Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   156 / 259
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Kiszedtem. Az eredetiből persze a panelt nem tudtam kiszedni, csak a többiből. Az eredetiben az NTC előtti ellenállás megsemmisült, valamint az opto felé a rövidzár is felrobbant. Cseréltem! Nagy móka a panel kiszedése nélkül SMD - t cserélni. Sajnos nem jött be. Cseréltem a másik komplettben optokat, de az sem jött be. Gyanítom, hogy a vezérlőben szállt el valami. A felrobbant SMD-k erről tanúskodnak (talán).
(#) mathzoltan hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok,

Kaptam egy AEG JUNO tipusu mosogatógépet, sajnos a pontos jelzét nem tudom, mert lekopott.
De egy EDW110-es elektronika van benne. A problémája állitólag az hogy nem melegiti a vizet, tehát beragad a programja és akár képes 4 órán át is küzdeni, de ha kinyitják az ajtaját nem érzik hogy meleg lenne benne. Elvileg elvitték szerelőhöz aki azt állitja jó a benne lévő fűtőszál. Szét szedtem ma az elektronikáját, de semmi komolyat jelét nem látom hogy a vezérlőegységnek baja lenne. Van valami ötletetek hogy mi lehet a baja?
(#) granpa válasza mathzoltan hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Megmérted Te is a fűtőszálat?
(#) mathzoltan válasza granpa hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Nem, nem mértem ki. A szerelő szerint a vezérlővel van gond. De Én ebbe azért nem hiszek mert elindul a program és a fűtésnél meg áll, viszont ha jó a fűtőszál elmondása szerint akkor még előtte kell valaminek történni ami engedélyezi a következő fázist a fűtést.
(#) granpa válasza mathzoltan hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Hacsak nem egy relé kapcsolja a fűtőszálat, akkor az elektronikának "látnia kell" az eszközt, hogy elinduljon.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) botesz válasza mathzoltan hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Ennek a legtöbbször az a baja hogy elpukkad a fűtésrelé lába.De egyre több olyanba futok bele hogy a relé kattog csak éppenséggel nem ad át.Szedd ki ellenőrizd le.Ha ez is és a betét is jó akkor nézd meg hogy a motoron van e egy tachogenerátor ha az szakadt akkor se fűt.(Az előző olfalon volt róla szó ott is ez volt a hiba)
(#) mathzoltan válasza botesz hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Rendben, köszönöm szépen, megnézem amiket irtatok. Sajnos már csak jövöhétvégén lesz rá lehetőségem. De remélem sikerül megcsinálni, nincs szivem kidobni. Elég jó kis gép, sok éven át ment.
(#) R_67 hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Sziasztok
Bosch SGS55T03EU/25 mosogatógépem nem használható. Ha indítom a programot nem szivattyúzza be a vizet és csak morog.Ha öntök bele vizet már teljesen jól dolgozik. Ki volt hidegzsíroldózva és vízkőoldózva is. Javítható ez a nem mai darab, mit takarítsak / cseréljek ki.
tisztelettel várom válaszotokat.
(#) zolika60 válasza R_67 hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
A gép bal oldalán van egy műanyag labirintus. Az enyémen az tömődött el. Ecetes, meg sósavas áztatással, meg egy darab drótra kötött ronggyal sikerült kitakarítanom azóta jó. A típusszáma nem pont ez, de hasonló a gép.
(#) becist hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Aniston mosogatógépemnél a 30 perces program a korábbiakkal ellentétben nem megy végig, tölti a vizet, aztán pár perc múlva leáll. Hibajelzés, hogy felváltva villog a 30 perces gomb és a program vége gomb. Ugyanezt csinálja a 65C fokos funkcióban is, de 70C fokon lefutott a program sikeresen. Van sejtésetek mi lehet a probléma?
Köszönettel, István
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2016
(#) Dino71 válasza becist hozzászólására (») Aug 25, 2016 / 1
 
Szia!
Egy pontos tipus esetleg?
Tehát egyszer megy egyszer nem. Ez akármi is lehet. végig kell nézni az érintkezéseket, dugulásokat. Lehet keringetőmotor, fűtés probléma.Ha ezeket végignézted megnézheted az elektronikát. Ha a táp kondija egy 1-1,5 mikrofarados kondi (2x3x1cm-es kocka sárga, kék) akkor azt cseréld elég sűrűn elfárad és az okoz ilyen jelenséget.
(#) becist válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Szégyellem, de a típust rosszul adtam meg múltkor, összekevertem egy másik háztartási gépünkkel.
Szóval igazából: Mosogatógép Zanussi ZDF 324X
Probléma: Korábban a fent leírtak szerint a 30 perces program nem megy végig, tölti a vizet, aztán pár perc múlva leáll, mosószertartó nem pattan ki.
Hibajelzés: felváltva villog a 30 perces gomb és a program vége gomb. Ugyanezt csinálja a 65C fokos funkcióban is.
Sikeres: 70C fokon lefutott a program sikeresen.
Mostanra pedig már NEM ÁLL le, lefut a 70 C-os program, majd magától elindítja az 50 C -os programot és lefut.
Mivel lehet a probléma? Így elsőre melyik résszel lehet a probléma?
Köszönettel, István
(#) Dino71 válasza becist hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Ugyan az vonatkozik erre is. Csak a táprésze más.
A 70C fokosnál fel is fűti a vizet?
(#) becist válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Igen a vizet felfűti és igazából 2 óra folyamatos menet után került leállításra.
(#) Dino71 válasza becist hozzászólására (») Aug 30, 2016 / 1
 
Az elektronikában nézd át a kondikat, táp ic stb... Ha nem értesz hozzá vidd el egy műszerészhez.Nehogy több kárt tegyél benne.
(#) becist válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Nagyon köszi a választ. Nem nyúlok hozzá, csak kíváncsi voltam, h merre kell keresni a bajt!
(#) rozsaz hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Sziasztok.
Van 2 db bosch mosogatógép az egyik jó a másik nál nem nyit a mágnesszelep.Átraktam és ki mértem egy két szerelhető alkatrészt a másikból.Alsó uszókapcsoló ,átfolyás érzékelő meg a labirintus oldalán is van valami azt is.Mégse nyit a mágnesszelep.Viszont direkt ármanál ha adok neki (mszelep) elindul a program és számol visszafele a programídő.
Gondolom a panel lenne a következő de azért várom az ötleteket.
Köszönöm a segítséget.
(#) Dino71 válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 31, 2016 / 1
 
Szia!
Hát ha a rossznak vélt elektronikát átteszed a jó gépbe és akkor sem engedi be a vizet akkor tuti az elektronika a rossz. Ná Ná ha csak megegyezik a két gép Persze ha szakember vagy kiméred a panelon a szelep áramkörét. stb...
(#) rozsaz hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Sajnos nem tudom átrakni mert nem ugyanaz a típus a rossz az okosabb fajta .
(#) Volare hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Tisztelt Mesterek!

Végigolvastam mind a 156 lap összes (4678) bejegyzését. Számomra igen tanulságos, és helyenként teleregény-szerűen szórakoztató is volt a topik olvasása.
Gratulálok a Szakiknak az önzetlen szaktanácsaikért!

Most jönnék a saját esetemmel:
Adva van egy kb. 5 éves IKEÁ-s WH ADG 6560-3 IX mosogatógép, ami nem fűtötte a vizet. Melegvízre várva csak mosogatott-mosogatott a hideg vízzel szüntelenül, amíg ki nem kapcsoltam.
Szétszedés után végigmértem a fűtési funkciókat:
NTC rendben, melegítésre az ellenállása csökken.
Fűtésfesz megjelenik a relén amikor kell, és el is jut a fűtőegység csatlakozójáig (multiméterrel mérve és izzólámpával működés közben is ellenőrizve).
Maga a fűtőszál nem szakadt, egészséges ellenállása van a burkolaton kívül lévő csupasz légvezeték részek között (a fotón 1-4 pontok).
Testzárlat nincs.
A fűtés bal oldalán lévő (fűtés vészkapcsoló?) rész szobahőmérsékleten vezet az 1-2 pontok között, de
A hibát a jobb oldali (hőbiztosíték?) 3-4 pontok között mérhető szakadása okozza.
Rövidre zárt 3-4 pontokkal a készülék szépen mosogat.
Jól látom, hogy ez a szakadt alkatrész a lemezburkolat szétbarmolása nélkül nem cserélhető?
Mivel nem szeretném a melegítésre képes fűtéssel egybegyógyított üzemképes keringetőt kompletten cserélni, a kérdésem: Kell-e, és ha kell, mivel és hogyan lehetne a szakadt hőbiztosítékot kiváltani?

Egyszer kézi mosószer betöltése miatt erősen felhabzott belül a mosótér, akkor a habot ki kellett lapátolni. A hőbizti talán akkor adta meg magát.
(#) Dino71 válasza Volare hozzászólására (») Aug 31, 2016 / 1
 
Szia!
Hát két hőkorlátozó van benne, két oldalról 1-1 db.Ha ügyes vagy ki lehet iktatni a rosszat ha a másik még jó. Össze kell nyomni az érintkezőit. "Ezt hívják ipari gányolásnak " vagy ki is lehet cserélni ha még ügyesebb vagy. Valamiért azért csak oda tervezték azt. Mert fő a biztonság!
Lehet, hogy a habtól ment ki de ha kopott a szivattyú perselye (csapágyazása) és nem szállít elég vizet akkor is kimehet.
(#) botesz válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Típust írj lécci.
(#) botesz válasza Volare hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Általában akkor megy ki a hőbizti mikor kezd megkopni a szivattyú és már nem szállít annyit(mint ahogy előttem is írják) Ha ügyes vagy akkor veszel olcsópénzér egy donort és kicseréled a fűtőtestet.(majd lehet hogy később a motort is....)
(#) Volare válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
A keringető szivattyú rendben van. Ajtónyitásokkal többször is ellenőriztem: szórja a vizet rendesen, a lapátok mosáskor szépen forognak.
Rácsavaroztam egy szorító csatlakozót a 4-es pont mellett a fűtés légvezetékére, és arra kötöttem a fűtés egyik szálát.
A fűtés reteszelésére egy a mosókörbe szerelhető nyomáskapcsoló belehekkelésén gondolkozom.
Túlzás?
(#) Volare válasza botesz hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Most a lapátok (egyelőre) szépen forognak. Majd figyelem a forgást, és rárepülök egy donorra, ha gyengül a szivattyú.
Köszönöm a tanácsod!
(#) botesz válasza Volare hozzászólására (») Szept 1, 2016 / 1
 
Némelyikben van is de én a helyedben inkább kicserélném.
(#) rozsaz válasza botesz hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Szia
Ez a típus Bosch silence sgi55e65eu
(#) botesz válasza rozsaz hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Valószínűleg megpukkant a szelep triacja.
(#) Balaton hozzászólása Szept 2, 2016 /
 
Sziasztok, Elektrolux Esf6241.
Minden programon megy a fűtés, csak az 50 fokos normálon nem.
Van 70 fok, gyors 60 fok, ECO 50 fok meg amin nem megy a fűtés.
Nem értem miért!
Van ötletetek?
Köszönöm!
(#) Balaton válasza Balaton hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Ilyen nincs! Többször futtattam az 50 fokos programot, nem fűtött végig. Most lement az ECO 50 fokos és utána most fűt a normál 50 fok.
Igaz teszt programnak írja az ECO gombot, de szerintem nem így gondolta
Következő: »»   156 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem