Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   152 / 259
(#) misibmw hozzászólása Jún 30, 2016 /
 
Sziasztok.
Kicseréltem a vízszint szabályzót.rendesen engedi a vizet,a fűtés bekapcsol.nem folyik túl.De a mosó szivattyúja nem nyomja a vizet.szerintem program kapcsoló hibás.vagy lehet más probléma is?várom válaszotok. Tisztelettel a hozzáértőknek.
(#) Dino71 válasza misibmw hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Szintszabályzó csere előtt ment a keringető szivattyú????
Ugyan olyat tettél bele?
(#) misibmw válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
szia.ugyan olyat tettem bele !Színre,számra stimmel. igen előtte ment a szivattyú.Ez már "szivattyú"?
Készítsem a fejszét?
(#) Dino71 válasza misibmw hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Nem kötöttél el valamit? Direktbe megy a szivattyú?
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2016
(#) misibmw hozzászólása Jún 30, 2016 /
 
Direktbe megy a szivattyú! lehet a szint szabályzón megcseréltem kettő vezetéket,! ez okozhat ilyet? szerintem így volt bekötve.beszerelési pozicíóban,fekete,narancs-fehér,kék-fehér.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2016
(#) misibmw hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Szia.
Tegnap mikor le próbáltam ment a szivattyú.
Most újra meg próbáltam! meg sem mozdul. csak búg!
Gondolom ez a probléma!
orvosolom,a problémát.később jelentkezem!
Köszönöm ,a segítségeteket. Sziasztok.
(#) misibmw hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Helló.
Kicseréltem a kondenzátort,és lás csodát.a szivattyú működik.
De,még üzem közben,most sem indul el.most megint tanácstalan vagyok. a vezetékek jól vannak bekötve.várom tanácsotokat. Üdvözlettel.Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok.
(#) Dino71 válasza misibmw hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Hát akkor vagy szorul már a csapágy vagy már valami zárlat van a tekercselésben.
Kézzel könnyen lehet tekerni? Nincsen csúnya hangja ha megy?Valószínű van benne valami hőkioldó a tekercselésben. Az is lekapcsolhat ha túlmelegszik és ha lehűlt utána visszakapcsol.
(#) misibmw válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Akkor folytatom,elindítom a gépet. beszívja a vizet utána kattan kettőt a program kapcsoló.És elindul a mosó program.ahogyan mos a gép, telik az idő az egyik túlfolyó csövön elkezd folyni a víz.és telik az alja vízzel!A program kapcsoló nem megy tovább.Meg állapítottam megint nem megy a fűtés.új a 2db klixon és jó a fűtőszál.új a vízszint szabályozó. és le kell kapcsolni mert folyik az alján a víz.most már megint,meg őrülök.egész héten a szabad időmet erre pazaroltam.És most is ugyan ott állok mint az elején.Program kapcsoló?
szerintetek? köszönöm a válaszokat.üdv.
(#) Dino71 válasza misibmw hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Új volt a szintszabályzó vagy v.mi bontott???
(#) antennaslaci hozzászólása Júl 2, 2016 /
 
Üdv Uraim !
Segítséget kérnék motyogató gépünk épp, hogy letelt a gari, kilehelte lelkét BOSCH SMS50D38EU, hibakód E1.
Annyit találtam a neten hogy ez vezérlő hiba a talált service manual csak mechanikus robbantott rajz.
TV-ben egyéb elektronikában otthon vagyok, de ez idegen pálya számomra.
Minden segítséget örömmel fogadok, mellékelek néhány fotót a vezérlőről.
(#) botesz válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Mikor dobja a hibát?Sajnos a hibakódja alapján szoftverprobléma lehet hogy érdemes lenne megkeresni vele egy márkaszervizest a frissítés miatt.
(#) antennaslaci válasza botesz hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Start gomb megnyomása után kb 1 sec múlva, relék kattognak, szivattyúkat nem hallom megindulni.
(#) botesz válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Amikor bekapcsolod a szivattyú tesztet megcsinálja?
(#) antennaslaci válasza botesz hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Szerintem nem csinál szivattyú tesztet csak a relék kattogását hallani.
(#) GaborPalfy hozzászólása Júl 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Siemens mosogatógépünk 22 éves, még nem volt vele probléma.
Ma délután aztán lett. Bekapcsoláskor nem indul el a víz.
Mosógépet már javítottam, de mosogatógépet még nem. Arra gondoltam nagyobb felfordulás nélkül ellenőrizhetem a beeresztő szelep szűrőjét(gondolom, van ilyen), illetve lehet, hogy az aljában van egy szivárgást érzékelő úszó, ami letiltja a beeresztő szelepet.
De , ha ezek nem jönnek be, hogy folytassam?
Mit javasoltok?
üdvözlettel: Gábor
(#) botesz válasza GaborPalfy hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Például köss a szelepre direkt 230 at és nézd meg hogy úgy jó e vagy hogy egyáltalán zúg e a szelep.De ha olyan régi lehet hogy a belső víztartálya van leduglva.
(#) botesz válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Na amikor azok kattognak akkor egy pillanatra megrángatja a leeresztőt meg a keringetőt.Ha nem teszi lehet hogy az IGBT(vagy nem tudom mi hajtja)(ami a panel közepén van a nagy fehér relé mellett van) elszállt.Mondjuk számomra érdekes mert ez elég stabil szokott lenni inkább a szivattyúja szokott elmenni.
(#) misibmw válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Szia Dinó 71.
Bontott volt a szintszabályozó.!
akkor gondolom ezért folyik túl a gép,mosás közben?
csak újat szabad beleszerelni. az a biztos. köszi a választ.üdv.
(#) Dino71 válasza misibmw hozzászólására (») Júl 4, 2016 / 1
 
Szép munka volt! Valószínű azért bontották a gépet mert nem tudták , hogy az a rossz
(#) GaborPalfy válasza botesz hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
SziaBotesz!
A belső víztartály gyanus.
A szűrő megtekintése után-nem volt benne semmi -megint elindult a víz.
Hogy férek hozzá a belső víztartályhoz?
(#) antennaslaci válasza botesz hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Elkezdtem visszarajzolni a panelt (kínomban) rajz sehol, csak régebbi típusok, az alkatrészek azonosításánál akadtam egy német fórumra, hasonló tipusban OT409 smd triak ment ki.
Nincs ötleted rajzot honnan lehetne szerezni, a nagy fekete bigyó egyébként 3 fázisú motorvezérlő sikerült azonosítani és be is szerezhető, ha netán az lenne rossz.
(#) botesz válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Rajz nincs hozzá az SM je megvan a gépnek a abban az elektronikát komplett modulként kezelei szóval nem lennél vele előbbre.
(#) antennaslaci válasza botesz hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Hálás lennék az SM-ért, hátha tudnám használni.
(#) botesz válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Oké hamarosan elküldöm.
(#) komjatitibor válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Közben sok idő eltelt és családi konfliktus elkerülése végett szerelő lett belőle, elvileg a keringető motor szimeringje volt meghibásodva, eresztette a vizet, a vízkő meg felzabálta szépen a motort. Ki lett cserélve, most megy szépen. Minden esetre így, hogy láttam a szakember mit ténykedett vele, következőre már én is neki fogok tudni állni nyugodtabb szívvel. A kondenzátorra kíváncsi lettem volna, de azt megtartotta
(#) botesz válasza GaborPalfy hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Leveszed az oldalát és ott lesz de nézd meg hogy nem áll e víz az aljában.
(#) botesz válasza antennaslaci hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Szia!Innen le tudod tölteni:Bővebben: Link
(#) Baltas hozzászólása Júl 9, 2016 /
 
Sziasztok,

AEG Favorit 50879 típusú mosogatógépünk megbetegedett, ehhez kérek szépen tanácsot. A programok szépen végigmennek, de a végén nem szárít, az edények teljesen vizesek maradnak (nem csak kicsit). Szétszedtem, kitisztítottam ahol láthatóan koszos volt, és a külső borítása nélkül lefuttattam egy programot. A szivattyú megy, a fűtés működik, az öblítőtartály adagolója nyit, ennyi legalább kiderült.
Szívesen vennék bármilyen tanácsot, hogy mit ellenőrizzek még, vagy mi lehet a ludas.
Előre is köszi

(Mod. FAVORIT50879M, PNC 911916626/03, S.N. 80630015)
(#) botesz válasza Baltas hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Szia!Az rendben hogy fűt de mennyire?Langyos vagy érezhetően forró?Egyébként szokott lenni az AEG nél olyan hogy van a tetején egy szárító ventillátor a bal sarkában.Ha a tiedben van nézd meg hogy jó e (értsd forog a venti mert van olyan hogy hangja van de megvan szorulva).
Következő: »»   152 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem