Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   123 / 259
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Aha ... na ezt nem találtam volna ki csak úgy!
Köszi, megnézem.
(#) Békabácsi hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok!

Kedvenc Electrolux ESI6241 mosogatógépünk kerget az őrületbe!

11 életéve alatt volt már többször is baja, eleinte szerelő, aztán csekélységem javította. Ami az utóbbi nyolc hónapban 3x is előfordult, az a 10-es (vízellátás) hibakód. Eddig hagyta magát a szintkapcsoló csövecskéjének, illet e a vízcsapda járatainak tisztításával megjavítani, de most már ez kevés.

Véleményetek szerint
- mi lehet a valós oka, hiszen ez túl sűrű egy ismétlődő hibának?
- lehetett-e igaza a korábbi szerelőnek, aki gondolkodás nélkül cserélte a szintkapcsolót, amely szerinte bizonytalanul kapcsolt?
- hogyan lehet normál üzemben a gép belsejét zsírmentese tartani (a heti 1x 90°C mosás erősen túlzónak tartom?

Előre is köszönöm a véleményeiteket, ötleteiteket!

BB
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Júl 31, 2015 / 2
 
Hogy a végét is leírjam
Botesz sugallatára átnéztem a gépet. Egy hibát elhárítottam a felső tálca csatlakozásánál a gumik cseréjével, de beletettem másik hibát a kar cseréjével
Ebben a karban nem volt mágnes!!! Úgyhogy az eredeti kart visszaraktam és megszűnt a szórókar hiba. Lám mit tesz, ha az ember tudja, hogy működik valami. )
Köszi mindenkinek a segítő hozzászólásokat, Botesznek külön az értékes infót.
(#) csordas1 hozzászólása Júl 31, 2015 /
 
Sziasztok, segítsetek! A Zanussi ITT 766 tipusú mosagatógépem napok óta nem mosogatott el rendesen, és a hiba okát kutatva észleltem, hogy tönkrement, kiesett a helyéről a képen létható bigyó. A híres alkatrász szakáruház és szerviz nem tudja, hogy milyen alkatrész ez, követelnek 9-el kezdődő azonosító számot, hogy a gép robbantott ábráját meg tudják nézni, de a gépen már semmilyen szám nem látható, csak a nyoma. Interneten több órát töltöttem kereséssel, de szerviz kézikönyvet erre a típusra nem találtam. Ki tud tanácsot adni?
(#) botesz válasza csordas1 hozzászólására (») Júl 31, 2015 / 1
 
Ja volt énnekem ilyen gépem.Ez egy közel 25 30 éves gép.Én kerti locsolócsővel pótoltam.Teljesen jó lett.
(#) csordas1 válasza botesz hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Köszönöm botesz, megpróbálom így megoldani én is.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok
Nekünk van egy Zanussi ZDI 100 tipusú mosogatógépünk
Az a gondom vele h néha van h mosogatás után visszajön bele a víz (lassan)
Vki tud erre okot/megoldást mondani?
(Jótállás már nincs rá 2 év volt)
(Most kb 6 éves a gép)
Kösszi a válaszokat!
(#) kadarist válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
Honnan jön bele a víz? A szennyvíz felől vagy a betáp jön be?
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
A "lefolyás" irányából
(#) kadarist válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Akkor azt derítsd ki, hogy miért tud felfelé folyni a víz, a lefelé folyás helyett. Csövek nincsenek-e megtörve, van-e hurok, túlhajlott cső... és így tovább.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Ja és ez a víz sárgás, büdös és koszos
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Am tökéletesen lefolyik, és ez mosás után jelentkezik de ha utána üresen járatom h leszívja akk leszívja
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
És ez nem rendszeres
És jól is mosogat, ez csak "esztétikai" probléma, vagyis inkább h büdös a víz
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Majd megpróbálom lefényképezni az alaphelyzetet és azt is amikor feljött a víz
(#) gitáros válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
Gondolom a mosogató tálca alatti szifonba van bekötve mosogatógéped leürítő csöve. Ha ez így van, lehet, hogy ez a szifon van eldugulva. A mosogatógép leürítő szivattyúja még átpréseli rajta a vizet, de egy kézi mosogatás után a víz a gépedbe fog visszafolyni.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
öö..hol találom ezt a szifont?
(#) granpa válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Ahova bekötötted a gépet, onnantól van valami dugulás (szűkület), és visszabüfög.
(#) JZoli válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Észrevetted, hogy a telód billentyűzete néha kihagy?
(#) Annonymus hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Erre gondolsz; h Akk Am..stb?
Ezek rövidítések
(#) zolika60 válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 2, 2015 1 /
 
Valószínűleg. Tudod vannak itt szabályok amiket illik betartani.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 3, 2015 / 1
 
Aha, tudom
De nincs szabály arra H hogyan fogalmazzak
(#) HA5AWS válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia!

Azért vannak szabályok, csak el kell olvasni! Help
Üdv: Gábor
(#) Zemancsik Bela hozzászólása Aug 4, 2015 /
 
Szervusztok. Van egy BOSCH mosogatógépem. A mosogató tablettát tartó rekesz ajtaja nem zárható be, illetve bezárás után nem marad zárva, hanem visszapattan. Mit lehet csinélni vele? Van valakinek ötlete?
(#) zolika60 válasza Zemancsik Bela hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Ne törődj vele, tedd a tablettát a gépbe.
(#) botesz válasza Zemancsik Bela hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Pontosan ahogy a kolléga írja.Ha nem használsz előmosogatást akkor rakd a gép aljába ha nagyon szükséges akkor komlett adagolót lehet cserélni.De lehet hogy ha lepattintod a tetejét akkor belül meg kell a rugót igazítani.Ha a tologatós ajtós akkor a végén erősen le kell nyomni kattanásig.
(#) Zemancsik Bela válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Kössz Zolika. Eddig így csináltam, de a feleségem (aki nőből van) elfelejti. Csak a végén jut eszébe, hogy nem tette bele, amikor a 2-nél járt. Így újból kel indítani 2-ről, ami dupla víz és áramfogyasztás.
(#) Zemancsik Bela válasza botesz hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Szia botesz. Hiába nyomom a végén erősen, akkor is visszapattan. Hogyan lehet a tolóajtót lepattintani a rugó megigazításához úgy, hogy ne törjön el?
(#) botesz válasza Zemancsik Bela hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Persze lehet hogy ott valami elmozdulni.Ha nem akkor komplett csere.
(#) Sidoraer hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Sziasztok! Candy Ced 110 xs mosogatógépem "rosszalkodik". Nem volt használatban pár napig és mikor beakartuk indítani az összes led lámpa világitott valamint 30 szor csipogott és elkezdett szivattyúzni, de pár perc mulva le állt. A kézi könyv a csipogásról nem írt semmit, csak a lámpák világtásáról ami elméletben a víz túltöltését jelezné és automatán elkezdi/elkezdené szivattyúzni a vizet. Ha van benne víz akkor leszivattyúzza ha nincs akkor csak akarja és akkor is folytatja ha kinyitjuk az ajtaját. Elindítás után kb 5 perc és le is áll. Vizet eggyáltalán nem enged bele. mi lehet a probléma? Válaszotok előre is köszönöm!
(#) botesz válasza Sidoraer hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Lehet hogy víz van a motortérben.
Következő: »»   123 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem