Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   155 / 259
(#) baluuuu1 hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Kedves Botesz!
Bosch mosogatógépemen SGS44E18EU típusú, felvillant az ellenőrizze a vizet jelző. Leállítottam reseteltem majd kipucoltam mindent, amivel nem lettem előrébb. A kijelző éget tovább az újraindítás után is. Pár nap után elindítottam és nem égett a kijelző, VISZONT 40 perc elteltével pukkant valami a gépben és teljes áramszünet, kicsit műanyag égett szagot éreztem. Keresgéltem a neten és éppen belefutottam egy itteni bejegyzésben ahol tudtál segíteni az 53. oldalon ugyancsak egy bosch mosogatógép elhibásodásánál.
Fogalmam sincs mekkora a baj? A kérdésem, hogy én mint hozzá nem értő mi az, amit megtudnék vizsgálni aminek nekimerjek-e állni? A cél az, ha mégis ki kell hívnom szerelőt, ne verjen át.
Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza baluuuu1 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
A víz jelző valószínűleg amiatt ég hogy nem a jó literszámlálóban lévő reed cső.Csere és jó lesz.A pukkanást már több minden okozhatta.Zavarszűrő kondi a betápnál rossz fűtőbetét....stb.
(#) botesz válasza maxisa hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Lehet literszámláló is.
(#) proli007 válasza Kryper hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Hello! Ha megnézed az LNK305 adatlapját, akkor láthatod, hogy az 5. ábrán 8,2ohm 2W-os ellenállást ajánlanak hozzá. De ha ez elszállt, akkor lehet az LNK is távozott vele. De ha ez így van, akkor célszerűbb az erősebb LNK306-ot tenni a helyére.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) Kryper válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Köszönöm. És a 306-os hoz is jó lesz ez az ellenállás?
(#) baluuuu1 válasza botesz hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Ha reed cső mire mire számíthatok javítás árértékben? Illetve a többinél?
Köszönöm a gyors választ!!
(#) bartatamas hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Candy mosogatógépem ma megadta magát. A következőt produkálja. Hozzáteszem nem értek hozzá. Bekapcsoláskor az első 10 másodpercben azt csinálja amit szokott, szív egy kis vizet majd leereszti. Ezt onnan látom hogy egy vödörbe eresztettem a kiszivattyúzott vizet hogy lássam hogy a vízvezetés rendben van-e. Ezután egy kattanással szokott elindulni valami ami most nem tud. Ami történik hogy zúg a motor mély hangon és nem történik semmi. Mint laikus számára nekem olyasmi ez a hang hogy mindjárt leég a motor és inkább kikapcsolom. Mi lehet ez?
(#) botesz válasza bartatamas hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Gyakorlatilag bármi,a motor leégni nem tud.(legalábbis úgy nem ahogy te írod)
(#) proli007 válasza Kryper hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Ennek a kettőnek azonos az adatlapja. A barátom tapasztalta, hogy a 306-os kevésbé ugri-bugri.
(#) Kryper válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) kharsi hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Candy CDF 322 mosogatógép elektronikáján a Sárga színű kondenzátor előtt van egy 1 vagy 2W-os ellenállás . Kérdés : XXX Ohm ??? az enyém elfüstölt, nehéz lenne így leolvasni a színkódot.

Köszönöm.

IMG_8393.JPG
    
(#) f_karcsi válasza f_karcsi hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Ismét előjött a fűtés problémám. A membrános kapcsoló ezúttal zárt így nem az volt a ludas. Azóta vettem új hőmérséklet szenzort.
Szenzor csere után elindult és az előmosásnál még fűtött után már nem és azóta sem.
A fűtőszál rendben, egyszerűen nem kap feszültséget.
Gondoltam még nézek kábel folytonosságokat esetleg a relét (bár a vezérlő panelt már néztem, ott semmi megégés nyomát nem találtam és csatlakozók a helyükön)
Kapcsolási rajzot nem tud valaki a ESL66010 (elektrolux) mosogatógéphez? Megkönnyítené a dolgom.
(#) f_karcsi válasza f_karcsi hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Most találtam külföldi fórumon, hogy a motoron van egy forgás jeladó. Ha az nem ad jelet akkor is kihagyhatja a fűtést a gép. Ilyennel találkozott már valaki? Délután le is ellenőrzöm.
(#) botesz válasza f_karcsi hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Igen volt már olyan hiba.Ha szakadt a tekrcse akkor előfordul hogy nem fűt.
(#) tubolar hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Candy Ced 212 típusú mosogatógéphez szeretnék hibakód megfejtést kérni. Amikor bekapcsoljuk a gépet a lúgszivattyú megy, azonban az öblítő és szárító led-ek folyamatosan villognak és csipognak. Ez a hibakód mit jelenthet? Mi lehet a probléma? Sajnos áramszünet volt mosogatás közben, azóta csinálja ezt...

Köszönöm előre is az ötleteket!!!
Üdv mindenkinek!
(#) f_karcsi válasza botesz hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Végül kiderült, hogy hidegen szépen volt ellenállása. El is indítottam a mosást. Előmosásnál megint jól fűtött, majd megint nem. Rámértem ott frissiben és szakadt.
Pihentettem, kihült újra volt ellenállása. Szóval melegen szakadt csak. Ezért szivatott, hogy hol jó volt hol nem.
Most már csak az bosszant, hogy van egy tökéletes motor amin csak ez a jeladó ment tönkre. A jeladó tekercs könnyen le is szerelhető a motorról mégsem lehet külön kapni. Komplett motor pedig horror ár
Azért az is siralmas, hogy ha elmegy a forgás jeladó jele, akkor a vezérlés nem csinál mást csak lekapcsolja a fűtést és mint ha mi sem történt volna végigcsinálja a programot. Minimum az lenne hogy kirakná egy hibakódra.
(#) wr6golf hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
sziasztok van egy candy csf 4570 ex Mosogató gépünk a következőt csinálta előző nap be pakoltuk reggel ki nyitottam benne volt a víz el mosogatott ugyan de a víz benne marad.Csinált már ilyet máskor is így ki kapcsoltam és vissza, ez után leengedte a vizet.Most az a hiba hogy el indítanám a programot de az össze gomb világit és sípol a szívagyú meg búg és ennyi valaki tudna valami infót mondani ? előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) granpa válasza wr6golf hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Nézd meg dugulásra a szivattyú kört, ha nincs, akkor a szivattyú jó-e.
(#) wr6golf válasza granpa hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Köszi a gyors választ
(#) botesz válasza f_karcsi hozzászólására (») Aug 7, 2016 / 1
 
Mosógépben is ilyen jeladó van abból kell kiszedni.
(#) f_karcsi válasza botesz hozzászólására (») Aug 7, 2016 / 1
 
Már majdnem megvettem a motort amikor is találtam neten belevaló tachogenerátort. Így 3700Ft-ból megúsztam a motorcserés 32eFt helyett és működik!
(#) Ringoka hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Whirpool mosogatógép. Víz beeresztés után, szakaszos morgó remegő jelenség után leereszti a vizet, és leáll. Tudtok-e tanácsot adni.
(#) gy hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Van egy Whirlpool adp 255 mosogatógépem. Volt egy szivárgásos hibája tavasszal, de az megoldódott. Este még működött, reggel, amikor újra szerettük volna indítani, se kép, se hang. A kismegszakító fel van kapcsolva, amelyik konnektorba van bekötve, ott van 220V. Senki nem nyúlt hozza, nem csúszhatott ki semmilyen vezeték. Hol lehet ebben valamilyen biztosíték, ami esetleg kiment, vagy hogy tudnám ellenőrizni, hogy mi a baja. Köszönöm.
(#) botesz válasza gy hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Ezekben bizti nem szokott lenni.Ha garis a gép keresd a szervízt ha nem akkor meg lehet hogy az elektronikán elpukkant valami.
(#) botesz válasza Ringoka hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
A keringető szivattyú remeg?Lehet hogy már nem bír indulni.Csere!Esetleg literszámláló de akkor dobná a hibát.
(#) kharsi válasza botesz hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
előfordulhat a keringető motornál lévő állandó üzemű kondi meghibásodása , persze ha van mellette...
(#) Balaton hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Bauknecht GSF géppel küzdök. FA a hibakód 3 x tölt és ürít, töltések után kb. fél percig megy a keringető szivattyú. OWI hiba, úgy olvasom. Ez 6. érzék gép nincs benne nyomás kapcsoló. Az NTC és a vízszennyezettség figyelés van a helyén. Ezt cseréltem, mert F1-el kezdődött. NTC hiba. Ez megjavult, viszont lett FA.
Ezt már egyszer megszívtam, nem volt rá jó megoldás.
A vezérlőn az OWI felirat a cserélt NTC és optikai érzékelő csatlakozóit összekötő vonalnál van.
Maradt a vezérlő? Kondikat kímértem, jók. Valamelyiket cseréltem is.
A vezeték jó az OWI és a vezérlő között. Ha van ötlet szívesen veszem.
Köszi
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Korábban volt egy ilyen hibám ott az opto szenzort kellett cserélni.Bár a márkaszervízből hallottam olyat is hogy elég hogyha koszos az opto akkor is ez van....
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Köszi,
Van 3 db komplett érzékelőm. Lehet, hogy maradok az eredetinél és NTC-t cserélek, bár be van öntve. A másik kettő FA - t hoz. Végig mérem az érzékelő paneljét , csak találok hibát. Köszi az ötletet, majd írok.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Feltéve ha ki tudod szedni.Én béna voltam eltörtem.De nem nagy összeg valami 5eFt.
Következő: »»   155 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem