Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fujitsu Siemens Amilo LA1703 alaplap probléma
Lapozás: OK   1 / 2
(#) stevie hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van hogy vásároltam egy Fujitsu siemens amilo La1703 tipusu laptopot és körübelül egy éves hasznalat utan tortent egy kis baleset.Egy okos kolega akinek van egy amolyan 12 v-ról szabalyozhato kimenetü feszültségü átalakito direkt laptophoz.na es feszültség beállit 20 V-ra aztán csatlakozás és upsz..... elszalt a gép.az okos koléga a 24 voltról használta (kamionban) a 12 voltos átalakitot.Merthogy az ő P3 gépe jol müködik róla semmi gond 6 ével ezelöti masina.Szóval laptop szétszed és kiderült hogy a betáp csatlakozó meletti kis smd kondenzátor kiéget.
Sajnos nemtalálok sehol alaplap rajzot vagy infot hogy esetleg mivel tudnám helyettesiteni.Ha valakinek van ötlete help please mert uj alaplapot tudnak venni ugy 350 Euroért éshát az igazság az hogy enyiért már gépet kapok.Ha valaki tud adni tanácsot vagy ötletet akkor azt nagyon megköszönném!
(#) vtsoftware válasza stevie hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Helló

Ha sima kondi akkor lehet hogy csak egy szűrés.
Képed van-e róla?
Így látatlanban nem hiszem hogy bárki megmondaná hogysmint van a bibi és hogy javítható-e, ha javítható.
Ha most csinálsz képet, próbálj minél élesebb képet csinálni. Elég aprónak sejtem az alkatrészt. Makróbeállításra ügyelj.

Üdv
(#) Action2K válasza stevie hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia!

Attól, hogy az a szűrőkondi szétégett (ha csak az lenne a baja) még mennie kéne.
Nem akarlak elkeseríteni, de félő, hogy nemcsak az az egy kondi szállt el a táp részen. Keress a környékén más alkatrészeket is, hátha látszik azokon is, bár attól hogy semmi nem látszik rajtuk, még lehetnek rosszak.
(#) patexati válasza stevie hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Az az "smd kondi" nem egy smd bizti véletlen??A tápcsatinál van az is!!Meg az inverternek is van azt hiszem mégegy!!Egy jó képet csinálj róla!!
(#) zolika59 válasza stevie hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szerintem is kell ott lennie egy SMD biztinek. Azt mindenképp ellenőrizd. :yes: Ha valóban kondi ami szétment akkor nagyobb a baj, nem kis feladat lesz megoldani. Sok sikert. Ha teszel fel képet talán okosabbak leszünk.
(#) (Felhasználó 1947) válasza stevie hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia !

Nem ártana egy fotó a töltőcsati környékéről, mindkét oldaláról a panelnek.
Elképzelhető hogy lehet javitani.
Tantálkondi,smd bizti "égés" gyakori túlfesz,és forditott polaritás esetén.

Üdv! Luki
(#) stevie válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Sziasztok!Köszönöm a gyors reagálást.Sikerült csinálnom képeket ugyhogy akkor most felis teszem.
Remélem elöréb tudunk jutni ezáltal.
Elöre is köszönöm mindenki segitségét.
Üdv:Stevie
(#) Action2K válasza stevie hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia!

Amid elfüstült (R273) az egy ellenállás.
A biztosíték meg az F1 nevű alkatrész. Mérd ki, hogy szakadt-e.
Reméljük nem ment tovább a ménkű!
(#) stevie válasza Action2K hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Megnéztem az (F1) biztit.
Nincs szakadás a biztositék ok.
Üdv:Stevie
(#) sebaj_tobias hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Hi!

Csinálnál egy nagyobb kiterjedésű képet a kedvemért?
A fetet (8 lábú smd) is megmérném,mert 30 volt fölött vége van. (Szerintem az lesz a fő bűnös)

1-3 lábig Source
4-es láb Gate
5-8 as lábig Drain

Jobb lenne egy nagyobb kép
(#) zolika59 válasza stevie hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A tápcsatlakozó és a bizti közt nincs szakadás?
(#) stevie válasza sebaj_tobias hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia.Probálok csinálni nagyobb képet.Leirnád hogyan tudnám kimérni a 8 lábu smd-t!
Köszi.
Üdv:Stevie
(#) stevie válasza zolika59 hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia. Táptol a biztiig minden ok nincs szakadás.
Üdv:Stevie
(#) sebaj_tobias hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
Hali!

Két dolgot tudnál mérni, az egyik,hogy odáig eljut-e a delej.
Ezt műszerrel.
Illetve mivel ránézésre ez egy kapcsolóüzemű táp része, a táp kimenetén a feszültség mérésével.
Ha nincs a kimenetén fesz, akkor sem biztos hogy a fet ludas, ilyenkor kellene egy oszcilloszkóppal megnézni, hogy vezérlést kap-e a 4-es lábon.
(négyszögjel szerűségek)
A nagyobb kiterjedésű képről talán több kiderül.
Az is lehet hogy az elpukkant ellenálláson keresztül volt táplálva a fetet meghajtó rész, és csak ezért nem megy... De ehhez mázlid kellene hogy legyen.. Mázlista vagy alapvetően?

(#) sebaj_tobias hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
öö bocsi.."Ha nincs a kimenetén fesz" kezdetű mondat az egész tápegység kimenetére vonatkozik, egyenfesz mérés. Na megyek melózni.. :s
(#) stevie válasza sebaj_tobias hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok!
teszek fel pár új képet eddig sajna nemvolt időm rá.
Remélem segit.Nemsokára irom a mérési erdeményeket.
Üdv:Stevie
(#) rebus1989 hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Sziasztok!!
Lenne egy problémám, volt egy kicsi balesetem motorral és laptopmom is megsérült (amilo la1703). Véleményeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baja, ha elmegy a kép mozgatás hatására, egy fehér képerbyő jön be, az usb se működik rendesen, szintúgy ha mozgatom a megszakad az usb kapcsolat. ha a laptop jobb alsó szélét megnyomom akkor lépnek fel főként a hibák. segítségeteket várom!!!
(#) zolika60 válasza rebus1989 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Nem tudom, van-e elég merszed és felkészültséged szétszedni. Mert ha nincs, nem igen tudunk más tanácsot adni, minthogy vidd szervízbe. Ha szétszeded, először vizsgáld meg, nem látsz-e szemmel látható sérülést. Minden csatlakozó a helyén van-e. Aztán írj megint, ha még kérdésed van.
(#) rebus1989 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
az a gond, hogy szétszedni se egyszerű, és már egy kicsit hozáértő srác próbálta de nem naon tudta
akkor ő azt mondta hogy valszeg az alaplap sérülhetett
(#) szunyika1985 hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Sziasztok nemtudna nekem valaki segiteni?Van egy amilo pa 1538 laptopom és szerintem kisült a vga chipem!És szét kutatam az internetet hogy hol tudnák egy uj alaplapot rendelni bele,de sikertelenül.Ha valaki tudna nekem segiteni nagyon megköszönném!
(#) Ricsi89 válasza szunyika1985 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Helló!
Az alaplap elég drága, kivéve ha nem találsz egy törött gépet, amiben jó a lap. Mivel ilyen általában 10 évente egyszer fordul elő, erre elég kevés esélyt látok. Az új alaplap ára vetekszik egy új gép árával és akkor az alaplapra garancia sincs. Általában 70-80k-t szoktak kérni egy új alaplapért, így nem nagyon éri meg a javítás. Esetleg a chip csere, ha más nem sérült, az még talán megúszható 20-30 ezerből.
Nekem is van egy vga hibás gépen, de én veszek bele kb 5k-ért új chipet és valakivel majd kicseréltetem. Még mindig olcsóbb, mint egy új alaplap.
Egyébként milyen hibát produkál?
(#) szunyika1985 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Bekapcsolom a gépet a ledek világitanak a venti forog de kép nincs még a biosba se tudok bemeni.Probáltam azt is h várok vele egy kicsit h felál a rendszer h legaláb a windows bejelentkezö hangját haljam de azt se lehet halani.Egyébként ez egy 2 kilos gép és 2 és fél év után behalt.Az alaplapra integrált geforce go 7400 128mb memoria.Ha valamit tudnál az nagyon jo lenne köszi.
(#) Ricsi89 válasza szunyika1985 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Á pont ugyanilyen hiba van az én gépemmel is, ott meg go7300 van benne. Ugyanez nekem is, bekapcsol, vinyót megnézi, villog 2-3szor a led és annyi, venti megy, bekapcs led világít és annyi. Elvileg vagy a forrasztása engedett el(jobbik eset), vagy maga a chip adta fel a harcot. Én ebay-en néztem valami 4-5 ezer egy ilyen chip, meg még keresni kell valakit, aki kicseréli és utána működnie kell. Azért nem próbálom meg újraforrasztatni, mert lehet kiadom érte a pénzt és akkor sem lesz jó, így meg biztosra megyek egy működő chip átültetésével.
Megnéztem van picit drágábban 7400-as is ebay-en. Ez olyan 6-7 ezer körül megyeget... majd nézek valakit itt a fórumon, aki foglalkozik ilyenekkel és megkérdezem, hogy mennyiért vállalná, mert lassan nekem is aktuális lesz a dolog.
(#) kovacspista hozzászólása Jan 28, 2011 /
 
Sziasztok! Remélem jó helyre írom! Nekem van egy
amilo L7310W laptopom. Minden ok. csak a wifi
driver hiányzik. Amiket találtam a neten megpróbáltam de nem jelenik meg az ikon, nem látja a gép. Tud valaki
segíteni? Előre is köszönöm.
(#) kovacspista hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Tetszenek ezek az ingyenes letöltések!! Amikor mindent
kitöltesz akkor havonta 10 dollár!!!
(#) Neo22 hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok.Segítség kéne van ez az isten verte LA1703 invertert cseréltem benne mindent normálisan a helyére zárlatmentesen DE NEM KAPCSOLJA BE A FÉNYCSÖVET!!!!!
Vajon mi lehet ha valakinél már volt ilyen kérem ossza meg velem.Köszönöm.
(#) bbalazs_ válasza Neo22 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Elso kerdes: fesz van rajta? (az inverter bemeneten)
Masodik kerdes: a rajta levo kis biztositek jo?
Ki tudod probalni masik fenycsovel?
(#) Neo22 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia.Köszi a segítséget előre is tehát fesz van benne biztosíték jó másik fénycsövet sem kapcsol be.Vajon mi az isten lehet???
(#) Neo22 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
hogyan kell kinézzenek a mért értékek a 6 leosztáson ? mert nekünk 4 -ben meg van a feszültség kettő pedig 0
(#) Neo22 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
a tekercs bevitel 3 leosztásos az eredeti 6-al szemben
mérésnél pedig jelentkeznek a feszültségek
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem