Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   102 / 259
(#) botesz válasza szilaard hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ha nem vagy műszaki ember inkább hagyd a szerelőre de a normálisabbra!amúgy az a baja hogy valahol folyik.
(#) szilaard válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Köszönöm. Hol találok normális szerelőt? Mit kell egyébként megnézni a gépben? Hátfalat lebontom és ott a csatlakozókat? Vagy hogy hol látok vízfolyást?
(#) botesz válasza szilaard hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A hátulját nem tudod leszedni a 2 oldala és elöl és az alja jön le.a folyás helyét kéne megtalálni.
(#) Bod970 válasza botesz hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia! Elindult a gép, működik rendesen. Köszi a segítséget.
(#) botesz válasza Bod970 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia!Nincs mit örülök hogy sikerült.
(#) amurcsuka hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Kedves fórumozók! Egy bauknecht alias whirlpool mosogatógéppel gyűlt meg a bajom.
Hibája, hogy kb. 1 percig fűt, leáll a fűtés és hidegen mosogat, hibakódott nem dob.
A maradék idő a fűtés leállásakor csökken kb. 20 perccel, a program végigmegy.
Mikor a fűtés megszűnik, kattan a relé.
NTC hibára gondolok, gyanúm szerint úgy érzékeli elérte a kívánt hőfokot.
Ha nyomáskapcsoló vagy klixon lenne, szerintem el sem indulna a fűtés.
Jó nyomon járok? Mennyi az NTC gyári értéke? Jól tudom, hogy az ajtó belső falán szokott lenni?

Köszönöm a segítséget!
(#) amurcsuka hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Megoldódott. Az NTC vezetéke szakadt volt, az ajtónál.
Azért egy hibakódot vártam volna... köszi Whirlpool....
Hibakód nélkül megrémül az ember
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia!Nos igen sokszor van az hogy nem dob hibát.Pl wh mosó szárító szakadt szárító fűtőbetéttel:Vizet beenged vár kiszivattyúz majd leáll hogy vége....
(#) mcsibucka hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Üdvözletem !

Zanussi DW-4803 mosogatógépem hengeres szűrőjében a szita elöregedett kiszakadt.
Az új közel 7 ezer forint, a régi géphez ez kicsit sok.

Lehet e valahol megfelelő műanyag szitaszövetet kapni, két tenyérnyit,
amivel "felújíthatnám" a szűrőt ?
( Esetleg rozsdamentes fémszálból. Ilyet már láttam. )

Előre is köszönöm az észrevételeket : Péter
(#) qvasz2 válasza mcsibucka hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Keresel egy műanyag szitát, és beleszabod.
Valami hasonlót: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) mcsibucka hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Például. Köszönöm !
Talán a kávéfilter sziták finomsága megfelelő lehet, azok viszont kicsik . .
(#) amurcsuka hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Mint írtam sikerült működésre bírni a szerkezetet, azonban egy valami nem hagy nyugodni.
Az ajtajának a bal oldali szélén nagyobb a hézag mint a jobb oldalon, lehet valahol az ajtón állítani? kicsit súrlódik is a jobb oldalon. Az ajtó nem "lóg".
Mivel a bútorlap még nincs rajta, így a merevsége nem az igazi, de az csak a csavarodást szüntetné meg, szerintem.

Köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ne foglalkozz vele mert nem tudsz vele mit kezdeni.Az előző mosogatógépem ajtaja(Bosch) is meg volt csavarodva de működést nem befolyásol.A mostani(Miele) is ferde de csak akkor látni ha felülről nézed az ajtót de ez több mint 10 éves.Nincs értelme szórakozni vele mosogatni fog így is.
(#) JZoli válasza mcsibucka hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Milyen "finomságú" ez a szűrő? Nekem van itthon rézszálakból font hálóm, elég sűrű, talán jó lenne erre a célra. Egy fényképet feltehetnél az eredetiről az összehasonlítás miatt.
(#) efferi hozzászólása Dec 1, 2014 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem. Van egy ADG 633 whirpool mosogatógépem (12 éves). Mosogatás közben durrant egyet, enyhe égésszag.
Ettől fogva a hibajelenség a következő. A program rendben végigfut de a vizet nem melegíti fel (ebből adódóan nem is szárít).
Szetszedtem a gépet átnéztem és az alábbiakat tapasztaltam. A zavarszűrő durrant el, ezt kiiktattam. A fűtőszálat bemértem nem hibás. Az 50 fokos termosztát hideg állapotban nyitott meleg állapotban zárja a kört. Ez így jó?
Letöltöttem a service manualt és ott írnak egy "Thermo-fuse of Heater" nevű egységről, ami az én olvasatomban egy tulmelegedés elleni biztosíték. Na ezt nem találom a gépben. (Lehet, hogy ez kapcsolt le?) Még arra tudok gondolni, hogy a mechanikus közponi vezérlővel lehet valami. Próbáltam segítséget kérni az orcytól, de nem segítettek. Tudnátok tanácsot adni?
Köszönöm!
(#) gypeti73 hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Fagor LJF-011x mosogatógépem. Történt, hogy kb fél éve 4.program nem működött.Bekapcsolva normál állapotban egy LED jelzi a tápot, a másik pedig villog, amíg a Start gombot meg nem nyomom,ekkor átvált folyamatosra.A Start gomb megnyomására nem változott semmi, a programfutást jelző LED tovább villogott ahelyett, hogy folyamatosra váltott volna.A mosogatás természetesen nem indult el, de hibakódot sem jelzett. A többi programon minden rendben volt. Átkapcsoltam a 3. programra, ami mostanra szintén nem működik, hasonló jelenséggel. Marad a 2., ami 70 fok (kicsit meleg és hosszú), valamint az 1. (előmosás), ami koszos edényeknél nem megfelelő.
Még nem nyúltam hozzá, valaki tudna segíteni merre induljak el?

Előre is köszönöm!

További szép napot!
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) coconut hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Hotpoint LTB 4B019 EU mosogatógépem, kb 1,5 hónapja fehér lerakódás marad az edényeken, poharakon és ujjlenyomat is látszik néhol.
A regeneráló só kifogyott, amikor elkezdte, egyből pótoltam, amikor észrevettem.
Több vagy kevesebb regeneráló sóra állítom a gépet, akkor is marad a fehér lerakódás.
Lehetséges, hogy nem adagol sót a mosogatás közben?
Finish mosogató tabletát használok hozzá, mióta meg van és korábban nem volt gond vele.
Szűrők tiszták, vízkőnek nincs nyoma, és Finish mosogatógép tisztítóval is átmosattam a rendszert.
Próbáltam ötleteket meríteni innen, a fórumból.

Valakinek van valami ötlete még, vagy forduljak szervizhez?
Még garanciális a mosogatógép.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) tibibalogh520 válasza gypeti73 hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Szia!
Lehet, hogy csak a nyomógombok hibásodtak meg...
(#) botesz válasza coconut hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Öblítőszert tegyél bele és mellőzd a sok az egybenes tablettát.
(#) coconut válasza botesz hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Szia!

Van benne öblítő is, kis plusz kékes szín lett a fehér mellé.
Vissza vettem az öblítő arányát, akkor nem látható kékség.

Mosogatás után nem csordul ki víz a sóbetöltő nyílásból, ha lecsavarom a tetejét.
Azt olvastam, hogy, ha megfelelően működik a só adagoló, akkor túl kell csordulni, ha végzett a mosogatással, és leveszem a tetejét.
(#) botesz válasza coconut hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Próbáld ki azt hogy letekered a sótartály fedelét és beledugod az újjadat és kiszorítasz valamnnyi vizet.Visszatekered és elindítasz egy mosogatást.A program végén ha letekered fedőt színültig kell lennie vízzel.Ha ugyanannyi van benne mint a program előtt akkor nem használja a sót.
(#) coconut hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
Ez lesz a gond, a tartályból mindig ugyan annyi víz hiányzik, kb 1 ujjnyi.
Nem használja a sót.

Van erre valami megoldás?
(#) botesz válasza coconut hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
A tartálynál lévő màgnesszeleppel iletve az akörüli dugulás vizsgálatával kezd.
(#) coconut válasza botesz hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Megbontani nem nagyon akarom a garancia miatt, gondolom ezek kívülről meg nem elérhetőek?
(#) zolika60 válasza coconut hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Akkor a garanciális szerelő a megoldás.
(#) coconut hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, utána néztem a garanciális szerelőnek az Ariston-nál, szerencsére helyben van, és ráadásul ismerem is.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2014
(#) gypeti73 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Szia! Gondoltam én is erre, de minden gombnyomáskor hangot ad, így nem valószínű. Még gondolkodom, keresem a hiba forrását. Ha meglesz, kiírom, hogy más is okulhasson belőle.

További szép napot!
(#) szatyorwood hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Whirlpool adp 4108-as mosogatógépünk van. Volt már motorcsere 2 éve. Most 3-at villog, utána szünet, megint 3-mat.. Ez a hibajelzés ismétlődik a program végén. Elindul a program, vizet is felszívja, de utána csak zúg halkan és nem mosogat. A végén a vizet leengedi és akkor jön a hiba jelzés. Tudna valaki segíteni, hogy ez mit jelent?

Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza szatyorwood hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Valahol a fűtés és a keringető szivattyú környékén kéne a hibát keresni.
(#) szlovi válasza szatyorwood hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia!

Nekem is produkálta ezt a hibát,elektronikában van kettő relé,ebből a nagyobb hibásodott meg.Ez vezérli a fűtést ha jól tudom.
Következő: »»   102 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem