Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 259
(#) botesz válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Hővédelem vagy hőérzékelő.
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) vladcepes hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok! Ti milyen oldalon szoktatok keresni szervizkönyvet a gépekhez? Egy jó pár géphez találtam,de most erre az Electrolux ESF 63020-ra sehogy nem jön össze. Ha valaki tud ilyet megköszönném.
Üdv!
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia ! Megnéztem egy jó pár videót azzal a címszóval hogy "nem indul a mosogatógép"
kb 10 videóból 8 ban azt a kis "Hővédelem vagy hőérzékelőt" cserélték. Elképzelhető hogy a miénkbe is ez lehet? ,még nem kaptam szét majd a napokban.
(#) botesz válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Elektro tanya vagy beírod a gép típusát és azt hogy service manual.
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Köszönöm! Igen úgy keresgéltem ahogy írtad,de egyenlőre nem sikerült. Megnézem az Elektro tanyát.
(#) Tenkes hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Ezt muszáj megosztanom, mert a topicot olvasgatva jött az ötlet.

Candy CD 702 T mosogatógépünk 11 éves, eddig hiba nélkül üzemelt, de a múltkor E1 hibajelzéssel leállt.
Elkezdtem a neten keresni a hibakódot, meg egyéb leírásokat. Ezek alapján átnéztem mindent, semmi. Kivettem a vezérlőpanelt - kb. 10 perc - hajszárítóval fújattam, hogy ha nedves száradjon ki, majd vissza, semmi.
Gondoltam, ha már így nekiálltam, hátul is kitakarítom és ha már elhúztam a faltól, megnéztem a vízstopnál azt a pici kis szűrőt, aminek az átmérője nem több egy centinél.
Hát az teljesen el volt tömődve rozsdával!
Tisztítása után próba öblítés és a nagy megkönnyebbülés, működik!

Amiért írok az esetleges sorstársaknak: lelkileg már felkészültünk a több tízezer forintos kiadásra, úgy mint kondenzátor csere, panel csere, ékszíj csere, munkadíjak, végső esetben új gép.
És lám 1 cm2-nyi kosz eltüntetése megoldott mindent.
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia! Szét kaptam a belsejét. Ilyen hővédelem vagy hőérzékelőt nem találtam. Van az ajtókapcsoló,van is róla egy kép lemértem multin a csipogóval és sípol,ha benyomom a gombot akkor hallgat el. (gondolom ez így működőképes). Ha rakok fel képet a panelről megmond(játok)od mit nézzek ,mit mérjek le? vagy mi lehet rajta a bűnös?
Üdv!
(#) botesz válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Milyen gép ez és mi a baja?
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Electrolux ESF 63020 így néz ki. Ha a narancssárga jelzésű tekerőt ha elfordítod bármilyen irányban akkor jobboldalt a ledek már kéne világítsanak. (most semmit nem csinálnak tehát meg se nyikkan).
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) vladcepes hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Itt van a panelről is kép.

1.jpg

2.jpg
   
(#) botesz válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Akkor lehet hogy nem kap feszt a panel vagy a paneltápban valami megdöglött.
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Megnézem hogy el jut e a feszültség a panelhoz,ha jól sejtem a 230V(konnektor)-és a panel között más már nincs is,legalábbis nem találtam. A panelon tegnap este amit tudtam gyorsan diódákat,ellenállásokat lemértem.
(#) Szilcsi hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Van egy Bosch SMS60M08EU masinánk.. E09 hibakódot ír.
Volt kint egy szaki.... de nem akarok 50 rongyot kifizetni... mert most nincs miből.
Szivattyút és fűtőszálat akar cserélni....
Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet pontosan a hibakód? Annyit tudtam meg, hogy a fűtési kör xarakodik.
Tény, mert a program lemegy és a legvégén írja ki.
De a víz nem meleg sajnos.
(#) mihist4 hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Bosch SD6P1B SMI84M05DE_01 mosogatógép javítására adtam a fejemet.
Az a hiba, hogy villog, hogy nincs víz beömlés.
Én már így vettem, hibásan.

A 230V-os beeresztő mágnesszelep jó, az elektronika csak kb. 24-60V-ot ad a beeresztő mágnesszelepnek, de csak fesz. mérővel mértem, terhelésen lehet, hogy semmit nem ad.

A hibakód E-15.

Esetleg dugulás lehet ? Valakinek ötlete ?

Feltettem egy képet a labirintusról:
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) mkujbus válasza Szilcsi hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Hol látható a hibakód, amit a gép kiír? Én nem láttam ilyet, mikor az enyém elromlott.
(#) botesz válasza mkujbus hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ez már az újabb fajta ez ír hibakódot is .
(#) botesz válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A szelep nem is nyit ki annak ellenére hogy csak ennyi feszt kap?nézd meg mivel van sorbakötve a szelep(lehet hogy egyből az elektronikára megy de az öregebbek fel voltak fűzve...)
(#) zolika60 válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Az oldalán lévő labirintusban lehet dugulás. Az én gépem is hasonlóan néz ki, ott kompresszorral, meg vízkőoldóval kitisztítottam. Az enyémben más még eddig kiderítetlen hiba is van, mert továbbra sem jó. Várom hogy jobb idők legyenek és szét tudjam borítani a garázsban.
(#) vladcepes válasza botesz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Sikerült megnéznem,a panelig eljut a feszültség.
(#) botesz válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Akkor a paneltápot ellenőrizd.
(#) mihist4 válasza botesz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A szelep nem nyit ki a vezérlés által küldött fesz-re, de én közvetlenül rákötöttem a szelepre a 230V-ot, és akkor működött, ezért gondolom, hogy a szelep jó.

A szelep semmivel nincs sorbakötve, az elektronika vezérli.

De az elektronika szerintem vagy rossz, vagy valamelyik szenzor miatt nem ad jelet, ezért gondolom, hogy dugulás.

Át kellene verni elektronikát, de nem tudom hogy kell.
(#) botesz válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Nem tudod ott valami más baj lesz.Esetleg úgy tudod átverni ha fogod és megrelézed a szelepet,de szerintem egyszerűen csak valami meghalt az elektronikán.
(#) mihist4 válasza botesz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Tehát szerinted nem dugulás ? Szerinted elektronika ? Elektronika javításában tudsz segíteni ?
(#) botesz válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szerintem nem dugulás hiszen mint írod kívülről megtáplálva megy.Az elektronika javításban nem negayon tudok segíteni sajnos olyan szinten nem értek hozzá.
(#) Szilcsi válasza mkujbus hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Hogy érted, hogy hol látható a hibakód?
(#) mihist4 válasza botesz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A dugulást nem a szelepnél gondoltam, hanem mondjuk a labirintusban. Ugyanis szerintem lehet, hogy ott egy érzékelő nem ad jelet az elektronikának, ezért az elektronika nem vezérli a szelepet.

Azért köszönöm
(#) tankblock hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Hello,

Lenne egy szellemesen viselkedő mosogatógépem. Whirlpool ADP 6920WH. Hibakód F06 E5.

lebontottam az elejét, hogy megnézzem az elektronikát, amin semmilyen elváltozást nem láttam. Ezek után a hibakód eltűnt. Öblítés program elindít nincs hibakód, de utána 70 Steam mód végén az utolsó perc végén visszajött a hibakód.
Ezek után teszt üzemmódban végigment a hibát törölte és nem riportozta. Majd később magától bekapcsolt és próbálja a benne nem lévő vizet szivattyúzni, persze a hibakód F06 E5.

Mi lehet a gond? Mit keressek?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) mkujbus válasza Szilcsi hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Régebbi tipusú a gépem, s ez nem írja ki, ezért nem láttam a hibakódot.
(#) botesz válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Akkor vedd le és pucold ki hátha segít rajta.
Következő: »»   113 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem