Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   150 / 259
(#) Sampe hozzászólása Máj 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretném a segítségeteket kérni:
Adott egy nagyon régi Bosch "SMS4532/03" típusú mosogatógép. Eddig tökéletesen működött, működik most is, gyönyörűen mosogat.
A hibajelenség annyi lenne, hogy miután elmosogatott, és kb egy éjszaka eltelt a mosogatás után, a gép aljában felgyülemlik a víz, ha nyitva hagytuk az ajtót akkor ki is folyik belőle valamennyi.
Mi lehet a probléma? Hol keressem a hibát? Kérlek titeket segítsetek!
Nagyon szépen köszönöm.
Üdv. Jani
(#) botesz válasza Sampe hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Átenged a mágnesszelep.Cserét igényel.Addig pedig zárni kell a csapot ha nincs használva.
(#) indesit ide45 válasza botesz hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Tisztelt botesz!

A08 hibakód , INDESIT IDE44 (de ARISTON LD44 is ugyan az) . Sikerült a hibát elhárítani. A vezérlő panelen a 02 es pozíciós zenner dióda lett rövidzáras. Kétszáz forintos alkatrész akár több ezres javítási költséget generált volna. Segítséged mégegyszer köszönöm..
(#) Dino71 válasza indesit ide45 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Üdv! Azt a X2(kék kocka)1 mikrofarados kondit is feltétlen cseréld! Mert az az igazi ludas.
(#) indesit ide45 válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Köszi, ok akkor azt is lecserélem.
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Biztos hogy nem az az igazi ludas ugyanis tipushiba hogy az a zéner elszáll.Ennek ellenére nem árt cserélni.
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Igen. Arra gondoltam, hogy ha már szét van szedve nem árt cserélni mert valószínű,hogy már nem 100% os.
(#) vermelho hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Sziasztok!
whirlpool adp 232 s wh mosogató gépünk 7-et villog
Megtaláltam a service manualt illetve azt is hogy mint jelent a 7 villogás Water inlet flow meter failure
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1430193.html#1430193
hozzászólásod alapján megkerestük a mókuskereket és a reed relét. Próbáltam úgy tesztelni a relét, hogy kiszedtem és műszerrel, szakadás vizsgálóval néztem szakadás van-e alapból illetve ha odateszek egy mágnest akkor zár-e a relé így működött az alkatrész. Vizsgáltam menet közben is elindítottam egy programot és feszültséget mértem, volt olyan hogy megjelent hát kb 20mV pár másodpercig utána vissza nullára. Honnan lehet tudni, hogy rossz a relé? Arra gondoltam még, hogy a kerék retkes, tehát miközben forog nem húzza be a relét rendesen a mágnese. Forgott a relé a víz is mozgott miközben szivattyúzott... A harmadik hogy működés közben a megfelelő időben odateszek egy mágnest, bár ennél nem vagyok biztos hogy nem okozok kárt. Eléggé vízköves a alatta lévő henger alakú tartály is, 15 éves gépről van szó.
(#) Dino71 válasza vermelho hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szia!
Hát ha már megkerested a redrelét és ki is szedted, miért nem cserélted ki? Már jó is lenne talán.
Nem feszültséget kell mérni rajta,hanem ellenállást. zár -nyit. Az hogy kivéve zár-nyit egy mágnessel nemjelent semmit.
A lehetséges hiba még,hogy lassan folyik be a víz a gépbe valami dugulás miatt. Azt is nézzed meg. Van szűrő a befolyó csövében.
És ha van benne vízszintszabályzó azt is nézd át.
(#) gy válasza hobbyboby hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szia, ez a labirintus, amit átmostam, műanyagból van.
(#) vermelho válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Végül egy egész flakon 20% ecetet öntöttünk a sótartályba meg kb mindenhova. Hagytuk állni egy napig kb. Aztán elindítottuk és működik. Szóval nem feltétlenül mindig a reed cső....amúgy rácsodálkoztam hogy az elején Made in Germany van de panelon Made in Hungary...
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2016
(#) Dino71 válasza vermelho hozzászólására (») Jún 2, 2016 / 1
 
Milyen egyszerű is lenne ha mindig csak a reedrelé lenne rossz
Ezért írtam a többi lehetséges okot is.
(#) Tobepapa hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy 8 éves, eddig hibamentes Bosch SRS46T02EU mosogatógépünk. Tegnap éjjel elindítottam az "auto" (kb 136 perces) programot és reggel meglepődve láttam, hogy 42. percnél tart, zúg a szívattyú (?) és mintha egy relé kattogna és világít a "vízcsap" előtti led. Próbáltam ki-be kapcsolni, reseteltem, új programot indítani, de a jelenség ugyanaz. Olyan a hangja, mintha szívni próbálná a vizet, kattogás, pár perc után megjelenik a piros led. Mivel jönnöm kellett dolgozni, nem volt időm mást próbálgatni. Rábukkamtam erre a fórumra, kicsit olvasgattam és remélem, hogy csak az "aquastop" dugult el. Van valami tippetek esetleg így elsőre?
(#) botesz válasza vermelho hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Az ecet meg szépen kinyírta a lágyítót!Hurrá!
(#) botesz válasza Tobepapa hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ha nem az aqua stop akkor lehet hogy az oldalában lévő labirintus.
(#) Tobepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Kell hozzá szerelő, vagy megpróbálkozhat vele egy hétköznapi halandó is? Garancia már úgy sincs rá.
(#) botesz válasza Tobepapa hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Megpróbálkozhatsz vele nem nagy dolog.
(#) Tobepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ha elakadnék, akkor egy megbízható szerelőt tudsz ajánlani Bp-en (XX. kerület)?
(#) kotovics válasza botesz hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ennyi idő alatt még nem nyírja ki ugyan a gyantát, de azért tényleg óvatosan a gyantának "lelke van"
(#) botesz válasza Tobepapa hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Sajnos nem tudok.
(#) Tobepapa válasza botesz hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Hazaérve mielőtt neki álltam volna a "szerelésnek" próbaképpen bekapcsoltam a gépet és láss csodát elindult. Szépen elkezdett mosogatni. Leállítottam, átkapcsoltam másik programra és ezután megint nem indult el. Kihúztam a helyéről, aquastop szűrőjét kitisztítottam (nem tűnt nagyon koszosnak), próba, de nem indult, csak zúg és kattog. Öntöttem az aljára 3 liternyi vizet, bekapcsolás után egyből kiszivattyúzta, majd zúgott és kattogott tovább. A labirintusig nem jutottam el, éjfélkor már nem volt kevdem szétszedni jobban.
(#) kotovics hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Kollégák! Ebben a már sokat kivesézett flextronics EVO3 indesit vezérlőpanelban az a bizonyos 2db x2 kondi (1uF(nagy kocka), és 22nF(kis kocka)) cseréjénél mennyire fontos hogy teljesen azonos gyártó legyen?
Elég ha a kapacitás érték, a feszültség, és persze a méret azonos, vagy csak pontosan ugyanolyan B81130 mkp/sh 40/100/21/B jó bele? Gondolom az még fontos hogy MKP legyen...

A nagyobbat 870nF-nak mértem (az még elmenne), de a kicsit meg 4nF-nak !!!! (ez biztos cserére szorulna)

Esetleg ha valakinek van jól bejáratott netes beszerzési forrása, azt megköszönném?
(#) botesz válasza kotovics hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
A kapacitása és a feszültsége ne legyen kisebb a réginél.A többi mindegy.
(#) Gregory83 hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Van egy Candy CDP4609-es mosogatógépem. Meg vagyok elégedve vele, de nemrégiben előjött egy hiba. Mielőtt lejárna a program két LED villog, és nem kezdi el szárítani az edényeket. Az egyik LED alatt egy 24h felirat valamint egy kis óra látható(ultra rapid funkció), a másik alatt pedig egy zuhanyrózsa látható (refresh funkció). Csatoltam képet a könnyebb érthetőség kedvéért. Nem találtam az interneten hiába kerestem mit jelenthet ez a hibaüzenet. A használati utasítása nincs meg. Kaptuk a gépet. Ellenőriztem a bejövő víz rendben van, a szivattyú megy, a piszkos víz mosás után eltűnik. A szűrőket kitisztíttattam. Adjatok ötleteket, mi lehet a hiba?
(#) vargaf válasza Gregory83 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Itt a használati utasítása ( csak keresni kellett ):
Candy CDP4609 használati utasítás
(#) Gregory83 válasza vargaf hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Kösz. Olvasom de semmi a hibáról benne. Csak kéne pár tipp mi lehet a gubanc oka.
(#) botesz válasza Gregory83 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Eldugult labirintustartály,döglődő literszámláló,fűtéshiány....stb csak pár tipp
(#) Gregory83 válasza botesz hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Hasonló ötletekre gondoltam igen. Esetleg ilyen hibával találkoztál már? Melyik a legvalószínűbb?
(#) botesz válasza Gregory83 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Gyakorlatilag bármi lehet(pláne Candy-nél) szóval szedd szét és kiderül!
(#) komjatitibor hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Most nézem, hogy ez a mosogatógépekhez kapcsolódó topic, szóval beírom ide is.
Van egy Whirlpool mosogatógépünk (jó öreg már szegény), és előállt egy olyan hiba, hogy a kiválasztott program elindul, feltölti magát vízzel, és itt mint aki jól végezte a dolgát elakad. Halkan búg folyamatosan, de egy lépést se megy tovább a program, nem indulnak be a lapátok csak áll. Neki tudok állni szakértelem nélkül a hiba keresésnek? Lehet, hogy a programvezérlőnek van baja? Az elején a programokat jelző ledek is halványan pislákolnak szóval valami kontakthibája biztos van.

Üdv: Tibor
Következő: »»   150 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem