Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   122 / 259
(#) Olife válasza NemodaBuda2 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Valószínűleg a szivattyú szimering elkopott és amiatt folyt ki a víz.Kiszárítottam már mindent .A nyomáskapcsolóba nem ment bele semmi.Sok-sok víz volt a tálcában és nem kapcsolt le az úszós megszakító sem.
(#) Olife válasza botesz hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
NemodaBuda2-nek és neked is köszönöm,hogy foglalkoztok a problémámmal!!Kiszivattyúzik és utána egy kicsit be szív.Utána kezdi a forralást.Azt szeretném tudni,hogy a fűtőbetéttel egybe építve van a hőérzékelő?Hogy tudom megállapítani,hogy test zárlatos-e?Ohm mérővel rámértem a fűtőbetét középső kivezetésér és a csatlakozó kivezetésénél csak az egyik részen volt összeköttetés - majd rátettem a házrészre és ott egyiknél sem.Gondolom nem zárlatos.
Ezeknél a készülékeknél a vezérlőpanelen a nem látható oldalon van egy mikró kapcsoló.Valószínű reszetelésre való.Az lehetséges-e ,hogyha azt megnyomjuk vagy nyomva tartjuk valameddig,hogy utána újra kell a szoftvert rátölteni? Ameddig nem tudom pontosan inkább nem nyomogatnám.Ha a panel hibásodott meg van-e valami kedvező árú beszerzési lehetőség?Üdv.Feri
(#) Olife válasza Olife hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Szétszedtem a szivattyút kitisztítottam.Leszedtem a vízszint élrézkelőt,hátha került bele víz - de nem - óvatosan megfújtam,szívtam - dolgozott a membrán benne.Összeraktam, teljesen helyre jött a program része - tudom váltani a programokat.Először még szívott is be vizet.Öblítésen indítottam el ,ahol nincs fűtés.Beszivattyúzás után nem csinál semmit.Próbáltam másik programon is.Kezdeti zizzenet (amikor el kellene indulni a programnak) - majd kb. 1 perc múlva újra zizzenet (mint amikor befejezi a programot.)Azóta nem szív vizet se.(Igaz az első bent van.) Valami ötlet?
(#) NemodaBuda2 válasza botesz hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Kedves Botesz!
Köszönöm a hozzászólásodat.
A vezérlőpanel előlapját-burkolatát már lleszedtem tisztítás végett. Két nyáklap bakokon ül, két kábellel vannak összekötve. Köztük van ugye az ajtókapcsoló. Az egyiket panelt már leemeltem, ez a gyengeáramú érzékelő-kijelzős. A másik leemelését akadályozza a főkapcsoló ezen vannak a relék, és ez adagolja a hálózati feszültséget a szivattyúkhoz és mágneskapcsolókhoz.
No ez nem ad feszt a keringető felé, s ha ez megjavul akkor a program tovább megy majd, meglátom fűt-e.
Ehhez várok további hozzászólást, illetve bontott alkatrész beszerzési lehetőség érdekelne. Egyelőre egy már vezérlő hiányos mosogató továbbontásából van néhány alkatrészem. A hétvégén lecserélem a borzasztó hangú ürítő szivattyút a csendes bontottra, és betolom a helyére, hiszen mint kiderült, majd elölről kell babrálnom.
Üdvözletem.
NemodaBuda2
(#) botesz válasza NemodaBuda2 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Nem értelek!Most akkor kivetted a panelt a gépből vagy a panel burkolatának leszedésével küszködsz?Inkább tegyél bele új szivattyút az jobb és nem is drága(2-3eFt)
(#) Tibcsimester1 hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Sziasztok!

A fagor 1LF-065IT mosogatógépem elromlott. Elkezdi a mosogatást majd jelzés nélkül megáll. A gép ajtaján a ledek egyszerre villognak. Néha egyet csippan de megy tovább majd megáll.
Akinek van ötlete az írjon, én kifogytam belőle.
(#) otto54 hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Sziasztok!

A képen látható Whirlpool mosogatógép vezérlő egységről kellene néhány alkatrész érték,mert a javítandó panelen az alkatrészek elégtek.
Az ugynevezett "háromszög dobozú" vezérlőről van szó.
(#) botesz válasza otto54 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Ez a Flextronics os alsó panel?
(#) otto54 válasza botesz hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Igen! Sajnos nincs belőle olyan példányom,amelyről a hibás alkatrészeket be tudnám azonosítani. Reméltem,hogy valakinek van és arról meg tudja mondani a kérdéses alkatrészek értékét. Csatoltam a teljes képet a panelről és a dobozáról. Három féle tápegységgel gyártották,transzformátoros,kondenzátoros és kapcsolóüzemű.
(#) botesz válasza otto54 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Van egy ilyen panelom előkeresem és meglátjuk passzol e!
(#) otto54 válasza botesz hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nagyon jó lenne,ha sikerülne beazonosítani az elégett alkatrészeket!
(#) Bebino hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy Candy CDF 615 AX mosogatógép problémájához. A program megáll szárítás előtt, a gépben ottmarad a a víz a feloldott tablettával. Szerelő megnézte, a vezérlőpanel jó, a fűtőszálat nem szedte ki, de bemérte és szerinte jó. A víz biztos nem melegedett, mert teljesen hideg a gép belseje, ha megáll. A szivattyú jó, mert utána visszakapcsol és kinyomja a vizet. Szerelő szerint a programvezérlő rossz. Utána érdeklődtem több üzletben és szervízben, de már nem kapható. Kérném, ha van ötletek segítsetek, mert már 10 éve használom, nagyon jól működik és nem szeretném kidobni. Köszönöm!
(#) botesz válasza Bebino hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Fűtésrelét,a fűtőbetét nyomáskapcsolóját ellenőrizd.
(#) szepi003 válasza otto54 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Szia A r007 ellenállás 2,7k
(#) Bebino válasza botesz hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Köszönöm, megnézzük!
(#) otto54 válasza szepi003 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget!
(#) Dino71 válasza otto54 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nekem van ilyen panelem holnap meg írom az alkatrészek értékét.
nyák felől egy SMD kondi van. Az alkatrész felől a trafó és az X2 kondi közt meg egy ellenállás.
Holnap megmérem őket
(#) Dino71 válasza Bebino hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Szia! Az elektronikán cseréld ki az x2-es kondit! na meg a többit sem árt.
De lehet keringető sziv. probléma is és ntc- is
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) Dino71 válasza otto54 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Üdv!
Az R007-2,7k
A kondikat meg beírtam a képre
(#) otto54 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget!
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia Kedves Botond! Már rég voltam itt a mosogatógép topikban, de kéne egy kis segítség. Kedves sogorom telefonált, hogy a Pelgrim NGPM GVW555RVS/P01 tipusú mosogatógépe megállt, és dupla sípolásokkkal figyelmeztett valami s.arra. Várom ötleted. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Sajnos nem találtam semmi user, service manualt rá. Illetve elég kevés Pelgrim mosogatógéppel találkoztam. Üdv. Köszi.
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Nekem sem dobott erre a szutyokra semmit a net.Szóval indulj az alapokról :folyat e a fűt e vizet be illetve leengedi...stb
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Távsegítséggel pont ezeket mondtam telefonon keresztül. Köszönöm szépen segítséged.
Hali.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Balaton hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!
AEG Favorit 8820 mosogatógép, tele hiba LED-del. Az egyik a szórókar hiba. Nem tudom már mit csináljak vele. Ugye a felső szórókarról van szó (remélem). Kitisztítottam, cseréltem. A felső tálca gumi csatlakozóját cseréltem. A bejövő cső gumi tappancsát cseréltem. Mégis jön a hiba. A kar szépen forog, ellenőriztem.
Mi érzékeli ezt a hibát? Egyáltalán mit érzékel és kapcsolja a LED-et? Mit kellene még cserélnem?
Kérlek benneteket segítsetek!
Köszönöm előre is!
(#) Dino71 válasza Balaton hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Ha van benne áramlás figyelő/nyomás érzékelő/ akkor azt pucold ki.
(#) Balaton válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Köszi! Holnap megnézem, pucolom.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szerintem reed csővel figyeli.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Van erre egy áramlás érzékelő? Reed relével? Hol lehet?
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Júl 28, 2015 / 2
 
Nem.Ez úgy van megoldva hogy a szórókar végében van egy mágnes ami elhalad a mosogatótéren kívüli reed cső előtt.Elvileg.Én legalábbis így láttam.Ha nincs meg a megfelelő impulzus x idő alatt akkor hiba van.
Következő: »»   122 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem