalni, hogy egyáltalán indulhasson az egész.
A kisregény miatt elnézést kérek. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv, Gábor.
(#) Edimax válasza stoky hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Üdv:
Na ma sikerült méricskélnem kb óranként.
1-gyik . 9 kor kezdtem 13v feltöltve.
10 óra 12,7v
12 óra 12,5v
14 óra 12.3 v
16 óra 12,1v
20 óra 11,7v
2 sik 12,9v feltöltve.
12,5v
12,3v
12,1v
11,9v
11.5v
(#) stoky válasza Edimax hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Mivel nem mértél áramot így elméleti átlagértékkel számolva 5W terhelésen kb 420mA folyik.
Mivel 9 órától este 20 óráig eltelt idő 11 óra, a kisütött kapacitás 11hx0,42A= 4,62Ah.
A teljes kisütésig (10,8V) a feszültség csökkenéséből saccolva még max 2 órát bírt volna, így elméletileg az akkuk kb egyenként 5,46Ah kapacitásúak.
Biztos, hogy újak az akkuk? A terhelés 12V 5W?
stoky
(#) Edimax válasza stoky hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Lemértem a áramját is . Enyit mértem 0,68mA. 2db 6v -5w égő sorba kötve . 1-1/2 hónapja vettem öket. Zsir újjak. De nékem valahogy nagyon gyengéknek tünnek.
Köszi.
(#) jencee52 hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok!! Segítséget szeretnék kérni, a következőkben! Van egy zselés ólom aksim, 12v-1,3ah -s ehez jó lenne a pb137ic tőltőnek?? és ha igen van esetleg kapcsolásotok?? előre is köszönöm!!
Következő: »»   30 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem