Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 18
(#) radrob válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Szia!
Lehetséges, de ezt nem tudom ellenőrizni.
Köszi,
R.
(#) radrob válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Köszönöm, megnyugtató tudni, hogy a légtelenítéssel nem kell foglalkoznom, mert felém néz a szivattyú feje, azaz nem hibásan tették fel.
Köszi,
R.
(#) radrob válasza radrob hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Azért ez a kattogás, zakatolás nem hagy nyugodni, vhogy ki kell derítenem mi okozza mielőtt tönkre tesz valamit... / szerelő sem tudta mi lehet, inkább rávágta, hogy lehet előjele, hogy vmikor be fog dögleni a szivattyú - remélem majd 10 év múlva
(#) moomeenok hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy lonkey szivattyúm kb 5 éves, három fokozata van. tavaj nem indult el az 1-ső fokozaton a napokban már a másodikon sem akarja érzékelni, hogy elérte a víz a beállított hőfokot a kazánban. Nem indul el. Megtudnátok mondani, hogy miért és hogy mit tegyek, hogy működjön az összes fokozaton?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2016
(#) JZoli válasza moomeenok hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Sima hagyományos szivattyú, vagy elektronikus "frekiváltós"? Ha sima, akkor van rá esély, hogy a kondenzátor hibásodott meg, bár ilyen esetben egyik sebességen sem akar menni, csak búg. Meg kellene mérni a kondiját, utána lehet továbblépni. Már olyan szivattyúval is találkoztam aminek a kapcsolója ment tönkre, esetleg még arra is rá lehet nézni, bár általában "beöntött" kivitel, de a tekercskivezetések és a bemeneti csatlakozó között kimérhető az is.
(#) moomeenok válasza JZoli hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
A leírtak szerint akkor egy villanyszerelő megtudja megmondani a tutit?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2016
(#) JZoli válasza moomeenok hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Igen, ő valószínűleg ki tudja mérni, hogy mi a tényleges gondja!
(#) elektrorudi válasza radrob hozzászólására (») Jan 8, 2016 / 1
 
Az enyém akkor kezdett zakatolni, amikor elkopott a csapágya. A keréken van egy kerámia félgömb, és ez forog egy szintén félgömb alakú bronz perselyben. A "kenést" a víz végzi. Ez a csapágymegoldás adja a leghosszabb életet, de nem végtelen az élettartama. A vízben lévő szennyeződések egy idő után elkoptatják a csapágyak felületét, a vízkerék "lejjebb ül" és hozzáér az állórészhez. Ez adja a klattyogó hangot. Eszembe jutott a csapágy javítása, de gondolom, az anyaga, meg minden, úgy ki van találva, hogy inkább nem foglalkozom vele.
(#) radrob válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Értem, köszönöm, remélem nem komolyabb, s talàn ha zajos is, de még sokàig működik...R.
(#) maszek0005 válasza radrob hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Attól a pillanattól, hogy elkezdett zajongani, az enyém még egy hétig bírta. Utána bedobta a törülközőt. Ja és pont a legnagyobb fűtési szezon közepén.
(#) zolek válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Üdv. Tervbe vettem a vezérlőd megépítését, meg néznéd hogy így jó-e a( Solid state relay )rajz.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) truebaba8 hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
lehet venni keramia csapagyat es tengelyt is cserelni kell. En pont most rendelem meg oket, ha 15e ft alatt lesz az ara.(ez a wilo kazanbol van - nem olcso a csere)
(#) Nanok válasza truebaba8 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Pont ez érdekelne. Wilo szivattyúhoz, honnét lehet csapágyat rendelni bele és mennyiért?
A lapátot még nem vettem le, hogy mi van vele. A közepét próbáltam úgy forgatni, hogy jobb legyen. De nagyon elkopott a csapágy. A forgórész súrolja az állórészt már sajnos.
Mit lehet vele tenni? Érdemes vele foglalkozni vagy inkább csere?
(#) JZoli válasza Nanok hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
A legtöbben nincs csapágy, hanem perselyes. Ezek általában nem szerezhetőek be, mert nem érdemes vele foglalkozni.
(#) KA83 hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném, van egy 90-es évek beli szünetmentes tápegységem. Rossz volt benne az akku (2x6V össz 6Ah), vettem bele egy 12V 7Ah akksit, kipróbáltam egy 60as izzóval, tökéletesen végzi a dolgát.
Viszont én ezt egy vízteres kandalló vízkeringető szivattyújához szántam max fordulaton elvileg 60W körül eszik, bekötöttem, leválasztom hálózatról és a motor zúg, nyög, + visszaadom a hálózatot és nem kapcsol vissza a táp.
Mi lehet a gond?
Köszönöm
(#) szamóca válasza KA83 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A tápod nem szinuszos feszültséget szolgáltat a szivattyú számára, ezért nem működik.
(#) KA83 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Szia
Köszönöm a választ.
Van esetleg megoldás a problémára, hogy működjön?
Vagy halott ügy ebben a formában...
(#) Zsolt 73 válasza KA83 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Szia !

Szinuszos szünetmentes tápegységet használj !
(#) KA83 hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Értem
Akkor ezt nem lehet vagy nem érdemes átalakítani?
(#) Zsolt 73 válasza KA83 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
A te szünetmentes tápod négyszög, vagy trapéz kimenetű. Nem érdemes átalakítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) KA83 hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Rendben
Köszönöm a segítséget
(#) gsgm hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Hogyan tudom megállapítani,hogy miért nem megy a szivattyú?
(#) zolika60 válasza gsgm hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Megméred kap e feszültséget. Ha igen akkor vagy szorul, vagy rossz a tekercs. A szorulást a tengely végén lévő csavar kitekerése után a lyukon benyúlva egy csavarhúzóval tudod ellenőrizni.
Szerk.:Most néztem rá a típusra. Ebben elektronika is van, az is lehet hibás.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2016
(#) gsgm hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Köszi!
A szivattyú nem szorul, az elektronikától kap áramot. Az nem lehet, hogy a bekötésnél a fázis és a nulla el van cserélve? Esetleg meg tudod nézni valahol, vagy 1 link?
(#) zolika60 válasza gsgm hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
A lehetőségeink ugyanazok. Kerestem neked adatlapot. Az mindegy, hogy a fázis és nulla hogyan van bekötve, de a PWM jel határozza meg a fordulatot. Érdekes módon ha nincs jel akkor maximális fordulattal megy. Kösd ki a jelet és nézd meg úgy elindul-e, mert gondolom szkópod nincs.
(#) gsgm hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Ki van kötve. Most a kiszerelt motort próbálom elindítani. 5 kivezetése van. Nem értem, hogy mért csak kettő között van kontakt? Ide csatlakoztatva feszkót és kézzel rásegítve elindul. A kondit bárhova érintve nem csinál semmit.
(#) gsgm hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
4 éve lett cserélve a szivattyú. 48+11,5 e Ft. Azóta nem ment, igaz akkor sem derült ki, mivel a kazántest szivárgása miatt azonnal leállítottuk a rendszert.
(#) zolika60 válasza gsgm hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Sajnos jobb leírást nem találtam. Lefotózni nem tudod?
(#) gsgm hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Remélem jól látható.
(#) gsgm hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Készítettem még pár képet.
Következő: »»   8 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem