Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   149 / 259
(#) krajczi hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Üdv mindenkinek,

Bosch mosogatógéppel lenne probléma.
Az utóbbi időben az a jelenség, hogy a gép minden programot végigcsinál (mosogat, öblít, szárít), csak 3-szor annyi idő alatt. Egy mosogatás kb. 8 óra
Mi lehet a probléma?
(#) Dino71 válasza krajczi hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Szia!
Egy pontos tipust írhatnál. Ha minden rendben rajta,valószínű az elektronika csinálja elfáradt elkok, X2 kondenzátor csere.
(#) botesz válasza Near hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Kezdjük szépen az elején.Pontosan mi volt a hiba?Csak nem E 24 et írt?A fűtőszálon kívül lehet még fűtésrelé vagy ntc(utóbbi valószínűtlen) de ezeknél mindig a fűtőszál durranik el(szó szerint)
(#) botesz válasza krajczi hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Vizet fűti?Vagy fűtéshiány vagy táphiba.
(#) krajczi válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Holnap előszedem a típúsát, be van építve, az doksija meg még nem került elő.
(#) kp hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
üdv mindenkinek Fagor 1LF-017 IX típusú mosogatógépem a sótartályt megtöltöm sóval akkor azal az egy mosással kifogy belőle és víz sincs benne. elöre is köszönöm a válaszokat!
(#) waterbear válasza kp hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Valószínűleg a kifolyó csöved túl alacsonyan lehet, gravitációs elven folyik ki belőle a víz, mert másképpen csak a szivattyú távolítja el a vizet, de az sem ennyire.
Az árasztásvédelem szerintem kizárható, mert akkor el sem indulna, csak szivattyúzna.
(#) botesz válasza waterbear hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ez hülyeség.A szivattyúnak semmi köze a lágyító rendszerhez.
(#) waterbear válasza Near hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ha nem a fűtőszál (mérd meg) akkor a vezérlésben lesz a relé vagy a tirisztor a hibás. A relé pár száz forint, cseréld ki, be lehet már égve.
(#) waterbear válasza gy hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Bekepcsol az árasztásvédelem a gép aljában.
Valahol szivárog a gépben a víz, vedd le a burkolatot, ennyi idő után már szemmel látható nyoma van, hogy hol szivároghat mosás közben.
(#) kotovics válasza kp hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Úgy ahogy @botesz írja, ne a szivattyú körül nézelődj.
Valószínűleg az a mágnesszelep akadhatott fel, ami csak bizonyos időnként (ciklusonként attól függően, hogy hogy van beállítva a vízkeménység szabályozód) kellene nyitódjon, hogy sós vizet engedjen a gyanta felé.
(#) kp hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
köszönöm a válaszokat holnap megnézzük. Bár látom valaki fére értette mert nem a gépből folyik ki a víz hanem a sótartályból és abba régen állandóan volt víz most meg nincs és ahogy mondtam a sót is rögtön kiengedi csak nem a padlóra úgyhogy valahol a gében kószál majd aztán eltűnik.
(#) sterczer hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Sziasztok! Candy csf 457 ex segítség kellene. A gépet bekapcsolom, a szivattyú elindul, az összes led villog csipog 30szor aztán megáll úgy, hogy az összes led világit, és kész.
(#) kvr hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Sziasztok!
whirpool adg 6240fd mosogatógépem hibaüzenete f6 e4, és nem indul el. a használati útmutatóban . Ha valaki tudna segíteni nagyon örülnék. Ezen felül még a következő hibákat produkálja: a mosogatógép alatt kis mennyiségű víz gyűlik össze, a sótartályban áll víz és nem fogy belőle a só. A 3 év alatt csak egyszer jelzett a legelején hogy kifogyott, azóta se.
Renáta
(#) botesz válasza sterczer hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Lehet hogy a tápkondija rossz.
(#) Epeti hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Szevasztok szakik!

Kérdésem volna Electrolux esi 66010- es géppel kapcsolatban... A főszivattyú tachója mit- vagy mekkora feszt adhat vissza a vezérlésnek? Mert nem fűt, és a többi (logikus) alkatrész átvizsgálása nem hozott erdményt... Valahol valaki írta hogy neki a tacho miatt nem fűtött, mert nem kapott visszajelzést a vezérlés arról hogy van-e víz keringetés... Ma megvizsgáltam, és hát szakadt a tacho...
(#) botesz válasza Epeti hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Ha szakadt akkor csere.
(#) Epeti válasza botesz hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Igen, nyilvánvaló... De mégis, milye nagyságrendű feszt adhat a vezérlésnek? Már csak kiváncsiságból is... Nameg jó volna 1-ről a kettőre jutnom vele, mert már hónapok óta próbálok rájönni, hibát találni az itt jelen levők tanácsait is vizslatva, de mégsem jutok szinte semmire...
(#) botesz válasza Epeti hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Megmérem a tachoját az a lényeg ha megtalálom a motort.
(#) Epeti válasza Epeti hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Hátha ezzel másnak is segítek... végülis nem cseréltem ki a tachot, "csak" totál szétszedtem... Először reménykedés képpen csak a kivezető vezetékek és a tekercs beöntött kötését bontottam szét, hátha... de nem ott volt a baj, ezért tovább mentem. Az lett belőle hogy az egész tekercset átspulniztam, és hát meg lett a szakadás, törés volt a gyári tekercselésben, ott volt megszakadva a hajszálvékony derót Egy kis forrasztás, meg a többi réz visszatekercselése után összeraktam a tekercstestet, aztán próba. És láss csodát, fűt, megy a masina, szárít is! Végre teszi a dolgát
(#) gyuru hozzászólása Máj 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném egy candy cdf 322 mosogatógéppel kapcsolatban.
Szinte új gép, keveset ment, de évek óta nem volt bekapcsolva.
Ha bekapcsolom nyitott ajtónál az "eco 45fok" takarékos program programválasztó kijelzője világít folyamatosan, és szaggatottan sípol. Más programot nem tudok választani. Ha becsukom az ajtót, a sípolás megszűnik, de nem indul el.
Mi lehet a gond?
(#) hobbyboby válasza gy hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Háááát! Sósavval én nem igazán ajánlanám!
Utána majd állandóan rozsdásodni akar, mert annyira beleeszi magát a fémbe.
Sokkal barátibb megoldás a foszforsav, citromsav, oxálsav, borkősav, vagy - legvégső esetben - a 20%-os ételecet.
(#) indesit ide45 hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Tisztelt botesz és balaton!

Indesit ide45 mosogató gépem A08 hibakóddal áll le. Ha 40 perces (47C-os) mosásra állítom 27 perc után leáll a visszaszámlálás, de tovább mosogat 13 percen keresztűl álló számlálóval ( vizet kiszívattyúz, víz feltőlt, mos, vizet melegít, ) majd A08 megáll. Ha csak 12 perces öblítő programra állítom hibaüzenet nélkül végig viszi. Nem szárit meleg levegővel semilyen programállásnál. Az oldalán a vizszint tartályt kitisztítottam, a literszámláló pörög, az alján a levegős nyomáskapcsoló tiszta, kattan, az ajtajában az őblítő tartály úszója szabadon jár, az NTC kilazult és leesett, visszarögzítettem. Mindezek ellenére mégis A08 hibakóddal áll le. Van még amit érdemes kimérnem, megtisztítanom, kicserélnem? Segítséget előre is köszönöm.
(#) botesz válasza indesit ide45 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Biztos hogy melegít?Igazából fűtéshiba a kód szerint.Lehet akár NTC is.
(#) indesit ide45 hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Igen 40 perc végén érezhetően átmelegszik a belső tér mikor kinyítom, de meleg levegős szárításnak nyoma sincs. Régen viszont olyan forrók voltak az edények h megfogni is alig lehetett... glom gyárilag már le volt lazulva az ajtón az NTC...
Ebbe csak egy fűtőcső van, vagy van külön még valahol egy fűtőszál is?
(#) botesz válasza indesit ide45 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Nincs más fűtés benne.Az utolső öblítés hőjével szárít.
(#) indesit ide45 válasza botesz hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Igen 40 perc végén érezhetően átmelegszik a belső tér mikor kinyítom, de meleg levegős szárításnak nyoma sincs. Régen viszont olyan forrók voltak az edények h megfogni is alig lehetett... glom gyárilag már le volt lazulva az ajtón az NTC...
Ebbe csak egy fűtőcső van, vagy van külön még valahol egy fűtőszál is?
(#) indesit ide45 válasza botesz hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Bocsi , rosszul írtam ... 40-től 27 percig visszaszámlál majd meg megáll és anélkül h vissza számlálna folytatja tovább 27 percen keresztül és utána irja ki a hibakódot?
Ennek van jelentősége? És nagyon köszönöm a késői "ügyeleti " távsegítséget !!
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
(#) botesz válasza indesit ide45 hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Persze nem érzi hogy melegedne a víz ezért próbál tolni az időkorláton.Aztán kifut belőle emiatt kiáll hibára.
(#) indesit ide45 válasza botesz hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Értem , akkor neki fekszek a fűtés körnek, ha meglesz a hiba megosztom , jó éjt!
Következő: »»   149 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem