Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   118 / 259
(#) Papito válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Hy

Ilyen képeket tudtam most csinálni.
Budapesten lakom.
Köszönöm a segítségedet!
(#) botesz válasza Papito hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Mi a hibajelenség?
(#) zolika60 válasza vaslemez hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Ha nem kapnál hozzá csövet, akkor a legközelebbi autósboltba ballagj el és ott keress hasonló hűtővíz csövet. Biztosan tudnak adni valami alkalmas darabot.
(#) Papito válasza botesz hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Hy

Elkezdi a programot,kinyomja a maradék vizet,elkezd tölteni majd hibaüzenettel megáll.
A szervíz szerint szivattyú hibát jelent de annak semmi baja meg ezer más elektronikai hibát is jelent .
Már nem is emlékszem pontosan.
(#) botesz válasza Papito hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
A literszámlálót nézd meg. A befoyó vízáramba van kötve 2 vèkony vezetèk megy rá ès egy reed csövet fogsz benne találni.
(#) gabor83 hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok,

Elnézést kérek, fél pillantást tudtam csak a gépre ránézni, így pontatlan leszek: anyósomnak adott egy Wirlpool ADP 243 S WH típusú gépe, aminek az ajtózára letörött.
Ez engedélyezheti a programot is, mert, ha kézzel benyomom az ajtót, a program elindul.
E nélkül viszont nem.

Tudtok segiteni az alkatrész pontos megnevezésében/beazonosításában?

Csak ránézni tudtam a gépre, úgy tünt, hogy az érzékelő az ajtóban van elhelyezve (nem a gép tetején.)
(#) botesz válasza gabor83 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Valószínűleg csak szét kell szedni és helyreigazítani.Az ajtó kettészedésével férsz hozzá.
(#) babik003 hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Üdv. Lenne egy Whirlpool ADP 4407 mosogatógép. Bekapcsolásnál háromszor fel villan a led és egy kis szünet után újból. Valaki tudna segíteni?
(#) pözsó hozzászólása Máj 8, 2015 /
 
Van valakinek Whirlpool adg 151/1 hibás mosogatógépe?
(#) Anonim hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok!

A tapasztaltabbak segítségét szeretném kérni. Electrolux ESI6201Lox mosogató gépünk alig múlt egy éves, és megkezdődtek a problémák. Kezdte azzal, (ami nem biztos hogy a gép hibája) hogy az alsó tálcában lévő úszókapcsoló működésbe lépett. Eltávolítottam a vizet, de ezután nem akar normál módon dolgozni. Elindítom bármely programot, az nem fut le, a vizet felveszi, felmelegíti, elmosogat. A mosogatás végén a vizet kidobja, felveszi az öblítéshez a vizet, majd itt elakad, a program végét jelző led folyamatosan villog, a be/ki led folyamatosan világít. Ezután ha reset-et csinálok, vagy egy ki/be kapcsolást, akkor ismét elindul a program, és azzal kezd, hogy a bent maradt vizet kidobja. Van-e valami amit érdemes megvizsgálnom mielőtt szerelőhöz fordulok?

Köszönöm a választ előre is!
Üdv.: Péter
(#) botesz válasza Anonim hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Én a helyedben először is a garanciális szervízt értesíteném amennyiben még garis a gép.Ha nem akkor nézd meg hol folyik a gép.
(#) Anonim válasza botesz hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Kösz a választ!

Sajnos erre egy évet adtak vásárláskor, az pedig letelt. Fődarab hiba esetén, mint pl. vezérlőelektronika a szavatosság viszont él.
Folyni nem folyik sehol, azt leellenőriztem működés közben. Viszont a burkolaton belül a két elülső sarokban láttam alul vízgyűjtőt amiből vékonyabb gégecső vezet a tálca közepe felé, a vége szabad kifolyású. Gondolom ebbe olyankor kerülhet víz, ha az ajtót üzem közben kinyitja valaki.
Mindegy. Holnap délután jön a szerelő, majd mond valamit.

Üdv.
(#) botesz válasza Anonim hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ha kinyitod akkor sem szabad lefolynia a víznek a gépből.
(#) herka hozzászólása Máj 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Beko DF 1300 -as mosogatógéppel az alábbi a problémám:
A gép kb. fél évig nem volt használva, majd bekapcsolás után csak a vizet engedte be, majd abbahagyta és szép csendben állt.
Várt kb. 5-10 percig, majd újból engedett be vizet.
A turbós szivattyúja (ami az edényekre nyomja a vizet) nem indult el.
A gép alját és oldalát leszedtem, kívülről megtört vagy koszos csövet nem láttam.
A gép paneljét kiszedtem, a kondik ki lettek cserélve. (pl. az 1,5µF -es csak 1,0µF volt).
A panel visszaszerelése után a program el lett indítva, és első alkalommal a víz beengedése után elkezdett működni a szivattyú, és elmosta az edényeket (tehát úgy gondolom, hogy a turbós szivattyú működik).
Utána várakozott (ez normális 10-20 percig), majd újból nem mosott, csak engedett be vizet, majd 10 perc után újból engedett.

Utána leállítottam, és kiszivattyúztattam vele a vizet.

Van valakinek valami tippje, hogy ezt mi okozhatja?
Mechanikai esetleg elektronikai probléma lehet?
Mit nézzek meg?
(#) zolika60 válasza herka hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Nem ragadt be a keringető szivattyú?
(#) herka válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
A keringető szivattyú egyszer megindult és a program első részében ment is szépen, kb. 3-5 percig.
Utána leállt, majd már csak a vizet engedte be.
Be tud olyankor is ragadni, ha már megindult?
Ha igen, akkor kikapom a motort és meghajtatom.
(Kimaradt, hogy a fűtőjét is megcsipogtattam műszerrel, az nincs megszakadva)
(#) palko0125 hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Belefutottam egy Candy CDI 1010 típusú gépbe. Már kifogytam az ötletekből, meg a tapasztalatból is. Segítsetek légyszíves.
Szóval a gép azt csinálja, hogy elkezdi beengedni a vizet, kattan a vízszint szabályzó, majd ez után egy kis idővel indulna a keverő szivattyú, viszont ez csak egy pillanatra kapcsol be és azonnal kiáll hibára és kiszivattyúzza a vizet. A 4 db állapotjelző led egyszerre villog.
Minden perifériát végigpróbáltam és minden rendben, csövek, tartályok tiszták.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond!?
Előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Milyen hibát ír?
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Ez a hibakód, hogy a 4 led villog, de, hogy ez mit jelent nem tudom.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Kár mert az lehetne már egy kiindulási pont.Ebben nem a mágnes motoros szivattyú van?Ha igen nézd meg nincsen e kikopva a szivattyú közepe.Lehet hogy korábban indulna az csak nem hallod de a nyomáskapcsolója viszont nem kapcsol ezért kiáll hibára.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Mágnes motoros szivattyú van benne, sőt ki is van kopva. Viszont én kötöttem a helyére egy 60W-os izzót, és a nyomáskapcsolót manuálisan nyomom be, és úgy is ugyan azt csinálja.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
De én a fűtésvédelem nyomáskapcsolójára gondolok.(vagy Te is?Akkor bocs )
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
A hibakód egyébként elvileg az elárasztás védelemre utal.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Én is arra gondoltam. Csak mi érzékeli az elárasztást? Mert van kettő vízszint kapcsoló, az egyik a vízszintért felelős a másik pedig a túltöltésre indítja a szivattyút direktben.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Alul van egy nikecel úszó az érzékeli az elárasztást.A fűtésvédelem valahol a fűtőbetétnél van aminek a lényege az hogy csak akkor fűthet a gép ha van keringetés.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
A fűtésvédelem rendben, azt vágom meg az rendben is van.
A nikecell úszót is ismerem, de ebben ilyen nincs.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Most néztem meg hogy mit is rejt ez a gép.Inkább a nyomáskapcsolókat vizslatnám.Nézd meg nincsen e szétégve beragadva .A túltöltésért felelőset szerinte kapásból iktasd ki egy próba erejéig.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
OK, holnap megnézem jobban a két vízszint kapcsolót.
Majd jelentkezem. Addig is köszönöm.
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Nos itt vagyok a fejleményekkel.
Megnéztem újra mindkét vízszint kapcsolót. Mindkettő működik rendesen.
Azután gondoltam egy olyanra, hogy a keverő motort direktbe indítottam miközben vette a vizet. Így tovább is ment a program. Azután leállítottam, visszadugtam a keverő szivattyú eredeti vezetékeit, és működött rendesen. Tehát mostmár felveszi a vizet és indítja a keverő szivattyút, fűt, öblít stb. Viszont van, hogy gondol egyet, valahol a programban, vagy öblítés előtt, többnyire ürítésnél és kiáll ugyanarra a hibára (mind a 4 led villog).
Ürítőszivattyú és háza már szét lett szedve, nincs semmi gond ott sem.
Hogyan tovább?
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Kösd ki a túltöltés védelmet. Ill.dobj egy fotót a két szint szabról de kívülről!
Következő: »»   118 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem