Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 259
(#) jani7710 hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Candy csf 456m mosogatgépen a hőérzékelőt merre keresem?
Választ előre is köszönöm.
(#) botesz válasza jani7710 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Alul a motortérben esetleg ritkán az ajtóba teszik.
(#) jani7710 válasza botesz hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Találtam egyet használtan csak nem találjuk. A képen megtudnád mutatni merre keressük?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) botesz válasza jani7710 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia!A fotón nem látom.Vagy a vízáramba esetleg a mosótér aljába van betekerve.Biztosan az a rossz?
(#) jani7710 válasza botesz hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Szia!

Te mondtad tippnek, és bontottan olcsón hozzájutok úgy gondoltam egy próbát megér, csak nem találjuk!
(#) Sendi hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy öreg Gorenje gs90-s készülékem. Még kapcsoló órás. A 4. lépés után leáll. Valamire vár. Vizet kap, alul keringeti a vizet, ürít is. Azonban a felső szórófej nem kap vizet. Régebben jó volt, évekig állt, ki van tisztítva. Hol lehet a gond?
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Vizet fűti?
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Nem tudom, mert közvetlenül a meleg vízre van kötve. A következő a gyanúm: az aljában kevés vizet látok, és habzik, nem lehet hogy alacsony a víz szint és levegőt is szív a mosó szivattyú, és ezért nem jut felűre? De akkor miért áll meg, ha szerinte meg van a szint? Egyébként szemre mennyi víznek kell benne lenni az aljában? Megnézem a fűtést, mert míg használaton kívül volt, volt bojler cserélve, is lehet, hogy ennek alacsonyabb a hőmérséklete.
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Valószínűleg a habzás lesz az oka.nézd meg lehet hogy kifolyt az öblítőszer vagy kézi mosogatószer került a gépbe.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Szia . Szerintem a habzás az a tisztítás során benne maradt Cilit Bang-től lehet. Mennyi víznek kell az alján lenni?
(#) Balaton válasza colie75 hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Sorry, ha még aktuális ....

A gép alját levéve nagyjából középen van egy műanyag dobozka, amibe bele van dugva egy csatlakozó.. Kb. 2 db csavarral van rögzítve és egy műanyag füllel. Ha kiszeded egy kis tengelyt találsz rajta, amit egy lyukból húzol ki. Van néhány fajta ebből, több külalakkal ezért nem pontos a leírásom. Szét kell szedni, ha nem tudod cserélni. Óvatosan körben kipattintani a műanyagokat. Lassan kinyitni, nehogy széthulljon. Van benne egy kis nyomó kapcsoló a kis panelbe forrasztva, ahol a csatlakozó van. Lehet, hogy két csatlakozó van rajta.
A kapcsoló szokott elromlani vagy nagy ellenállással kapcsolni. Egy hasonló kapcsolóra kell cserélni.

Egyenlőre ennyi. üdv.
(#) colie75 válasza Balaton hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Köszi a Választ, már megtaláltam, nálam csak egy csavar rögzíti, és két fül. Szét is szedtem, nem volt szétesve, kis mikrókapcsoló van benne, kimértem ,próbálgattam, kapcsolt, így újra összeraktam, azóta működik, nem tudom mi lehetett a baja. Majd meglátjuk meddig bírja, de legalább tudom hol keressem. Az azért furcsa volt, hogy a kis műanyag fogaskerekek nincsenek valami kenő anyaggal megkenve, ha megint szét kell szedni, lehet, hogy kicsit megzsírozom. Köszi a segítséget.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Szia. A mosószivattyúnál (a mosótérben) van egy pillangó szelep. Gondolom ez váltja, hogy alulra, vagy felülre menjen a víz. Ezt a pillangót egy motor vezérli, melynek tengelyén van egy kar, és ez mozgatja a pillangót. A kérdésem, ez a motor folyamatosan forog, vagy vannak neki végállásai (nyit-csuk)?
(#) Sendi hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Jó reggelt. Még mindig a Gorenjével birkózok. A klixonra rá van írva hogy NC és NA (4 kivezetéses) ez akkor azt jelenti hogy normál open és close? Mert a másik (2 kivezetéses) NA és szakadást mérek. Akkor az jó vagy hibás, mert tudtommal minden klixon normál close.
(#) ajoci67 hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Sziasztok. Egy Candy CSF 4575 E mosogatógép cincálja a húsvétomat... Indításra elkezd mind a 4 led villogni rajta és folyamatosan csipog, miközben a gép búg... Nem lehet reszetálni... A leírás szerint ez a túltöltést jelzi, túl sok a befolyó víz, de ha kinyitom nincs benne egy csepp sem...
Tud valaki esetleg segíteni, találkozott valaki hasonló hibával? Köszönöm! Joci
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A pillangó szelep az nem folyamatosan megy csak időnként. A klixonnak melegítésre vagy átad vagy megszakít.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szia, Köszönöm a válaszodat. Közben megtaláltam a hibát. A gép oldalán van egy műanyag "doboz"
. ebbe belemegy 4 cső. Az 1 szelep és a 2 szelep között belül van egy kis furat, kb. 1 mm.-s, az volt elvízkövesedve. Kitisztítottam, és már működik is.
(#) Sendi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Még egy kérdést engedj meg. Az oldalán lévő műanyag "labirintus" dobozba van egy "harang" amelynek a magasságát egy karon keresztül a a gép belsejéből állíthatok 3 fokozatban. Mi az?
(#) szepsy hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Üdv.

Whirlpool ADP 4407-es géppel lenne bajunk.
Program kiválszt, start, vizet be, közben már villan 7-et, vizet kiszivatyúz és villog 7x.
De van ha 2ms-ig tartom a startot hogy szivatyúzza ki a vizet utánna else indul csak 7x villog.

Bejövő cső tiszta, szűrő tiszta a vízcsapnál és a gépnél ahol bemegy a víz.
Program választó panelen megnéztem 2 kondi van nincs felpuklisodva.

Segítséget előre is köszönöm.
(#) kovacsa.sm hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Rég jártam itt,de most padlót fogtam egy Candy CD 702 T vezérlővel.Felveszi a vizet,aztán nem hajlandó elindítani a keringetőt.A program fut közben,de a keringető nem indul az Istennek sem,illetve kb.20 próbálkozásból volt vagy 2 sikeres.Átforrasztottam már millió dolgot,gondolván valami kontaktos,de nem segített.Az imént cseréltem egy varisztort közvetlenül a táp bejöveten,ezután 3 sikeres indítás,negyedikre halál.Az utolsó olyan volt,hogy felvettea vizet,elindult a keringető,kb.2 perc múltán megállt,s úgy is maradt.Kiállna egyébként E3-ra,mert a fűtés elindul,de azt már nem szoktam megvárni.Ötlet valakinek?
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nem tudom mire gondolsz inkább fotózd le.
(#) botesz válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
A gép víztartályánál elhelyezkedő literszámlálót nézd meg.Van benne egy reed cső lehet hogy az a rossz.
(#) botesz válasza kovacsa.sm hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Motorkondi?
(#) sacy hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Üdv! Van egy Fagor LF 013-as mosogatógápünk. Eleinte csak néha nem ment végig a program, aztán 5 perc után megállt (9 sípolás, ami elvileg szivattyú hiba, de az angol nyelvű dokumentációt nézve lehet más is). Ha kikapcsoltam, majd újra elindítottam leszivattyúzta a vizet, majd elindult a keringető szivattyú is. A vizet felfűtötte. Szétszedtem kitakarítottam, a hiba ugyanaz, jobban mondva leszivattyúzni hajlandó de most már nem enged be vizet. Merre keresgéljem a hibát?
(#) kovax1 válasza sacy hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Üdv sacy!
Ellenőrizd az alternáló szelepet.
Amikor az általad is leírt tünetek jelentkeztek, megtakarítottam az alternáló elektromos érintkezőit és néhány hónapra meg is javult a gép.
Mikor újra jelentkeztek a tünetek, már rutinosan szedtem is kifele az alternálót, ami kiszerelt állapotában, tökéletesen tette a dolgát, (forgott és kapcsolgatott) viszont a gép mégsem akart vele jól működni!
Az alternáló cseréje óta, tökéletesen működik!
(#) sacy válasza kovax1 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Köszi a segítséget! Most éppen olyat játszunk, hogyha áll több órán keresztül, akkor hajlandók vagyunk vizet beengedni,de miután felfűtött leáll, onnantól kezdve nem enged be vizet.
(#) kovax1 válasza sacy hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nincs mit! Nekem az LF-20S digitális kijelzős van és azt írta ki, hogy f9 szivattyú hiba. Ízzé porrá szedtem legalább 10x a gépet, de a szivattyúnak és a csőrendszernek semmi baját nem találtam! Vettem bele feleslegesen egy leürítő szivattyút is és már vezérlő panel hibára is gyanakodtam, de a csongrádi szervizbe mondták, hogy ez a hiba üzenet a Fagornál, az alternáló hibáját is jelenti. Sok vesződségtől és bosszankodástól kímélt volna meg, ha ezt valaki elárulta volna, még mielőtt először szétszedtem!
(#) szepsy hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Hol találom azt a reed csőt?

DSC_0131.jpg
    
(#) botesz válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
A gép oldalában van.
(#) szepsy válasza botesz hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Melyik oldalán?
A bejövővízcsőnél? két kék kábel megy bele vagy az alatta lévő?
köszi
Következő: »»   116 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem