Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése
Lapozás: OK   31 / 50
(#) proli007 válasza jencee52 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Hello! A PB137 puffer töltő, mert nem 14,2V-ra tölt, csak 13,7V-ra. Ez akkor jó az aksihoz, ha az aksi állandóan a töltőn van/üzemel. A rajzot pedig az adatlapján megtalálod.
Ha nem így lenne, hanem töltöd-használod-töltöd üzemmódban van, akkor építsd meg ezt a kapcsolást. Az R4-nek 8,2ohm-ot tegyél, a C1 lehet 470nF, a trafó 3VA-es is lehet.
(#) MATA hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
Üdv mesterek!
Van egy 12V 7.2 AH szelés akkum az a gondom vele ha elkezdem kisütni 500mA-al gyorsan lemegy a fesz 10V-ra ott megáll kB 1 órát és utána kezd csökkenni mi lehet a baj szerintetek kuka?
(#) MATA válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Igen 12V felettről kezdem akkor kuka!Köszönöm a gyors választ!
(#) djloui hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Sziasztok, egy 12V 4Ah akkuban Bővebben: Link mekkora feszültségnek kell lennie feltöltve? Az enyém 12,7V feljebb nem megy, ez normális?
(#) Massawa válasza djloui hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
ez nem LiPo a fesz kb jo
(#) pipi válasza djloui hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Hali!
Ha felnagyítod a képet, rá van írva meddig kell tölteni ciklikus, ill. standby üzemben.
Ha addig nem megy fel a fesz akkor baj van. Ha töltés nélkül, pl másnap nézed a feszt akkor a 12.7 jó lehet.
(#) djloui válasza pipi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Szia az én aksim ilyen mint a képen. 14,2V-al töltöttem 500mA-el. Tudom nem jó topikba írok de majd a következőt már oda írom.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) djloui válasza pipi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ja ha már itt tartok egy töltőt is kellene hozzá építenem.
(#) proli007 válasza djloui hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
(#) djloui válasza proli007 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Pontosan erre gondoltam én is egyszerű és nagyszerű. Zenedoboz akkumulátort fogok tölteni vele.
(#) killbill hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Üdv!

Adott hat darab Diamec DM12-12 akku külön-külön bedobozolva, mindegyik saját töltőelektronikával. Ezeket ciklikus üzemben használnak (heti 1-2 ciklus). A kisütőáram 1-2A. A töltője mindegyiknek kétfázisú, azaz 1.2A áramgenerátorral tölt 14.65V-ig, ott átvált feszültséggenerátoros üzemre. C/20 töltőáram alatt zöld LED jelzi a feltöltött állapotot. Az akku adatlap ciklikus töltéshez 14.4-15V-ot ad meg 25 fokon.

Most visszahozta a megrendelő az egész kupacot, azzal, hogy az egyik doboz "dagi". Csendben azt is elárulta, hogy kb. 70 fok meleg volt a helyiségben, ahol töltötték a hat akkumulátort. A dagi dobozban lévő akku oldalán 6 púp van, meg egy lyuk... Az osszes akkunak 13.1..13.2V az üresjárati kapocsfeszültsége (a felpúposodottnak is). Kérdésem, hogy mitől ilyen magas a terheletlen feszültség, illetve, hogy ez jelenti-e az akkuk halálát? De legfőképp, hogy hogyan lehet ezt a késöbbiekben elkerülni.

Az már biztos, hogy leviszem 14.4-re a feszt. és teszek bele hőfokvédelmet (40 fok) és valószínüleg beleépítek egy áramkört, ami ha a töltőáram lecsökken C/20 értékre, akkor lekapcsolja a töltöt vagy leviszi 13.8V-ra.

Előre is kösz!
Üdv,
Andor
(#) furko hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Itt a topikban proli007 közzétett egy kapcsolást:
EZT A kérdésem az lenne hogy a mellékelt képen látható módon megfejelném egy tranzisztorral az lm317-est, működne-e a többi rész változtatása nélkül (kivéve persze az R4 -et) Meg szeretném építeni nagyobb áramra. 5A elég lenne. Egy fokozatkapcsolóval változtatva az R4-et, egy univerzális töltőt szeretnék belőle építeni.
(#) dinokal válasza furko hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Szia! Ha változtatsz az eredeti kapcsoláson, D5 -nek is combosabb kell. Ekkora áramú fokozatkapcsolót vagy nagyon drágán veszel, vagy kitermeled egy régi orosz töltőből.
Helyette az alábbi tranzisztoros megoldást javasolnám. VR1 lehet potméter, folyamatos szabályozás, vagy kis áramú fokozatkapcsoló ellenállásokkal. Természetesen Q1-nek is combosabb kell. 330 ohm -nak a tizedét szokták tenni. De majd proli007 megmondja, ő nagyon profi ebben.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2015
(#) szsrobert válasza killbill hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
* gyári hibás akku + túltöltés.

10-15C fok hőmérséklet, 14,4V C/10-C/20, azután 13.8-14V csepptöltő.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2015
(#) Hurkafej1 válasza szsrobert hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
A töltőáram megválasztása szempontjából lényegtelen, hogy az akku 10 vagy 20 órás, C\10 a max töltőáram.
(#) BADBOY33 hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Üdv. Segítségre lenne szükségem. Van 1db 12V 3Ah akku.Tölteni szeretném ,a töltő : output 12V,0,85A input 200-250V ~150 -125mA . Kérdésem ,hogy jó hozzá ez a töltő ? Elvileg 1/10 kellene tölteni, ez kb 1/20 . Jól gondolom,hogy csak annyi az eltérés hogy lassabban tölti fel?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2015
(#) killbill válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ezzel vitaznek, mivel az akkura ra van irva, hogy max. charge current: 3.6A, ami C/3.3. Es az is, hogy 0-40 fok kozott lehet tolteni...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) killbill válasza BADBOY33 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
A 3 egy tizede az 0.3A, viszont a te toltod 0.85A. Tul sok.
(#) dinokal válasza BADBOY33 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Az áramon áramkorláttal lehetne segíteni, de a 12V kimenő túl kevés. Minimum 13,6V, ilyenkor a végén már nagyon sokáig tölt, viszont nem baj ha az aksin felejted. Az aksi soha nem lesz teljesen feltöltve ha igaz. 14.4V az ideális töltőfesz, ilyenkor ha automata, lekapcsol a töltő, ha nem, akkor neked kell ellenőrizni és a töltés vége felé lekapcsolni.
(#) killbill válasza dinokal hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
En valamiert azt hittem, hogy a "a töltő: output 12V..." azt jelenti, hogy ez egy 12V-os akkumulatorokhoz valo tolto. Nem pedig egy 12V tápegység. Az persze, hogy nem lesz jó.
(#) proli007 válasza killbill hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Hello! Azért lehet meg kellene mérni, mert a nokedli tápok zöme nem egy stabilizált valami, csak egy "trafó", meglehet, hogy meg van benne a kellő villany a töltéshez. Arról nem beszélve, hogy sokkal többet tud, mint kellene és ez lehet akár jó előjel is..
(#) killbill válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Hát, ha az input 200-250V és a kimenet 12V, akkor az valószínüleg stabilizált, kapcsolóüzemű. A fentebbi 13.2V kapocsfeszültség problémámra nincs valami ötleted?
(#) proli007 válasza killbill hozzászólására (») Júl 22, 2015 / 1
 
Fogalmam sincs mitől magasabb a kapocsfeszültség. De nem tartom jó előjelnek. Mert ugye miből származik a többlet feszültség? Elvileg a cellák feszültségét az elektródák potenciálkülönbsége adja, az meg csak akkor lehetne más, ha anyaga megváltozik, vagy valami kötés közötti potenciál alakul ki. Persze minimális terhelést kell alkalmazni, nehogy méréstechnikai hiba miatt legyen a "plusz feszültség".
(#) killbill válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ok, köszönöm.
(#) BADBOY33 válasza killbill hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ok értem.Össze kevertem .Azt hittem ,hogy 125-150 mA -al tölt. Köszi
(#) BADBOY33 válasza dinokal hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Pedig amit feltettem adatokat ,az 1 elektromos gyermek autónak a gyári "PEGPEREGO" akku töltője. És az aksija 12V-os. Akkor ez hogyan lehet?
(#) dinokal válasza BADBOY33 hozzászólására (») Júl 23, 2015 / 1
 
Úgy hogy a 12V feszültség névleges! Meg kéne mérni a töltő kimenő feszültségét terheletlenül, bár ha zselés aksit tölt valószínűleg automata, és csak akkor van kimenő fesz ha az aksi rajta van. Gond nélkül tölthetsz vele. Ha mégis sok a töltőáram, és az aksi melegszik, a legegyszerűbb egy 5W-os izzó bekötése a töltő és az aksi közé áramkorlátozónak.
Még annyit, hogy egyes automata töltők nem engedik a túlmerült akkut tölteni, ilyenkor egy akármilyen töltőáramkörrel (pl: lm317-el fabrikált) felviszed az akku feszültséget 11V-ra, és utána kötöd rá az automatára
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) BADBOY33 válasza dinokal hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
(#) szsrobert válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Igen. Én is ezt írtam.
(#) KDavid753 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
z lenne a kérdésem, hogy ez mennyi idő alatt nyírná ki az aksit? (és hogy mit érdemes betenni tööltőkörnek, vagy mi lenne a megoldás?) Amúgy ez motorban lenne, és a 12Vos világítást működtetné.
(a képért csak gyorsan illusztráltam)
Bocsi az ilyen hülye kérdés miatt

Névtelen.png
    
Következő: »»   31 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem