Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   109 / 259
(#) botesz válasza gbiro72 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Hát nem tudom hogy ennél a gépnél hogyan de ha egyből nem is de 10-15 percen belül mennie kell a fűtésnek.
(#) gbiro72 válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
10 perc után sem indult el a fűtés. A fűtésnél kb. 24 Ohmot, a képen lévő egységnél (gondolom az NTC) 3,5 KOhmot mértem. Gond lehet a nyomáskapcsolónál is, most nem működik és 112 V-ot mérek mikor mennie kellene.
(#) botesz válasza gbiro72 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Ez egy szelep ez nem NTC Lehet hogy ott lesz a gond.
(#) gbiro72 válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Ez a szelep okozhatja a minkét hibát?
(#) botesz válasza gbiro72 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Nem ez csak a regeneráló sóra engedi rá a vizet.
(#) gbiro72 válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Még holnap újra megnézem a gépet. Jó éjt!
(#) Hunter76 válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Azt írja, a fűtés megtört (gondolom szakadt) DE meleg a víz és a gép is kívül, belül! Akkor?
(#) gbiro72 válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Üdvözlöm! Lehet, hogy meg van a hiba a 899-1CH-F-G16 12V-DC relé burkolata el van színeződve, ha jól sejtem ez nem normális. Ez okozhatja minkét hibát (nincs vízbeeresztés és nincs fűtés)?
(#) forhoff hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Bosch mosogatógép mágnesszelepe állandóan 67 Volt feszültségen van , nem engedi be a vizet.
Vezérlő panel hiba, vagy esetleg valami más is be tud avatkozni a mágnesszelep vezérlésébe?
(#) botesz válasza gbiro72 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Igen okozhatja.csere majd próba!
(#) botesz válasza Hunter76 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Lehet ntc is.
(#) Hunter76 válasza botesz hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Nos, én igen keveset értek az elekrtonikához. Ha nem terhellek vele, kifejtenéd ezt nekem bővebben? A rövid hideg programmal is előjön a hiba, ami 12 perc és nincs fűtés benne.
Előre is köszi!
Ja! és a hiba mindig az öblítés fázisban előjövő furcsa, eddig nem hallott bugyborékoló, kuttyogó hang után következik be. Olyan, mintha nem nyomná ilyenkor a vizet a lapátokba. De slőmosáskor, meg mosáskor megy a víz rendesen, lehet hallani.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) botesz válasza Hunter76 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Az ntc a hőérzékelője.Lehet hogy nem enged be elég vizet ami miatt nem kapcsol a nyomáskapcsoló ami a fűtésvédelmet szolgálja.
(#) Balaton hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!
Whirlpool ADP4737 -el van beállítási gondom. Hiába kerestem a neten nem találom, hogy hogyan lehet beállítani a tablettát. 1in1, 2in1, 3in1, 4in1. A kijelzőn megjelenik bekapcsoláskor jelenleg a 4in1, de nem jövök rá hogyan lehet állítani. Leírást idáig csak mechanikus kapcsolóról láttam az öblítő adagolónál, de ilyen ebben nincs. Valami kombináció kellene a kezelő panelen. Már végig próbáltam ami emberileg lehetséges, de semmi.
Ha van valakinek leírása vagy tudja hogyan lehet beállítani az nagyon jó lenne.
Köszi előre is.
(#) Balaton válasza Balaton hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Köszi, megoldottam!
Egy totál más tipus leirásában benne volt.
Vízkeménység: bekapcs - 2-es program - "start" 7 mp - villog - beállítani a starttal - kijelzőn látszik az eredmény - kikapcsolás a memorizáláshoz
Tabletta: ugyanaz, csak a 3. program
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) balaton77 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok,
Egy elektraBregenz mosogatógéppel van problémám: szerintem nem készít lágyvizet, vagy nem engedi bele a gépbe. Jó mosogatószer és öblítő van benne, az öblítőt rendesen adagolja is, de mégis opálos a belseje, meg a poharak. Sóval feltöltve, de nem fogy belőle egyáltalán. A labirintust ellenőriztem, abból szabadon mehet a víz bárhova. Van valami szelep a sótartályon. talán az nem működik, vagy tömődött. Lehetséges? Mikor kéne ennek a szelepnek működnie a folyamat során? Többször, vagy csak esetleg az elején, vagy a végén? Nagyon megköszönöm a tanácsaitokat!
(#) botesz válasza balaton77 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Szia!A szelepet ellenőrizd ugyanis az engedi rá a sóra a vizet!Ez elvileg minden mosogatáskor 1x ráengedi a vizet.
(#) balaton77 válasza botesz hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Hello.
Ez az a szelep, amelyik a sótartály oldalán van?
(#) botesz válasza balaton77 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Pontosan.
(#) balaton77 válasza botesz hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Köszönöm! Holnap lesz csak módom fejre fordítani és ellenőrizni a működését.
(#) gbiro72 válasza botesz hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Üdvözlöm! A relé csere megtörtént és működik a nyomáskapcsoló - enged be vizet. De fűtés most sincs. A fűtőszálra nem egy nulla és egy fázis megy? (hül.e kérdés volt) - kipróbáltam direktbe a fűtőszálat és működik. Most a fűtés nem kap nullát csak 220-at. A relé kapcsolja a 220-at a fűtés felé amely áthalad a fűtésen és egy "nyomáskapcsolón keresztül, amely a gép oldalára van szerelve, visszatér a reléhez (relé kimeneti pontja és ugyanezen pont egy kört alkot).
(#) gbiro72 válasza macika52 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Üdvözlet. Köszönöm a segítséget, fűtés 15 perc után sincs, de legalább tudom a menetrendet.
(#) whirlpoolmosogatogep hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Whirlpool Aquasteam ADP 6920 szabadonálló mosogatógépből lett kiszerelve a keringető szivattyú, ugyanis működtetés közben daráló, morgó hangot hallatott a mosogatógép.
Légyszi valaki világosítson fel, hogy az alkatrészen lévő rúd forma micsodája az alkatrésznek, és hogy a több hosszanti törés rendeltetésszerű-e. Amennyiben az törött, az mitől következhetett be, illetve az alkatrész belső részeiben összesűrűsödött lerakódás (amennyiben nem odavaló) mitől kerülhetett oda?
Köszönöm a válaszokat!
(#) samu81 válasza whirlpoolmosogatogep hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Szia,
Dettó ugyanez volt nekem is. Ez a motor állandómágnes része. Egyébként ötletes motor konstrukció, de ez most nálad bizony cserés lett.
A motor tekercses oldalán van egy szám, valami ilyesmi: Askoll - Mod. M 97.1 vagy valami más, de hasonló modellszám.
Arra kell a neten rákeresni, hogy hol kapsz ilyet.
Én itt kaptam a fenti modellt:

http://alkatreszek.org/1845-whirlpool-mosogat%C3%B3g%C3%A9p-keringe...A.html

Ez, a cseredarab, kicsit más konstrukció, mint a régi, de beraktam és szuperül működik azóta a gép.
Sok sikert.
Sam
(#) whirlpoolmosogatogep válasza samu81 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Lehetséges olyan megoldás, hogy a motor részét meghagyom, és csak a ház részét (amihez a mágnes tartozik) csak azt cserélem?
Megnéztem a linket, azonban ezen az oldalon nem találtam sem típusazonos, sem helyettesítő alkatrészt. A whirlpool szervizben közel 30 ezres ajánlatot kaptam Kell legyen vmi más megoldás.
Még az nem világos, hogy ez a motor a bemenő vagy a kimenő vizet keringeti? A whirlpool szervízben a - hogyan került oda a szennyeződés - kérdésemre csak annyit válaszoltak, hogy a nem megfelelő tisztítás eredménye. Az ezermester oldalon a keringető szivattyúról azt írja, hogy a bemenő vizet keringeti és továbbítja a lapátokhoz. Ha az utóbbi igaz, akkor hogy kerülhetett oda a szennyeződés? Visszafolyt?
(#) zoz11 válasza whirlpoolmosogatogep hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Hello
Ez még teljesen tisztának számít. Ezt meg el kell fogadni hogy ennyit bírnak ki, Jó pár darabot cserélek belőle.
Ez a szivattyú a gépben lévő vizet keringeti, ami a csövezéséből egyértelmű, meg az is, hogy az nem mindig tiszta, mondhatjuk úgy is hogy egy zsíros lé sokszor.
15körül van hozzá másik szivattyú motor...
(#) whirlpoolmosogatogep válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Hali!
15 körül hol juthatok az alkatrészhez?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) samu81 válasza whirlpoolmosogatogep hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
A pontos modell ez? : ADP 6920 WH
Mert akkor a 480140101409 számú szivattyú kell bele.
Hívd fel őket: http://www.betrolkft.hu/ úgy látom a honlapon, hogy tudnak szerezni 1-2 napon belül.
Nem azért ajánlom őket, mert bármi kapcsolatom van velük, de amikor pár napja motor kellett nekem is, majdnem 25%al olcsóbban adtak, mint bármi egyéb lehetőség, beleértve a gyárinak tűnő szervízközpontot.
De szerintem 15nél több lesz. Ez egy drágább fajta készülék.
Itt
http://shop.euras.com/geraetesuche_new.php?modselect=W47584&art...14768N
például 52eFt

Csak forgórészt nem kapsz, felejtsd el. Még házat vagy felújítókészletet is gyakran annyiért adnak, mint amennyi motorral együtt az egész.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) whirlpoolmosogatogep válasza samu81 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szóval akkor a szivattyúban lévő trutymó teljesen normális jelenség? Állagra laza volt. Mitől tört el a mágnes?
(#) whirlpoolmosogatogep válasza samu81 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ha törött mágnessel működtetem (mert úgy ahogy működött), okozhat további kárt?
Következő: »»   109 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem