Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   148 / 259
(#) Biro Eniko hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Sziasztok ! Segitsegetek kernem ! A Bosch mosogatogepunk meghibasodott... . A tablettat kidobja ugyan, de aztan nem oldja fel, ott marad az atazott tabletta a mosogatogep racsan. Nem tudom, kihez kellene fordulnom, vajon mi lehet az oka. Kerlek , aki meg talalkozott ilyen jellegu hibaval, irja meg nekem, mit kellene tennunk ! Elore is koszonok minden hozzaszolast !
(#) Dino71 válasza Biro Eniko hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia!
Vizet be engedi a gépbe? Végig megy a mosogatás?Keringető szivattyú elindul? Ha elindul lehet alternátor hiba, ha el sem indul Akkor keringető szivattyú hiba vagy.......egyszerűen elvannak dugulva a szűrők és a szórókar.Első kőrben ellenőrizd a szűrőket meg a szórókarokat.
Mi a tipusa pontosabban?, mennyi idős?, hibakódot ír ki?
(#) Biro Eniko válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia, koszonom a valaszt ! A gep elindul, vegig megy a mosas, vizet is sziv,, hallom, amikor kinyillik a dobozka, amiben benne van a tabletta, de a mosogatas vegen a tablettat a racson talalom, kisse azott allapotban, de sajnos egeszben. Vizet biztosan sziv, mert az edenyek tisztaknak latszanak. A mosogatogep 3 eves, Bosh Silence Plus, hibakodot nem ir ki.
(#) Dino71 válasza Biro Eniko hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Hát akkor valószínű el lesz dugulva a szűrő vagy a szórókar. Megnézted tiszták? A szórókar végébe Az utolsó fúvókákba bele szokott tömörödni a kosz darabos étel,fűszerek bors stb. Az edények tiszták alul felül?
(#) botesz válasza Biro Eniko hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Dobd be alulra a szűrőhöz.Ott majd feloldódik.
(#) Zolo78 válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) dampfl válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia Dino71, Nem cseréltem még, de most megy rendesen.
Észben tartom és ha lesz legközelebb akkor majd azzal kezdem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem sokáig kitart....
(#) Balaton hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Whirlpool Élkapcsolós F5-öt jelez az első másodpercekben. Típusa : WP79/2.
Annyi féle hibakód lista van. Most ez melyikkel kompatibilis?
- F5 - szórókar hiba - nem valószínű
- F5 - motor hiba - külön vezérléssel rendelkező motor van benne
- F5 - program vezérlő hibás

Vagy van más lehetőség is?
Köszönöm előre is!
(#) Csabiii hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy BOSCH SGS55T23EU/07 típusú mosogatógépem, annyi a gondom vele, hogy a szárítás folyamata nem zajlik le, tehát a program végén az edények vizesek maradnak. Eddig, ha a program végén kinyitottuk az ajtót gőz jött ki, most "hideg van"...
Próbáltam több programot lefuttatni, a végeredmény ugyanaz, viszont fontos, hogy mosogatás közben felmelegíti a vízet az adott programhoz tartozó hőfokra.
Esetleg tudja valaki mi lehet a gond, mennyire jellegzetes hiba ez? (sokat visszaolvastam, de hasonló hibára nem bukkantam..)
Milyen elven végzi a gőzképzést?
Előre is köszi, üdv Csabi!
(#) gy hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok,
Whirpool adp2550 WH (kb15éves) mosogatógépem van. A hibakód F2: water leakage. Ez már kb 2 éve
van. Azzal szoktam javítani, hogy a lefolyócsövét letekerem,(ez a konyhai csap lefolyójára van csatlakozva) a gépet kihúzom, megdöntöm egyszer jobbra, egyszer balra. Kifolyik az aljából a benne lévő víz. A csőből is kifolyatom. (kb 1 dl összesen) Visszateszem. A hibajelzésen újraindítom, akkor leáll szabályosan, és utána lehetett használni. Hónapokig nem jött elő a hiba. Aztán egyre gyakrabban. Most ha elindítom, az első mosást már nem csinálja végig, az edények tisztának tűnnek, de nem figyeltem meg, hogy az öblítés, vagy a mosás fázis végén állt-e meg, ezzel a hibakóddal. ( A start gomb 2x felvillan 1x szünet, és a PS2 világít). Ha valaki tud, segítsen, köszönöm előre is.
(#) Dino71 válasza gy hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Szia! Tekerd le a víz bekötő csövet találsz benne egy szűrőt, pucold ki. Nyissad meg a bemenő vízcsapot is nem e a csap van eldugulva. Ezek után jöhet a vízszint kapcsoló és a vízmennyiség mérő ellenőrzése. Nézd meg nem e áll a víz a mosogatógép tálcájában alul.
(#) botesz válasza Csabiii hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Ha jéghideg a végén akkor tuti nem fűt ugyanis az utolsó őblítés hőjével szárít(igazából csak áll és nem csinál semmit.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Lehet hogy elkopott a szivattyú emiatt nem bír elindulni de lehet hogy az elektronika halt meg rajta.
(#) gy válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Ellenőriztem, a viz bekötö csőben a szűrő tiszta, a csap is meg van nyitva. Ahogy írtam fent, a mosásig eljut, és tiszták az edények, de azt nem tudom, hogy a mosás végén marad-e benne a viz, vagy az öblítésnél. De szárítani már nem szárít.
(#) gy válasza botesz hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Meleg. Beindítottam a vízbekötő szűrő ellenőrzése után. Mosogatógép tabletta nélkül, legalább így tudom, hogy a bent lévő edények tiszták. (egyszer már bent voltak) A 90 perces program kb 50 percig a mosás fázisban működöt. Kimentem kutyát etetni, kocsival beállni, mire visszajöttem, (kb 60percnél) már állt. Melegek voltak a tányérok.
(#) gy válasza botesz hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
A vizet kiszivattuzza, csak kb 1dl marad.
(#) botesz válasza gy hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Ha az alsó tálcában víz van akkor annak a folyását kéne először megszüntetni.
(#) Dino71 válasza gy hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
De hol marad a víz? a mosogató térben alul a szűrőnél, vagy a gép aljában a tálcában?
(#) Csabiii válasza botesz hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Igen, ezért nem értem én sem, a program közepén ha kinyitom, akkor forró bent minden, némi gőz is van (60-75ös program). Viszont az utolsó ciklusban valamiért csak hideg vízet tol be...
Ahogy megfigyeltem az utolsó szakaszban teljesen a program végéig nyom be levegőt, tehát lehet hallani légáramlási hangot, az alsó mosókaron kevés víz jön ki, a gép alján a szűrő felett áll a víz, amit a program végén kiszivattyúz.
Szóval az a bibi, hogy nem fűt a végén...nem tudom mennyire "okos" a gép, FD szám alapján 2006-os gyártás, de hibakódot sem dob, és a program végigfut teljesen....
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Köszi, a motort talán tudom cserélni. Kipróbálom!
(#) milanvik válasza botesz hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
nincs ledugulva! mert mikor elindítom újra a programot akkor kiszivattyúzza a vizet!

csak a program végén nem szivattyúzza ki a vizet!
(#) gy válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Víz a gépben nincs, a kifolyócsőben van, és az alsó tálcában, de nem tudom, hogy kerül oda. A többi vizet valahogy ki tudja pumpálni magából, és csak ez a kevés marad. Azt láttam, ha hosszabb programot indítok, akkor később döglik be. 70°C-os programnál min 1 órát mos. Valószínűleg a mosást megcsinálja és a programnak a végén akarja kiszivattyúzni a vizet, és ezután menne az öblítésre, de nem tud.
(#) Dino71 válasza gy hozzászólására (») Máj 3, 2016 / 1
 
Akkor elég egyértelműen a keringető szivattyúnál fog ereszteni, vagy valahol kilyukadt,megrepedt és szivárog a víz belőle. Az alsó tálcában van egy hungarocell úszó ami egy mikro kapcsolót kapcsol hogyha megtelik a tálca vízzel. Ezért szivattyúzik folyamatosan.Meg kell szüntetni a szivárgás okát.
(#) Csabiii válasza Csabiii hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Közben változott a helyzet, jobban figyelgettem a gépet, és az van, hogy az utolsó öblítésnél, alig vagy szinte semmi vízet nem enged a gép a mosogatótérbe, ezért a szivattyú gyakorlatilag szárazon megy, levegőt fúj némi vízzel... Ha öntök hozzá 2-3liter vízet akkor már a vízszint ellepi a szűrőt és rendben teszi a dolgát,kellően felfűti a vízet, a program végén száraz edények várnak....
Érdekes , hogy az első öblítési ciklusnál pedig még enged elegendő vízmennyiséget, de a harmadiknál már nem.
Így már lehet biztosat mondani a hiba okát illetően, vagy több dolog is okozhatja ezt? Aqua szenzor ezért is felel?
(#) Dino71 válasza Csabiii hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Szia! Vagy az átfolyásmérő, vagy a vízszintszabályzó.
Az átfolyásmérőt a bejövő víz útjában találod. Van benne egy reed relé (kb 2-3mm vastag 15-20mm hosszú üveg cső benne érintkező) ezt cseréld először pár száz forint.
Az is lehet,hogy a vízszint szabályozó előtt a légsűrítőben valami dugulás van.
(#) gy válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Leszedtem az oldalát, és úgy indítottam el. Eddig ezt nem láttam, de most figyeltem, kb 1 óra után amikor a szárításra akart váltani, akkor állt le. Igy akkor az öblitést is megcsinálta. Megtaláltam, hol szivarog a viz. A képen alul a sótároló mellett a 3. műanyag csövecske. (balról az első) Körülötte vízköves is a műanyag. Ebbe a 3 csőbe a fölötte lévő nagy műanyag csatlakozik bele. Most az a kérdées, hogy tudom ezt a műanyagot levenni, hogy a tömítést kicseréljem. Csatoltam a képet
(#) Near hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Üdv mindenkinek. Bár elég régi a téma hátha kapok választ.
Kaptam egy BOSCH sms69m08eu mosogatógépet. Az egyik cső picit szivárog amit ideiglenesen megoldottam cserélve lesz. Korábban nem indította el a programokat a dugulást és a vízszint érzékelő hibát elhárítottam.
Most lefut a program viszont nem fűti a vizet. Lemegy a program majd amikor kapcsolna ki E09 es fűtés hibára kidob.
Ezt mi okozhatja a fűtőszálon kívül? Sajnos sehol nem találtam hozzá részletes javítási útmutatót (service manualt) így azt se tudom hol kezdjem. Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Dino71 válasza gy hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Belül a mosogató térben bal oldalon van egy kerek rács(vízbevezető) azt letekered a labirintusról.
Utána oldal irányban és felfelé kihúzod a labirintust a lágyítóból (sótartó)
Itt egy S.M. itt van rajz is: ITT
(#) gy válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Köszönöm. Ezt a labirintust kellett levenni. Ebben volt egy félkörös járat félig eltömődve, azért nyomta ki alul a vizet. Ezt kellett kimosni, (ecettel egy nap lett volna) ipari sósavval elég volt egy átmosás. A próbamosás lement, most visszateszem az oldallapokat.
Köszönöm a segítséget.
(#) Dino71 válasza gy hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szívesen
Következő: »»   148 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem