Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   104 / 259
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Ha kiszivattyúzta akkor felveszi. A szivattyún semmi kopást, vagy szennyeződést nem látok. holnap kipróbálom magában.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Az hogy megy nem jelenti azt hogy elég ereje is van.
(#) kudi95 hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Üdv.
Van egy Whirpool ADP 4420-as mosogatügépünk. Ha elindítom, a piros LED halványan világít, a szivattyúja 1-2 másodperc után kikapcsol, majd újra bekapcsol és így tovább. A LED elkezd villogni és folyamatosan villog, míg ki nem kapcsolom az egész gépet.
Tudna valaki segíteni, mi lehet a hiba?
(#) botesz válasza kudi95 hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Paneltápot nézd meg ha haloványak a ledek.
(#) amurcsuka hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha már előkerült a tápprobléma... Egy Whirlpool adp688 mosogatógép nem fűtött. Relé nem kapcsolt.
A relé tápját egy zenerdióda adja. Ez megszakadt, hála a "kifinomult" tápnak (azt hittem csak a Candy szereti a soros kondi, ellenállás tápot) a nagyobb feszültségtől a relé védődiódája zárlatos lett, a kondi kihasadt, és a relét kapcsoló pnp tranzisztor átment drótba. Ezek cseréje után jó lett. Tudja valaki, hogy miért nem kapcsolóüzemű tápot használnak, mint a mosógépeikben, mondjuk lnk304 hibással eddig 2 esetben találkoztam, pedig csak hobbi szinten javítgatok....

További szép napot!
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Mondjuk azért mert valószínűleg olcsóbb, és garantáltan tönkremegy 5 év után.Szerinted mi kell még nekik.
(#) amurcsuka válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Ezért raktam lnk304, helyett lnk306-ot, kétszeres áramot tud, talán kisebb az esélye a későbbi meghibásodásra, majd lesz más...
(#) kudi95 hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Whirlpool adp 4420 mosogatógép a piros Led, amely a só hiányát jelzi már teljes fénnyel világít. A sót pótoltam, a Led elaludt, de a bekapcsológomb feletti zöld Led továbbra is másodpercenként felvillan és ekkor egy pillanatra bekapcsolja a szivattyút és nem reagál semmire. Kikapcsolás, majd újra bekapcsolás után is ugyanez folytatódik. Van valakinek esetleg ötlete? Előre is köszönöm.
(#) botesz válasza kudi95 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Idézet:
„piros Led, amely a só hiányát jelzi már teljes fénnyel világít.”

Miért eddig hogy világított?
Paneltápot nézd át köztük az X2 es kondit (ha van) úgy emlékszem ezek allergiásak ez utóbbira.
(#) kudi95 hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Rendben. Egyenlőre köszönöm.
(#) amurcsuka hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha túl sok sót állítok be regeneráláshoz, előfordulhat, hogy só kerül a mosogatótérbe, vagy az csak akkor kerülhet be, ha valami ereszt, átenged?
Köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza amurcsuka hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Amikor feltöltöd a tartályt akkor is só kerül a mosogatótérbe(kifolyik a tartályból a víz).
Inkább csak fátyolosan fog mosogatni és zabálni fogja a sót.
(#) amurcsuka válasza botesz hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Regenerálást mikor végzi? Hogyan történik? Ez a rész kínai nekem.
(#) shivant hozzászólása Dec 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Fagor 1LF 013IX mosogatógépünk mosogatás közben folyamatosan tölti a vizet, és közben üríti is egyben. Pár alkalommal helyreállt a hiba ha pár másodpercre megállítottam, újra inditás után rendben ment. Milyen irányban kellene keresnem a hibát?
(#) gypeti73 válasza shivant hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Szia!

Próbáld meg kideríteni, hogy a gép alján áll-e a víz. Van ott egy érzékelő, lehet, hogy az jelez. Nekem a sótartály mellett szivárgott a víz, megállt az aljában és csak a szivattyúzás ment (nem Fagor gép volt, az igaz).

Sok sikert!
(#) SteveG hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Üdvözlet!
Egyszer már kaptam segítséget a mosogatógép hibájával kapcsolatban, hátha most is sikerül valakinek megfejteni a titkot.

A gép: Candy CED110

A hiba: a gép elkezdi a programot, beszívja (engedi) a vizet és a szokott módon végzi a dolgát. Az első programrész után amikor a használt vizet ki kellene pumpálni a szivattyú elindul viszont a vizet nem nyomja a lefolyóba. ÉS ITT JÖN A TITOK! HA A VÍZKIVEZETŐ CSÖVET ENYHÉN MEGRÁZOM A VÍZ ELINDUL ÉS RENDESEN KIÜRÜL A GÉP. A PROGRAM MEGY TOVÁBB A KÖVETKEZŐ VÍZLEERESZTÉSIG UTÁNA MEGINT JÖN AZ ÜRES ZÚGÁS, RÁZÁS ÉS TOVÁBB.

A víz teljes útját ellenőriztem. Mindent leszedtem, csöveket kivettem, szivattyúban, csőben semmi idegen tárgy vízkő bármi. Sehol semmi.
Hát ennyi lenne. Ha valaki tudna valami okosat akkor megköszönöm ha leírja !
Boldog Új Évet az összes Fórumozónak!
István
(#) botesz válasza SteveG hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Én a leeresztő csövet átnézném még egyszer.Nincs visszacsapó szelep a szivattyúnál?
(#) SteveG válasza botesz hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szelep nincs, a csövön átlátni, ha egyenesre húzom.
(#) botesz válasza SteveG hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Akkor lehet hogy szivattyú hiba.
(#) Csuzi hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Mindenkit üdvözlök!

Van egy Bosch mosogatógépünk. A pontos típusát sajnos nem tudom. Sokáig rendben működött, de az utóbbi pár napban nem mosott szépen. Kiderítettem, hogy a felső kosár alatti kar nem forog. Szétszedtem, kitakarítottam mindent amit csak a mosótér felől lehet, de még mindig nem forog. Azt látom, mikor az ajtót gyorsan kinyitom, hogy víz spriccel belőle, de nem forog. Kézzel megtekerve majd elengedve kb még egy fordulatot megy magától. Nem érzem úgy, hogy szorulna.

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet? Vagy kapjam ki a szekrényből és csapjam falhoz?

Előre is megköszönöm a válaszokat!

B.U.É.K!
(#) Gafly válasza Csuzi hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Amikor nekem Siemens/Bosch mosogató gépem volt, akkor ott még létezett olyan, hogy fél program. Azaz csak az egyik tálcán mosogatott (Whirpool/Ikea-nál már nincs, hála a fejlődésnek ).
Január 5-től lesznek szakszervizek, ha ez a tipp nem segített...
BUÉK!
(#) botesz válasza Csuzi hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Ezen a típuson már nincs félprogram.vslószínűleg a cső tömítése ereszt. Próbàld meg egyel feljebb vagy lejjebb tenni a kosarat .
(#) JancsikaMr válasza Csuzi hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Szia!
Pár évvel ezelőtt nálam is szembejött ez a probléma.
A felső forgókar tengelyén éppen csak annyi kopás jelentkezett, hogy kézzel forgatva üresen mindig szépen körbefordult, de amikor víz került a rendszerbe egy kicsit félrebillent a kar és így az egyik vége már vidáman beakadt a kosár aljába .
A megoldás, a vagyont érő új spriccelőkar helyett, egy kis műanyag cső , amit felhasítottam és a kosár rögzítési pontján az elbillenéssel ellentétes oldalra pattintottam, ahogy a képen látható. Azóta szerencsére ilyen probléma nem volt másmilyen igen!
...kár hogy nem plexi a mosogatógép előlapja!

BÚÉK!...mindenkinek!

IMG_7005.jpg
    
(#) Csuzi válasza JancsikaMr hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Köszi a tippet. Megnézem, hogy ez nálam valós probléma e.
Köszönet!
(#) Balaton hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok!
BUÉK!
Jelenleg egy Indesit IDE100-on sportolok. A08-at ír kb. 20 perc működés után. Kicsit ellentmondó a hibakódról olvasott infóm. Pontosan mi is ez a hibakód?
A víz hideg!
Fűtést megnéztem, jó. Fűtés relé 12V-ra kapcsol és rövid-zárat csinál vagyis jól kapcsol. Itt még gondolom van egy termosztát és egy víznyomás érzékelő, hogy megy-e a keringető szivattyú, mint feltétel a fűtéshez. Másra még nem volt időm. Merre induljak?
Köszi előre is!
(#) Balaton válasza Balaton hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
A08- Open/Short circuit auxiliary wash motor triac -
Book a dishwasher repair.
"A08- Szakadás / zárlat kisegítő mosás motor triac -Foglaljon mosogatógép javítás."

Van ez a verzió. Melyik a kisegítő motor? Miért megy 20 percig? A rövid program lemegy hibajelzés nélkül. Nézzem meg a kondit a tápban? Valahogy kusza az egész.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Az A 08 nem is ez a hibakód.Bővebben: Link
Nézd meg.Fűtéskört ellenőrizd.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a megerősítést. Én is inkább erre gondoltam. Majd megnézem az NTC-t. Az ajtóban van. Remélem nem a relé vezérlés a rossz.
Köszi
(#) SteveG válasza botesz hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Köszönöm a választ!
Egyre inkább minden a szivattyúra utal!
Üdv: István
(#) Ciciri válasza csokizilla hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
Nekem ugyanez a problémám,a motorból már kihúztam a forgórészt de ezt nem tudom hogy lehet szétszedni.Milyen vastagnak kell lenni a perselymek?
Előre is köszi.
Következő: »»   104 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem