Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ventilátor vezérlés
 
Témaindító: dornerj, idő: Nov 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2024 /
 
Koromfekete...amilyen a képen is..semmiféle felirat nincs rajta, bivalyerős lámpával is megnéztem...8 lábas de hát ez édeskevés...lehet, az a rossz...akkor kompletten ezt a kis barna nyáklapos egységet kéne gondolom kicserélnem. Vagy esetleg a túloldalán a lábforrasztásokat megnéznem...de szerintem nem a forrasztása engedhette el.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2024
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2024 /
 
Egy közelebbi a feliratokról ami körülötte van bár nem tudom, ez lehet, nem segítség, az IC száma kéne...ami nincs ráírva.
(#) Gafly válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Az úgy működik, hogy amint hozzászólsz, a tetejére kerül, mint legfrissebb és aktuális. Szerintem nem annyira bonyolult ám...
(#) Bakman válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Pedig az egyik képen nagyon úgy tűnik, van rajta felirat.
(#) uniman válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Fotózás közben az IC-t oldalról megvilágítva kell "jáccani" a (nem bivalyerős) lámpával és a fényképezővel. Ha a 3. kezeddel még egy nagyítólencsét is sikerül megfelelően pozicionálni, akkor a felirat elolvasható lesz ...de "meglátjuk".
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024

IC.jpg
    
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Az én telefonomon van "makro" gomb (igaz a második sorban).
Csak illusztrációnak, egy Workzone csavarhúzó, sorkapoccsal találkozás után, meg egy IC, amit este már nem tudok elolvasni.
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Hűha...na ezen a képen tényleg úgy néz ki de kinagyítottam illetve rázoomoltam s a képet már láthattátok, nincs rajta semmi...mondjuk nekem is furcsa, főleg ez a messzebbi kép mert tényleg feliratosnak tűnik...de semmi nincs rajta...hacsaaaak...de hát az elég hihetetlenül hangzik...hogy bizonyos szögben éri a fény akkor látható? Csinálnak ilyen aljasságot a gyártók? Mert akkor megnézem újra, több szögből megvilágítva...amin látszik valami írásszerűség, az a telómnak a vakujával folyamatos világításra állítva készített kép volt.
(#) M62-501 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Jó azért a makrófelvételt ismerem...de nem ezért nem látszik a közeli képen hanem mert mint írta is uniman, hogy a megvilágítás szöge...ej, hát én ezt nem gondoltam...hogy már ilen is van...na kinyitom a burkolatát s újra megvilágítom más szögből...
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Küldöm őket...tényleg van rajta felirat...az én legnagyobb megdöbbenésemre...hogy hogy tudtam pont azt a néhány fokos szöget kiválasztani a közeli képen, hogy nem látható...nem is értem...hm...mindig tanul az ember valamit...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024
(#) Bakman válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
A tápegység kimenetén lévő kondenzátorokat ellenőrizd. Valószínűleg hasonló elrendezés lehet, mint ami a mellékletben is látható.
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Ezek a kis hengeresek a kondenzátorok ugye? Pirossal bekarikáztam...és az IC-nek melyikek a kimeneti oldala/lábai? Ugye ami azon az elmenő lábon vannak kondenzátorok, azokat kell kimérnem műszerrel?
(#) Bakman válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
A sárga kondenzátor feletti bekarikázott valószínűleg az egyenirányított 230 V pufferkondenzátora, az valószínűleg jó, de ellenőrizni lehet ettől függetlenül. A többire passzolok, nem látszanak a vezetősávok. Valamilyen ESR mérő van a közelben?
(#) proli007 válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
A szalagkábel feletti egy induktivitás, nem kondi. Annak ellenállása kb. 0 lesz.
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Csak sima multiméterem van...ellenállást, feszültségeket meg szakadást, tehát egyszerűbb dolgokat tudok mérni...de akkor gondolom, ez ide kevés lesz...akkor el kell vinnem műszerészhez akinek van ESR-mérője...
(#) Bakman válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Ha van rá érkezésed, működés közben lehet ellenőrizni a tápfeszültséget. Nem biztos, hogy ott a gond de azt illik első lépésként ellenőrizni.
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Tehát a sárga szögletes feletti hengereset...
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Annyira nem egyértelmű a dolog, mert utána 22 µF-os, 400 V-os kondenzátor van.
(#) M62-501 válasza erbe hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Ja értem...akkor a szögletes sárgát is mérni kell.
(#) Bakman válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Mérni kell mindent.

Az a baj, a szokásostól kuszább az egész tápegység rész és nagyon nem egyértelmű, hogyan is van felépítve. Mintha soros kondenzátoros tápegység lenne, ugyanakkor kapcsolóüzemű IC is van benne. Nem egy hétköznapi dolog. Aztán ki tudja, lehet, hogy egyszerre van jelen mindkét típus a panelen egyéb okok miatt. Nem könnyű fényképek alapján megállapítani.
(#) M62-501 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Értem...valószínűleg a funkciók miatt van mert ugye ez a venti fűt is és csak hideget is fúj, azaz csak sima ventiként is tud üzemelni de nem is emiatt van megbonyolítva hanem mert egyrészt van időzítő funkció is azaz x percet ha beállítok s letelik, kikapcsolja a ventit és a fűtést...aztán ha a fűtés is ha megy, eléri a beállított hőmérsékletet akkor az is lekapcsolja a ventit...szerintem ezek miatt van megbonyolítva mert ez mind-mind plusz lekacsolgatási funkció...meg van késleltetés is mert amikor fűt s akár az időzítőn beállított időt akár a hőmérsékletet éri el, utána még fél percig működteti simán a csakventit, gondolom a fűtőszál miatt...de akkor valószínűleg elviszem egy műszerészhez...mert nem elég mérni, át kell látni...a lényeg, hogy teljesen lekapcsolja a kijelzővel együtt a gépet...s csinálja ezt másodpercenként, 2 másodpercenkét...be aztán ki...megint be s megint ki. Így szórakozik.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024
(#) M62-501 válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Bakman, erbe, uniman, Gafli, proli007 akkor hát nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget. Jelentkezni fogok ha találok épkézláb műszerészt a közelemben s megcsinálta...már én is kíváncsi vagyok, hogy mi csinálta a fesztivált.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024
(#) proli007 válasza M62-501 hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Lehet egyszerűbb vagy olcsóbb ha megveszed az alkatrészeket és kicseréled. Persze ha van bolt a közelben és nem garancia hogy meg is javul tőle.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2024 / 1
 
Töröltem a hozzászólást, mert megláttam a 400 V-os feliratot.
(#) M62-501 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Persze, ez a cél, azt akarom, csak így, hogy nem tudom, melyiket mérjem, így nehéz...a kis kütyükkel nincs gond, megrendelem én netről...csak lenne meg...meg a másik baj, hogy ESR-mérőm nincs...így multiméterrel magyarul nem tudom megmérni azt sem ami rossz lehet...
(#) M62-501 válasza erbe hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
erbe neked is köszönöm szépen, mindjárt módosítom a köszönőlistámat.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem