Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 259
(#) jenebala hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Lenne egy Fagor LF 073 IT mosogatógépem F4 es hibakódot ír ki, használati szerint vízszivárgást jelent, valami ötlet esetleg tipp hogy mi lehet a hiba házilag javítható vagy szerviz?

Előre is köszönöm!
(#) gabriel80 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia!
Újra ellenőrzés: a (#1009833) ben a bekötési rajz szerint az alábbi alkatrészeken mérhető ellenállás ( azaz valószínűleg működnek) FM (mágnes kapcsoló), WV2, WV1, LS6, DPM, W1, SPM, zW, de ezek vagy mágnes szelepek, vagy motorok. Viszont a hőmérséklet szenzor NTC -n 0 ellenállás mérhető ( azaz lehet rossz ).

Kérdés, ez okozhatja ezt a totális blokkolást?
Illetve tényleg rossz e ha 0 az ellenállás, és ha igen, akkor hogy lehet cserélni. ( ki van véve, de egybe van öntve a szenzor a foglalattal )

Köszönöm a választ.
G.
(#) gabriel80 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Az NTC típusa: NTC TYPE 279015 :
azaz így néz ki, de jó drága, van e magyarban valahol:
ntc 279015
G.
(#) zolika60 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Szerintem őket hívd fel biztosan segítenek. Bővebben: Link
(#) gabriel80 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Ismerem őket, reggel beszéltem, nincs, de néznek, közben én is keresek. Lehet, hogy sikerül egy használt gépből kioperálni este egy ismerősnek, ha jó éppen ez az alkatrész...
G.
(#) getya hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Candy Cd 222 vel lenne gondom, se kép se hang.
Áramot kap, bekapcsoló gombot, ajtó nyitás érzékelőt, mértem, azok kapcsolnak elvileg, illetve a programkapcsolón is méregettem ellenálásokat. Valamiért mégsem csinál semmit, semmi hangot nem ad, led se világít.

Mi lehet a baj van valami tipp?
(#) mbALI válasza getya hozzászólására (») Jún 29, 2011 / 1
 
Szia,


Lehet, h nálad is a kondi szállt el, mert nincs kisfeszültség a nyákon, olvass vissza a fórumban, megtalálod a megoldást..Leírtam, hogy hol tudod, ill mit kell cserélni

Üdv:
Balázs
(#) getya válasza mbALI hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Amikor szétszedtem és méregettem rajta, úgy rémlik, hogy azon a panelen, csak smd cuccok voltak.. ilyen nagy kondi sehol.. De most szétszedem újra..
(#) zoli_varga hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Üdv!

Anno hozzájutottam egy AEG FAVORIT ACTIVE AA géphez amiben kicseréltem a fűtőszál reléjét mert az beégett. 20k ért vettem a gépet 250 Ft volt a javítása
Viszont mostanában már kezd rendetlenül mosni és szárítás után van hogy vizes marad az edény és foltos.
A mosogatógép tisztítóval érdemes próbálkozni?
(#) joockos hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Ha valaki tudna segíteni,mi szabályozza a szárítás idejét,mert nem kapcsol ki.A gép privileg.Minden mást rendesen csinál.
(#) gabriel80 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Szia!
Üdv Mindenkinek!

Sikerült szerezni kemény 500 pénzért egy használt, de ott helyben ellenőrizve lett, az NTC-t pontosan ua TYPE 279015, kb20 C-n 43.2k.

Cserélve lett, de sikertelenség, a tünet még mindig UA, hát lassan feladom, annyi minden lett ellenőrizve, cserélve, s még mindig ott vagyunk ahol kezdtük.

Valami - Vagy valaki akinek van Ötlete, vagy volt találkozása ezzel a tünettel , vagy géppel...írja meg esetleg a tapasztalatait.

Köszönöm előre is mindenki segítségét.
G.
(#) zoli_varga válasza gabriel80 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
melyik a kérdésed száma?
(#) gabriel80 válasza zoli_varga hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!

Itt az első kérdés, és képek : (#1009053), még képek : (#1009597) , bekötési rajz : (#1009833)
meg sok-sok kérdés és válasz közben...
Ha van Ötleted, szívesen veszem, s Köszönöm.
G.
(#) otto54 válasza gabriel80 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Helló!
Az NTC-t hogyan ellenőrizted?
Megmérted az értékét?
Egy ugyan ilyen gépbe betetted és rendben működött?

Üdv. Ottó
(#) gabriel80 válasza otto54 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!
A donor egy másik motorhibás W. Mosogatógép volt, a teszt ott egy sima ellenállás mérés, itthon meleg vizes teszt is volt kb 50C-20C ig, az ellenállás 48,3k (itt előzőleg rosszul írtam 43.2-t)- 20K mértük a csatlakozó végén, azaz jó.
(nem lett beletéve egy másik jó gépbe, felesleges, ha így tesztelve változik az érték, a katalógus szerint is megfelelő.

Az Összes csatlakozó meglett tisztítva, ellenőrizve...

Egyenlőre itt tartunk, de ha rossz lenne, akkor is menne szerintem, csak vagy kitudni villogni a hiba kódot, vagy nem lenne meleg vizes mosogatás...

Valahol máshol van a hiba...szerintem, valahol nagyon rejtve, de biztos egyszerű hiba lesz...csak hol?
G.
(#) Csmaki hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Szép napot mindenkinek!
Hajdú Grácia mosogatógépünk megmakacsolta magát. Beengedi a vizet aztán nem indul el a keringető motor. Vár egy keveset megint enged be vizet, de a motor megint csak pihen. Szétszedtem, a vezetékeket kh.-ra megnéztem, nem találtam hibát, a motorra külön adtam 220-at elindul. A panelon szemrevételezéssel nem láttam hibát. A vízszintérzékelő bolondult meg? Nem tudom, hogy mennyi víznek kellene lennie első vízbeengedéskor a mosogató térben. Ha jól sejtem, a vízszint érzékelő amikor leállítja a beengedést akkor kellene indulnia a motornak de ezt nem teszi. A burkolat alja száraz, a "nikecel kapcsoló" rendben működik.

Találkozott már valaki ilyen problémával?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv. Csabesz
(#) Csmaki válasza Csmaki hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Hiba elhárítva, ha valakinek ilyen gondja lenne, a vezérlőpanel kondijainak cseréje megoldotta a problémát, most már működik.
(#) pakibec hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem akartam új témát nyitni, egy kérdésem lenne. Eltört az INDESIT IDE100-as mosogatógépemnek az ürítőszivattyújának műanyag háza.
Kérdésem nincs-e valakinek elfekvőbe indesit üritszivattyú, vagy nem tudtok-e valami helyet, ahonnan használtan be lehet szerezni?

Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv: P.B.
(#) kefe13 hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok, kérdeznék. Adott egy ősrégi miele mosogatógép, amiben elfüstölt igen nagy bűz kíséretében egy alkatrész, németül : funkentstörfilter ami ha nem tévedek valamiféle zavarszűrő. Következők vannak ráírva: funkentstörfilter

0,24ľF + 2x1500nF X1Y + 1MO + 2x500ľH 250V~ 16A HPF
25/085/21
10.87 F12250/9 (- (-
VDE 565-3 EW1 D

Kérdésem beszerezhető e az alaktrész, ha igen magyar üzletekben milyen néven keressem ? ?
dobok egy képet is róla fix betáp, 4 saru. (bocs a képért telefon ennyire képes :S
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) tibibalogh520 válasza kefe13 hozzászólására (») Júl 17, 2011 / 1
 
Szia!
Azt a kondit (kondi, és induktivitás) -már amennyiben tényleg csak a betáp zavarszűrő-, akár ki is iktathatod, mert a gép "szerves" működésében nem vesz részt.

Természetesen nem viccből tették oda, tehát nem ártana pótolni. Háztartási gép alkatrészekkel foglalkozó cégeknél keresd...
Üdv Tibi.
(#) sasolo hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
üdv.
Van egy 2 éves Ariston LST 114 HA mosogatógépem , kéthónapja szivatyút cseréltem rajta. Tegnap előtt hajnali két órakkor, se szó se beszéb , beindult magától . Azóta nem lehet programot választani, és kikapcsolni sem,és a lámpák villognak.Csak úgy tudom kikapcsolni ha áramtalanítom. Szerintetek ez mitől lehet ?
(#) hency hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Van nekünk egy 4 éves Candy Futura CDF-322-es mosogató gépünk.
Gyönyörűen mosogat, elejétöl a végéig a programnak,azzal a hibával,hogy program indításkor nem mindi hajlandó a vizet beengedni!!
Ha viszont huzamosabb ideig(1-2 nap)állni hagyjuk,akkor simán beengedi a vizet és elvégzi a dolgát.
A vízszivattyúnak a hangja hallatszik, csak épen a vizet nem engedi be a gép!
Ha valaki tudna megoldást erre a problémára,azt nagyon szépen megköszönném!!
(#) zolika60 válasza hency hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
A vizet egy mágnesszelep engedi be a hálózatról. Azt takarítsd ki, meg az előtte levő szűrőt. Szerintem jó lesz.
(#) zolika60 válasza sasolo hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Nem ázott be a vezérlő panel?
(#) hency válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Gondolom nem bonyolult szétszedni!
Megcsinálom amit leírtál,azután írok,hogy mi történt!
Mégegyszer köszi szépen!!
(#) sasolo válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Hello zolika60
nem ázott be a vezérlőpanel , nem látni rajta semmilyen vizreutaló jelet sem. Épp ez idegesít engem is.
(#) lecso1982 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
szia lenne egy candy csf 4570 e mosogatogépem,ami ha elindul,megy a szivatyu pár másodpercig,majd villog az ősszes led,csipog és nem csinál semmit.segits mi lehet a baj?
(#) lehelet hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Candy CDF 625 A mosogatógépünk működik, de mielőtt igazán beindul, szenved pár percig=elindul, szívná a vizet, és megáll 1-2 másodpercre, majd ismét. Ezt végzi pár percig, majd elindul, és végig jár. 4 éves gép. Azt tudni kell, hogy ahol lakunk, a faluban gyakran van áramszünet, és víznyomásingadozás. Van, hogy a szenvedés után a programgomb villog idegesen, tehát hibát jelez. Ekkor kikapcsolom, és újraindítom, ismét megnyomva a programgombot. Volt úgy, hogy azonnal indult utána, volt, hogy szenvedve, és még 1x meg kellett ezt játszani, de végül is elmosogatott. Eddig gyesen voltam, de ismét munkába állok aug. végén. Nem lesz időm vele szórakozni. *****címen felkereshet.
Az apróban hirdess, légyszi! --vicsys
(#) hotib hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok,

Az alábbiakat 2009-ben írtam be az Index egyik fórumába:

Van egy Fagor mosogatógépem, LF 455 IT, kb. 4 éves. Egy "sorstárs" leírását idézem, amire a neten leltem:

"...A fent említett mosogatógép, kb 1 óra mosás után, mintha valami új munkafázisba kezdene,(mondjuk összzuhany az edényekre) de rögtön olyan hangjelzést ad (sípolás) mint mikor pl. 1 pillanatra kinyitják az ajtót program közben. Folytatni akarná. Újraindul ugyanonnan. A probléma az hogy nem indul újra csak sípol, kattan, sípol... A szerviz szerint vezérlő elektronika baja van. Az elektronikát nézegetve, összesen 3db "gyanús" elektrolit kondi volt amit cseréltünk vadi újra. Van valami ötletetek? Kicsit sokallom az új elektronikát 30ezer HUF -ért. Biztos lehetek benne, hogy dobhatom ki a panelt, majd egy újjal megy mint a hétszentség? Semmi nincs amihez csak 1 óra működés után kezd?..."

Lényeg, hogy ezt csinálta még kb. egy évig, de azóta (tavaly nyár) már nem is kísérletezek vele, mert nem tudtam elindítani. Már induláskor is ezt csinálta.
Kb. egy hónapja, az idézett hozzászólást megtalálva keresett meg egy újabb "sorstárs" szintén ezzel a hibával. Ő még lelkes, néhány levél váltás után eljutott odáig, hogy sercegni hallja a fűtőtest reléjét (gondolom valamilyen megoldást kitalált rá, hogy üzem közben tudja figyelni ezeket a dolgokat) most a relé csere következik nála. De nem igazán hiszem (ő sem) hogy ez megoldja a dolgot, de egy kb. 500 forintos művelet megér ennyit.

Most, hogy így felmelegedett a dolog, én is megpróbálok újra segítséget keresni, hátha hozzáértőbe botlok, vagy van valaki, aki látott már ilyet, esetleg használható ötlete lenne. Vagy szervizes ismerős, egy kapcsolási rajzzal, amit le lehet másolni - már ha van ilyesmi egyáltalán manapság a szervizben.

Minden segítség jól jön, és előre is köszönöm.
(#) zoli_varga válasza lehelet hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Idézet:
„A vizet egy mágnesszelep engedi be a hálózatról. Azt takarítsd ki, meg az előtte levő szűrőt”


A hálózati víznyomás ingadozásakor vagy megszűnése után a vezetékben lerakódott szilárd szennyeződések és üledék a csapolóhelyek felé áramlik. A vízszűrő eldugulása miatt nem tölt fel a gép a megadott időn belül.
Következő: »»   11 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem